Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Wyświetlaj:
Walek7003 / 46.170.162.* / 2016-01-27 10:57
Jestem całym sercem za inicjatywą obywatelską.
Widzę już niestety jak sejm wyśmieje ją w imię poszanowania demokracji....
Kolejny temat dla wniosku obywatelskiego jest rozliczenie konkordatu a szczególnie tzw. komisji majątkowej.
Za ten przekręt do pudła Wałęsa i cała grupa pożytecznych idiotów., oraz zwor całego majątku z odsetkami karnymi.
jurys45 / 62.122.124.* / 2016-01-27 10:57
Religia NIE powinna byc finansowana z BUDZETU!!! Religia [powinna wrocic do sal KATECHETYCZNYCH!!! Na jednej lekcji w szkole uczy sie,ze SWIAT stworzyl BOG a na religii w tej sanej szkole cos wrecz PRZECIWNEGO!!! Szkola staje sie NIEWIARYGODNA!!!
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 11:24

Na jednej lekcji w szkole uczy sie,ze SWIAT stworzyl BOG a na religii w tej sanej szkole cos wrecz PRZECIWNEGO!!!

Masło maślane i brak logiki! Co za kre-tyni dali ci aż 219 plusików? Pewnie tacy sami jak ty jurys. Może lepiej żeby jednak była ta religia byłoby mniej takich cieloków!
jurys45 / 62.122.124.* / 2016-01-27 11:46
POMYŁKA,ZAMIAST "religii" powinno byc INNEJ (lekcji)
Jestes jak sadze za religia lecz NIEWIELE masz z nia wspolnego OBRAZAJAC mnie i INNYCH!!!
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 12:47
Czyż kretynizmem nie jest głosowanie za bezsensowną wypowiedzią? Tylko cielok może dać plusa za samą ideologię, która nie ma żadnego poparcia sensu stricto. Nie ma to nic wspólnego z obrażaniem, którego WY antykatolicy dopuszczacie się pod naszym adresem wszędzie gdzie to możliwe, pod tym artykułem również!
@@@ / 89.228.236.* / 2016-01-27 10:56
A czego się spodziewaliście? Przecież od zawsze wiadomo, że PiS to kościół, Rydzyk, kłamstwa, kołtuństwo. Zapomnieliście już o wielkiej inwestycji jakiegoś kościoła, chyba w Warszawie, pod płaszczykiem innego obiektu, jakiejś izby pamięci JP II czy coś takiego? Inwestycja nielegalnie finansowana z budżetu państwa, z ewidentnym złamaniem konstytucji. Inwestorem jest chyba kuria w Warszawie, a nadzorujący biskup kłamliwie mydli oczy, że kościół to nie kościół, tylko kapliczka, podczas gdy rzeczywiste proporcje są dokładnie odwrotne - powstaje moloch sakralny z jakąś klitką w roli izby pamięci, a pieniądze są zwyczajnie defraudowane. To jest właśnie PiS i kościół. Macie amnezję? Nie pamiętacie ich poprzednich rządów i czym się skończyły? Nie pamiętacie, że doszło do przedterminowych wyborów, bo naród miał ich po grdykę? To dlatego olaliście ostatnie wybory Bo amnezja Trzeba było te wybory olać jeszcze bardziej, żeby PiS wygrał jeszcze większą ilością głosów, mimo że nadal byłoby to tylko mniej niż 6 mln twardego betonu. Nie pamiętaliście Macierewiczów, Kurskich i innych kołtunów z PiSu? Amnezja zbiorowa? Teraz lament? Nie pamiętacie Dudy jak się wykręcał od konkretnych odpowiedzi na pytania światopoglądowe w/s in vitro, aborcji itp? Nic nie pamiętacie? Spaliście? I nagle ręka w nocniku? A kto ją wam tam włożył? Krasnoludki? "nową przypowieść Polak sobie kupił - że i przed szkodą i po szkodzie - głupi".
76tdgj' / 79.189.40.* / 2016-01-27 11:02
Dlatego pluję w pysk każdemu kto nie poszedł na wybory przyczyniając się do wygranej pisu albo poszedł i zagłosował na obecnych niszczycieli i pasożytów, na to kołtuństwo i katolstwo, na brak wolności, wyboru, na rządy ciemnoty i zakłamania.
Art. / 5.226.106.* / 2016-01-27 11:00
Wolę mieć kościół niż meczet. Podpis mówi sam za siebie po trzykroć @ (małpa). Wyborne.
WrocławMAN / 185.32.144.* / 2016-01-27 11:01
A mi się marzy świat bez religii ;-) Po co wybierać mniejsze zło?
Art. / 5.226.106.* / 2016-01-27 11:45
Nie czuję się zły chodząc do kościoła. To ksiądz gej ma problem, bo to on odpowie za to kim jest i jak gorszy wszystkich w koło. Dla mnie kościół nie jest mniejszym / większym złem. To złe są czyny ludzkie. Z ateistą, katolikiem, buddystą się dogadasz - najwyżej Cię skrytykuje, a z islamistą nie... bo obetnie Ci głowę albo wysadzi w powietrze. Taka natura albo Idea.
kmmoo / 31.61.136.* / 2016-01-27 10:53
CZY RZĄD ZAPROPONOWAŁ JUZ ABY STANOWISKA DYREKTORÓW SZKÓŁ OBJĘLI KATECHECI, CZY JESZCZE NIE . MOŻE COŚ PRZEGAPIŁEM BO JAK NORMALNY CZŁOWIEK W NOCY ŚPIĘ , NIE ZAJMUJE SIĘ KNUCIEM.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tad / 46.148.64.* / 2016-01-27 10:51
ten system wierzeń jest oparty na kłamstwach - dlaczego płaci się za kłamstwa i bajki
A12 / 83.14.198.* / 2016-01-27 10:49
Zróbmy referendum kto wogóle chce religii w szkole???? A juz skandalem jest religia na świadectwie liczona do średniej. PAŃSTWO WYZANIOWE.
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 10:49
A ja jestem zadowolony z lekcji religii w szkołach. Jak ktoś nie chce w nich uczestniczyć to równolegle ma lekcję etyki, więc argument o godzinę matematyki czy innego przedmiotu jest bezzasadny. Przedmioty te zawsze są jako ostatnie zajęcia danego dnia, więc nikt nie musi w nich uczestniczyć, które również nie są obowiązkowe. Ponadto na religii czy etyce mówi się sporo o wychowaniu w rodzinie, szacunku a nawet jak nie zajść w nie planowaną ciążę. Niestety w dzisiejszych czasach rodzice zaniedbują wychowanie swoich dzieci od strony kultury i szacunku dla partnera oraz dla samych rodziców a te przedmioty właśnie temu służą. Skoro jest etyka dla ateistów, którzy są mniejszością w Polsce to dlaczego nie ma być religii gdzie większość opowiada się, że są katolikami? Proszę tylko o logiczne argumenty.
Gośka74 / 195.88.90.* / 2016-01-27 11:00
W takim razie gratuluję takiej szkoły. U nas na wszystkich szczeblach nauki od podstawówki po liceum religia jest wpleciona pomiędzy inne przedmioty, a oceniane jest odklepanie regułek. Nikt znany mi nie spotkał się z tym żeby jego dziecko było nauczane chrześcijańskiej dobroci bliźniego, szacunku czy spraw wychowawczych. A katechetki to z założenia największe zołzy spośród wszystkich nauczycielek. Jestem absolutnie za religią, może niekoniecznie w szkole, bo ona kształtuje światopogląd i system wartości. Ale nie może to polegać na traktowaniu jako przedmiotu jednego z wielu w szkole i wystawianiu ocen na świadectwie! Ideałem byłoby gdyby lekce religii były dyskusjami i przybliżaniem nauki Chrystusa z przełożeniem na codzienne postawy człowieka, ale tak nie jest. Do tego jeszcze potrzeba odpowiednich przewodników duchowych,a z tym bywa krucho zwłaszcza kiedy na koniec trzeba wystawić ocenę z wiary w Boga
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 11:19
Moja córka też ma na imię Gośka :) Jeżeli religia nie jest ostatnia to wina dyrektora szkoły nie księdza czy kościoła. Często katecheci ulegają wpływom uczniów którzy nie chcą słyszeć co katecheta ma do przekazania. Oczywistym jest, że czasami trzeba coś zapamiętać, żeby znać swoją wiarę a nie tylko o niej słyszeć. Rozmawiajcie ze swoimi katechetami, pertraktujcie tematy rozmów a zapewne dojdziecie do porozumienia. Jak ktoś naskakuje na katechetów to potem są narzekania. Nie jestem katechetą ani księdzem, ale znam takie osoby i to są dobrzy ludzie tylko często szykanowani. Skoro ktoś uczestniczy w lekcjach religii to logicznym jest, że ocena jest na świadectwie. Ale to ma i dobre strony, bo łatwo sobie podnieść średnią :)
WrocławMAN / 185.32.144.* / 2016-01-27 10:56
Równolegle ma lekcje etyki?! A to ciekawe, bo jest mnóstwo skarg na brak tego przedmiotu. Po drugie wsadź sobie swój obiektywizm w głęboki czarny tunel na końcu przewodu pokarmowego, bo religia już dawno nie jest ani na początku czy na końcu zajęć, tylko w ich środku. Naprawdę na religii uczą jak nie zajść w ciążę? Niech zgadnę; trzeba się modlić, być wstrzemięźliwym, względnie użyć kalendarzyka, co? Średniowiecze! Etyka dla ateistów? A nie pomyślałeś, że można wierzyć w Boga nie uznając jakichkolwiek systemów religijnych?! Przyszło Ci to w ogóle do głowy?!
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 11:04
Mieszkam w Polsce, mam córkę już w 3 szkole i lekcje religii zawsze były równolegle z etyką i jako ostatnia godzina lekcyjna. Jeżeli nawet w jakiś szkołach tak nie jest, to jest to wina dyrektora szkoły a nie księdza czy kościoła. Bądź obiektywny i zachowaj resztki kultury oraz szacunku do rozmówcy, którą właśnie nabywa się na tych lekcjach. Tak na lekcjach religii uczą jak nie zajść w ciążę, nie chodzisz to nie wiesz, może jednak warto!
00 / 31.175.87.* / 2016-01-27 11:23
zwłaszcza jak nie zajść w ciążę z księdzem po stosunku odbytym w ramach pokuty po spowiedzi
87fdtu; / 79.189.40.* / 2016-01-27 10:55
Jedne najważeniejszy argument logiczny: każde państwo wyznaniowe ma problemy społeczne - fanatyzm jest groźny, a oranie dzieciom mózgów religią jest wysoce nieetyczne. Ponadto spróbuj zapisać dziecko na lekcje etyki: to jest fikcja... zwykle należy zebrać dzieci z kilku szkół i zajęcia odbywają się w zupełnie innym miejscu. Dlaczego wy katolicy nie wrócicie to swoich sal katechetycznych - wasz kościół stać na to. Płac sam za niszczenie umysłów własnych dzieci. Ja do tego ręki nie chcę przykładać.
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 13:25

Ponadto spróbuj zapisać dziecko na lekcje etyki: to jest fikcja... zwykle należy zebrać dzieci z kilku szkół i zajęcia odbywają się w zupełnie innym miejscu.

Tak się składa, że chodzę na zebrania szkolne córki. Ostatnio przyszła na nie nauczycielka etyki. Chodziła po wszystkich klasach i zachęcała do jej lekcji. A zadałeś sobie pytanie dlaczego jest tak mało chętnych na te lekcję a na religię nie brakuje? A czy nie dlatego, że tylko katolikom zależy by stać po stronie kultury i szacunku do ludzi oraz małżonka? Właśnie widać po postach przeciwników religii w szkołach jaki poziom kultury wykazują a raczej jej brak. Może chociaż na etyke byście się zapisywali, tam też można się czegoś nauczyć.
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 11:11

fanatyzm jest groźny, a oranie dzieciom mózgów religią jest wysoce nieetyczne.

Na lekcjach religii nie ma orania a jedynie rozmowa do której nikt nikogo nie zmusza a udział jest dobrowolny. Etyka to fikcja? Z tym to proszę się udać do dyrektora szkoły a nie do księdza. W 3 szkołach gdzie córka się uczyła zawsze te lekcje się odbywały i odbywają do dzisiaj.
a12 / 83.14.198.* / 2016-01-27 10:53
DZieci mają 1 lekcję historii, a aż 2 lekcje religii czy nie wydaje Ci się, ze to absurd. Lekcje religii nie są ani na końcu ani na początku lekcji właśnie dlatego, zeby dzieci na nie chodziły, a lekcje religii sa organizowane z regułu na 7 lub 8 godzinie lekcyjnej i często rodzice z nich rezygnują na rzecz religii bo dziecko musiałoby na etykę czekać godzinę lub dwie. I to jest właśnie dyskryminacja. A z tego co się póki co orientuję to nie jesteśmy krajem wyznaniowym
obiektywny891 / 77.254.91.* / 2016-01-27 11:33
Przeczytaj sobie jeszcze raz jakie brednie napisałeś z tej nienawiści. Same przeciwstawne zdania! Nie ma czego dalej komentować!
takigrześ / 89.78.173.* / 2016-01-27 10:48
DO OBURZONEGO 798. TO TY JESTEŚ: GNIDA, ŚMIEĆ, ZŁODZIEJ, G LISTA, MAFIOZO (użyłem tylko słów użytych przez ciebie), Od siebie dodam mam cię za zaślinionego z nienawiści, miernotę, która nawet nie potrafi wyrazić swoich poglądów, bo bo ich nie ma. Potrafisz tylko ślinić się w bezrozumnej furii. Trochę mi cię nawet żal, chociaż...
TAK JEST!!! / 178.36.26.* / 2016-01-27 10:46
A kto jest za religią katolicką niech emigruje do Watykanu. I w końcu będzie spokój i cisza.
psychiatra / 77.254.91.* / 2016-01-27 10:56
Polska od 1000 lat jest katolicka. Moja cała rodzina i wielu znajomych jest katolikami i patriotami z tradycjami. Pytam się niby dlaczego wyrzucasz nas z naszego kraju? A może sam wyprowadź się do Niemiec czy Francji bo tam jest mniej katolików ale według twojego myślenia to dla ciebie nie ma nigdzie miejsca, bo w każdym kraju na świecie są katolicy!
Co jest? / 178.36.26.* / 2016-01-27 11:03
ty psychiatra i NIE ROZUMIESZ poziomu dialogu rozmowy
psychiatra / 77.254.91.* / 2016-01-27 12:58
Coś w tym jest. Poziom wypowiedzi jest wyciągnięty niczym z faszyzmu "I w końcu będzie spokój i cisza." Tak o żydach wypowiadał się sam Hitler uruchamiając obozy.
WrocławMAN / 185.32.144.* / 2016-01-27 11:00
No pewnie, że jest katolicka. Bo jak się tutaj pojawili Ci niosący ów kaganek nowej wiary to przeorali nasze ziemie, niszcząc wszelkimi dostępnymi sposobami dawną wiarę Słowian; zakazując, nakazując, strasząc, niszcząc wszelkie oznaki dawnego kultu.
I wbij sobie do głowy, że ten katolicyzm został Polsce narzucony! I Ty się uważasz za patriotę z tradycjami?! Lepiej zweryfikuj swoje poglądy.
v12 / 37.248.23.* / 2016-01-27 11:26
Jezus był Żydem. Co z niego za Katolik ??? Ta wiara jak każda inna jest chora. Chrześcijanie torturowali i zabijali w średniowieczu. teraz zabijają muzułmanie. Jaki morał. Wszystkie wiary są złe. Bo nie ważne w co wierzysz, ważne jaki jesteś. Wszystkie wiary są dla ludzi ograniczonych, takich którzy nie potrafią żyć bez tego cyrku. nie ważne czy chodzą do meczetu czy walą głową w asfalt czy chodzą do kościoła. Każda wiara pierze mózgi. Każda wiara ma swojego Boga i każda wiara uważa że to jego Bóg jest prawdziwy. Coś chyba jest nie tak- ile w końcu jest tych Bogów i który jest prawdziwy?? Nie zapominajcie że Polacy byli Słowińskimi Poganami do momentu gdy Katolicy siła ich nawrócili - zabijając wszystkich, którzy nie chcieli być katolikami.
kerad602 / 89.72.162.* / 2016-01-27 10:33
komu się nie podoba katolicka polska niech emigruje do ISLAMISTÓW
WrocławMAN / 185.32.144.* / 2016-01-27 10:50
Mi się nie podoba. I wcale nie zamierzam emigrować, tak jak nie nakazuję emigrować katolikom do Watykanu. Żyjcie sobie szczęśliwie, tylko nie wciskajcie swojej religii innym!
Jasko / 193.105.75.* / 2016-01-27 10:46
A o "Co boskie Bogu, a co cesarskie cesarzowi" słyszał? Chcesz państwa katolickiego jak państwa islamskie? Modlić się możesz w domu i kościele, a w myślach także w każdym miejscu, tab by nie urazić inaczej myślących/wierzących. O "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" słyszał?
Bez Nakazów / 178.36.26.* / 2016-01-27 10:40
Niczego tu nie zakomunikowałeś, bo KAŻDY powinien mieć zapewniony wolny wybór!!!
ja38 / 212.106.6.* / 2016-01-27 10:34
a kto jest za religią katolicką niech emigruje do Watykanu. I w końcu będzie spokój i cisza.
Oburzony798 / 79.190.118.* / 2016-01-27 10:29
Tak się te pisowskie gnidy i śmiecie ludzkie wsłuchują w głosy obywateli, złodzieje Kaczyński i jego glisty okradają nas byle ładować kabzy tym czarnym mafiosom. Szczerze życzę tym zboczkom w czarnych sukniach oraz Kaczyńskiemu i jego glistom rychłego końca w TU154 nad Smoleńskiem jak Lech stał się zimny!
00 / 31.175.87.* / 2016-01-27 11:07
nie zapominaj że nad Smoleńsk wysłał ich Jarek po głosy pogrobowców w nadchodzących wyborach
sadfgsdgf / 195.212.29.* / 2016-01-27 10:27
Rzadzace bydlo jak zwykle broni kosciola zamiast inicjatywy obywatelskiej! W jakim kraju UE lekcje religii finansowane sa z budzetu panstwa????? A katolikom, tych niezdolnych do samodzielnego myslenia, powiem tylko tyle, ze ta inicjatywa nie atakuje Waszej wiary, a nawiazuje do starych tradycji panstwa tzn. bezstronnosc religijna wladzy. Dzisiejsza ustawa umozliwia finansowanie nie tylko lekcji religii katolickiej, ale takze koranu! Poczekajcie jak pojawia sie pierwsi uchodzcy i zaczna egzekwowac prawo do nauczania koranu w szkolach i to z naszych podatkow!!!! Ciekaw jestem jaka wtedy bedzie Wasza opinia...
Mariusz438 / 188.146.70.* / 2016-01-27 10:50
Odpowiedź na naukę koranu przez PiS
http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19529793,czestochowa-prawo-i-tolerancja-wedlug-pis.html
Ja_Pawian II / 89.229.57.* / 2016-01-27 10:27
Najbardziej "zabawne" w tym jest to, że religię do szkół wprowadzono na podstawie jakiegoś PODRZĘDNEGO aktu prawnego - instrukcji ministra oświaty, a teraz obrońcy wiary, religii, kościoła, wartości i innych takich tam, szumnie i chętnie szermują hasłami obrony konstytucji (która im się nie podoba i którą nawiasem mówiąc mają zamiar zmienić), powołują się nawet na jakieś akty prawne Unii Europejskiej, która także im się nie podoba, czyli jakieś marne rozporządzenie ministra sprzed ćwierćwiecza jest równoważne z najważniejszymi aktami prawnymi, żenada!!!
ZIBI. / 83.22.200.* / 2016-01-27 10:25
Bo ten rzad nie jest dla obywateli tylko dla KOŚCIÓŁKA...
Damian88 / 87.204.71.* / 2016-01-27 10:21
Pytanie do hejterów: Czy płacenie za lekcje z prywatnej kasy lub wynajmowanie specjalnych pomieszczeń na lekcje jest ekonomicznie uzasadnione?, Czy wzięliście pod uwagę, że religii uczą nie tylko księża ale też katecheci? I jeszcze pytanie do frankowiczów( bo zauważyłem, że oni mają najwięcej obiekcji do zajęć z religii) dlaczego mam się dokładać do nałogu hazardowego małego odsetku społeczeństwa, a 90% Polaków ma mieć robione pod górkę. Odp proszę przesyłać na piotr.wieczorek@komitetobronydemokracji.pl
v12 / 37.248.23.* / 2016-01-27 10:24
Nikt nie chce robić nikomu pod górę. Lekcje religii są po prostu zbędne. Po to jest kościół i kto chce chodzi na mszę. Tam dowie się wszystkiego co mu potrzebne.

Najnowsze wpisy