Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Wyświetlaj:
Grzesiek830 / 86.1.78.* / 2016-01-27 10:21
Ja chodziłem na religie do salki katechetycznej przy kościele. Religia nie powinna być w szkole. W szkole powinno być więcej matematyki, fizyki, biologi itp. zamiast religii.
7gfuo / 79.189.40.* / 2016-01-27 10:51
i ekonomii, żeby potem taka niedouczona tłuszcza nie pisała bzdur o kredytobiorcach walutowych, skoro nie są w stanie pojąć problemu
v12 / 37.248.23.* / 2016-01-27 10:19
Gdyby było koniec finansowania kościoła przez Państwo, wtedy by się dowiedzieli ile ludzi tak naprawdę chce religii w szkole. Jestem z tych roczników który pamięta jak wcisnęli się do szkół. Oczywiście najpierw nabudowali sobie salek katechetycznych w których niby miały być lekcje religii. Z upływem czasu uważam że był to wielki błąd. Religia nie powinna być w szkołach ponieważ to niepotrzebne zabieranie dzieciom czasu. Lekcje takie powinny być darmowe, w kościele, dla chętnych po godzinach lekcyjnych w szkole. Wtedy by zobaczyli ile dzieci uczęszcza na religię. Teraz większość jest zmuszona. Choćby tym, że te "lekcje" zamiast na końcu zajęć są w środku.
Basia 012 / 83.23.247.* / 2016-01-27 10:56
a gdyby tak księża i siostry zakonne uczyli religii, nawet w szkole, ale traktując to jak swoją misję - za darmo- to mogłoby sprawę finansowania z budżetu rozwiązać. Myślę też, ze wtedy mogłoby się okazać, że jedna godzina religii tygodniowo wystarczyłaby
Kunegunda Kurpik / 79.184.234.* / 2016-01-27 10:19
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii domaga się stanowczo zwiększenia ilości Religi w szkołach
Wierzacy / 2.220.37.* / 2016-01-27 10:17
Zal mi Was. Ja uczeszczalem na religie I jestem z tego dumny, przynajmniej wiem w co wierze I wierzyl bede! Wielkimi krokami zblizaja sie czasy przesladowania chrzescijan, w Polsce wycofywanie religii, krzyzow, itd. Gdzie indziej zakazywanie chrztow I traktowanie tego jako przestepstwo. Przyjdzie Fala, sami bd prosic Boga o pomoc. Jaka oni maja przewage nad eurpejskimi panstwami? To ze wierza I sa bardzo konsekwentni w tej wierze! Sprobuj im to zanegowac! A Europa? Bezplciowa zbieranina, ktorej wszystko jedno czy bd Islam czy chrzescijanstwo tylko pozniej nie bd zbierania petycji czy referendum bedziesz klekal na reczniczku! Bo bd za pozno! Takze ludzie prosze Was zastanowcie sie Co w zyciu jest najwazniejsze! Nie pisze tego w obronie kosciola tylko Kosciola. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wierząca niepraktykująca / 195.88.90.* / 2016-01-27 11:16
Światopogląd bierze się z wychowania w domu rodzinnym, a nie z religii w szkole. Zgadzam się, że rozmycie światopoglądowe delikatnie nazywane tolerancją doprowadzi do zguby Europę i inne tolerancyjne państwa w zderzeniu z radykalizmem wyznaniowym wyznawców innych religii
marsmy / 5.174.45.* / 2016-01-27 10:31
Chodziłeś na religie ale jak jeszcze były w salkach katechetycznych i to było ok bo nie musieliśmy za nie w żaden sposób płacić. A prześladowanie chrześcijan ???? poczytaj sobie jak CI tzw. chrześcijanie prześladowali w dawnych czasach innych ludzi, którzy nie chcieli się poddać ich wierze. Poczytaj ile wojen było toczonych w "imię Boga" ilu ludzi było mordowanych, wieszanych, palonych bo nie chcieli się poddać wierze chrześcijańskiej ! a teraz nagle chrześcijaństwo jest biedne bo jest prześladowane ???? To i tak jest wszystko wymyślone żeby podporządkować sobie ludzi i umieć nimi w łatwy sposób rządzić. Zastanów się w czy w to co tak twardo wierzysz jest w ogóle prawdziwe i zrób analizę historyczną tej wiary.
Wierzacy / 2.220.37.* / 2016-01-27 11:05
Znam historie, wiem co sie dzialo, jak to wygladalo, ale czy to ze ktos kiedys czy nawet obecnie robi cos zle i blednie ma wplynac na to w co wierze? Nie sadze! To ze kosciol jest zachlanny i idzie w materializm zgadza sie, ale ja wierze nie w kosciol tylko w Kosciol. Apropo ksiezy - idziesz na studia konczysz kierunek, a po paru latach wiesz ze minales sie z powolaniem tak samo jest z ksiezmi, watykanem, itd, ale mi to nie przeszkadza ja po prostu wierze i jestem tego pewny! Daje mi to wiele radosci! Wiara to cos wiecej niz pieniadze, ale ilu z Was znalo by ta religie gdyby nie Wasi rodzice I ten kosciol. Juz widze jak dobrowolnie w wieku 8-10 lat uczycie sie przykazan (mam na mysli Boze, nie kosciolem, bo one sa korygowane w zaleznosci od potrzeb watykanu), a jednak te przykazania sa jakims wyznacznikiem moralnosci i postepowania. Skad bys wiedzial, ze zdrada wspolmaloznka jest czyms zlym, przeciez prawo tego nie okresla. To nie przestepstwo, a jednak wiesz ze to jest zle. Chodzi mi o to, ze ograniczajac dzieciom dostep do religii robimy blad, ale oczywiscie o tym powinni decydowac rodzice.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dfgsdfgdsf / 78.11.68.* / 2016-01-27 10:21
Czyli mamy być chrześcijanami ze strachu? To ja głęboko w d**** mam taką religię
Meeee / 2.220.37.* / 2016-01-27 11:10
To bd bzykal kozy z wyboru hahahaa!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Niestety / 178.36.26.* / 2016-01-27 10:14
Tu NIE chodzi o innowierców a o konsekwentne i uczciwe zaprzestanie okradania obywateli!!!
12aldonka x / 83.9.99.* / 2016-01-27 10:10
Dlaczego ci innowiercy są tacy beszczelni? Wszystko im się nie podoba nawet religia katolicka.
Marcin981 / 78.11.68.* / 2016-01-27 10:18
Bo nie chcemy być niewolnikami wymyślonego bytu
xxxx362 / 213.192.75.* / 2016-01-27 10:13
Chodzi o to zebyś za swoje gusła płaciła swoimi pieniędzmi a nie cydzymi
jack1972 / 93.157.157.* / 2016-01-27 10:09
Mój syn uczy się w szkole o profilu morskim ,ma dwie lekcje religii w tygodniu . Moim zdaniem powinna
być tylko jedna ,a na drugiej należałoby uczyć przyszłych marynarzy religioznastwa ,czyli jaka religia czego
zakazuje i jak należy zachować się w danym kraju o innych wyznaniach ,ponieważ kiedyś ci uczniowie
będą pływać po całym świecie . Wiadomo ,że nie wszystkie wiary pozwalają na to co katolicyzm i można
w krajach niekatolickich trafić nieświadomie przez nieznajomość ich kultury do więzienia albo gorzej.
Mariusz438 / 188.146.70.* / 2016-01-27 10:09
Pracuję jako archiwista i archiwum w szkole które robiłem było w sąsiedztwie sali w której odbywały się lekcje religii. Zajęcia odbywały się w zawodówce a prowadziła je katechetka. Nie było ważne kto z tych chłopców co tydzień chodzi do kościoła byli jedną grupą która miała za zadanie zmiażdżyć tezy głoszone przez katechetkę, obojętnie co by nie powiedział natychmiast odwrotna riposta ze strony uczniów, po prostu przepychanka słowna (nie obyło się również bez wulgaryzmów ze strony uczniów). Więc pytam po co lekcje religii w szkołach strata pieniędzy i czasu księdza czy katechetki a przynajmniej w szkołach gimnazjalnych i średnich, bo maluchy w klasach 1-6 jeszcze są zainteresowane. A że religii jest 2 godziny w tygodniu to już totalna paranoja nikt nie zrobi osoby wierzącej i do tego praktykującej z osób średnio zainteresowanych do tego ewentualnie się do dochodzi samemu w myśl przysłowia "jak trwoga to do Boga". Uważam że religia powinna być w salkach przy kościele i chodziła by młodzież zainteresowana ale jak zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
karoly / 77.12.220.* / 2016-01-27 10:09
gdzie pytam się jest ten rozdział państwa i kościoła ? Precz z religią w szkołach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zniesmaczona / 66.102.9.* / 2016-01-27 10:34
TAK jest !!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ruppert VII / 83.10.97.* / 2016-01-27 10:08
Obudźmy się wreszcie rodacy, przeznaczamy 1,35 miliarda PLN rocznie na opłatę katechezy, która jest w INTERESIE WATYKANU oraz 13 miliardów PLN / rok na doraźne potrzeba kościoła katolickiego , który nie wykonuje ŻADNEJ PRACY efektywnej dla państwa, a równocześnie nie potrafimy pokryć potrzeb służby zdrowia, polskiej nauki oraz nie stać nas na podniesienie rent, emerytur oraz nędznych w porównaniu z innymi krajami UE zarobków. Wyjdźmy wreszcie ze średniowiecza ; niech Watykan finansuje SWOJĄ działalność tak jak każda inna firma, a rodzice, którzy chcą posyłać pociech na lekcje religii NIECH JE FINANSUJĄ . Szkoła nie może w XXI wieku obok prowadzenia naukowo uzasadnionych przedmiotów TRUDNIĆ SIĘ SZERZENIEM METAFIZYKI i równolegle z nauką o ewolucji dopuszczać do głoszenia mitów o kreacjonizmie!
Zniesmaczona / 66.102.9.* / 2016-01-27 10:39
Święta racja Ruppert, tylko kto wezmie się za te bezpańskie sukmany rządzące naszą wolnością??? Religia PRECZ ze Szkół !!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
WrocławMAN / 185.32.144.* / 2016-01-27 10:49
Jedno i drugie jest zdecydowanie bardziej potrzebne niż wciskanie religijnych bajek dzieciakom!
plusik / 78.8.47.* / 2016-01-27 10:02
Nauczanie religii za pieniądze jest niezgodne z pismem świętym, bo ani Jezus, ani uczniowie nie domagali się ich, co najwyżej w formie datków. PiS odrzucając obywatelski projekt łamie tę zasadę. Wiara chrześcijanina jest wyrazem wolnej i nieprzymuszonej woli, co jest nie spełnione, ponieważ przeznacza się na ten cel pieniądze podatników i opłaca nimi katolickich wykładowców (kler). Religii nie łączy się z polityką a szkoły są powszechnie dostępne dla wszystkich wyznań, także i niewierzących, dlatego nauczanie religii w szkołach wyróżnia tylko dzieci rodzin katolickich, co jest niesprawiedliwością. Jeżeli rząd pragnie wspierać kościół i nauczycieli religii, to niech daje na tacę z własnej kieszeni a nie wspólnej i należącej w równym stopniu do wszystkich. Nie mam nic przeciwko religii w szkołach z profilem katolickim lecz jestem przeciwny narzucaniu jej w szkołach powszechnych (dla wszystkich bez różnicy). Kościół i jego nauki należy traktować oddzielnie, gdyż zarządza on tylko sferą duchową człowieka a rząd świecki sprawuje pieczę nad sprawami majątkowymi państwa, życiem materialnym obywateli.
edi447 / 95.40.175.* / 2016-01-27 09:59
do chlewa z tym do obory gonic szmacianego klecha ogiery w sukienkach do szamba
maksencjusz B / 88.151.140.* / 2016-01-27 09:58
A Błaszczak w poniedziałek u Rymanowskiego mowił: w odróżnieniu od poprzedników słuchamy obywateli, bo głos obywateli jest dla nas bardzo wazny. - Ciekawe
Zaciekawiona / 66.102.9.* / 2016-01-27 10:43
Taaa, pieprzenie w bambus!! kto takich szaraków jak My w ogóle słucha ???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bnffffswe / 62.89.83.* / 2016-01-27 09:58
kościół stał się dnem! te jego rozpaczliwe kroki by utrzymać władzę nad ludem za pomocą nakazów - to anachronizm i zapłaci za to straszną cenę.
nie odciął się od oszołoma nazywającego ludzi "gorszym sortem, " gestapowcami" czy "złodziejami" !!
teraz próbuje utrzymać nakazy. mój syn już na religię nie pójdzie. wybrałem mu etykę.
tak robi wiekszośc moich znajomych, kościoły odwiedzam tylko za granicą - jako galerie sztuki i przepychu. za 2-3 pokolenia kościół katolicki stanie się historią i to mało chlubną!
do tego doprowadzają brzuchaci biskupi
glos_rozsadku / 193.242.100.* / 2016-01-27 10:00
walczysz z KK = walczysz z Panem Bogiem. Poczytaj co powiedział Pan św. Pawłowi, gdy zrzucił go z konia.

i zrozum, że to ludzie się mają dostosować do KK a nie KK do ludzi. Tak samo jak uczeń do mistrza, a nie mistrz do ucznia.
WrocławMAN / 185.32.144.* / 2016-01-27 10:09
Zgłupiałeś do reszty!? Człowieku co TY za brednie wypisujesz!!! Do cholery, KK tworzą ludzie pośród których są i dobrzy i źli. Nie wiem jakim trzeba być ignorantem by ukuć twierdzenie, że walka z KK to walka z Bogiem! Jedno z drugim nie ma KOMPLETNIE NIC WSPÓLNEGO! KK nie jest żadnym mistrzem! Jest po prostu zwykłą instytucją nastawioną na kasę, z drobnymi szlachetnymi wyjątkami, które niestety są w znaczącej mniejszości.
smieszek88 / 77.253.229.* / 2016-01-27 10:08
Jak Rydzyk zmieni swoje nowe audi za 720 tyś zł, na fiata 500 jak Papież Franciszek to zacznę wierzyć w kościół (nie mylić z wiarą w Boga).

Najnowsze wpisy