Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finanse Kościoła. Co roku płynie z budżetu 720 mln zł

Finanse Kościoła. Co roku płynie z budżetu 720 mln zł

Wyświetlaj:
NEH / 94.40.113.* / 2012-03-09 19:19
NO CÓŻ JEDNI OPŁYWAJĄ W DOSTATKU UDAJĄC BIEDAKÓW I ZAWSZE GŁODNYCH WSZYSTKIEGO..A INNI BIEDUJĄ ABY CI PIERWSI MIELI ZAWSZE PEŁNE KORYTO. MÓWIĄ ŻE OBŻARSTWO PYCHA BOGACTWO TO GRZECH SAMI SIĘ W NIM TAPLAJĄ PO USZY PASIBRZUCHY....
Piotr z Gdańska / 89.69.90.* / 2012-03-09 19:16
To jest skandal. Pensje czarnych i ich ilość na garnuszku społeczeństwa. Rozdział Kościoła od Państwa to fikcja !!!!!!!!!!!!!!
ordynarius fallus / 94.42.157.* / 2012-03-09 18:54
dowalić beretom 50% niech płacą i się modlą żeby im wystarczyło do końca miesiąca na chleb, a tym co narzekają że płacą dowalić jeszcze w ramach pokuty następne.. 20% i wszyscy beda zadowoleni..i ksiądz i beret i ateista (zadowolony bo nic nie płaci)i rząd bo będzie miał problem z głowy..i ojciec dyrektor bo im wieksza bieda scisnie owieczki tym łatwiej mu je bedzie wypasac i strzyc...i dużo uczelni KUL powstanie, i tam sie zatrudni dużo filozofów w spódniczkach..a i Watykan nie poskąpi pochwał ...a Ratzinger załozy u nas ośrodki rehabilitujące zbłakanych ksiezy którzy bardzo lubią i kochają małe dzieci...i oczywiście poradnie dla młodych matek i przyszłych rodziców gdzie zatrudnione beda wszystko wiedzące o seksie zakonnice dziewice...amen
robert trymna / 178.43.103.* / 2012-03-14 16:55
ordynarius fallus-Masz w tej głowie chyba jak na strychu same plewy, aż wstyd takie brednie piszesz lepiej idz zamiatać ulice, to jakiś pożytek.
nanon / 89.107.153.* / 2012-03-09 22:00
ty się chyba naćpałeś, przeczytaj to co napisałeś za tydzień jak ci przejdzie i zastanów się nad treścią, a najlepiej zaczerpnij informacji z wiarygodnych źródeł i dowal te 50% tym którzy dostają premie z budżetu państwa, jak np. R. Kapler 570 tyś za nadzór nad budową stadionu! nie mówiąc o tych co dostali prawie 1000000 zł jak prezesi i zastępcy, a ilu jeszcze w kraju ma takie państwowe gaże za friiiiiko!!!! p.s. dobrze policz zera!
fura skóra i komóra -ksiadz / 94.42.157.* / 2012-03-09 18:09
Nie stać nas jako Państwa na utrzymanie religii w szkołach...jestesmy zbyt biednym narodem na takie wydatki...rola religi w szkole i tak jest bardzo niska, młodziez wrecz krytykuje te zajecia i jest z nich niezadowolona a rodzice wysyłają dzieci bo tak "wypada" by nie narazic się tzw dewotom i społecznemu pręgierzu. Obecnie szkoły maja duze problemy finansowe więc czas to przemyslec.
Natomiast ksiądz kapitan w strazy pozarnej, ksiadz generał w wojsku to totalne marnotrawstwo pieniedzy..Jestem w słuzbie mundurowej i znam tych panów raczej z tej gorszej strony wykorzystujacych innych i nie dajacych nic od siebie..za to szybko awansuja. Jestem (jak i moi koledzy)za usunieciem ksieży z munduruwek ..to nieporozumienie tam ich trzymać..przynajmniej zredukować do 3-4 na cały kraj
kizak13 / 2012-03-09 17:43
DLACZEGO, JA MAM PŁACIĆ ,KOŚCIOŁOWI ?NIE MAM NAWET ROWERU ,A CI CZARNI SPASIENI , JEŻDŻĄ SAMOCHODAMI I TO JAKIMI ,CI CO KLĘCZĄ NIECH IM PŁACĄ ŻE SIĘ ZA NICH MODLĄ .
ewmarko / 78.131.159.* / 2012-03-08 14:36
"...największym osiągnięciem (zwycięstwem)diabła jest świadomość ludzi , że go nie ma..."
he1ku / 80.54.63.* / 2012-03-08 11:17
Podane tutaj wydatki kościoła nalezy pomniejszyć o dana komunie premierowi D.Tuskowi
mpepe / 89.17.228.* / 2012-03-08 09:43
co to jest Kapelani Biura Ochrony Rządu? no rozwaliło mnie to
sdfg / 95.49.46.* / 2012-03-08 08:57
zabrac wszystkie uposarzenie slubowali ubostwo a zyja w luksusie
daj na tacę! / 81.210.123.* / 2012-03-08 08:35
O co wam chodzi? KK to międzynarodowy biznes. Jak każdy biznes musi zarabiać kasę. Sprzedaje towar, którego nikt nigdy nie widział ale indoktrynacja i szantaż robią swoje - naiwne baraki płacą i się cieszą bo myślą, że papież i jego ludzi coś mu u Boga załatwią. Polski podatnik finansuje indoktrynacje watykańską, drogie samochody, pałace i tłuste brzuchy biskupów bo polscy politycy załatwiają swoje prywatne lub partyjne interesy a kościół chętnie na to idzie bo ma z tego kasę. Bogini Mamona rządzi.
bernadetta jagielonka / 178.43.103.* / 2012-03-14 16:36
Tyś jest beznadziejnie chytry więc na tacę nie dasz bo sam pochłoniesz jak wieloryb i jeszcze ci mało.A podziel sie z porządnymi ludzmi którzy pracują dla innych nad ich zbawieniem. Bo piekło jest i niebo też jest. A ty gdzie się szykujesz? wybierz już dziś, twój wybór Wszechmocny uszanuje.
waz(USA) / 190.67.225.* / 2012-03-08 02:11
Pisalem juz na tym forum, ze przy zamowieniu nagrobka w firmie p. Siuty w Liszkach, dowiedzialem sie, ze np, jeden katafalk dla sukienkowego kosztowal cwierc miliona zlotych, dla innego sukienkowego 400.ooo zlotych,
a szarlatan Rydzyk zbil kase wyciagajac pieniadze od ludzi na rozne projekty z ktorych nic nie wyszlo, oproczas kasy dla Tatusia.
jot-24 / 178.183.158.* / 2012-03-07 22:44
większej ciemnoty nad lewactwo nie znajdziesz nigdzie na świecie . Większej zawiści od lewackiej - również nie ma . Lewactwo buduje swoją przyszłość na fundamencie nienawiści i rozbiciu społeczeństwa .Jako narzędzia służą lewactwu zawiść , wszelkie zboczenia , i podjudzanie.
Asmo / 62.87.130.* / 2012-03-08 09:32
A seksualne skandale w Kościele to oczywiście prowokacja służb.
Pyclik / 2012-03-08 03:55 / Tysiącznik na forum
Przecież to jakieś ble, ble ble! Powiedz o co ci chodzi, wtedy można dyskutować!
Bo chyba musisz zgodzić się z najbardziej ogólną zasadą, że każdy płaci za swoje - za koszty działania swego wyznania płacą jego wyznawcy! To chyba uczciwe i zgodne z zasadą : nie kradnij.
Prawdziwy Pyclik
OweN665 / 93.157.115.* / 2012-03-07 23:41
Ludzie umrą w biedzie, a kler ich POprostu oleje. Jaka to szara rzeczywistość, cóż ale kolesie ważniejsi :)
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 31.53.132.* / 2012-03-07 22:12
Komuna zrobila JEDEN najwiekszy blad! dala darmowe szkoly, mieszkania, uniwerki 90% prostakom,dziadom,ktorzy robili przed wojna albo na Pana albo na Plebana polu. z doswiadczenia teraz wiadomo,ze z przslowia juz dawno bylo wiadomo,ze dziad jak to dziad, pomoz dziadowi a torba cie zabije.Amen, uwazam ,ze nalezy wrocic do dawnych dobrych przedwojennych czasow, zeby kazdy prostak odpokutowal za swoj grzech i za ta darmoche co dostal (NIEPOTRZEBNIE) od komuny, moglo to pojsc dla madrzejszych i wyksztalconyc,zamozniejszych z dziada pradziada i pewnie byloby madrezj w tym kraju i kazdy by wiedzial gdzie jego miejsce,jak bylo danwiej a tak sie prostakom dalej rewolucji zachciewa. zenada.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 31.53.132.* / 2012-03-07 21:54
w Polskim kosciele katolickim jest najwieksza na swiecie hipokryzja a wsrod wiernych CIEMNOTA ktorej na swiecie nic nie dorownuje, moze tylko bieda w niektorych regionach Afryki (juz tylko niektorych). Polski kosciol nie ma nic wspolnego z Bogiem, bo ten nie potrzebuje ani glupich przemodlonych ani hipokrytow ksiezy pasacych sie na kasie ciemnych owieczek. Wszystko to razem jest NIE DO przyjecia dla PRZYZWOITEGO , SREDNIO inteligentnego tylko chocby czlowieka (wyksztalconego). Rzygac mi sie chce na te 7 grzechow glowych kosciola w Polsce, ktoey juz dawno stracil relacje z Bogiem. ja sie nie spowiadam od 15 lat ( mam 37 wiec mi niech nikt nie mowi ,ze mam ubecka emeryture, jestem starym komuchem czy innych gow..n nie wciska). Ja marze ,zeby ten kraj Polka byl kiedys normalnym karjem dla normalnych ludzi, krajem w ktorym mlodym sie chce zyc i w ktorym moga sie rozwijac, nie tylko sie wyswiecajac na " duchownych" i wiecznie klapiac paciroki bezmyslnie.
Do kosciola chodze tylko zagranica- jest UCZCIWSZY, normalniejszy,skromny,czesto zabytkowy,wiec i do Boga blizej. Cimenych przemodlonym polskim owieczkom mowie : Bog cie widzi i nie grzmi? amen
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 31.53.132.* / 2012-03-07 21:32
a co to za uczelnia teologiczna ,jak liczy sie tam kasa za lebka z budetu panstwa i kazdy dupek moze skonczyc taka uczelnie i taki wydzial....a nawet ze 3 kierunki naraz po byle szkole, a nas,,,ranie nam tacy "magistrzy",lepiej dofinansujcie uczelnie techniczne,laboratoria ich, medycyne, BALWANY JEDNE, przestancie dluchac prostakow od krzyza

Najnowsze wpisy