Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Firma bez dochodu?????

Firma bez dochodu?????

yahoo2305 / 78.8.245.* / 2011-07-26 15:31
witam

Mam kilka pytan dotyczace zalozenia firmy:

Po pierwsze Jestem w tej komfortowej sytuacji ze otrzymalem niedawno spory spadek i chcac kilka rzeczy zakupic na wlasny urzytek pomyslalem ze moge zalozyc firme na ktora zakupie te wszystkie rzeczy.

Nigdzie nie pracuje a zatem nie mam ubezpieczen itp. Chcialbym zalozyc firme np. Investycyjna lub produkcyjna (w pozniejszym czasie chcialbym zaczac produkowac pewne male rzeczy - ale przez pierwsze pol roku do poltora roku bym jej nie prowadzil (tzn nie mial bym zyskow z prowadzenia dzialalnosci).

Chcialbym ja zalozyc glownie (aby placic te wszystkie skladki zus, rentowe itd czynsz za biuro oraz mozliwosc wrzucania w koszty np. samochodu, paliwa, czynszow telefonow srodkow potrzebnych do firmy i zgodne z dzialalnoscia czy wyposazenia), a nie majac przychodu bo nic nie sprzedaje.

Czy mozliwe jest zalozenie takiego scenariusza? w pozniejszym okresie moglbym cos zaczac.

P.S. Bedac szczery mam duze zasoby pieniedzy, a majac firme moglbym zaoszczedzic na kupnie mieszkania, gruntow, aut z salonu np. Cayenne czy innych SUV-ów (nie wiem czy dalej sa dostepne na ciezarowe) i wszelkiego rodzaju ulg. Oczywiscie bardziej mnie interesuje "chyba" sp zoo bo tam trzeba miec kapital np 1.0mln z ktorego kupuje sie dane rzeczy na firme i US mialby wglad ze wszystko jest legalne itd. przepraszam za zagmatwane pytanie, ale pojecia nie mam na temat prowadzenia firmy.

Bardzo prosze o odpowiedz i Serdecznie wszystkim dziekuje za wskazowki.

Najnowsze wpisy