Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fiasko batalii o VAT, książki zdrożeją nawet o 10 procent

Fiasko batalii o VAT, książki zdrożeją nawet o 10 procent

Wyświetlaj:
Buch / 83.14.125.* / 2010-09-13 12:45
Moim zdaniem,aby uniknąć pustek w bibliotekach, resort powinien zwolnić bibliotekarzy z wyższej stawki. Dla nich powinna ona nadal wynosić 0% w przeciwnym przypadku rząd strzeli sam sobie w kolano. W końcu biblioteki są państwowe - no chyba, że się mylę, to proszę mnie poprawić. Jeśli rząd nie pozostawi bibliotekarzom stawki na dotychczasowym poziomie, to sam sobie zaszkodzi, gdyż będzie przez własną decyzję będzie musiał dopłacać do tego "interesu".
Puch / 194.213.1.* / 2010-09-13 13:48
Rząd strzela w kolano nam,biiblioteki są samorządowe - miejskie , gminne itd- oraz szkolne i uczelniane np.uniwersteckie.
dgen / 2010-09-13 11:20 / Tysiącznik na forum
wyborco PO - zamiast czytać jakieś p*******, włącz tefałen, POpatrz na tańczące gwiazdy, obejrzyj POwtórkę majki, odpręż się, a twoi idole zadbają o twoją przyszłość - oni najlepiej wiedza czego ci POtrzeba............
Radon / 2010-09-13 11:12
Przecież im głupsze społeczeństwo tym bardziej podatne na manipulacje i łatwiej się niem rządzi...
pablo55 / 82.210.184.* / 2010-09-13 18:09
To fakt. Z sondaży wynika, że przeciętny wyborca PiS nie widział żadnej książki od 40 lat.
buuu / 178.104.127.* / 2010-09-13 21:44
społeczeństwo ma być ciemne, by rządzący nie mieli problemu z manipulacją, chodzi o to żeby sami ugotowali się we własnym sosie, pozniej przyjdzie islam i dostanie wszystko gratis. proste.
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-09-13 10:21
Ciekawe kiedy zadczną wyrównywać pesje do europejskich, bo narazie to tylko zwiększają podatki i wymyślają co i raz nowsze daniny a wszystko bo w UE tak trzeba, tylko ile tam zarabiają a ile my?
jadzia__ / 83.5.121.* / 2010-09-13 10:10
0% na wódę i 50% na książki
Elektro Devil / 2010-09-13 10:16 / Tysiącznik na forum
Dokładnie!!!. W PRL-u podobno wóda zawsze była. Wraca tamta retoryka rządzących, niestety o wiele bardziej groźna...
JA.romin / 2010-09-13 15:35
W PRL-u wódka była ale też i książki tanie. W dodatku to PRL walczyła z analfabetyzmem. Ówczesna matura to znacznie więcej niż obecnie studia magisterskie. Teraz niestety podpisuję się pod tymi wypowiedziami, że my jako Polacy mamy być ciemni, głupi i nic nie rozumiejący. W dodatku lepiej znający język angielski niż swój.
Arnolfini / 83.11.104.* / 2010-09-20 00:20
Przede wszystkim w PRL dobre tytuły były dostępne jedynie "spod lady". Czyli przeciętny obywatel nie miał szans. Mógł ewentualnie skorzystać z biblioteki. Czy były tanie? Trudno to porównać zwłaszcza, że zakup "spod lady" wymagał dodatkowych nakładów. Większość książek była za to fatalnie wydana (klejone rozsypywały się przy pierwszym czytaniu, a papier żółkł po godzinie leżenia w słońcu, na parapecie).

Co do ówczesnej matury ... proszę, nie kompromituj się. Maturę zdawałem w 1986 roku i wiem co mówię. Prace sprawdzało się w szkole i BARDZO wiele zależało od tego jaką się miało opinię u nauczyciela. Porównywalność wyników ówczesnej matury była żadna. A prace magisterskie? Cóż, większa selekcja sprawiała, że na studia szli nieco zdolniejsi. To podnosiło poziom.
antyelektorat / 2010-09-13 10:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Polak będzie nieczytaty, ale pijący.
Binarek / 2010-09-13 09:52 / Tysiącznik na forum
Kto 3 lata temu zgodził się na harmonogram ujednolicania stawek VAT?

Tego money.pl usłużnym idiotom na forum nie przypomina
jotka1 / 78.31.91.* / 2010-09-15 12:02
Następuje typowe zawężenie tematu do tego kto którą partię popiera. Jeżeli dyskutuje się o problemie (a nie polityce) to należy rozważyć np. jaka jest światowa sytuacja gospodarcza, jakie mamy pole manewru, czy chcemy ograniczyć dziurę budżetową za cenę spadku naszych dochodów itp.
W ten sposób można coś załatwić (nie odgrzewając zimnych kotletów).
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-13 11:12
Ja tam może jestem niekumaty ale w artykule pisze:
"Magdalena Kobos, rzeczniczka resortu finansów i podkreśla, że Komisja Europejska już w 2007 roku przedłużyła nam derogację, czyli możliwość stosowania preferencyjnej stawki na książki"

To wychodzi mi, ze jakis rząd 3 lata temu wywalczył przedłużenie stawki zerowej na książki... Nie był to czasami rząd PIS? Otaka odpowiedż Ci chodziło?
A tak poza tym - kto powiedział też 3 lata temu:
",,Przysięgam Polakom, że ten kto zaproponuje w moim rządzie
podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony"
Pytałem się na forum, ale nikt sobie nie może przyPOmnieć ...
ojro / 91.193.208.* / 2010-09-13 21:44

A tak poza tym - kto powiedział też 3 lata temu:
",,Przysięgam Polakom, że ten kto zaproponuje w moim rządzie
podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony"

Ale o co chodzi? Przecież Tusk sam wpadł na pomysł podwyższenia podatków. Czyli nikt mu tego nie zaproponował, a więc nie ma kogo wyrzucić. Proste.
Binarek / 2010-09-13 12:47 / Tysiącznik na forum
Austria, Niemcy zgodziły się na maksymalnie 3 lata przedłużenia terminu" w 2007 roku
Był to więc rząd PiS, który zgodził się na podwyższenie stawki po 3 latach

O to właśnie chodziło.
Jeżeli teraz Twoi idole mają honor niech jada renegcjować umowy a nie wyręczać się nowym rządem.

Do Twojego pytania proszę poważne źródło i kontekst
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-13 13:52
Był to właśnie rząd PIS który walczył o niższe stawki dla POlaków i wywalczył takie chociaż na trzy lata. Rządom PO takie podniesienia VAT-u jest super na reękę i nawet palcem nie ruszą. Wszystkich za naiwnych masz Binarek?

Co nie znasz odpowiedzi na pytanie? W ramach pomocy inne wypowiedzi bożyszcza POinteligentów:

""Jeśli bankami i złotówką zajmą się tacy ludzie jak Gosiewski, to ostrzegam państwa:pilnujcie swoich portfeli" - (2006-03-12 - PKB Polski na poziomie 6%)

Z roku 2007:
"Ostrzegam panstwa, pilnujcie swoich portfeli. Dzisiaj naprawde POwazna zaloga zaczyna sie zabierac za wasze portfele i za wasze zlotowki" (PKB na poziomioe 6,7 %)

" Ze stuprocentową pewnościąpodwyżki podatków nie będzie" (2009-07-24)

A tym wszystkim słowom wtórowały głosy potakiwania niezliczonych rzeszy POekspertów i POprefosorów (patrz jasian Winniczka) poprzez połączone POmedia .. Wiesz juz kto tak mówił czy podać jeszcze kilkanaście wiekopomnych wypowiedzi?
Elektro Devil / 2010-09-13 11:18 / Tysiącznik na forum
Tusk coś takiego powiedział ?
Trzeba by to codziennie przypominać ciemniakom popierającym tą socjalistyczną zakłamaną partie.
Binarek / 2010-09-13 12:48 / Tysiącznik na forum
Może niech ciemniacy nie dostają orgazmu zanim nie sprawdzą źródła i kontekstu wypowiedzi
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-13 13:55
Tutaj masz przekrój działalności wraz ze żródłami:

http://markd.pl/afery-po/
Elektro Devil / 2010-09-13 10:27 / Tysiącznik na forum
Ale to PO wprowadzi taką stawkę.

W przypadku, kiedy Gilowska z PiS uchwaliła obniżkę stawki PIT, a weszła ona w życie za rządów już PO, to chętnie przypisujesz PO ten sukces.

Prawda jest inna:
PiS:
- obniżki stawki PIT
- likwidacja podatku spadkowego
- obniżenie taksy notarialnej

Socjalistyczni krwiopijcy z PO:
- podwyżka VAT
- w planach złodziejski podatek pielęgnacyjny
- podwyżka akcyzy na paliwo
Binarek / 2010-09-13 12:50 / Tysiącznik na forum
OK w takim razie jeżeli rozumujesz logicznie to PO
- obniżyła stawki PIT,
- obniżyła stawkę rentową
- podwyższyła VAT na książki

Podwyżka akcyzy na paliwo nastąpiła za PiSu ale ty masz krótką pamięć :)
Elektro Devil / 2010-09-13 14:01 / Tysiącznik na forum
Binarek, ty w tym momencie już filozofujesz... Ponosi Was trochę w tej propagandzie...

Fakt jest taki, że resort Gilowskiej (PiS) uchwalił obniżkę podatków PiT i składki rentowej.
Mówił o tym Komorowski w debacie, który wyciągnął list Marcinkiewicza. Marcinkiewicz (wtedy PiS) pisał, żeby Kaczyński nie przypisywał sobie jego osiągnięć.

Komorowski kłamał ? Czy nie wiedział ?

Ty nie masz krótkiej pamięci, celowo mataczysz...
antyelektorat / 2010-09-13 10:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Paradoksalnie najbardziej liberalnym premierem był Leszek Miller z SLD. To on obniżał podatki.
antyelektorat / 2010-09-13 10:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie ma różnicy między PO a PiS. Obie formacje i ich członkowie są moralnie zużyci i niezdolni do rządzenia państwem.
ojro / 91.193.208.* / 2010-09-13 09:26
I tak nie dość, że trzeba dzieciom kupować ciągle nowe książki (bo co roku się zmienia program nauczania i te stare już "nie pasują"), to jeszcze na dodatek te książki podrożeją...

Zerowa stawka VAT na książki obowiązuje nadal w Wielkiej Brytanii i w Irlandii. To jednak wyjątki na tle krajów Wspólnoty.

Jak widać, są równi i równiejsi. I tak mamy już dosyć wysokie ceny książek. W Wielkiej Brytanii zwykła książka na najtańszym papierze, bez żadnej wymyślnej kolorowej okładki kosztuje 2 funty, czyli niecałe 10 zł. W Polsce tę samą książkę, w angielskiej wersji językowej (a więc odpadają koszty tłumaczenia) można kupić mniej więcej za 20-30 zł. Kto na tym tyle zarabia?
Nie ma co się dziwić, że Polacy kupują mało książek, skoro cena każdej z nich w co najmniej 50% idzie do pośredników.
hamulec postępu / 83.27.34.* / 2010-09-13 10:07
W Wlk. Brytanii, maja też kierownicę po prawej stronie, cale, jardy, stopy, funty - zamiast euro i jakoś Unii to nie przeszkadza.
W Polsce jak jakiś kretyn chce uzasadnić niepopularną decyzję, to zwala na UE. Dojdzie do tego że Polacy zażądają referendum w sprawie WYSTĄPIENIA Z UE.
antyelektorat / 2010-09-13 09:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
żeby Polacy czytali jak najmniej. Ciemnotą łatwiej rządzić. dla właściwego światopoglądu wystarczy tylko oglądanie TVN.
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-13 09:23
Ja tylko krótko. Dla przyPOmnienia. Kto powiedział w 2007 roku:
,,Przysięgam Polakom, że ten kto zaproponuje w moim rządzie podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony"

Bo nie mogę sobie przypomnieć, ale znając niesamowitą pamięć tych lepszych i znakomicie wykształconych z miast jestem pewien, że POmoga mi.
Mam tez kilkadziesiąt innych wspaniałych, "niepopulistycznych" wypowiedzi tego osobnika (który znów od kilku dni w szafie zamknięty)które mogę tutaj przytoczyć ...
Elektro Devil / 2010-09-13 08:47 / Tysiącznik na forum
Posłowie PO mogą się cieszyć. Czytelnictwo w kraju prawie całkiem zaniknie. Ociemniały lud będzie oglądał tylko TVN i wchłaniał propagandę o rzekomych sukcesach rządu Tuska.

Ciekawe czy PO tak samo "skutecznie" prowadziło negocjacje o zmniejszony VAT na książki jak poprzednio negocjowało z Rosją umowę na dostarczanie gazu.
O negacjach PO z Eureko po których Skarb Państwa jest stratny kilkadziesiąt miliardów złotych to lepiej nie wspominać...
e2 / 217.153.72.* / 2010-09-13 09:33
przy eureko to narozrabial akurat Wąsacz, ktory dostal posadke prezesa w autostradzie... PO przy eureko moglo wyjsc tylko poprzez kompromis
dgen / 2010-09-13 08:07 / Tysiącznik na forum
a PO co nam książki - niedouczoną gawiedzią rządzi si e łatwiej a poza tym umiejętność czytania na zmywaku nie jest potrzebna
arch / 2010-09-13 08:26 / Tysiącznik na forum

niedouczoną gawiedzią

wystarczy taniec z gwiazdani !
aaabbbb / 94.40.112.* / 2010-09-13 07:59
skoro wat bedzie wynosil 5% to dlaczego mialy by zdrożeć o 10%
Szuruburu / 145.237.113.* / 2010-09-13 08:54
bo wydawnictwa będą chcieli jeszcze na podwyżce zarobić... a zwalą to na VAT
kiedyś książki były tanie jak barszcz i każdy mógł sobie kupić, teraz to luksus bo większość ludzi musi pół dnia pracować aby móc kupić sobie jedną książkę. I niech dalej piszą o tym jak Polacy mało książek czytają.
karoles2 / 78.8.22.* / 2010-09-13 07:07
To jest po prostu śmieszne, że KE decyduje o stawkach podatkowych w Polsce. Ja bym w ogóle nie nakładał na książki vatu. Co by zrobiła Bruksela. Wywaliłaby nas z UE?? Nie ma sprawy. To oni dostają składki od polskich podatników.
Elektro Devil / 2010-09-13 08:49 / Tysiącznik na forum
Nie rozumiesz? Rząd nierobów z PO to mistrzowie w zrzucaniu winy.
Wcześniej Prezydent nie pozwalał im kiwnąć palcem. Później przeszkadzała im powódź. A teraz UE...

Ludzie kupują ten PR-wski bełkot, więc dlaczego mają go nie stosować...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy