Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Firmy pracują pełną parą - czy wzrosną ceny?

Firmy pracują pełną parą - czy wzrosną ceny?

Wyświetlaj:
sunlight / 83.24.163.* / 2007-02-10 15:52
Muszą niestety, jeżeli mam "za dużo" zleceń i pracuję 7 dni w tyg po 12-14 godzin to przez kilka miesiecy moge to znieść na zasadzie osła i marchewki "jeszcze to zrobie a potem.... robie następną itd." po pewnym czasie np. pół roku zaczynam mieć to wszystko gdzieś i nie odmawiam oczywiście robienia kolejnych ofert żeby nie stracić klienta ale ceny są 2x wyższe . Co ciekawe na rynku chyba wszyscy sa bardzo zmęczeni bo mam klientów którzy po 2-3 tygodniach szukania kogoś tańszego wracają i ... niestety musze nadal pracować po nocach , ale przynajmniej za 2x wieksza kase - ilość zleceń jest stała to nie prawda że jak ceny będą wyższe to np. inwestorzy zrezygnują - mieszkania zdrożeją 5x ale nadal będą je budować bo ludzie muszą gdzieś mieszkać itd. aż do tzw. wyrównania potencjałów pomiędzy cenami w "Polsce i Europie"
Wydaje mi sie że teoretycznie ceny w Polsce będa wyższe niż np. w UK bo kto będzie chciał tłuc sie po dziurawych drogach, użerać sie z beznadziejnym prawem i płacic podatki pt. fikcyjna służba zdrowia i emerytura oraz tzw. darmowa szkoła - które zgodnie z zasada nie ma nic za darmo wiec ich nie ma. Więc jak już zostać tu- to za wieksza kasę - rekompensate za życie w "smal sajzie" a nie king size - zie - oby do tego doszło bo lubie TEN kraj
ConrPL / 85.89.162.* / 2007-02-11 17:44
Popieram Twoje poglądy, ale ceny raczej będą niższe. Dlatego, bo ludzie będą woleli kupić sobie za tą samą cenę mieszkanie w UK niż w Polsce, właśnie ze względu na podatki. A pracownicy, przedstawiciele wolnych zawodów i przedsiębiorcy będą dostawać jeszcze mniej, bo klin między tym co płaci klient, a tym co otrzymuje producent będzie większy.

Można tylko walczyć o niższe podatki.

Najnowsze wpisy