Forum Polityka, aktualnościKraj

Ferie zimowe w Szwajcarii, o sześć tygodni dłuższy urlop macierzyński, zagraniczne delegacje. Tak się pracuje w korporacjach

Ferie zimowe w Szwajcarii, o sześć tygodni dłuższy urlop macierzyński, zagraniczne delegacje. Tak się pracuje w korporacjach

Wyświetlaj:
jl997 / 213.172.184.* / 2015-04-06 15:22
Amazon to również korporacja. Polecam, wspaniałe warunki pracy jak dla niewolnika.
polak375 / 95.160.189.* / 2015-04-06 15:22
A ja z rodziną i tak nie wyjedziemy z naszego kraju Polski.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wiktor248 / 91.40.96.* / 2015-04-06 15:19
A ja prowalem w korporacyjnej firmie w Warszawie,robilem szkolenia dla fryzjerow i u nas byl wyscig szczurow,sklocanie i podburzanie przeciwko sobie pracownikow ( jeden z kolegow,otyly i zakompleksiony wiodl w tym prym...bylo wykorzystywanie nas i nie liczenie naszego czasu dojazdu do klientow jako czasu pracy.,.a przeciez k**** mac musielismy jechac nawet 500 km.).Odszedlem z tego syfu i bardzo sie ciesze,bo nie wpadlem w jakas chiorobe psychiczna ze stresu !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jerzy_Katowice / 213.238.91.* / 2015-04-06 15:17
Tak - raj na ziemi. Za konktrakty, które te wielkie korporacje zawierają często z naruszeniem prawa i doją unijne dotacje i państwowe fundusze.
A te złe małe firmy muszą zarobić na tę całą czapę. Cieszcie się, póki czas. Jak korporacje nie będą skąd miały brać zleceń albo stwierdzą, że taniej jest im przenieść swoje nikomu niepotrzebne usługi na Białoruś albo do Indii wywalą was z tego raju w miesiąc.
Ale póki co korzystajcie - każdy by tak robił. Tylko pamiętajcie, skąd te korporacje biorą na was pieniądze.
Firro / 185.15.0.* / 2015-04-06 15:15
No tak.... ja rzeczywiście w piątki widuję mnóstwo ludzi z walizeczkami tzw. kabinowymi. Tyle że nie zmierzają oni na lotnisko, a na przystanek pekaesu itp. w al. Krakowskiej albo na Grochowskiej. Turkot kółek i dzwonienie słoików.
ddawicka / 83.144.111.* / 2015-04-06 15:14
Zaszczyt w korporacja do syrii jechać powinni zobaczyc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
verdura2763 / 151.45.83.* / 2015-04-06 15:07
Do wszystkich ruskich gadów to jest właśnie wasz zgniły zachód
biedota / 80.54.60.* / 2015-04-06 15:05
a u nas, pracuję w pieprzonej budżetowce i po 36 latach pracy mama 1400 zł netto, tylko zdychać, przy świętach życzę górze wszystkiego najgorszego, bo oni nie mają dla mnie i mojej rodziny od lat żadnej litości, zamrozili już 8 rok wynagrodzenia, najlepiej jakby postąpili jak hitler zagazowali, przynajmniej nie głodowalibyśmy tyle lat.
long penetrator / 213.92.160.* / 2015-04-06 15:45
widać do niczego innego się nie nadajesz, a pewnie i swojej roboty dobrze wykonać nie potrafisz...
Tomke257 / 194.63.135.* / 2015-04-06 15:14
Wolna droga. Poszukaj sobie pracy tam gdzie płacą Twoim zdaniem lepiej. A jak do niczego się nie nadajesz to ciesz się że aż tyle Ci płacą, bo moim zdaniem za dużo.
chybaja / 89.76.249.* / 2015-04-06 15:54
Ty nie jesteś Tomke ty jesteś Pustake ale pojmiesz to jak już mamusia cię pogoni na swoje
Waniek / 2015-04-05 12:44 / Bywalec forum
Osobiście wolę pracować dla siebie!!! W korporacji przetrwałem 1 rok Microsoft. Miałem jak pączek w maśle ale zamieniłem na 10-12 godzin dziennie od poniedziałku - soboty!!! Tylko że teraz zarabiam gruby szmal w porównaniu do pracy w korpo i jestem sam sobie sterem żeglarzem i okrętem. A wakacje sam mogę sfinansować kiedy i jak chcę.
leften / 77.255.240.* / 2015-04-05 11:38
Można się oburzać albo zazdrościć ale mniej więcej to prawda.
Korporacje jako miejsca pracy są niezłe. Umożliwiają nauczenie się pracy wzorowanej na wieloletnio wypracowanych na zachodzie zasadach, szybki start do stabilności finansowej ludziom niewiele po studiach (warunek: odpowiednie wykształcenie i poukładane w głowie), czas na rodzinę i rozwój zawodowy oraz kulturalny.

Nie uważam, że osoba, która w wyniku nietrafnych decyzji (lub braku możliwości) dotyczących swojej edukacji i w rezultacie wyjeżdżająca za chlebem dla wykonywania prostych prac, np. montażowych czy porządkowych, na zachód ma porównywalne możliwości finansowe, czasu dla siebie i rodziny, o rozwoju nie wspomnę.

Akurat HP i IBM (wypada też dodać znaną farmaceutyczną firmę na literkę R) to rzeczywiście nie są miejsca gdzie się ludzie strasznie przepracowują. No i rzeczywiście to górna półka "korporacyjnego" socjalu (ale mająca kilka innych wad - dla specjalistów).
Kultura ludzi też jest na wysokim poziomie. Bardzo istotne jest to, że przy pewnym doświadczeniu da się zarobić kilka średnich krajowych. Bez protestów, wysypywania węgla i blokowania rond. Faktycznie standardem są wakacje za granicą, ale zazwyczaj dlatego, że za kilka średnich krajowych po prostu ludzi spokojnie stać.

Ciekawe są komentarze pod artykułem. Warto, aby ich Autorzy pochwalili się skąd mają takie wnioski. A może to zwykła polska zawiść i frustracja?
Znam trochę osób, które z sektora publicznego przeszły do korporacji i starają się ten fakt (tzn pracy w sektorze publicznym) raczej pomijać. Nie znam nikogo, kto zrobiłby ruch z własnej woli w drugą stronę i byłby z tego zadowolony.

Jeśli ktoś w to nie wierzy - jego sprawa - Ci którzy pracują tak jak opisała Autora - nie będą z tego powodu jakoś szczególnie zrozpaczeni.
I jeśli ktoś poczuje się lepiej, że pokaże pogardę dla "korposzczurów" itd. itp. a polepszy mu to samopoczucie - to na zdrowie.
long penetrator / 213.92.160.* / 2015-04-06 15:50
a ja znam tylko takich, którzy z korporacji odeszli do sektora publicznego i nigdy nie żałowali swoich decyzji; teraz są szczęśliwi i mają normalny dom a nie taki do którego wraca się po 20.00, z głową cały czas w robocie; oczywiście piszę tutaj o prowincji a nie o warszawce...
realista / 78.100.153.* / 2015-04-05 09:50
"a poza tym już się nie mogę doczekać pierwszej wypłaty!" nie no super ze świeżaki które nie przepracowały miesiąca, wypowiadaja sie jak to fajnie jest w korparacji. Wolałbym poznać opinie doświadczonych pracowników a nie nowych, jeszcze pełnych nadzieji ze wszyscy ich lubia pracowników. Dla mnie to artykuł ŚMIEĆ i marnotractwo czasu... pokazuje to o czym każdy chce usłyszeć a nie jak jest naprawde..
fsfe / 83.25.156.* / 2015-04-05 07:20
Słyszycie szaraki?! DO korporacji, zasuwać do pracy, ale już! Są takie wspaniałe, och i ach. I przed 70tym rokiem życia nie przestawać pracować bo się wam w główkach poprzewraca! Praca od 9-17 i powrót do domu o 18 na pewno pozwoli wam na udane życie rodzinne, zresztą tak piszą, więc tak jest. Co tu jeszcze robicie? Do pracy łajdacy!
jo44 / 79.185.149.* / 2015-04-05 06:06
Ciezko skomentowac ten panegrik, pisany pewnie przez bezrefleksyjego dzieciaka ok 30tki, w kaxdym razie bez innych potrzeb niz hedonistyczne. Faktem jest ze korporacja uczy ale cwaniactwa, nieszczerosci wobec innych, dymania rynku i klientow, nieplacenia lub unikania podatkow ale jestesmy jednym team,em wiec ,sza, bo po premii bedzie. Korporacyjny szczur staje sie bufonem, ktorrego mozliwosci zyciowe spadaja z kazdym dniem pracy dla korpo. Zeby to zobaczyc trzeba zdjac rozowe okulary. Awansuja ludzie z klucza, reszta jak w mafii ,handluje prochami na ulicy i sie wyzyna wzajemnie,. Ot
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jo44 / 79.185.149.* / 2015-04-05 06:06
Ciezko skomentowac ten panegrik, pisany pewnie przez bezrefleksyjego dzieciaka ok 30tki, w kaxdym razie bez innych potrzeb niz hedonistyczne. Faktem jest ze korporacja uczy ale cwaniactwa, nieszczerosci wobec innych, dymania rynku i klientow, nieplacenia lub unikania podatkow ale jestesmy jednym team,em wiec ,sza, bo po premii bedzie. Korporacyjny szczur staje sie bufonem, ktorrego mozliwosci zyciowe spadaja z kazdym dniem pracy dla korpo. Zeby to zobaczyc trzeba zdjac rozowe okulary. Awansuja ludzie z klucza, reszta jak w mafii ,handluje prochami na ulicy i sie wyzyna wzajemnie,. Ot
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kazio007 / 213.92.229.* / 2015-04-05 05:35
U mnie w polskiej firmie wdrożono ankietę ewaluacyjną ale jakoś tak tylko w jedną stronę pan->sługa i służy do eliminacji niewygodnych
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy