Forum Forum prawneBankowe

Fikcyjne dane odbiorcy przelewu

Fikcyjne dane odbiorcy przelewu

cssinfo3 / 2012-03-20 08:13
Witam,
z góry dziękuję za szybką odpowiedź, a raczej potwierdzenie informacji.

Mój znajomy ma wysłać przelew. Problem polega na tym, iż zależy mi by numer konta był inny niżeli dane odbiorcy wpisane w druczek. Przelew dokonywany będzie poprzez wpłatę w kasie banku.
Tutaj pytania:
Czy w banku dane posiadacza rachunku na który idzie przelew zostaną zweryfikowane jeśli pieniądze idą do innego banku?
Czy w potwierdzeniu będą widniały fikcyjne dane posiadacza konta jak na wypełnionym druczku?
Konkretnie chodzi o sytuację kiedy znajomy ma wysłać pieniądze mi, a w danych będzie miał zupełnie inne imię adres itp.
Czy jakkolwiek można dojść iż posiadaczem rachunku jestem Ja, a nie Jan Kowalski?
Przelew pójdzie z PKO do mbank...
Wyświetlaj:
ktosik664 / 188.146.37.* / 2018-09-17 19:49
a jak jest w banku Getin Noble bank ?
też nie sprawdzaja ?
bob budowniczy / 178.43.0.* / 2012-09-01 18:57
mozesz wpisac jas fasola ulica sezamkowa kasa dojdzie lecz jesli sie pomylisz z numerem konta to dojdzie do kogo innego i jest problem a skoro chodzi ci o walek na allegro jak sadze to bank musi udostepnic twoje dane na zyczenie policji wiec dojda do ciebie bez trudu.
cssinfo3 / 2012-03-20 08:42
Zbyt dużo opisu, a mało konkretów.
Nie chcę by znajomy znał moje personalia stąd owy problem. Numer konta mój, dane z kosmosu.
ruda_kaska / 46.31.32.* / 2012-03-26 00:01
Tak, przelew dotrze. Zarówno PKO jak i mBank nie weryfikują więc spokojnie możesz napisać ojciec Rydzyk zam. Pcim Dolny a pieniążki i tak trafią na wskazane konto w mBanku pomimo niezgodności danych właściciela konta.

Najnowsze wpisy