Forum Forum dla firmZakładanie firmy

firma z aniołem bizesu?

firma z aniołem bizesu?

pracowity / 95.49.65.* / 2011-12-14 18:17
Całkiem dobry pomysł wpadł do głowy jakiś czas temu, wszystko zostało przemyślane, sprawdzone, konkurencja itd. I tutaj zaczynają się dla mnie schody, brak kasy. Jakieś oszczędności mam, ale jak na taki biznes jaki mam w planie nie wystarczy nawet jak otrzymam kasę z PUP. Ostatnio sporo poczytałem na temat aniołów biznesu. Przez jakiś czas oglądałem program telewizyjny dragons den, gdzie zgłaszali się przedsiębiorcy. Natrafiłem na artykuł na temat platformy symultana.org która pomaga w odnalezieniu inwestora. Co myślicie o takiej współpracy? Jest ona mocno ryzykowna?
Wyświetlaj:
shingernam / 193.164.255.* / 2012-02-08 14:06
Pytanie, co uważasz za rzecz ryzykowną. Zarówno Ty, jak i inwestor musicie wytężyć siły. On wręcza Ci środki, Ty jesteś zobowiązany, by je zwrócić. Z drugiej strony on musi mieć jasny powód, dla którego w Ciebie inwestuje, a osoba koordynująca proces zawierania umowy inwestorskiej musi przekonać do pomysłu resztę. Najlepiej, jak zakładając firmę zaczniesz w jakimś inkubatorze, który oferuje jednocześnie możliwość budowania bazy kontaktów - typu Małopolski Park Technologii Informacyjnych, w którym płynnie możesz przejść z dofinansowania z UE na inwestora.
minimoris / 188.125.60.* / 2012-02-06 13:42
Myślę,że taka współpraca może być interesująca, nie każdy się na nią decyduje, mimo, że można sporo skorzystać. Ryzyko jest jak w każdej innej współpracy. Oczywiście znalezienie bezpośredniego kontaktu do inwestora może być nie lada wyzwaniem, dlatego fajnie, że pojawiła się taka platforma, która chociaż trochę ułatwia poszukiwania potencjalnego inwestora
Anty-Midas / 78.8.245.* / 2011-12-19 13:18
Ryzykowne jest przedstawienie planu na biznes "inwestorowi", który powie "nie" a potem zrobi ten biznes sam - bez Ciebie.
Ja bym się bał takiej sytuacji, więc kasę pożyczyłbym od znajomych lub z banku...
Mr.Bean / 79.185.222.* / 2011-12-27 17:17
Wszystko ma swoje ryzyko, powiesz o swoim pomyśle, tzw. kumplowi, a on go wykorzysta. Dlatego dobrze jest unikać niepotrzebnego ryzyka i np. skonsultować się z prawnikiem, przygotować odpowiednią umowę, która będzie zawierała kwotę odszkodowania jakie uzyskamy w razie wykorzystania naszego pomysłu przez inwestora.
Ale spójrzmy też z 2 strony na to, że jeśli inwestor wykorzysta dany biznesplan, a potem zrobi się o tym głośno to później będzie mu ciężko znaleźć innego przedsiębiorcę który będzie chciał z nim rozpocząć współpracę. Myślę, że aniołowi biznesu takie posunięcie nie będzie się opłacało, bo nie oszukujmy się działałby na swoją niekorzyść.
Maadzia / 89.75.149.* / 2011-12-20 14:31
właśnie dlatego dobrze jest poprosić inwestora przez zapoznaniem go z projektem o podpisanie umowy z klauzulą poufności. A jeśli chodzi o znajomych, to kto posiada dajmy na to luźne 30 tys czy też więcej, aby pożyczyć znajomemu. A banki też niechętnie pożyczają, nawet firmom które są już jakiś czas na rynku, nie wspominając o młodych osobach, które dopiero zaczynają.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - poszukiwacz skarbu.]
kaszanka / 213.238.68.* / 2011-12-28 21:48
Banki to zawsze chętnie pożyczają, ale z kosmicznym oprocentowaniem. Młodzi bez pracy i własnego majątku w ogóle nie otrzymają kredytu, to oczywiste. Natomiast nie powinniśmy się bać walczyć o wykorzystanie naszego pomysłu. Jeśli już coś mamy w głowie ułożone, to warto próbować - ryzyko jest zawsze i wszędzie, tak jak MrBean powiedział :)
poduszkowiec / 89.75.149.* / 2011-12-19 11:29
Ciekawa strona, bardzo przyjazna i czytelna. Jeśli masz możliwość znalezienia inwestora i pomysł na biznes to warto skorzystać z tego. Zacząć pracować dla siebie, a nie dla kogoś
AmadeuszM / 91.196.10.* / 2011-12-18 14:52
Można też tego Anioła poszukać na wsab.org.pl Ta platforma też umożliwia kontakt z potencjalnymi Inwestorami. Nic nie ryzykujesz w ten sposób, więc czemu nie możesz spróbować.
ramzes300 / 77.255.59.* / 2011-12-16 22:36
Dlaczego zakładamy, że współpraca jest ryzykowna? Biznes i owszem, ale współpraca? Jeśli już się znajdzie inwestora to trzeba dobrze sprawdzić czy jest to osoba kompetentna i z dobrymi zamiarami, chcąca razem z nami zarobić pieniądze. Jeśli będzie to taka osoba to współpraca nie będzie ryzykowna.
błękitny / 89.75.149.* / 2011-12-16 11:35
Każdy biznes jest ryzykowny, nie ważne z kim go będziesz prowadził. Ja uważam, że współpraca z inwestorem może okazać się dobrym posunięciem. Sprawdź wszystko dokładnie i działaj!
summer_rain / 2011-12-15 23:04
Pomoc inwestora jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wystarczającego kapitału na rozruszenie firmy. Takie rozwiązanie również może przynieść nowe kontakty, które mogą pomóc w prowadzeniu biznesu.
rafal_gwiazda / 178.182.212.* / 2011-12-23 23:05
Znajomości to ważna sprawa w biznesie. Wiele firm funkcjonuje dzięki temu, że jakiś tam znajomy skorzystał z usług, potem znajomy znajomego i tak się wszystko kręci.
Jeśli jesteśmy młodzi i nie mieliśmy okazji pokazać się w kręgu ludzi, którzy prowadzą firmy - inwestor to dobra okazja, żeby wejść w ten świat. Oczywiście, jeśli taki inwestor będzie z nami współpracował. Są tacy, którzy prowadzą jednocześnie kilka innych biznesów i na nasz po prostu nie mają czasu, więc ładują tylko pieniądze, nie udzielając się.

Najnowsze wpisy