Forum Forum inwestycyjneForex

Firma na rynku forex

Firma na rynku forex

kubus78 / 91.192.165.* / 2008-09-28 13:26
Czy mogę założyć firmę jednosobową i tradeowac na rynku forex a zyski fakturowac jako zysk firmy i odliczac 19% podatek jako koszta firmy?? czyk ktos ma jakies doswiadczenia w tej kwestii??
Wyświetlaj:
Maciej_nowakowski / 2008-11-20 15:46 / portfel
Art. 22. 1. (277) Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 (...) a zgodnie z Art. 23. 1. (388) Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów (...) pkt 12 podatku dochodowego, podatku od spadków i darowizn, a czyli 19 % podatku... (ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych
elk_77 / 81.190.221.* / 2008-11-11 15:58
ja to rozumiem jako pytanie, czy moge zaplacic nizszy podatek Belki, poprzez uwzglednienie "normalnych" kosztow w ramach dzialalnosci polegajacej na handlu instrumentami finansowymi (na wlasny rachunek)... poprzez "normalne" koszty rozumiem zakup komputera, oplaty za internet, za literature fachowa, za wynajem ewentualnego biura, za zakup samochodu i rozliczanie benzyny, jesli jezdze na walne zgromadzenia akcjonariuszy lub odwiedzam spolki, a takze np. koszty szkolen, czy nawet kolacji z prezesem spolki, w ktora chce zainwestowac wieksze pieniadze....

mozna??
oloo / 86.63.113.* / 2008-11-11 07:39
dla osób fizycznych nie ma możliwości, następuje jedno rozliczenie, ale dla osób prawnych jest taka możliwość , poniżej wyjaśnienia dotyczące akcji:

Czy strata powstała w związku ze sprzedażą akcji spółki notowanej na giełdzie jest kosztem uzyskania przychodu dla podatnika CIT? - pyta podatnik

Artykuł pochodzi z "Podatkowego przeglądu prasy" przygotowanego przez PricewaterhouseCoopers

Rzeczpospolita

Czy strata powstała w związku ze sprzedażą akcji spółki notowanej na giełdzie jest kosztem uzyskania przychodu dla podatnika CIT? - pyta podatnik

Na pytania czytelników odpowiadał Piotr Żarski z firmy Deloitte.

- Artykuł 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT stanowi, że wydatki na nabycie papierów wartościowych mogą być uznane za koszt podatkowy "przy ustalaniu dochodu z odpłatnego zbycia" tych papierów. Czytając ten przepis literalnie, można dojść do wniosku, że rozpoznanie kosztów podatkowych przy sprzedaży akcji uzależnione jest od powstania "dochodu" (a nie "przychodu") wynikającego z takiej transakcji. To z kolei mogłoby prowadzić do wniosku, iż strata na zbyciu papieru wartościowego nie ma charakteru podatkowego. Jest to jednak podejście sprzeczne z dotychczasową ugruntowaną praktyką organów podatkowych. Nie kwestionują one bowiem dopuszczalności uznania za koszty podatkowe straty z tytułu zbycia papierów wartościowych. Uważam zatem, że strata taka może być uznana przez podatnika CIT za koszt uzyskania przychodu.
Arturek86 / 195.205.202.* / 2008-11-04 14:09
Witam
Proszę Państwa o ile mi wiadomo do zarządzania jakimikolwiek funduszami czy to zamkniętymi czy otwartymi zgodnie z prawem musi być osoba uprawniona czytaj doradca inwestycyjny ponad 250 osób w tym kraju. Do kubus78 hehe podatek to nie koszt. Więc sprawa zamknięta.
Uzi123 / 77.115.253.* / 2008-10-22 20:15
Od kiedy to podatek jest kosztem firmy? Koszt uzyskania przychodu to koszty, które musisz ponieść jako firma, żeby uzyskać przychód. Podatek to podatek i nie ma z tym nic wspólnego.
gośc / 83.2.73.* / 2008-10-20 20:50
nie słyszałem o możliwości zaliczenia podatku dochodowego w koszta firmy - moim zdaniem jest w Twoim pytaniu pewna sprzeczność chyba że nie zrozumiałem pytani..
Anna Dmochowska / 2008-10-15 01:05
Też się nad takim rozwiązaniem zastanawiałam, ale nie mam pewnych danych. Przypuszcam, że należy to rozwiązanie podobnie traktować jak w przypadku prowadzenia kantoru. Poszukajcie w polskiej klasyfikacji działalności gospodarczej PKD.
anty Dmoch / 83.6.178.* / 2009-01-16 17:32
jak zwykle kłapie dziobem a nie ma nic do powiedzenia.... cała Pani Ania....
wojtek_1 / 89.230.40.* / 2008-10-14 14:21
Też nad tym myślałem i poradziłem się fachowców.........nie można
johny84 / 217.149.246.* / 2008-10-14 21:10
myślę , że można. Też się nad tym zastanawiałem jakiś czas temu, chciałem załżyć firmę, której jedną z działalności byłby handel kontraktami i walutami. Firma działałaby jako fundusz zamknięty, więc moznaby zarządzać pieniędzmi pozyskanymi, na poczatek od znajomych..;) słuchaj,, może zgadajmy się mejlowo. co dwie głowy to nie jedna.
tony_halik / 192.92.94.* / 2008-10-14 15:25
czyli w jaki sposob...mozna tak to zorganizowac...zeby bylo dobrze...
ptadla / 2008-10-20 15:21 / portfel
No dobra, a wiec jak to trzeba zorganizowac od strony formalnej, fundusz zamkniety, spolka, etc???
Jesli ktos ma wiedze w tym temacie to prosze o informacje na maila.
Dzieki!
Maniek07 / 79.184.104.* / 2008-11-21 21:00
fundusz zamknięty??? to będziesz miał dużo kosztów do odpisania... i opłacenia, np. audytor zewnętrzny, opłata za zarządzanie (formalnie musi, ktoś zarządzać kto jest uprawniony), ale spoko jeśli obroty nie będą zbyt duże to powinno się zamknąć w 1 mln PLN rocznie. looknij na TFI copernicus to Ci to może trochę rozjaśni. Powodzenia:D
tony_halik / 192.92.94.* / 2008-10-09 17:47
tez nad tym myslalem...
i nie tylko forex ale i gielde..
a co ze stratami....
Arturek86 / 195.205.202.* / 2008-11-04 14:10
Witam
Proszę Państwa o ile mi wiadomo do zarządzania jakimikolwiek funduszami czy to
zamkniętymi czy otwartymi zgodnie z prawem musi być osoba uprawniona czytaj doradca
inwestycyjny ponad 250 osób w tym kraju. Do kubus78 hehe podatek to nie koszt. Więc
sprawa zamknięta.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy