Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finanse Kościoła. Co roku płynie z budżetu 720 mln zł

Finanse Kościoła. Co roku płynie z budżetu 720 mln zł

Wyświetlaj:
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 31.53.132.* / 2012-03-07 21:30
CZEMUS ZES NARODZIE BIEDNY?? BOZ ZES GLUPI, A CZEMUS GLUPI?? BOZ BIEDNY. szkoda komentowac glupoty,naiwnosci,prostoty polskich ciemnych owieczek.amen
powyzsza wydatki sa dla nich wazniejsze niz szkola,przedszkole,teatr, hala sportowa,zeby Polacy mogli osoigac cos na swiecie, tak to jest jak rzadzi moherowa wiekszosc, a madrezjsi trzymaja jezyk za zebami i sa w mniejszosci.
obiezyswiat / 31.53.132.* / 2012-03-07 21:27
a Caritas za te pieniadze zaklada PRYWATNE lecznice i przychdonie (kolo mnie pod Warszawa),do ktorych ubodzy i biedni wtsepu nie maja.A to ubdzy i biedni zalatwiaja nam te wydatki niechciane, glupsza wiekszosc rzadzi, a madrzejsza mniejszosc ustepuje,co za kraj!
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 31.53.132.* / 2012-03-07 21:25
to jest Polska wlasnie,pastwo czarnych i ciemnych owiec, ktore wola wydac na religie i kosciolki (dodam,ze BOGu ZADNA religia nie jest do szczescia potrzebna, bo Bog blogoslawi madrym a nie przemodlonym, nawet Biblia o tym mowi,ale ciemni jej nie czytaja,bo sa za glupi) niz na szpitale, przedszkola, teatry,nauke prawdziwa a nie tylko teologie wkolko, duchownych i swieconyc i wyswiecanych jest juz po dzirki w nosie.Naszczescie ja zyje w normalnym kraju,nie jakims wypaczonym ,przemodlonym ,ale i tak nadal glupim.
Gral / 83.93.0.* / 2012-03-07 19:44
Zadnych odpisow od podatkow!!!
To uszczupli bowiem budzet panstwa i to do duzo wieksza sume niz suma jaka przeznacza sie na Fundusz.

PODATEK KOSCIELNY !!!

Kazdy Kosciol, bedzie wiedzial ile ma do swojej dyspozycji w ciagu danego roku.

Kazdy Kosciol bedzie tez wiedzial ilu wiernych posiada. I to nie na papierze ale w praktyce.
103 / 46.204.102.* / 2012-03-07 19:43
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
sp.. esbeku / 46.205.93.* / 2012-03-07 20:16
ze wszystkm zgoda, tylko do kur... nędzy zrezygnuj z ubeckiej emerytury, a wtedy możesz nawet świeckim biskupem zostać.
nauczyciel32 / 94.231.228.* / 2012-03-07 18:53
Rząd ma racje ale czy starczy mu jaj żeby to osiągnąć co zamierzają. Jestem nauczycielem i aż mnie trafia jak wchodzę do sali gdzie klasa ma mieć religię a tam nie ma nikogo lub 1-5 osób. A przecież dostają takie same pieniądze jak inni nauczyciele. Na dodatek klasy III mają tylko jeden dzień zajęć w szkole a na dodatek 2 godziny religii i 6 godzin innych przedmiotów, bo nic ie można zrobić ta tak zabezpieczyli się księża w w ustawie. LUDZIE ZRÓBMY W KOŃCU PORZĄDEK BO TO Z NASZYCH PENSJI PŁACIMY TĄ NIEPOTRZEBNĄ DANINĘ.
katolik / 79.163.150.* / 2012-03-11 21:20
Tak masz rację trzeba coś z tym zrobić-niech się księża wezmą do prawdziwej pracy jak chcą pełzać w luksusie .Koniec z utrzymywaniem pasibrzuchów.
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 31.53.132.* / 2012-03-07 21:57
za duzo glupich w tym narodzie, amen
zzzzzz / 83.27.127.* / 2012-03-07 18:18
haha, terlikowski mistrz :) Nie sprawdził jak to przez ostatnie lata kosciol za jedno pismo upominajace sie o zwrot majątku dostawał po kilka budynków zamiast jednego, i siedział cicho śmiejąc się ludziom w twarz? ehh tomek tomek, co z ciebie wyrosnie!
maciekkkk / 2012-03-07 18:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hipokryzja, hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja. Posługa duszpasterska, a pensje kasują! Co za obłuda. Do tego pensje duchownych w szkołach, a oświata kuleje, nie dziwota, jak mamy tam darmozjadów uczących wiary (jedynej właściwej). Nauka religii niech odbywa się w kościele, a nie w szkole. A jak już to niech to będzie nauka o religiach, a nie jednej religii. Już czuję jak posypią się na te słowa gromy.
PS. kościół to nie urząd, a ostatnio przez ten właśnie kościół rzymskokatolicki, poczułem się jakbym dostał w twarz. Bo ksiądz tak sądzi ..... dla mnie takie finansowanie to zwykły skandal i obłuda zarówno przedstawicieli tego kościoła, jak i polityków. Czas z tym skończyć.
/ 2012-03-07 17:30
Tyle tu komentarzy przeciwko kościołowi a kiedy dług spłaci Państwo Kościołowi? Wpierw spłacić dług się należy.
Ciekawe że nikogo nie boli to cytat:
" "Gazeta Polska” dotarła do umów, które TVP podpisała z firmą Tomasza Lisa. Wynika z nich, że co miesiąc telewizja publiczna płaci firmie publicysty kilkaset tysięcy złotych za program Tomasz Lis na żywo.
Ponad 92 tys. zł brutto dla firmy Tomasza Lisa Deadline Productions. Dodatkowe honorarium tylko dla publicysty – 20 tys. Ponad drugie tyle – koszty producenckie, co w sumie daje sumę blisko 300 tys. zł za odcinek. Nietrudno policzyć, że przy czterech odcinkach w miesiącu z kieszeni podatników na program Tomasza Lisa w państwowej telewizji wypływa ponad milion złotych...."
reszta pod:
http://autorzygazetypolskiej. salon24.pl/397325,ile-kosztuje-nas- tomasz-lis
A ile "Lisów w telewizji takich jest"
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Pyclik.]
Pyclik / 2012-03-07 18:10 / Tysiącznik na forum
Tekst powyżej to fałszywka, zgłoszona do usunięcia
romex / 87.205.89.* / 2012-03-09 22:19
A skąd Ty możesz o tym wiedzieć? Widzimisię?
katolik / 81.219.65.* / 2012-03-07 18:09
Tych kretynów ze strony rządu którzy podpisali sposób rekompensaty za utracone latyfundia /a które często zdobywały przez wyłudzenia od pijaczków szlachetków/powinno zakiblować dożywotnio.Czarni z czerwonymi przejmują ziemię najbardziej wartościową zaniżając jej wartość, w biały dzień w perfidny sposób okradając państwo.Widocznie kleru nie dotyczy 5 przykazanie Obłudni złodzieje, i do tego płaci się takie duże pensje i do napleniło się tego niby kapelanów jak karaluchów.Gdyby dorwało się do władzy P rzygłupy i Ś wiry to każdy ksiądz będzie nauczał religi z pensją 5000,00 żł.
Floyd / 2012-03-09 21:10 / Tysiącznik na forum
Ulżyło Ci przynajmniej gdy się tak naplułeś? Moim zdaniem jesteś po prostu złym człowiekiem który daje w ten sposób upust swojej nienawiści do innych ludzi. Współczuję ludziom którzy muszą z tobą obcować na co dzień.
maciekkkk / 2012-03-07 17:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Państwo kościołowi? he he he he człowieku! Kościół dostał majątek liczony w setki milionów złotych, majątek państwowy, nas wszystkich, a Ty jeszcze karzesz oddawać? Niby dlaczego? Zapłać wyższe podatki, to będzie z czego oddawać. Ja na kościół nie mam zamiaru dać ani grosza.
Arkon / 87.206.12.* / 2012-03-07 18:20
Oddawać??? Z czego???
Z tego co kościół przez wieki ograbiał naród?
Przed II wojną był największym właścicielem ziemskim, wszystko praktycznie mu podlegało.
W jednostkach wojskowych więcej było sukienkowych darmozjadów niż lekarzy.
A teraz "oddaj"!?
Zagrabić po raz drugi, trzeci, wiele razy.
Zawsze będzie im za mało.
A zlikwidować fundusze kościelne, katechetów wyrzucić ze szkół (w życiu nie liczy się znajomość rządzącej wiary a praktyczne wykształcenie) do salek przy kościołach, przywrócić świeckość nauczania.
I popieram przedmówcę: zapłać wyższe podatki by KK mógł dalej się rozwijać. Niech chętni płacą 1% podatku na kościół jeżeli tego chcą, wolna wola. Ja nie dam nic.
Nic od nich nigdy nie uzyskałem, nic oni ode mnie nie uzyskają.
Jestem świeckim obywatelem świeckiego państwa, a religia jest wewnętrzną sprawą każdego z nas indywidualnie. I to gwarantuje mi konstytucja.
Nie jestem zwolennikiem zabobonów w XXI wieku.
Pyclik / 2012-03-08 03:06 / Tysiącznik na forum
Brawo, ja też bym bardzo chciał, jak mówisz!
Niby wszystko mamy gwarantowane, także w Konstytucji, ale czy widzisz takich, którzy pójdą z kilofami na sejm albo ministerstwo Boniego, albo urzędniczych złodziei w rządzie albo samorządzie?
Piszesz pięknie;
Nic od nich nigdy nie uzyskałem, nic oni ode mnie nie uzyskają.
Ale jak chcesz to zrobić? - podpisuję się pod każdym realnym pomysłem!
Prawdziwy Pyclik
Kotopalik / 2012-03-07 18:12
Ciekawe jak byś mówił i pisał gdyby dziś przyszedł do Ciebie urzędnik i oświadczył by Ci że wszystko co posiadasz na mocy ustawy staje się własnością Skarbu Państwa. Tak zrobiła komuna kościołowi chyba czytasz gazety? dopiero 30% Państwo zwróciło kościołowi zagarniętego mienia.
Komentarz który krytykujesz kończy się " A ile "Lisów w telewizji takich jest" " jest ich dużo w TV dolicz premie prezesów tych o których pisali i tych co nie pisali.
Co do Lisa to oglądnij sobie film i posłuchaj gdzie on Ciebie ma a właściwie nas
http://www.youtube.com/watch?v=Z79RiZWQFtk
Pyclik / 2012-03-08 02:49 / Tysiącznik na forum
A może uzupełnisz - dla jasności sytuacji - skąd kościół wziął te dobra, które mu odebrano" Może na nie zapracowali - własnymi rękami albo wyłudzeniami od głupawych umierających właścicieli - proboszcze, przeorzy i inne kościelne cwaniaki?
Każdego,co kradnie, oszukuje i wyłudza trzeba do ciupy - gdyby tak uczciwie zrobić to myślę,że w ciupie dominowa by kolor czarny!
Prawdziwy Pyclik
mec / 62.122.115.* / 2012-03-07 22:41

Tak zrobiła komuna kościołowi chyba czytasz gazety? dopiero 30% Państwo zwróciło kościołowi zagarniętego mienia.
Komentarz który krytykujesz kończy się " A ile "Lisów w telewizji takich jest" " jest ich dużo w TV dolicz premie prezesów tych o których pisali i tych co nie pisali.


Wciśnij głębiej moher na ten głupi łeb, i lecz sie na nogi- bo na głowę już jest za późno!
Polak na uchodztwie od polskiej glupoty zagranica / 31.53.132.* / 2012-03-07 22:04
chyba wypada,zebym ci zyczyl sczescliwej darmowej poslugi na plebana polu od switu do zachodu slonca, jak twoi przodkowie mieli!! tak tak popytajcie swoich przodkow jak 90% biedakow zylo w lepiankach bez centymetra wlasneij ziemi, bo ziemia byla albo Pana albo Plebana i teraz tak bedzie czego wam z calego serca zycze, moze jak nie ty to moze twoje dzieci albo wnuki beda maialy to szczescie za darmoche orac na plebana polu. Alleluja. OBY! Kumuna zrobila jedn blad!! dala darmowe szkoly i uniwerki 90% prostakow,ktorzy robili albo na plebana albo na pana polu, dala im mieszkania prostak jak to dziad pomoz mu a on torba cie i tak zabije, hehehe
Klex / 94.75.114.* / 2012-03-07 19:07
A może wyjaśnisz, skąd kościół miał ten majątek? Bo ja nie wiem i chętnie bym się dowiedział. Z tacy nie byłoby aż tyle, raczej jest to efekt dziesięciny, czyli przymusowej daniny, która utrzymywała się w Polsce do połowy XIX wieku.

A może ten majątek to dar od Boga?
Pyclik / 2012-03-08 02:30 / Tysiącznik na forum
Zapewne chodzi o ciężką pracę rąk proboszczów,
przeorów i innych kościelnych notabli!!
A poważnie - w końcu każdy właściciel kiedyś umierał i 5 minut przed śmiercią za fałszywą obietnicę wiecznego pobytu w niebie z anielicą przy boku podpisywał głupi papir - ziemia, dobra, pałace i kamienice dla czarnych w koloratkach
Pyclik / 2012-03-09 19:26 / Tysiącznik na forum
Te(-13)to zapewne z powodu , że piszę po prostu prawdę!
dar od belzebuba / 46.205.58.* / 2012-03-07 20:22
nie wywołuj wilka z lasu, bo jakaś skarbowa łajza zapyta cię skąd te dziadostwo w twojej dyspozycji. A wtedy 75% domiaru i pozostanie ci tylko zostać stręczycielem Biedronia.
misjka / 95.160.112.* / 2012-03-07 16:45
A wciąż się mówi "kryzys" -trzeba podnieść wiek emerytalny!
zabrać darmozjadom!!!! I wtedy starczy na emerytury
katolik / 79.163.153.* / 2012-03-11 21:27
Święta prawda -niech nasz rząd przestanie płacić daninę pasibrzuchom to będzie na nasze emerytury ciężko wypracowane.
Polska-dojna-krowa... / 83.4.59.* / 2012-03-07 16:05
Komisja Majątkowa, dochody nieewidencjonowane nekrobiznesu i innych?
mnok6617 / 95.49.227.* / 2012-03-07 15:47
Kasy będzie tyle samo, tyle, ze wszystko pod stołem...
kst2004 / 195.14.65.* / 2012-03-07 15:33
Należy dyskutowac o szczegółach ale nie wrzucać wszystkiego do jednego wora. NIe mam nic naprzeciw finansowaniu KUL który był i byc może ciągle jest jedną z najlepszych uczelni humanistycznych. Podobnie z remontami zabytków. Nie wierzę że Państwo zrobi to taniej. Kapelan w szpitalu powinien być tajk samo jak i posługa dla więźniów. NIe wiem czy za państwową pensję ale powinien być. Kapelani wojskowi, policyjni i podobni to nieporozumienie. Prosze pamiętać jednak że jeśli sie ich pogoni to i tak będą brać pensje bo dostali awanse generalskie cay oficerskie. Religia w szkołach jest po prostu wygodna dla wielu rodziców. Tworzy sytuacje nacisku i z tym trzeba walczyć ale jako ojciec 10 latka nie chciałbym go dodatkowo posyłąc do kościoła na religię. Może to nie księża powinni uczyć - jest od groma katechetek czy nauczycieli inncyh przedmiotów którzy będą redukowani z uwagi na niż demograficzny.
wiir / 83.11.135.* / 2012-03-07 14:53
Źle kierowane publiczne pieniądze. Tak !
Powinni uczyć religii chętnych, u siebie, bezpłatnie !!!
Wolontariusze innych organizacji też chcą ZUS, etc.
trino / 89.79.251.* / 2012-03-07 14:45
Podobno miało być ograniczanie biurokracji, bedzie ta redukcja o 10 % czy nie ??

trino.com.pl

Najnowsze wpisy