Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Finansowanie religii w szkołach. Rząd zaopiniował negatywnie obywatelski projekt

Wyświetlaj:
ferg / 31.61.137.* / 2016-01-27 09:03
szmaty lewackie - łapy precz od Najświętszego Kościoła !!!!!!!
,Jan / 83.28.52.* / 2016-01-27 10:04
chodzenie do kościoła nie czyni wierzącym, jak chodzenie do garażu nie czyni samochodem.
normalny katolik / 217.99.251.* / 2016-01-27 09:18
szmata to ty jesteś, zobaczymy co zrobisz jak tłusty ksiądz będzie molestował twojego syna
Trzebiska / 194.30.179.* / 2016-01-27 09:01
A ktoś myślał, że będzie inaczej?!
Gośka74 / 195.88.90.* / 2016-01-27 09:00
Nie powinno się finansować religii ze środków budżetowych, ani też dawać ocen, bo jak można oceniać wiarę w Boga?, nie mówiąc już o wprowadzeniu oceny z religii na świadectwo szkolne i do średniej. Z tego co pamiętam to religia miała być wprowadzona do szkoły dla wygody i lepszej dostępności dla uczniów. Oczywiście jak wiele rzeczy w tym kraju pierwszy krok zrobiono w dobrym kierunku, ale reszta rozwiązań została wprowadzona bocznym wejściem, tak z rozpędu. Oceny z religii to jakiś absurd. Zamiast zachęcać dzieci i młodzież do angażowania się w tak ważną w życiu sferę,zrobiło się wszystko żeby religię traktowały jak jeden z wielu znienawidzonych szkolnych przedmiotów. W ogóle im się religia nie kojarzy z jakimiś wyższymi celami czy Bogiem. Przedmiot do odhaczenia. Gwoli wyjaśnienia nie jestem religii przeciwna, mój syn jest ministrantem i działa w Oazie. sama chodziłam na religię do salki przykościelnej i wspominam to super, oprócz prawdziwego zaangażowania w sprawy wiary i kościoła bardzo te lekcje sprzyjały integracji zwłaszcza kiedy rozproszyliśmy się po różnych szkołach ponadpodstawowych. Nie mieszajmy boga z ocenami na świadectwie, a nawet jeśli dziecko nie zna wszystkich regułek i modlitw na pamięć to podejrzewam, że Bóg nie jest taki drobiazgowy jak ludzie żeby z tego rozliczał. Chyba bardziej chodzi o to żeby być przyzwoitym człowiekiem
oazowiczka / 94.246.168.* / 2016-01-27 08:57
Gdy zaczynałam szkołę średnią wprowadzono religię do szkół. Pamiętam, pierwsze lekcje religii, gdzie ksiądz mówił że gdyby Jezus nie zmartwychwstał to poszlibyśmy o godzinę wcześniej do domu. Tak trafiłam na oazę. To był najpiękniejszy okres mojej młodości.
jsudjndncj / 83.242.119.* / 2016-01-27 08:51
uHAHAHA PIS ma palec w du..e u CZARNYCH więc religia będzie w szkole z czego jest mi bardzo wstyd wont z religią ze szkół
olo533 / 83.230.127.* / 2016-01-27 08:49
Wyprowadzić lekcje religii ze szkół...Przestać płacić klerowi....Chcą lekcji...niech prowadzą w salkach katechetycznych za które zapłacą...a Watykan niech im płaci....Gdzie jest rozdział państwa od kościoła???????????????????
Jack319 / 87.207.147.* / 2016-01-27 08:48
Lepiej jeśli społeczeństwo jest ciemne i wierzy w mity i zabobony. Łatwiej nim sterować. Dlatego PiS i Sejm nie zaakceptują tej propozycji.
Jarek Dymakota / 91.198.217.* / 2016-01-27 08:43
Ale o ciapatych ma być referendum. A o czarnych poborcach i zboczeńcach już nie... Bo lobby pasibrzuchów ich poparło. A Niedziela i Gość Niedzielny to tuba pisowskiej ściery...
Zniesmaczona / 91.223.221.* / 2016-01-27 08:42
Lekcje religii powinny być nieobowiązkowe i nie powinny być oceniane, jednakże uważam że powinny nadal odbywać się w szkołach i być wpisane w plan. Czemu utrudniać kontakt z Bogiem w kraju katolickim. Nie każdy przecież znajdzie czas żeby swoje małoletnie dziecię móc zaprowadzić na taką popołudniową lekcje, do salki przykościelnej. Większość się pewnie oburzy, że nie każdy musi być katolikiem, no i ja się zgadzam. Dlatego te lekcje nie powinny być obowiązkowe, ale nie podoba mi się tendencja do dyskryminacji "większości" bo może to urażać którąś z "mniejszości". Naprawdę jest wiele innych lekcji których należałoby się uczepić i zreformować. Zaczynając od godziny wychowawczej, na której nauczyciel zajmuje się sobą a uczniowie sobą (Przykro mi jeśli uraziłam jakiegoś nauczyciela, który jednak wykonuje przewidziany program, niestety ja jeszcze o takim nie słyszałam.) Spokojnie wystarczyłaby godzina w miesiącu na sprawy organizacyjne. Wychowania do życia w rodzinie, które w wykonaniu niektórych nauczycieli jest śmiechu warte i czasem prowadzone jak wyżej opisana godzina wychowawcza. Kończąc na zajęciach wychowania fizycznego które nie spełniają swojego zadania, propagowania aktywności wśród młodych ludzi.
HGFREYTYS / 83.242.119.* / 2016-01-27 08:49
Jaki kraj katolicki , kto Tobie naopowiadał takich p****** CZARNI ?
Zniesmaczona / 91.223.221.* / 2016-01-27 09:09
Ale po cóż te nerwy. Wpuść tutaj islamistów i nie będziesz się musiał martwić lekcjami religii w szkołach. :P No i przepraszam za określenie "katolicki". Wszakże w dzisiejszym świecie wszystko musi być mega tolerancyjne i bezpłciowe bo inaczej kogoś uraża. A swoją drogą wiesz że na religie czy do kościoła, nie powinno się chodzić dla księdza, ale dla Boga?
mr200 / 78.10.237.* / 2016-01-27 08:41
Religia Powinna być w Kościele, absolutnie nie w szkołach !!!
Szeryf / 87.148.111.* / 2016-01-27 08:31
Pan Nadpremier powinien pamietac, ze nauka religi byla prowadzona do 1957 lub 1959 roku. Nikt nikomu nie zabranial chodzenia na religie . Widac, ze nauka religi przynosi lepsze efekty w sali katechetycznej jak w szkole, czego dowodem jest sam Nadpremier, a moze uczyl sie religii na tajnych kompletach? Religia tak szybko musi wyjsc ze szkol panstwowych jak weszla. W szkolach prywatnych sprawa jej wlascicieli i wyznan. Tak byc powinno. Zamiast religi godziny dodatkowe wychowania fizycznego. Przypominam "CO CESARSKIE CESARZOWI, CO BOSKIE BOGU" i niech tak zostanie!
hello105 / 193.59.57.* / 2016-01-27 08:30
Polacy to taki naród, który jest z zasady przeciwko. Nie tak dawno bo około 25 lat temu walczyliśmy o religię w szkołach, co takiego zmieniło się w religii, że nagle nam tak przeszkadza? Chyba wiem, po prostu tamten ustrój zakazywał więc my byliśmy "przeciwko". Jest jeszcze inna teoria, my Polacy wstydzimy się wiary, albo jest nam nie wygodna ponieważ jest w niej dużo wyrzeczeń i nakazów a my oczywiście jesteśmy "PRZECIWKO''. Pozdrawiam wszystkich wierzących i niewierzących :)
Wiikka / 83.12.51.* / 2016-01-27 08:42
Co ty za bzdury opowiadasz!!! To czego teraz na religii wymagają to jakieś dziwne rzeczy bo ja chodziłam na religię przy kościele i było zupełnie inaczej - chciało się chodzić! Teraz dodatkowo mają haka na dzieci bo jakby co to postawią słabą ocenę i poleci im średnia ocen - to jest chore!!!! Moje dziecko, które miało oceny 4, 5 i 6 na koniec semestru, musiało poprawiać religię bo groziła mu 2 - to jest paranoja (zaznaczam, że uczył się z religii)!!! Mam ochotę wypisać go z religii !
hello105 / 193.59.57.* / 2016-01-27 10:50
Jeśli miał takie podejście do tej nauki religii jak mamusia to się nie dziwię,że musiał poprawiać,moje dzieci mają z religii piątki bez problemu, religia to nie fizyka czy chemia nie trzeba być wybitnym.Ale jeśli dziecko w domu nie słyszy nic dobrego o religii to samo olewa i religię i kościół i księdza i katechetę.
regvbsnik / 46.151.117.* / 2016-01-27 08:35
Kto walczył? Kasa za religię w szkole to dowód wdzięczności polityków za poparcie KK.
Gegacz / 213.238.80.* / 2016-01-27 08:22
Ogluchli na glos narodu, a to bylo sztandarowe haslo PiSu. Wygrali i maja wszystkich w d.......
darek482 / 5.172.247.* / 2016-01-27 08:30
Kto jest tym narodem? Palikot czy Petru?
komfor6909 / 78.11.106.* / 2016-01-27 08:21

Według rządu, finansowanie zajęć z religii przez kościoły lub inne związki wyznaniowe, czyli praktycznie przez rodziców, którzy są członkami tych wspólnot, byłoby naruszeniem dwóch konstytucyjnych zasad: wolności religii i bezpłatności nauki"

idąc dalej za tą interpretacją - muzułmanie mogą żądać lekcji islamu i etatu dla imama - w każdej szkole.
geniusz się rządowy objawił
Bari / 79.187.156.* / 2016-01-27 08:21
Uważam, że nauka religii w kościele jest lepszą formą - większy szacunek do religii, odpowiednia atmosfera. A przy okazji co z opodatkowaniem majątków kościoła? To tez obywatela polscy. Skoro pis chce rządzić zgodnie z zasadą jawności i stop kolesiostwu, korupcji itd.

Najnowsze wpisy