Forum Forum finansoweInne

Firmy windykacyjne - wyłudzanie danych i zarabianie na przeterminowanych wierzytelnościach

Firmy windykacyjne - wyłudzanie danych i zarabianie na przeterminowanych wierzytelnościach

przedsmak / 81.190.21.* / 2013-01-22 11:21
Ostatnio miałam nieprzyjemną sytuację firma Transcom CMS Poland Sp. z o. o. wysłała list do mojego dziadka, gdzie prosiła o szybka wpłatę i kontakt w sprawie nieuregulowanego świadczenia, które było przeterminowane z 2003 roku. Niestety skontaktowaliśmy się z nimi wznawiając tym samym bieg okresu przedawnienia. Niepokoi mnie za to fakt, że nie zgadzałam się na przetwarzanie moich danych osobowych, a dostałam informację o zaległościach w spłacie zadłużenia poprzez sms na mój numer telefonu. Owszem dzwoniłam do tej firmy z swojego numeru telefonu, jednak był on zastrzeżony, aby wyłudzić informację o mojej osobie, przekazano mi komunikat, że osoba odpowiedzialna za tą sprawę jest zajęta i po długiej wymianie zdań miałam podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, aby osoba odpowiedzialna do mnie oddzwoniła (później i tak nie chciała ze mną rozmawiać bo przecież, aby wznowić bieg przedawnienia musiała kontaktować się z moim dziadkiem), jednak nie wyraziłam zgody na udostępnianie, czy przetwarzanie moich danych osobowych, a wprowadzono je do systemu tej firmy. Bardzo mi to nie odpowiada. Oby było to przestrogą dla innych osób w podobnej sytuacji.
Da-na / 83.6.17.* / 2014-02-22 14:00
Ta firma ?/TRANSCOM/ pod przykrywką doradztwa finansowego wykonuje niedozwolone praktyki, np. nękanie rodziny rzekomego dłużnika - telefonami. Są natrętni!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: