Forum Forum dla firmKadry

Fedak zapewnia emerytów: Mogą dalej dorabiać

Fedak zapewnia emerytów: Mogą dalej dorabiać

Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-12-22 18:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo trzeba najpierw narozdawać wczesnych emerytur, potem zakazać emerytom pracować a na końcu wdrażać chore programy typu "aktywizacja 50+" mające zachęcić emerytów do pracy.
Potem pozostaje tylko spić śmietankę:
- więcej stanowisk w administracji
- większy pretekst by podnieść podatki
- bardziej biedne, skłócone i niezadowolone społeczeństwo chętniej uderzy do urn poprzeć nas w wyborach
biurko w ministerstwie pracy / 87.105.135.* / 2010-12-22 18:51
Nikomu z wcześniejszych emerytów nie każemy pracować. Oczywiście wcześniejsze emerytury nie są duże, ale nie takie jest ich zamierzenie by dawać komuś emeryturę, ale by dać pracującemu po 50 dodatkowe żródło dochodu ze składek młodych jako wyraz solidarności międzypokoleniowej. Skoro młodych stać na kredyty i dzięki temu nie muszą pracować na mieszkania pół życia mogą poświęcić część zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na poprawienie jakości życia ludzi po pięćdziesiątce. Myślę że wszyscy zgadzamy się co do tego istotnego w stosunku do niecywilizowanych krajów ulepszenia naszego życia społecznego.

Pozdrawiam wszystkim wyborców PO
emeryt pracujący / 109.95.206.* / 2010-12-22 19:16
Co ty tu człowieku za głupoty wypisujesz. Jak się ktoś decyduje na wcześniejszą emeryturę to po to płacił całe życie, żeby teraz mógł skorzystac, biorąc mniej pieniędzy niż by mu sie należało gdyby pracował do 60/65. I wtedy gdy bierze tę wcześniejsza emeryture nie może pracowac nadal na pełnym etacie i ma ograniczone możliwości zarobkowe. I to jest słuszne!
Natomiast jeśli ktos dopracuje do wieku emerytalnego i dalej chce pracowac na pełnym etacie i płacic dalej składki na ZUS z pensji jaką zarabia to OK. Niech pracuje i płaci. Wtedy jednak pobiera pełną emeryture,która sobie wypracował i powiększyć ją nawet może poprzez płacenie tych składek na ZUS z pensji która zarabia.
Z Twojej wypowiedzi wnoszę,że sądzisz, iż emeryci ograbiają młodych. Penie sam należysz do tej grupy. No to może teraz zrozumiesz,że nie jest tak. Niekt tu nikogo nie ograbia. Ludzie płacili na ZUS i teraz dostają emeryturę. Gdzie więc jest tu ta Twoja krzywda?

Bardzo dobrze, jesli ludzie będa dłużej pracować i zarabiac, płacić na ZUS i powiększac swoje emerytury. Tak się bogaci społeczeństwo. A ty zamiast jątrzyc i podburzać lepiej się zorientuj.
apolityk / 83.238.240.* / 2010-12-22 23:00
dostaję po 47 latach pracy zasłużoną,konstytucyjnną gwarancję,NIE FEdak mam sie zwolnic bo co????POdać uzasadnie i intencje tego tej żaby prawnej.
tir / 109.110.223.* / 2010-12-25 18:14
Jestem emerytem,ale jeśli Prezydent podpisze tę ustawę,to nie będzie już mój kraj i nie wiem jeszcze co zrobię,żeby to zamanifestować. Nie można ciągle uderzać w najsłabszych,przecież te emerytury (okrojone) mają tylko ci,którzy mają małe zarobki,bo przecież są limity dochodów. Ustawa nie powinna dotyczyć ludzi,którym już te emerytury przyznano,bo to jest działanie prawa wstecz...
Lara / 109.110.223.* / 2010-12-25 18:21
Pani Fedak perfidnie "ściemnia". Jeżeli emeryta zmusza się do zwolnienia się z pracy,to jest to zwykłe DRAŃSTWO i tysiące emerytów tak właśnie boleśnie to odczują! Też jestem w tej sytuacji i uważam,że jest to BEZPRAWNE WYPROWADZENIE EMERYTÓW Z RYNKU PRACY ! Ta decyzja odbije się rządowi czkawką...
simo / 89.174.121.* / 2010-12-27 22:05
Dotychczasowe prawo do emerytury i pensi jest tylko ujednoliceniem prawa.Większość emerytów po rozwiązaniu umowy o pracę pracowało w tym samym zakładzie pracy ,jeśli byli w dobrych układach z pracodawcą.Ten przepis ujednolicił wszystkich a tym samym zlikwidował korupcję.O to równirz chodziło ustawodawcy.Więc nie należy zmieniać tego co dla KRAJU jest dobre.
wie / 2010-12-28 09:28
Jestem emerytem i nadal pracuję. Dziwi mnie tylko fakt, że pomimo odprowadzania wszelkich składek i podatków od dodatkowej pracy, w przypadku przekroczenia przyznanego limitu muszę całą kwotę dodatkowego zarobku oddać do ZUS. To właśnie teraz mając 55 lat mogę jeszcze dodatkowo pracować, bo pozwala mi na to moje zdrowie, a nie , jak stwierdziła PANI w ZUSie, że do woli pracować mogę tylko wtedy, gdy ukończę 65 lat. Wtedy szanowna PANI MINISTER i inni "przemili urzędnicy ZUS-u", będę prawdopodobnie tak chory, że już sił na dodatkową pracę miał nie będę i faktycznie pozostanie mi skromna zusowska emeryturka, dużo niższa niż wszystkich ubeków i przemądrzałych polityków
arturino / 84.10.222.* / 2010-12-28 10:41
JA UMIERAM PRAWO W POLSCE JEST NA WIDZI MISIE-A JAKOCHAM MISIE-WIEC NIE DO ROBOTY A NA BRUK I ZDYCHAC Z GLODU.PO PLATNOSCIACH PRAD,CZYNSZ,SKLADKI ZUS,GAZ ETC.ZOSTANIE ZALEDWIE NA WEODE BO JEST TANIA/JAK ZA STALINA-GIERKA-JARUZELSKIEGO-NAROD PIJANY TO LATWY BY NIM M*********************** Z TYM PANSTWEM,ACHA PANII FEDAK NA PREZYDENTA ,,BEDZIE CO POPRAWIAC-TU SIE ZAPEWNE WYKARZE
Zdychalski / 217.113.147.* / 2010-12-28 15:57
A tusk mówił bez zająknięcia "nikt nikomu nie zabierze emerytur" nie mój cyrk nie moje małpy koniec z glosowaniem koniec ide na wewnetrzną emigracje
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy