Forum Polityka, aktualnościKraj

Firma daje auto, komórkę i laptopa. Oni wożą cement, dzwonią po rodzinie, kradną i piją. Jak wyśledzić złego pracownika

Firma daje auto, komórkę i laptopa. Oni wożą cement, dzwonią po rodzinie, kradną i piją. Jak wyśledzić złego pracownika

Wyświetlaj:
macio200 / 178.36.95.* / 2015-02-08 13:52
Dlatego uważam, że każdy powinien mieć własną działalność! Wtedy będzie sprawiedliwie. Będzie miał swoje auto , swój sprzęt i będzie świadczył usługi innym. DOPIERO WTEDY Szanuje się KAŻDĄ minutę PRACY!!!!
Kapitalista z bożej łaski / 93.181.177.* / 2015-02-08 13:30
Dajcie normalnie zarobić nie będą kombinować ani was okradać. Wy też nie okradajcie państwa bo my za to płacimy. Pi......ni komunokapitaliści.
kogel 234 / 89.174.66.* / 2015-02-08 14:50
Załóż dzialalność i daj zarobić. . . .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kemor606 / 195.50.164.* / 2015-02-08 13:28
Zacznijmy od tego że większa część szefów w czasach komuny była kierowcami w państwowych firmach.Sami spuszczali paliwo na prawo ilewo.Dzisiaj uważają się za biznesmenów a tak naprawde dalej oszukują !Dlaczego nie płacom pełnch ubezpieczeń tylko mininalna krajowa? Dlaczego kierowcom nie płacom diet,tylko odkilometra lub frachtu.Gdyby pracownicy zarabiali godnie anie na przeżycie większość kombinacji by znikła sama. Jesteśmy od pewnego czasu wuni europejskiej ceny w sklepach oraz niekturych usług dawno się zruwnały a niekiedy przerosły ceny w starej uni ich .Pracownicy wtych krajach zarabiają dużowiększe pieniądze. Nasi biznesmeni zawsze majom mało duża część twierdzi żedokłada do interesu ,ale skąd dokładają? Dlatego niech jużprzestanom opowiadać jak to pracownicy ich okradajom. Zapytajmy wprost kto kogo więcej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Arnol / 89.79.232.* / 2015-02-08 13:21
Zapomnieli tylko dodać o fakcie że jak pracodawca kombinuje na podatkach i oszczędza korzystając z rzeczy firmowych w postaci zakupów sprzetów zamiast do biura ale do własnego domu to co ma myslec pracownik. Przykład idzie z góry. W dodatku niskie pensje i tragedia gotowa. Czeste zmiany pracowników także ułatwiaja zabór mienia. Nie usprawiedliwiam takich działań bo kto sytematycznie wynosi np papier, długopisy czy inne to sie przyzwyczaja i potem nawet nie rozumie problemu. Tak samo dotyczy to pracodawcy. Oczywiście cięzko rozgraniczyć prywatne od firmowego korzystanie ale... chodzi tu o nagminne i częste przypadki. Tak więc wina lezy po obu stronach. Pracodawcy także niech nie robia podobnych rzeczy na oczach swoich pracowników bo wtedy morale sie łamie i łatwo usprawiedliwiać swoje czyny faktem że oni takze to robią.
NIE PLATFORMIE / 37.128.85.* / 2015-02-08 13:08
A skąd Frasyniuk wziął pieniądze na firmę ?
kowal1234567 / 94.254.193.* / 2015-02-08 13:06
a jak firma Frasyniuka się nazywa może tam na forum wejść i ciekawych rzeczy się dowiedziec
fsd / 79.185.55.* / 2015-02-08 13:02
Oni udają że nam płacą, a my udajemy że pracujemy. Stara prawda. Oni myślą że zaoszczędzą na wypłatach, a my "dorabiamy". A tak na poważnie. Pracownik który jest w firmie traktowany jak śmieć i ciągle słyszy że jak mu się nie podoba to na jego miejsce czeka dziesięciu, to odreagowuje samochodem służbowym lub na innym sposób. Jednak najwięcej kradną tzw. białe kołnierzyki i właściciele firmy. Oni przekręcają/kradną miliony na podatkach lewym faktoringu, oszukiwaniu kontrahentów itp.
`oleg / 79.173.49.* / 2015-02-08 13:25
popieram w 100%
w 2003 raku na niższym stanowisku zarabiałem 960 zł więcej niż dziś. Pracodawcą wydaje się ze tylko ich koszty rosną, a my będziemy pracować za grosze. Przez tyle lat nic się nasz kraj nie nauczył.
CI na GÓRZE zapominają ze to dzięki Nam na dole ich firmy funkcjonują, a oni mogą sobie wypłacać premie.
Żaden z tych mądrali na górze nie dałby rady pracować na naszym stanowisku przez miesiąc, nie mówiąc już o tym ze pensję wydaliby już po 7dniach i nie mieliby za co przeżyć do "1"
REP / 213.158.218.* / 2015-02-08 13:00
Witam. Od 15 lat jestem pracownikiem firmy farmaceutycznej, która dała mi auto służbowe, telefon i laptop/ tablet. Kryzys mocno odbił się na firmach, które mocno ograniczyły budżety, pensje i zafundowały swym pracownikom mega zwolnienia. Kożystam z auto służbowego w celach prywatnych bo mi wolno, potrącają mi z wypłaty, szanuje go bo mogę go odkupić i traktuje jak swoje prywatne, tak samo z tel. i tabletem. Pomimo tego że jestem wciąż namierzony przez 3 gps'y to sumiennie robię to co do mnie należy gdyż tak zostałem wychowany. Nie mam zamiaru dawać powodu pracodawcy do zwolnienia mnie za jakiś paliwo za 200 zł. Ciężko znaleść pracę, i jak czytam ten artykuł i komentarze na forum to przewracają mi się kichy. Rzekomo 95% polskiego społeczeństwa to katolicy wierzący i praktykujący!!! Więc skąd te praktyki? Z domu i środowiska w jakim się przebywa lub w jakim się wychowało. Po prostu szok i niedowierzanie!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ts2000 / 178.43.61.* / 2015-02-08 14:14
Kożystam odsylam do slownika jezyka polskiego (moze polskawego, jak jade autobusem i slysze, ze za pomoca 3- 6 slow ludzie sa w stanie wymienic wszystkie informacje to szok. Nie stosuje polskich liter poniewaz w innojezycznych komputerach wyswietlaja sie dziwnie.)

No coz taki los 20 letnich z 40 letnim doswiadczweniem i taka kultura.
słownik / 178.180.91.* / 2015-02-08 23:28
odstaw kawę i zamień ją na melisę z miętą...NIE NAPINAJ SIĘ TAK BARDZO, bo Ci żyłka pęknie!
veksv / 89.78.231.* / 2015-02-08 12:59
Kradną wszyscy!!!! Nawet tacy co zarabiają po 300-400 k miesięcznie. Nawet jak zarabiają jeszcze więcej nie przywiązują wagi do czyichś rzeczy za 5, 50 czy 500 zł. I często jest to kradzież choć oni tego nie zauważają nawet. Znam takich..., niestety.
jakubek283 / 91.234.126.* / 2015-02-08 12:57
Idąc tym tokiem myślenia przypominam pracodawcom, że podobnie jak samochód służbowy nie jest terenówką tak i ich pracownik nie jest murzynem na plantacji bawełny, który musi zapier...lac przez 22 godziny na dobę żeby zadowolić swojego posiadacza. Płacąc swoim wyrobnikom pensje, nie robią im żadnej łaski, bo to właśnie ci pracownicy pracują na ich dobrobyt. Zatrudniając pracownika, zakładasz że cię na to stać. Za każdą złotówkę zapłaconą jemu przynajmniej 2 złote powinny zostawać w twojej kieszeni. Jeżeli tak nie jest to jesteś kiepski, interes który prowadzisz jest kiepski i powinieneś go zamknąć, a sam zostać pracownikiem i przesiąść się do służbowej terenówki.
tuptuś / 89.228.135.* / 2015-02-08 12:53
najpierw zacznijcie normalnie płacić za prace kierowcą a potem zacznijcie z nimi rozmawiać a nie wyzywać od złodziei i pijaków,bo nie jesteście lepsi
zdzich73 / 79.190.40.* / 2015-02-08 12:51
A może p.Frasyniuk powie ile kierowcy zarabiają u niego ,tylko niech nie opowiada o dietach tylko o pensji tzw. uzusowionej
Wiem co piszę / 37.209.142.* / 2015-02-08 12:51
Teraz taki z Ciebie wielki biznesmen ale jakoś odwagi nie masz powiedzieć skąd kasa na TWOJĄ firmę. To ja powiem skoro Tobie brak odwagi. Pół Polski się składało na Ciebie za czasów Solidarności, rzeka kasy do Ciebie płynęła i to w dolarach, markach...Bo Ty taki biedny internowany byłeś... Bohater mi wielki. Skończyła się komuna a Ty nagle wyskoczyłeś z firmą transportową. Pełen podziw.
arni148 / 83.7.29.* / 2015-02-08 12:50
Polscy pracownicy to takie gnidy , ze nawet gdyby dostali 10 tys. za pecę po 8 godzin dziennie to i tak by kombinowali i kradli
kowal1234567 / 94.254.193.* / 2015-02-08 12:58
pracodawcy jeszcze gorsi złodzieje miliony by mieli i tak by kradli my okradamy was a wy nas i państwo a to duza roznica powiniscie dawno siedzieć i po wtjsciu mieć ZERO!!!!!! zlodziejaszku
edi802 / 93.154.145.* / 2015-02-08 15:29
Złodziej pozostanie złodziejem,nie ważne czy jest pracodawcą czy pracownikiem!!! Pracownik jeżeli podpisuje umowę i zgadza się na określoną pracę i zarobki to powinien tę pracę wykonywać uczciwie!! Jeżeli chce rządzić i lepiej zarabiać to powinien założyć sobie własną firmę! Ale niestety to wielki obowiązek i kupa nerwów, a poza tym trzeba zaryzykować i włożyć w interes trochę pieniędzy. Pracodawca nie po to zaryzykował inwestując,żeby zarabiać tyle ile pracownik. Chociaż dzisiaj widząc ile firm bankrutuje można współczuć pracodawcą bo tracą niejednokrotnie swoje zaoszczędzone na zainwestowanie pieniądze. Zwykłego pracownika to nie dotyczy,bo złotówki nie włożył a jeszcze często ukradał!!!!Firm opłacalnych żaden prywatny właściciel nie likwiduje!!!
Waniek / 2015-02-08 18:24 / Bywalec forum
Tak tylko jest coś takiego jak terminowe płacenie uczciwej stawki. A nie pensja w ratach lub ciągłe bezpłatne nadgodziny. Piszesz że pracodawca bankrutuje, ale on bankrutuje przez nieuczciwość innych podobnych do siebie pracodawców. Ciemne interesy nie dotyczą jedynie sprzedaży 10 paczek papierosów lub skrzynki wódki. Do tego jak doliczysz dopiero nieuczciwość państwa obłupiającego na podatkach prywatne firmy które się nawiną.

Najnowsze wpisy