Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finanse Kościoła. Co roku płynie z budżetu 720 mln zł

Finanse Kościoła. Co roku płynie z budżetu 720 mln zł

Wyświetlaj:
mile / 62.61.54.* / 2012-03-07 12:44
SLD - sztab ludzi kawiorowo - jaguarowej lewicy, partii przykościelnej dbającej o interesy kleru na polskiej "lewicy"

Dla kawioru, szampana i Jaguarów zrobią wszystko: to WŁAŚNIE ONI powołali Komisję Majątkową działająca poza prawem i Konstytucją RP.

EFEKTY DZIAŁAŃ SLD:

- zadłużenie Polski wynosi 820 mld zł
- roczny koszt odsetek to 52 mld zł
- dochody z PIT niecałe 40 mld zł

POLSKA JEST BANKRUTEM. Ale na kościół wciąż nie skąpi, usłużni politycy zrobią wszsytko dla swoich panów w sutannach. Majątek przekazany klerowi katolickiemu w ciągu 20 lat: ok. 300 mld PLN (Komisja Majatkowa, niektórzy twierdzą, że realnie było aż 60 miliardów więcej)) Rocznie ze Skarbu Państwa (dotacje, ulgi, zwolnenia) - 15.5 miliarda złotych; wg ksiązki "Kasa Pana Boga" autorstwa dominikanina ojca Seweryna Mosza, dostepna w księgarni Gandalf. W ciagu 20 lat: 310 miliardów złotych RAZEM: kler dostał dzięki SLD - W SUMIE 610 miliardów złotych.

DŁUG POLSKI: 820 mld zł
KLER DOSTAŁ: 610 mld.

Nie ma na służbę zdrowia, emerytury, wojsko, edukację, wszędzie brak pieniędzy na SPOŁECZNE potrzeby. GDYBY NIE SLD I KLER KATOLICKI BYLIBYŚMY POTĘGĄ GOSPODARCZĄ.
TFUUSK / 83.31.220.* / 2012-03-07 13:53
TO NIE TYLKO TUSKUSTAWIA ALE PRZDE WSZYSTKIM WŁAŚCICIEL PORTALU.
footbolisnice / 94.42.189.* / 2012-03-07 12:38
Tusk otworzy EURO 2012 wielkim wydarzeniem, wybiegnie na boisko i w świetle reflektorów i w obiketywach wielu kamer ogłosi całemu światu swój SUKCES:

"w maju wreszcie przekroczyliśmy barierę
1 biliona zł. zadłużenia "
zrobiłem to dla was kochani wyborcy !

a wyborcy krzykną
"mało, mało, mało,
dodaj jeszcze jedną duża bańkę
dodaj bańkę !
chcemy więcej, hurrrra

"twoje długi na nas i na nasze potomstwo do końca świata i jeden dzień dłużej"
donald zuch, donald zuch !
mmmisza / 89.171.196.* / 2012-03-07 12:36
Co czarni robią w wojsku ?
Robert K / 83.15.163.* / 2012-03-07 18:55
"Czarni" w wojsku byli zawsze. Czy to było w I RP czy w II RP, a także w czasie wojen światowych. Nawet w czasach PRL-u także o czym niektórzy nie wiedzą. Dlaczego nie ma ich być w III RP?. Gdyby nie Kościół dziś pisałbyś cyrylicą lub po niemiecku.
black is beuty / 94.42.189.* / 2012-03-07 12:41
co czerwoni robią w Sejmie i Senacie RP ?

znowu chca otwierać "konsumy" i "perwexy"
Pyclik / 2012-03-14 02:47 / Tysiącznik na forum
Po prostu: nie wybieraj ich!
Ntomiast czarnych masz szanse nie wybrać?
A jak?
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 13:05

co czerwoni robią w Sejmie i Senacie RP ?

Są z woli narodu. W wyniku demokratycznych wyborów. Nie wiedzialeś?
A co ci przyszlo do glowy. Jak to sie ma do tematu?
j***.. czerwonych / 46.205.102.* / 2012-03-07 20:33
jakiego narodu, tylko z woli swołoczy bolszewickiej
Marepi / 94.75.107.* / 2012-03-07 12:25
Co za propaganda !!!!

Każda uczelnia prywatna dostaje dotacje
Pieniądz idzie za uczniem !!!!

Każda fundacja która wspiera biednych nawet w 1% tak jak Caritas Polska dostaje o wiele więcej niż Caritas

W laickiej Francji kościół jest finansowany przez państwo a w Polsce sam się finansuje a gorszą sytuację niż każda prywatna fundacja !!!!

PS.
Każda dzielnica rozdaje pieniądze w dziale sport i dziale kultura w osobno dla stowarzyszeń i fundacji
---Często jest tak w Warszawie że wszystkie co się zgłoszą jakieś dofinansowanie dostają nawet na integracje wspólnoty mieszkaniowej a jedyni co nie dostają to organizacje związane z kościołem niby bo zawężają do ludzi wierzących nawet jak udział w rozgrywkach sportowych jest wstęp dla każdego !!!
a organizacja Pana Macieja Miskiewicza na pewno by dostała dofinansowanie !!! lub prywatna szkoła pana Macieja też na każde dziecko by dostała dofinansowanie ponad 600zł !!!
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 12:33

Każda fundacja która wspiera biednych nawet w 1% tak jak Caritas Polska dostaje o wiele więcej niż Caritas

No to skad Czritas ma pieniądze?
W laickiej Francji kościół jest finansowany przez państwo a w Polsce sam się finansuje a gorszą sytuację niż każda prywatna fundacja !!!!

Prawdą gospodarujesz dosyć oszczędnie.
Przeżegnaj się chlopie. Pomodlilbym sie za ciebie. Gdybym się modlil.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-07 12:36

No to skad Czritas ma pieniądze?

Z tega samego zrodla co Owsiak.
mimiouś / 46.76.156.* / 2012-03-07 12:16
Wara od Kościoła - za obsługę zadłużenia państwa bezsensownie wywalacie w błoto około 40 mld rocznie. Trza było się nie zadłużać na tak ogromną skalę!
przeciętny / 194.251.119.* / 2012-03-07 12:25
Kościół wara od Państwa! Mają watykan i wiernych, kto chce niech ich sponsoruje.
guru122 / 83.10.118.* / 2012-03-07 11:57
Zabrać kasę klechom i przeznaczyć na zasiłki na dzieci dla polskich młodych małżeństw. Problem z emeryturami rozwiązany, nie trzeba podnosić wieku emerytalnego. Proste?
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 12:11

Proste?

Za proste. A przede wszystkim dalekie od realiów. Nie ta skala bratku.
Pyclik / 2012-03-14 02:53 / Tysiącznik na forum
Niezależnie od skali przyznasz, że złodziei każdego rodzaju należy tępić
gtrt / 31.63.177.* / 2012-03-07 11:51
Dlaczego by nie wprowadzić specjalnego podatku od kościoła na wzór Niemiec? Od miesięcznej wypłaty odbierany byłby pewien procent przekazywany na kościół. Wszyscy byli by zadowoleni. Nikt nie sponsorował by religii, której nie poważa. Lekcje religii w szkole to fikcja, przymus do którego nikt nie przykłada większej uwagi. Dlaczego szkoła uczy tylko o religii rzymskokatolickiej? dlaczego nie przekazują nam wiedzy o religii słowiańskiej, która jest nam dużo bliższa? Po co w wojsku kapelan? w policji, w szpitalach? Ksiądz pójdzie na wojnę zabijać? jest on tam zupełnie zbędny. Kościół powinien być instytucją samodzielną, państwo nie powinno interesować się losami kościoła.Obywatele chcą księży? niech na nich płacą. Bezczelnością kleru jest upominanie się o więcej ziemi, wypominanie że zostało im zabrane więcej niż państwo oddało. A co z przekazywanymi budynkami? z finansowaniem religii, remontów zabytków kościelnych, z emeryturami? Większych hipokrytów od księży znaleźć jest trudno. Zaproponowałem idealny sposób na finansowanie kościoła, myślę że wszyscy zgodzą się zemną.
taki tam / 178.183.144.* / 2012-03-07 12:08

Dlaczego by nie wprowadzić specjalnego podatku od kościoła na wzór Niemiec? Od miesięcznej wypłaty odbierany byłby pewien procent przekazywany na kościół. Wszyscy byli by zadowoleni.


Ilu nowych urzędników byłoby do tego potrzebnych? Ile razy chciałbyś opodatkowywac te same pieniądze?


Nikt nie sponsorował by religii, której nie poważa.
Lekcje religii w szkole to fikcja, przymus do którego nikt nie przykłada większej uwagi.

Nie generalizuj – to głupie.
Nie ma obowiązku – są alternatywy, to tylko kwestia dobrej woli dyrekcji.


Dlaczego szkoła uczy tylko o religii rzymskokatolickiej? dlaczego nie przekazują nam wiedzy o religii słowiańskiej, która jest nam dużo bliższa?

Nic mi nie wiadomo o religii słowiańskiej, co to?


Po co w wojsku kapelan? w policji, w szpitalach? Ksiądz pójdzie na wojnę zabijać?

Nie, ale pomoże (wierzącemu) żołnierzowi.


Kościół powinien być instytucją samodzielną, państwo nie powinno interesować się losami kościoła.

Też tak uważam, ale niech najpierw odda to co wzięło.


Obywatele chcą księży? niech na nich płacą. Bezczelnością kleru jest upominanie się o więcej ziemi, wypominanie że zostało im zabrane więcej niż państwo oddało.

A dlaczego to bezczelność. Może ja ci zabiorę 100, oddam 50 a potem mówił ze jesteś bezczelny upominając się o resztę?


Większych hipokrytów od księży znaleźć jest trudno.

Nie wiem skąd ten pogląd ale zauważę tylko że mnie jakoś nie trudno – popatrz na p. Tuska i jego kompanów z PO


Zaproponowałem idealny sposób na finansowanie kościoła, myślę że wszyscy zgodzą się zemną.

Jak widzisz nie.
sed / 31.63.177.* / 2012-03-07 14:21
"Ilu nowych urzędników byłoby do tego potrzebnych? Ile razy chciałbyś opodatkowywac te same pieniądze?"

Nie potrzeba nowych urzędników. Obecnie mamy ich zanadto, a ich potencjał nie jest wykorzystywane w 100%. Myślę że obecni poradzili by sobie doskonale.

"Nie generalizuj – to głupie.
Nie ma obowiązku – są alternatywy, to tylko kwestia dobrej woli dyrekcji."

Jakie alternatywy? nie słyszałem? Mimo iż nie przynależę do żadnej religii, z moich podatków sponsoruję je wszystkie.

"Nic mi nie wiadomo o religii słowiańskiej, co to?"

Jeśli czujesz się Polakiem, zapewne powinieneś to wiedzieć. Łączenie Polskości z kościołem rzymskokatolickim jest śmieszne.

"Nie, ale pomoże (wierzącemu) żołnierzowi."

Gdzie mu pomoże? na polu bitwy? tam nie ma kapelanów natomiast pełno ich w bazach wojskowych, tu w Polsce. Państwo płaci im za nic nierobienie. Jeśli chcą pomóc żołnierzom niech jadom z nimi do Iraku, niech jadą z nimi na wojnę. Wojsku potrzebna jest dobra opieka medyczna, nie ksiądz.


"Też tak uważam, ale niech najpierw odda to co wzięło."

W takim razie niech kościół również odda to co wziął. W tedy będzie sprawiedliwie. Państwo odda ziemię, a kościół niech zwróci pieniądze, budynki.

"A dlaczego to bezczelność. Może ja ci zabiorę 100, oddam 50 a potem mówił ze jesteś bezczelny upominając się o resztę?"

Ponieważ dostali tą ziemię w formie pieniężnej, w formie budynków, instytucji.

"Nie wiem skąd ten pogląd ale zauważę tylko że mnie jakoś nie trudno – popatrz na p. Tuska i jego kompanów z PO"

Może faktycznie, są większymi hipokrytami od księży. Lecz jednak nie jest to usprawiedliwienie dla kleru.

"Jak widzisz nie."

Jednak nie widzę. Czego boisz się? że ludzie odejdą od wiary? Przecież kościół w 80% jest finansowany przez wiernych, więc takie obawy są nieuzasadnione.
ocelot / 83.238.175.* / 2012-03-07 11:50
"W 2011 roku na funkcjonowania zatrudniającego 171 kapelanów Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego MON wydał 19,2 mln zł." - czyli 9'356,72 zł na jednego kapelana miesięcznie!
njliber / 83.9.169.* / 2012-03-07 11:45
Bo powiedział Jezus, "dotujcie Kościół z przymusowych podatków pod groźbą więzienia a będziecie zbawieni" haha.
Pro Kontra / 89.174.178.* / 2012-03-07 11:45
Pozycja klecząca, w której PO rozmawia z Kosciołem jest widoczna gołym okiem
Brogulbansus / 91.198.15.* / 2012-03-07 11:43
Też mi sensacja... Kościół przynajmniej wspiera jakieś szczytne cele, służące dobru ludzkości, wspiera instytucje rodziny.
Jeśli zlikwidujecie Fundusz Kościelny, to zlikwidujcie też fundusze na Krytykę Literacką, Piłkę Nożną itp.
Jeśli mamy być Państwem wolności, to niech to będzie prawdziwa wolność.
System podatkowy powinien być tak skonstruowany, że każdy płaci na to, co jest związane z jego życiem, czyli Katolicy na Kościół, kierowcy na budowę dróg, palacze na walkę z nałogiem, rodzina Tuska na walkę z nałogowym kłamaniem itp.
Jeden z Was / 83.9.50.* / 2012-03-07 16:35
"Prawdziwa wolność jest tam, gdzie nie ma zwyczajnej wolności" [S.Mrożek "Na Pełnym Morzu"]
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 11:51

Kościół przynajmniej wspiera jakieś szczytne cele, służące dobru ludzkości, wspiera instytucje rodziny.

Chyba nie wspiera albo sukcesów na tym polu nie ma. W zasadzie na jedno wychodzi.
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 11:34
Nie wypowiadam się na temat kwoty jaką otrzyma kościól chociaż sam fakt może rodzić duże wątpliwości. W ogóle nie pisalbym jednego slowa gdyby nie polityczna dzialalność kościola, obliczona na oglupianie swoich owieczek i ukierunkowanie ich na jedną opcję. Widzialem jak podczas kampanii wyborczej Ujazdowski lżyl wladze i odbieral prawa do narodowej tożsamości wszystkim poza pisem. Obok stal proboszcz bardzo uradowany slowami tego pisowskiego platfusa. Ile w calej Polsce musialo być takich przypadków? A dzialalność Rydzyka? Gdyby wladze kościola dzialaly dla dobra państwa to dawno temu pętakowi zamknęlyby mordę.
Myślę, że alternatywa jest taka: albo kościul bedzie się cywilizowal albo coraz bardziej wyksztalcone, coraz bardziej laicyzujące się spoleczeństwo skończy klechom to ich eldorado.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-07 11:52
Tobie brakuje Putina widze..? A nad polityczna dzialanoscia TVN-u i Michnika zastanwiales sie kiedys? I zasiegu tego oddzialywania ..?


coraz bardziej wyksztalcone, coraz bardziej laicyzujące się spoleczeństwo

...he, he, he tutaj mnie rozwaliles kompletnie - chyba ze za wyznaczik tego wyksztaclenia uznajesz szybkoscu "textowania" albo poziom gadzeciarstwa.
Idz sobie lepiej przeczytaj rozmowy twego idola Bidronia z druga idolka Olejnik. O zalobie cos tam nawijaja - taki to temat znow niezmiernie wazny . A jakie tam przemmyslenia... ho, ho - ?

A moze napiszesz cos o Afryce informatyzacyjnej w Tuskolandii..? Albo o przekretach w zwiazku z "POcyfryzacja" administracji w Tuskolandzie..? Te tematy sa warte poruszenia - tam Polacy traca kilkakrotnie wiecej kasy w czasie roku niz na kosciol w czasie 10 lat ...
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 12:00

Tobie brakuje Putina widze..?

Gdzie jesteś? Skąd to widać nieszczęsny?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-07 12:09
Przejrzyj sobie swoja wypowiedz, zastanow i "zamknij morde" szczesliwy czlowieku ...
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 12:19

Przejrzyj sobie swoja wypowiedz, zastanow

Jest blyskotliwa, na bardzo wysokim intelektualnie poziomie. Może nie?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-07 12:23
Zaiste! Poziom intelektualny Bronka prezydenta bredzislawa od buluf...No moze nieco wyzszy, ale niewiele
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 12:38

Zaiste! Poziom intelektualny Bronka prezydenta

To mi schlebia. Zdaje sobie jednak sprawę, że Bronek jest jednym z najmądrzejszych ludzi w naszym kraju. Gdzież mi tam do niego. O tobie, co zrozumiale nie wspominam.
o tak coś w tym jest / 46.205.60.* / 2012-03-07 20:36
to tak jak z tymi spod latarni. Wystarczy, że się nie będzie ich nazywło po imieniu i natychmiast im to schlebia.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-07 12:47
Jak to ci schlebia to wszystko juz jasne. Nie mam juz wiecej pytan ani komentarzy...
Nic dodać / 79.185.194.* / 2012-03-07 11:28
CHORE PAŃSTWO I KONIEC.
debos / 79.191.193.* / 2012-03-07 12:26

Płacisz? Bo ja NIE.


Placisz. Placisz.

Najnowsze wpisy