Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fedak: Zawieśmy składki do OFE na trzy lata

Fedak: Zawieśmy składki do OFE na trzy lata

Money.pl / 2010-11-17 18:13
Komentarze do wiadomości: Fedak: Zawieśmy składki do OFE na trzy lata.
Wyświetlaj:
reassssstataa / 77.253.165.* / 2010-11-17 20:42
sama niech się zawiesi . ja zamierzam przed przejsciem na emeryturę świtnąc a i moją rodzinę ustawię ......
ZXC99 / 83.22.164.* / 2010-11-17 20:42
REFORMA W 99 Z DOSWIADCZENIA WIDZE ZE POWSTAŁA GŁOWNIE NA TO ABY BIURA I OBSLUGUJACE OFE ZARABIAŁY KUPE KASY, SAM PRACUJE JAKO PH W OFE I WIEM ZE TO CHORE ZARABIAC TYLE PENIEDZY ZA PRZEPISYWANIE KOGOS Z JEDNEGO FUNDUSZU DO DRUGIEGO. OSZUSTWO OFE....WIEM ZE TO DZIWNE ZE TO PISZE ALE DOSC OKRADANIA POLAKÓW TO CO PRZEDSTAWICIELE I BIURA ZARABIAJA POWINNI DOSTAWAC POLACY KTORZY CIEZKO PRACUJA NA 2FILAR.
AKWIZYTOR / 79.162.36.* / 2010-11-18 01:04
:) GDYBYŚ PRACOWAŁ W OFE TO BYŚ WIEDZIAŁ, ŻE JESTEŚ AKWIZYTOREM ---- A NIE "PH" :) - JA JESTEM AKWIZYTOREM OD 10 LAT I TO JEST CIĘŻKA PRACA - ALE Z********* PŁATNA :). A JAK PRZY PRZEPISYWANIU MYŚLISZ!!! TO KLIENT TEZ ZARABIA!!! W KAŻDYM RAZIE MOI SĄ ZADOWOLENI I NA OSTATNIEJ ZMIANIE ZAROBILI WIĘCEJ NIŻ JA. I ZATEM SZKODA MI, ŻE GŁOSOWAŁAM NA PO. A TY ZANIM COŚ NAPISZESZ TO POMYŚL - WIEM CIĘŻKA PRACA UMYSŁOWA :) ALE MOŻE SIĘ Z CZASEM PRZYZWYCZAISZ I KTO WIE... ZMĄDRZEJESZ - CUDA SIĘ PRZECIEŻ ZDARZAJĄ :)
J@ja / 89.239.112.* / 2010-11-17 20:26
niech sobie pani minister 7 lub 3 procent aktualnego wynagrodzenia zostawi a reszte do zusu przekarze jak jej mało a od mojej składki wara
helmut456456 / 85.221.187.* / 2010-11-17 20:12
Zakompleksionym wsiowym tubylcom nic więcej sie nie należy niż sepleniący premier, he, he, he. Wystarczy SMS ad naszych agentów " zabierz babci dowód" albo "wszysko tylko nie PIS" a już lecą z wywieszonym językiem usunąć z Religę i posadzić na to miejsce Kopacz, he, he, he. Słoma z papci wychodzi pierwszemu pokoleniu miastowych, he, he, he
door / 83.12.255.* / 2010-11-17 20:09
Tylko w 2010 r. ZUS na wypłatę emerytur potrzebuje prawie 102 mld złotych. Składki zusowskie pokryją mniej więcej połowę tej kwoty. Na pozostałe ponad 50 mld zł pójdzie nie tylko część zapisanej w budżecie oficjalnej dotacji celowej (kasa państwa dofinansowuje również renty i inne zasiłki wypłacane przez ZUS), ale też ukryte wsparcie. Bo za takie należy uznać refundację składek przekazywanych do OFE.

http://www.zbp.pl/site.php?s=MDAwMjQy&a=MTMzNzczMjA=
sedhbjglkhdsarja / 46.113.87.* / 2010-11-18 04:21
Fedak, Boni: Kto Was spłodził, to Was pomszcze.
POpulista / 78.88.131.* / 2010-11-17 20:06
Zobaczymy wyniki następnych wyborów. A KRUS to co, święta krowa? Mój głos w wyborach już nie na PO.
R3ALISTA / 82.145.86.* / 2010-11-17 20:04
ja bym sie troszczył bardziej o "zapis" a nie faktyczne pieniądze w ZUS. Czyli co macie pomysł żeby każdy z podatników nie odkładał sobie pieniędzy do OFE tylko sponsorował emerytury bieżące? brakuje wam kasy i już nie macie się czego łapać? CZAS NA ODWAŻNE I MĄDRE REFORMY.
Darth 1 / 83.9.154.* / 2010-11-17 19:44
To co się dzieje to cyrk. Nie trzeba być szczególnie rozgarniętym aby stwierdzić że poczynania rządu ewidentnie świadczą o braku jego kompetenji czy koncepcji kierowania państwem jako całością gospodarczo-społeczną. Skoro w rządzie jest odwaga na wysuwanie propozycji zabierania prywatnych pieniędzy z ofe bo tak należy rozumieć zawieszenie wpłat do II filara to znaczy, że kopletnie nie są przygotowani na poważne reformy strukturalne. Myślę, że zrobienie tych reform w tym czasie byłoby najbardziej odpowiednim momentem ponieważ teraz najlepiej widać słabości poszczególnych elementów systemu.
helmut456456 / 85.221.187.* / 2010-11-17 19:39
PISiory tylko umiały obniżać składki i podatki, a prymitywnym tubylcom zostało potem tyle kasy w budżecie że Tusk musiał je szybko pożyczać Irlandii i Litwie. Polaki tylko umieją kartofle zbierać czy siedzieć na kasie w banku za 500 euro na mc , he, he, he. Brawo Tusk, przywal im jeszcze 23% VATu, akcyze i zlikwiduj odliczenia, he , he, he. Hans Frank byłby dumny z Komorowskiego i Pawlaka. Tak trzymać
zxz / 87.206.28.* / 2010-11-17 19:31
Fedak s********* na wies porządek robić
sklave / 83.2.33.* / 2010-11-17 19:41

na wies porządek robić

na wsi praca ciężka
a wiesz co by to było jakby sobie paznokcia złamała!!!!!
kataklizm!!!
iso.gt / 2010-11-17 19:31
Chamstwo i złodziejstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jak można żyć w ukochanym kraju, jeżeli na każdym kroku Cię okradają?!!!!!!!!!!!!!!!!
physiosrul / 83.26.34.* / 2010-11-17 19:19
W takim przypadku system trój-filarowy napewno nie spełni naszych oczekiwań. Przecież żeby cykl się spełnił, nie można tych pieniędzy ruszać przez cały okres składkowania - 40-45 lat. Zamiast w końcu zadowalającej stopy zastąpienia, będziemy mieli kolejne lata czeskiego filmu emerytalnego. Ewidentnie chcą naszymi pieniędzmi łatać swoje dziury, tylko niech ktoś im wreszcie wytłumaczy tłumokom co to jest Trój-filarowy System Emerytalny i ile ma trwać.
tade / 83.2.33.* / 2010-11-17 19:37

W takim przypadku system trój-filarowy

z tego co wiem to trzeci filar już jest historią.
Nie byłem w trzecim filarze to i może nie jestem w temacie.
Z drugiego filara miałbym więcej jak z pierwszego mimo ze w pierwszym mam 10 krotnie większy kapitał
zaqwas / 77.255.10.* / 2010-11-17 18:59
Arogancja i chamstwo władzy.
Może od razu jak w komunie pozabierać ludziom wszystko - zlikwidować konta w banku, przejąć ziemię, samochody itd, po co się cackać. Nieumiejętne rządzenie, afery, wspieranie kolesiów i lament, że deficyt rośnie. PO co się matoły z PO za to brały? A może w drodze minimalnej odpowiedzialności za nieuctwo przeznaczyć diety rządu i posłów na deficyt, a nie krwawicę ludzi. Chciałbym chociaż z głodu nie umierać na emeryturze, bo ich emeryturki 100% zapewnione.
czeka mnie marna starość / 83.13.207.* / 2010-11-17 18:29
Gratuluje tym co głosowali na PO. Teraz TUSKI chce zgarnąć niezłą kasę z OFE aby ratować swoje stołki . Brawo ciemnoto !!! W tym kraju nie warto być uczciwym . Kasę którą zabierają mi na OFE teraz ukradnie mi Pan złodziej TUSK i jego kompani. Człowiek uczciwy w tym kraju po dupie jest kopany . Szkoda że prawo do głosowania w tym kraju ma każdy kretyn po ukończeniu 18 lat . Jednak Korwin Mike miał rację chcąc ograniczyć prawo do głosowania.
~Kris / 2010-11-17 19:00 / Tysiącznik na forum)
Ten 'uczciwy człowiek', to chyba nie ty, prawda?

Publiczne wymyślanie: jednym od ciemnoty, a innym od złodziei - na podstawie artykułu, który wspomina, że ktoś tam się nad czymś zastanawia - nie pasuje mi do określenia 'człowiek uczciwy'.
ekonomista 123 / 88.156.219.* / 2010-11-17 18:56
człowieku nikt ci nic nie zabierze, chodzi o to aby składki trafiały do ZUS, a nie do OFE, bo UE nie przy liczeniu długu nie bierze u nas pod uwagę funduszy przelewanych na OFE, co jest niekorzystne dla naszego kraju. Także wychodzi na to że te kraje które nie przeprowadziły reformy emerytalnej są lepiej traktowane, bo tam są liczone te składki.
Upraszczając dam przykład: Polacy do OFE włożą 1mld i tego UE nie będzie brała pod uwagę licząc dług, czyli według niej w państwie będzie brakować 1mld. Natomiast w innym kraju gdzie ze składek 1mld nie pójdzie to instytucji typu OFe tylko do instytucji typu ZUS, UE wyliczy że im się wszystko zgadza. OT CO !
oborowy / 79.185.88.* / 2010-11-17 21:07
A po h_j byłO wchodzicn do Uni ??
physiosrul / 83.26.34.* / 2010-11-17 19:24
Powinieneś jeszcze dodać mości ekonomisto, co ZUS zrobi z tymi pieniędzmi, podam przykład: damy ZUS - owi piwo a dostaniemy po nim butelkę na emeryturę. Hehehe. Polecam materiał Superstacji "dlaczego lepiej pić piwo zamiast płacić składki na ZUS" - YT
Rtx / 77.253.124.* / 2010-11-17 19:16
Należysz do tych 90% ludzi którzy nie rozumieją systemu emerytalnego.
Gdyby ludzie to rozumieli to byłyby o wiele mocniejsze protesty przecieko temu rozwiązaniu.
szafa82 / 79.189.246.* / 2010-11-17 19:07
Nie uwzględniłeś tylko, że to co włożysz do OFE masz szansę chociaż w części odzyskać gdy przeproczysz wiek emerytalny, a to co włożysz do ZUS odzyskasz tylko o tyle, o ile młodsi od Ciebie cokolwiek tam wpłacą na bieżąco, gdy przekroczysz wiek emerytalny. Mam 28 lat. W mojej sytuacji zdecydowanie wole odkładać tylko na siebie niż teraz zrzucać się na aktualnych emerytów a potem liczyc, ze garstka młodszych ode mnie zrzuci się na mnie. Gdzieś mam do jakich to się liczy statystyk i czy dług publiczny przekroczył 55, 60 czy 100% PKB. Jeżeli konstytucja mówi, że po przekroczeniu progu 55% należy ciąć wydatki to niech rząd tnie i szuka rozwiązań optymalizacyjnych długookresowych, a nie kombinuje na krótką metę, próbując wmówić społeczeństwu, że głównym celem polityki państwa jest nieprzekroczenie jakiegoś tam progu.
ekonomista 123 / 88.156.219.* / 2010-11-17 19:21
jak się zrobi taką sytuację na 2-3 lata to właściwie dla płacących składki nic się nie zmieni. Natomiast jak się tego nie zrobi to wszyscy to odczują bo przekroczymy groźne progi długu, a wtedy odbije się to na wzroście podatków.
Poza tym tez tak łatwo powiedzieć że trzeba ciąć koszty, a nie łatwo to zrobić, jak widzisz sędziowie strajkują chcą więcej, nauczyciele nie dadzą się tknąć, służba zdrowia to wiadomo że tam o strajk nie trudno itd. Pamiętaj też że nie reformy wymagają czasu. Reforma dotycząca wcześniejszych emerytur zmniejszy koszty, ale w większej skali bedzię odczuwalna dopiero w przyszłości.
szafa82 / 89.231.97.* / 2010-11-17 23:10
2-3 lata pracy to dużo, zwłaszcza w początkowej fazie "oszczędzania" na emeryturę. nie ma uzasadnienia dla bezmyślności rządzących! nalezy od nich oczekiwać dobrych decyzji, chociażby były trudne. Trzeba uczciwie ludziom powiedzieć, że skladki idące dziś do ZUS to jest specjalny podatek na starsze pokolenie, którego to pokolenia emerytury zostały przejedzone w latach 80 za komuny (i dziś nic by nie dostali - nie chcę oceniać jakości ich pracy za komuny, mówiło się: czy się stoi czy się leży 1000 zł się należy; moglibyśmy dziś powiedzieć, że za komuny pracowali niewydajnie i dlatego dziś nie dostaną emerytury, ale to nie oni są winni ale ówczesny system polityczny). Niech stanie Tusk i powie, że z ZUSu pokolenie dzisiejszych 20-30 latków nie dostanie ani grosza. Będę go za to szanował. startując do wyborów wiedzieli jak wyglądają finanse państwa i jezeli nie mieli pomysłu albo nie zamierzali wziąć na siebie tych trudnych decyzji to po co się pchali do rządzenia? Ja myślę, że jest gdzie ciąć wydatki: przerośnięta administracja (komisje, komitety, agencje itd... ale nie urzedy skarbowe - tam akurat potrzeba rąk do pracy), emerytury ubeków i stalinowskich sędziów, uprzywilejowane grupy górników, policjantów itd. (obniżyć im, niech się cieszą, że dostają cokolwiek wczesniej niż inni). Nie można popierać krótkowzrocznych działań rządu obliczonych tylko na PR i wynik njabliższych wyborów.
Pajchiwo / 2010-11-17 19:39 / Tysiącznik na forum
Podatków nie można podnosić w nieskończoność nie podnosząc świadczeń.
Pomijając barierę UE (max 28% VAT z tego co pamiętam) będziemy mieli taką szarą strefę i taki "czarny rynek" , że podatki nie przyniosą dochodów...
Pajchiwo / 2010-11-17 19:05 / Tysiącznik na forum
Ależ zabierze - przecież ZUS tak czy siak upadnie a kasa będzie przelana do ZUS, żeby tego nie zrobił za rządów tego ugrupowania Człowieku.
Potem pewnie tak jak w 89 przekażą komuś władzę wraz z odpowiedzialnością i na uchwalonych wcześniej przywilejach dożyją spokojnej starości...
śmieszne / 194.57.169.* / 2010-11-17 19:58
"W latach 2000-2007 Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał 703 mln zł na zakup budynków, w których urządzono siedziby jednostek. A tylko w 2008 r. na remont i urządzanie budynków należących do ZUS wydano ponad 240 mln zł. Kolejne 84 mln pochłonęło wyposażanie tych obiektów. (...)"no i poza tym inne koszty... Faktycznie za rządów poprzedniego ugrupowania oszczędzali hahahaha oszczędzali na emerytach, którzy dostawali podwyżki tak marne, że aż śmieszne. Teraz muszą nadrabiać co PiS przepuścił...a 3 lata nie zrobią dużej różnicy, chyba że planujesz akurat na te 3 lata osiągać najwyższe zarobki swojego życia.
Pajchiwo / 2010-11-18 13:14 / Tysiącznik na forum
ZUS istnieje trochę dłużej niż PO i PiS :)
W spadku po socjalistycznym syfie dostali dług, który zresztą też doraźnie załatał dziurę budżetową - jak planuje właśnie zrobić PO.
Ten dług sprawia, że Twoje i moje składki nie pomnażają żadnego kapitału na przyszłe lata, tylko służą do bieżących wypłat świadczeń.
Naprawdę nieistotne jest - przynajmniej dla mnie - która partia kiedy rządziła. istotne jest która znowu kombinuje z naszymi pieniędzmi...
r3alista / 82.145.86.* / 2010-11-17 20:09
mowisz "A tylko w 2008 r. na
remont i urządzanie budynków należących do ZUS wydano
ponad 240 mln zł. Kolejne 84 mln pochłonęło
wyposażanie tych obiektów." to ja Ci zadam pytanie od kiedy rządzi PO? człowieczku rusz głową, sam a nie tak jak Ci powiedzą w tv mowisz w kółko to samo.. zal......
zeldan / 95.49.77.* / 2010-11-17 19:02
Gratuluje ci ekonomista123.... to co chce zrobić rząd to ukryć problem deficytu kosztem przyszłych emerytur. Pomyślałeś, że jak zabierzemy kase z OFE to obecni pracujacy nie będą mieć nic?
ekonomista123 / 88.156.219.* / 2010-11-17 19:41
nie ukryć, chodzi o to że nasz kraj jest gorzej traktowany od innych, bo można powiedzieć że u nas składki które idą na OFE są liczone na MINUS do długu, a w innych krajach nie. I nie wiem czy kosztem przyszłych emerytur. Poza tym czy wam wszystkim się zdaje że OFE za darmo obracają waszymi pieniędzmi? Pogadajcie sobie z akwizytorami OFE jaką kasę na wasz trzepią. Pani w ZUSie przy okienku nie dostaje takich kwot.
jjjjj / 89.73.191.* / 2010-11-17 19:00
pierwszy raz słyszę że zus odda wszystko co weźmie , generalnie nie miałbym nic przeciwko temu, miło pomarzyć
niewierzący ateusz / 83.10.69.* / 2010-11-17 18:13
"Rostowski: Reforma KRUS nie jest teraz najważniejsza

Te reformy (dot. KRUS) nie są kluczowe z punktu widzenia finansów publicznych, bo efekty albo nie są bardzo duże, mogą przynieść 2-2,5 mld zł oszczędności rocznie"

po co się męczyć reformą KRUSu za marne 2 mld ,gdy z OFE można wygarnąć 10 razy więcej, a na dokładkę wdzięczny koalicjant weźmie na siebie rozmontowanie OFE, wyborców psl OFE nie interesuje więc fedak pawlak i psl nic nie stracą, a naiwniacy będą przekonani,że na kasę z OFE dybie pawlak i fedak z psl a nie tusk z platformą, i dalej będą na platformę głosować
NIEZADOWOLONY UCZCIWY POLAK / 78.8.216.* / 2010-11-17 19:11
Od początku transformacji tak sie dzieje że wszyscy politycy mają nas gdzieś im nie zależy na emeryturze bo przez swoją kadencje obłowia sie tyle że i wnuki będą mieli z czego żyć i jak napisał powyżej to jest prawda wystarczy sie ujawnic na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej a juz jestes na widelcu a nikt nie szuka tych co robia interesy na czarno bo po co kiedy wygodniej jest siedziec na czterech literach i blokowac konta i firma jednoosobowa idzie na bruk z dlugami nikomu nie doradzam zakladania firmy w POLSCE bo to tylko utrzymanie darmozjadów pół milionowej armii urzedasów i dlaczego partie i politycy maja byc utrzymywani z mojej krwawicy ludzie chonoru nie pchaja sie do polityki bo nie maja z kim politykowac nie mowiac juz o rzadzeniu. Wszyscy ci ktorzy patrzyli z przymrozeniem oka na PANA KORWINA MIKKE a sa kumacji musza mu przyznac racje o czym mowił i pisał Pisze to z cala odpowiedzialnoscia nawet moge byc skazany na banicje z czego bym byl rad
rr nie logo / 46.113.28.* / 2010-11-17 18:57
wazne zeby lewej kasiory nie zabrali:)
na emeryture i tak nie licze.......
zeldan / 95.49.77.* / 2010-11-17 19:03
Niech PO sie weźmie za prawdziwą reforme (krus, mundurowi i górnictwo) ... od OFE ręce precz !!!!!
POLAK 1 / 213.25.48.* / 2010-11-17 19:49
Oczywiście, tylko od kiedy lenie i ignoranci potrafią coś zrobić, oni potrafią tylko oszukiwać i kombinować dla siebie
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy