Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finansowanie Kościoła z podatków? Tak chce rząd

Finansowanie Kościoła z podatków? Tak chce rząd

Wyświetlaj:
Teodozja / 83.14.133.* / 2012-03-16 10:20
Może wreszcie rząd zrobi porzadek z łupieżcami,cwaniakami wyrachowanymi panoszącymi się pod płaszczykiem sutanny!!! Samochody,wystawne życie i pedofila!!! Zgnilizna
"...Stabilne relacje z pństwem..." to jak do tej pory pasożytnicze wyciąganie kasy!!!
Pyclik / 2012-06-18 00:07 / Tysiącznik na forum
Czy dobrze Cię rozumiem? Ty się cieszysz, że rząd Cię okradnie dając pieniądze z Twoich podatków na kościoły i kler zamiast na mleko i bułki dla potrzebujących dzieci?
To ma być zrobienie porządku z łupieżcami?
Zdegustowany parafianin / 83.14.133.* / 2012-03-16 10:10
No może wreszcie będzie sprawiedliwie i uczciwie! Księży stać na wszystko, drogie auta, a nawet ...... ksiądz w Kryłowie (woj. lubelskie) kupił sobie KOMBAJN rolniczy i dorabia !!! Biedaczysko !
panopticum / 2012-03-15 22:53 / Bywalec forum
odstawic batmanow od naszych pieniedzy. natychmiast. donislaw tanczysz na cienkim lodzie...
Agata111z / 83.10.32.* / 2012-03-15 22:48
A ja chcę by KK utrzymywał się sam, sprzedając np swój majątek. Może wtedy okazałoby się, że to majątek nas wszystkich?
Agata111z / 83.10.32.* / 2012-03-15 22:48
A ja chcę by KK utrzymywał się sam, sprzedając np swój majątek. Może wtedy okazałoby się, że to majątek nas wszystkich?
eurokolchoznik / 178.37.0.* / 2012-03-15 22:12
Odpis to kpina. Dodatkowe opodatkowanie wiernych. Dlaczego wierni poprzez odpis maja robic mniejsza zrzute na funkcjonowanie państwa ?!!
adrewK / 83.11.14.* / 2012-03-15 21:41
Brawo dla premiera.Byłem kiedyś w PZPR.Później głosowałem zawsze na SLD.Nie ufałem kiedyś Tuskowi,ale muszę przyznać że się myliłem.Po czynach widzę że Miller czy Kwaśniewski to koniunkturaliści którzy popierali klerykałów. Tusk natomiast tolerował czarnych tylko taktycznie tak jak Lenin jako czasowe konieczne zło.To on jest prawdziwym komunistą.Zresztą popatrzmy jak Kwaśniewski wypowiada się o Kaczyńskim,Tusk natomiast nie ma wątpliwości że go nienawidzi.Tylko on i Palikot zdolni są rozprawić się z Kościołem,chociaż Palikot może być mniej pewny.Tak trzymać towarzyszu premierze.
Pyclik / 2012-06-18 00:11 / Tysiącznik na forum
Ty jesteś satyryk, a pan premier - zwykły bojek, możesz spać spokojnie!
brzmi logicznie... / 91.193.160.* / 2012-03-15 21:13
Sprawę Kościoła ciekawie naświetla red. Michalkiewicz:
"Nasi okupanci starają się skierować irytację ludzi na winowajcę zastępczego, na którego z różnych powodów wytypowany został Kościół katolicki. Przede wszystkim Kościół, mimo częściowego zinfiltrowania przez komunistyczną bezpiekę, nadal pozostaje jedyną naprawdę niezależną od bezpieki, zorganizowaną siłą, która nie poddaje się zakulisowej dyrygenturze. Po drugie - Kościół udowodnił, że w razie potrzeby potrafi podjąć się roli politycznego przywódcy narodu, z którym - w odróżnieniu od bezpieczniackich watah, wysługujących się państwom trzecim - jest organicznie związany. Dlatego państwa przygotowujące scenariusz rozbiorowy próbują zneutralizować Kościół katolicki - by naród polski pozbawić w ten sposób wszelkiego przywództwa politycznego. Wreszcie - po trzecie - środowiska socjalistyczne, masońskie i żydowskie, nadające ton Unii Europejskiej, forsują ideologię marksizmu kulturowego, bezkompromisowo wrogą wszelkiej religii, a zwłaszcza - znienawidzonego od samego początku przez Żydów chrześcijaństwa.
Toteż nic dziwnego, że na takie zapotrzebowanie ze strony naszych wrogów i okupantów, nie tylko pojawiły się polityczne formacje spod ciemnej gwiazdy w rodzaju dziwnie osobliwej trzódki biłgorajskiego filozofa, ale również nasiliła się aktywność rozwydrzonych kobiet, inspirowanych między innymi przez środowisko skupione wokół „Gazety Wyborczej”. W ostatnią niedzielę te rozwydrzone kobiety próbowały „przeciąć pępowinę” łączącą państwo z Kościołem, sugerując, że właśnie Kościół jest główną przyczyną trapiących nasze społeczeństwo paroksyzmów."
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2438
pintapalec / 46.112.157.* / 2012-06-16 18:31
@ brzmi logicznie.Tak właśnie kościół rzymskokatolicki rękoma zdradzieckiego polskiego kleru dbał i dba o dobro Polski i narodu polskiego::>http://interia360.pl/artykul/kim-sa-ci-przez-ktorych-bez-honoru-na-dnie-legniemy-my/komentarze,45401,,36976959
yytt / 159.205.230.* / 2012-03-15 21:01
Przecież już dziś można przekazywać darowizny, więc po co to? Dlaczego Państwo ma rezygnować z części wpływów.
Pyclik / 2012-06-18 00:16 / Tysiącznik na forum
Własnie o to chodzi, aby każdy - czy chce, czy nie chce, czy ma coś od kościoła, czy nie ma nic - płacić musiał; teraz - można np darowizny ,a z podatków - musisz i to jest ta różnica.
103 / 188.146.62.* / 2012-03-15 20:23
Ja mogę czarnym rzucić na tacę granat. Czarni mafiosi powinni skończyć w kamieniołomach. Nareszcie ciemny lud przeciera oczy. Alle jaja.
pionpio / 178.37.99.* / 2012-03-15 19:27
no nareście, bo te nieroby szerzące mitologie chrześcijańska mieli emeryturkę z mojego podatku, banda pedofili na garnuszku społeczeństwa może się w końcu ukruci
kljkljklj / 89.204.245.* / 2012-03-15 19:23
"Archidiecezja warszawska razem z BBI Development będzie budować w centrum.

Polski kościół przechodzi przeobrażenie. Już nie wystarczą pieniądze z datków. Teraz zajął się poważnymi biznesami w stolicy. U zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej ma powstać 180 metrowy wieżowiec. Działka jest własnością kościoła, który dogadał sie z BBI Development. W zamian za 45% udziałów w sprzedaży wieżowca, deweloper zaoferował wybudowanie, zaprojektowanie, dopilnowanie planu zabudowy oraz zbudowanie nowe plebani dla kościoła Św. Barbary.
Na razie plany zagospodarowania terenu przewidują maksymalną zabudowę do 30m, ale ma sie to zmienić i na to właśnie liczą inwestorzy.

Wszystko ładnie pięknie, dobrze że kościół sobie inwestuje pieniądze, jeśli ma taką możliwość. Natomiast to co mnie martwi to to, że są zwolnieni z podatków. Wszyscy płacą tylko nie oni, gdzie tu sprawiedliwość?" trzeba im więc powalczyć o kasę bo z czego bendą budować. z nieoficjalnych szcunków dochody z wynajmu to około 50 mln rocznie. ciekaw jestem czy z podatku od tego dochodu kk przekaże 1 proc. na dzieci w domu dziecka ?
JanuszPOlikot / 2012-03-15 19:04 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - ~Kris.]
bizli / 46.204.42.* / 2012-03-15 18:51
władza i kaska to od początku istnienia Kościół najbardziej zajmowało,
i to jest prawda a nie uszczypliwość
JanuszPOlikot / 2012-03-15 18:47 / Tysiącznik na forum
Rząd szacuje, że kwota jaką obywatele będą mogli przekazywać na rzecz kościołów i związków wyznaniowych może wynieść 100 milionów złotych rocznie. .....

Trochę śmieszne to równowartość rocznych POborów około 50 panów typu Ludwik Sobolewski z naszego kasyna zwanego giełdą:):):)....Naprawdę nie rozumiem za co ten gość bierze tak POważne pieniadze....

Tradycyjnie POzdrawiam wszystkich wykształconych PO szkołach POdstawowych i cały POletariat z POspólstwem miłośników GW..TOK FM i TVN z POlszmatem.....:):):)

Słuchajcie tych głuPOt a daleko POjedziecie.....:):):):):)
Pyclik / 2012-06-18 00:21 / Tysiącznik na forum
Znowu ten sam pis - głuptak!
Tysiąc głupot na następne tysiąclecie forum!
panopticum / 2012-03-15 22:58 / Bywalec forum
myslalem dlugo nad odpowiedzia dla POlikota. nawiazujac do starej wypowiedzi madrego czlowieka powiem tyle (przyznaje, troche wyrwane z kontekstu i naciagniete, ale genialne)- nie mozna z was pisowcow zartowac, wy jestescie zartem
kljkljklj / 89.204.245.* / 2012-03-15 22:26
żal ci dupe zciska na kasę pana sobolewskiego. wolna droga działaj i rób kase wszystko w twoich rękach.
234567 / 86.111.118.* / 2012-03-15 19:43
Capslock ci się psuje. Może warto kupić nową klawiaturę? Czy z renty nie starczy?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy