Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Firma internetowa - Dobór opodatkowania

Firma internetowa - Dobór opodatkowania

niezorientowny / 149.156.157.* / 2009-12-02 14:59
Witam,

Chcę założyć firmę i mam w związku z tym kilka pytań. Bardzo proszę o odpowiedź.

Otóż moja firma będzie zajmowała się sprzedaż abonamentów i pakietów, uprawniających do dostępu do pewnych zasobów strony internetowej. Pierwszym pomysłem jest snajper aukcyjny. Coś jak snip.pl . Dana osoba wykupuje pakiet i w zamian może oddawać strzały do np Allegro i wygrywać aukcje ;)

Oprócz tego planuję zrobić stronę z konkursami SMS, gdzie po wysłaniu SMSa będzie można wygrać jakieś nagrody.

Przeszukałem kody PKD i PKWiU i wybrałem coś takiego:

PKD:
47.91.Z

Klient dokonuje wyboru towaru w oparciu o ogłoszenia, katalogi, informacje dostarczone na stronie internetowej, modele albo inny środek reklamy i składa swoje zamówienie za pośrednictwem poczty, telefonu lub przez Internet (zwykle poprzez specjalne środki zapewnione w ramach takiej strony internetowej). Nabyte towary mogą być albo bezpośrednio ściągnięte z Internetu lub fizycznie dostarczone do klienta.

Podklasa ta obejmuje sprzedaż detaliczną:

* dowolnego towaru drogą zamówienia pocztowego,
* dowolnego produktu przez Internet,
* bezpośrednią przez telewizję, radio i telefon,
* prowadzoną na aukcjach internetowych.

PKWiU:
52.61.20 Usługi w zakresie handlu detalicznego prowadzonego przez Internet

1) Czy są to dobre kody?

Jako formę rozliczenia chcę wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

2) Czy przysługuje mi na ten tym działalności 3%-owy ryczałt?

Dodatkowo nie chce być płatnikiem VAT, ponieważ świadczę usługi dla osób prywatnych i chcę przez to być bardziej konkurencyjny na rynku.

3) O ile dobrze wiem to limit VATu na 2010 rok to 100 tyś zł? Zostało to już przegłosowane?

Kolejnym problemem jest Kasa fiskalna.
Do obsługi płatności wybiorę firmę DotPay (dotpay.pl). Wpłata po przez przelewy oraz płatności SMS oraz wpłatę na firmowe konto bankowe.

4) Czy muszę mieć kasę fiskalną po przekroczeniu 20 tyś zł? Nie ma jakichś zwolnień przy tego typu działalności?

Znalazłem takie coś:
"42.Dostawa nieruchomości, dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi) oraz świadczenie usług, za które to czynności zapłata w całości następuje za pośrednictwem poczty lub banku na rachunek bankowy podatnika, z wyłączeniem płatności dokonywanych czekiem, bankową kartą płatniczą lub kredytową, przy czym z dowodów tych jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczy1), 3 ) "

Lecz po przez dotpay można płacić kartami płatniczymi...

Planuje sprzedaż masową. Małe kwoty lecz duża ilość. Wpisywanie do kasy było by troche uciążliwe.

Książka przychodów

5) Czy każdą wpłate będe musiał wpisywać do owej książki? Planuję po rozwinięciu sprzedawać około 100 pakietów dziennie. Nie będe w stanie ten wpisywać ręcznie. Można prowadzić wirtualną książke przychodów?
Bardzo proszę o odpowiedź na te pytani. Z góry wielkie dzięki:)


Pozdrawiam
Wyświetlaj:
ZulkaM / 188.33.189.* / 2009-12-02 16:53
Zacznij od rozmowy z dobrą księgową, która pomoże ci przejść przez ten dość trudny faktycznie początek. Pewnie nie zrobi tego za darmo, ale jak już będziesz miał ustalone jakiemu opodatkowaniu podlegasz, czy musisz mieć kasę i czy bycie vatowcem jest konieczne, wtedy w dalszej księgowości może poradzisz sobie sam. Pozdrawiam.
niezorientowny / 149.156.157.* / 2009-12-03 02:19
Myślisz że nie byłem.... Mieszkam na wsi i byłem u księgowej, lecz ona nie zna się na internecie (tak mi powiedziała....)

Liczyłem że ktoś tutaj mi udzieli informacji....
ZulkaM / 94.254.236.* / 2009-12-03 11:14
Dobra, spróbuję to rozpracować, ale to potrwa parę dni - bo mam jeszcze inny temat na tapecie. Od kiedy chcesz rozpocząć działalność? I podaj mi swoje GG albo e-maila.
niezorientowny / 149.156.157.* / 2009-12-03 12:40
Chcę rozpocząć albo od początku stycznia albo od końcówki grudnia jeżeli będę musiał mieć kasę fiskalną.

GG: 3570349
ZulkaM / 89.108.209.* / 2009-12-03 14:03
Jak tylko to rozpracuję dam ci odpowiedż na GG. Pozdrowienia.
niezorientowny / 149.156.157.* / 2009-12-03 14:10
Dzięki bardzo.... Jakoś się odwdzięczę...:)

Najnowsze wpisy