Firma dla każdego

roelvanvelzen / 2011-01-18 22:56
Każdy może założyc firme. Wystarczy dobry pomysł. Niby. Ale nie obejdzie sie oczywiście bez znajomosci róznorakich przepisów ,króczków, systemów prowadzenia ksiąg czy naliczania składek i podatków. Plan powiedzmy jest ,juz znaleziony. Więc prosiłbym was drodzy internauci(w was zawsze najwieksza siła i z was najlepszy pożytek) pomóżcie mi ulozyc pare rzeczy do "kupy" Pracuje u bez posrednio u swojego szefa w holandi. Do wykonania pewnej usługi na cztery miesiace zatrudnia biuro posrednictwa. Przysyłają mu 6 osób ,które zarabiaja po 400€ na miesiac w czasie gdy mój szef płaci ich firmie 100tys€ za całą usługę. Na pierwszy rzut oka widac ,ze można lepiej dla wszystkich to zorganizowac. Myślę o tym aby założyc firmę w polsce zatrudnic tych pracowników na zlecenie dac im po 1000€ na miesiąc zapłacic za przejazdy noclegi itd. Wykonac usługe za pół ceny (50tys.€) i powinnno jeszcze sporo zostac,. Następnie zawiesic usługę do kaca roku i rozpocząc znowu od następnego sezonu. Proszę was ,dodajcie tu wasze przemyslenia w komentarzach aby łatwiej było mi się przygotowac. Mam 8 miesięcy do kolejnego sezonu. Dzięki>
Wyświetlaj:
Asan / 37.128.26.* / 2017-11-29 21:51
Nie polecam. Pokrótce opiera to się na zwykłym oszustwie.
wiwan / 2011-01-19 10:48
Ja zwrócę uwagę na kwestię zawieszania "usługi".

Rzeczywiście można zawieszać DG na podstawie art. 14a Ustawy z dnia 2 lipca 2004 r.
o swobodzie działalności gospodarczej wielokrotnie, zdefiniowano jedynie okres minimalny i maksymalny. No chyba, że rzeczywiście zawieszać będzie Pan tę sezonową usługę, a nadal będzie prowadzić DG w innym zakresie.
Jeśli jednak będzie to zawieszanie DG to:
1. nie przerywa ono biegu 24 miesięcy ulgi w wysokości opłacanych składek społecznych.
2. przerywa ono bieg ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Więc jeśli oprócz DG nie będzie Pan miał innego tytułu do ubezpieczeń ( np. symboliczna 1/8 etatu ) to będzie to mało bezpieczne "życiowo" ( ew. renta, służba zdrowia itd.)

http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/jak;zawiesic;dzialalnosc;gospodarcza,151,0,724887.html

Najnowsze wpisy