Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Firmy windykacyjne cieszą się z wyników finansowych. Polski rynek wierzytelności rośnie jak na drożdżach

Firmy windykacyjne cieszą się z wyników finansowych. Polski rynek wierzytelności rośnie jak na drożdżach

Wyświetlaj:
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-21 08:24
Jakie godło taki naród.Orła tchórza padlinożerce ubrali w koronę i bohaterami są Ni piszcie tutaj o Wiedniu .Wrogów macie w swoim kraju .A liżecie im tyłki Będzie tak jak chcieliście żeby było.Czemu spadły stawki zarobkowe za granicą ? Bo chociaż w ten sposób zabiorą wam dług którzy ci wasi złodzieje nakradli i kradną .Więc nie mówcie że nie zarabiacie na ich godne życie ich i kleru .Tylko myślący polak to unikat na skale kosmosu
Reetman / 83.29.153.* / 2016-04-21 08:32
Bogdan a może do lekarza się wybierz. Co mają te Twoje wypociny bez ładu i składu do artykułu pod którym zamieszczasz ten wpis. To że umiesz odpalić komputer i stronę to jeszcze nie inteligencja
bosmanmat / 93.105.182.* / 2016-04-21 08:38
To jakiś troll z ruskiej ambasady! I dlatego ma problemy z polską składnią!
Kaspin / 89.72.176.* / 2016-04-21 08:20
Polska to ciekawy kraj
zakaz handlowania długami -niezgodny z prawem a tu proszę luki za luką !kolesiostwo czy głupi minister ?
j rosła w / 89.71.205.* / 2016-04-21 08:19
I to jest największe oszustwo klientów którzy wpadają w tarapaty finansowe. Bo banki wolą sprzedać dług za 10% wartości głupiej złodzieje firmie windykacyjnej, niż zgodzić się na redukcję zadłużenia klientowi i odzyskanie np 50% w mniejszych ratach od klienta. Zadowolony bank i klient. Ale po co takie mamy prawo , ktoś na to pozwala. Ja proponowałem bankowi spłacić 75% zadłużenia na moich warunkach w ciągu roku, odpowiedź była taka że rata która chciał bank była większa o 15% od początkowej. Teraz nie dostaną nic bo jestem bankrutem
TK53 / 80.52.181.* / 2016-04-21 08:12
A co z firmami nazywającymi się prawniczymi które dla uzyskania dodatkowego odszkodowania naciągają prawo do granic możliwości.A sądy w tym procederze pomagają.
Można to porównac do (ratowania życia) kradnąc nerkę jednemu przeszczepiając drugiemu.
sdfg / 94.232.218.* / 2016-04-21 08:11
Państwo nie chroni obywateli.Mnie dług który nei istnieje chce licytować windykator.

Pomimo orzeczenia sądowego o ego nieistnieniu zostałsprzedany przez Getin Bank.

E sądy naliczają po parę razy to samo zobowiazanie ,a firmy windykacyjne liczą co chcą.
stan faktyczny / 83.8.214.* / 2016-04-21 08:07
Przy takim rynku pracy i marnych emeryturach to raj dla windykatorów.Dziś praca jest jutro jej nie ma. Nic tylko mieć firme windykacyjną.Biuro i długi fortuna zapewniona.Ludzi żąrtują mieć super market albo firmę windykacyjną .
ren / 81.153.65.* / 2016-04-21 08:03
Wszystko dobrze,dlugi trzeba splaca,ale dlaczego pozwala sie tym firma brac 100%wiecej od zadluzenia.
Nastepne dlaczego panstwo pozwala na bezkarne funkcjnwanie korporacji finanswych takich jak np.PKF Skarbiec nadal istniejacy w Gdansku i naciagajacy niedoinformwanych biednych ludzi,pobierajac prowizje od kredytow ktorych nigdy nie wyplacaja.Gdzie prawo i ta windykacja ,kto ma z tego profity?
AbwerA / 46.76.74.* / 2016-04-21 08:02
jest kilka rozwiazan, bardzio skutyecznych, prosze o kmontakt
7658 / 94.254.231.* / 2016-04-21 08:00
Pracowałem w Polsce 34 lata,byłem zadłużonystraszono mnie komornikami.miałem zaległy urlop wypoczynkowy i zdecydowałem sie wyjechać na pólnoc europy,zobaczyłem jak tam sie pracuje i jak ludzie sa szanowani za swoją prace,powiedziałe sobie co ja robię w naszej ukochanej Polsce.Zwolniłem sie z pracy po 34 latach i już 10 rok pracy za mną na emigracji zarobkowej,ale mieszkam nadal w Polsce,zero długów ani złotówki pozyczonej,wybudowałem z synem,który też pracuje za granicą,dom okazały za gotówke nie kredyty i już mieszkam.Żałyję tylko że wcześniej nie wyjechałem za chlebem.Ludzie co wy w kraju robicie,politycy z lewa i prawa wami krec od wyborów do wyborów.Fakt,że ja dobrze trafiłem w okres ,bo teraz trochę się mniej opłaca praca za granicą.
urwis / 79.184.140.* / 2016-04-21 07:57
dziwić może tylko sposób przyznawanie kredytów przez banki przy braku zdolności kredytowej kredytobiorców np. ludzie w podeszłym wieku np. siedemdziesięciokilkuletnich przy niskich świadczeniach emerytalnych. Jest duże prawdopodobieństwo , że wykorzystuje się ich w charakterze tzw słupów.
asdsadew323wd / 91.208.10.* / 2016-04-21 07:51
Mnie rodzice od małego nauczyli, że jak pożyczałem od kogoś zabawkę czy grę to ZAWSZE musiałem ją oddać. Skoro ktoś pożyczał kasę albo komuś nie zapłacił za towar to bardzo dobrze, że pastwią się nad nim takie firmy. Pomyślcie, że prowadzicie małą firmę, łapiecie zamówienie na cały sezon po czym koleś nie wypłaca kasy, ma wszystko w nosie i oczywiście 0 zero majątku na siebie. Wasze dzieci nie mają co jeść, w mieszkaniu mróz i grzyb. Lepiej sprzedać taki dług firmie za połowę wartości niż się bujać nie wiadomo ile.
woow / 80.52.228.* / 2016-04-21 08:21
oj małe masz pojęcie o prowadzeniu działalności gospodarczej w małym wydaniu. Podstawowa zasada. Jesteś nikim i nic nie znaczysz. Spróbuj wyegzekwować pieniądze od korporacji. Na koniec takiej walki sam pójdziesz w skarpetkach
NIE BIORĄCY POŻYCZEK / 5.172.247.* / 2016-04-21 07:51
PRZY OBECNYM USTABILIZOWANYM RYNKU FINANSOWYM KREDYTY POWINNY BYĆ USTAWOWO OGRANICZONE MAKSYMALNĄ KWOTĄ WYNOSZĄCĄ 15% ZYSKU (łącznie z ubezpieczeniem, prowizją itd...) - WSZYSTKIE INNE KREDYTY POWINNY BYĆ KREDYTAMI NIEWAŻNYMI A UDZIELAJĄCY POŻYCZEK POWYŻEJ TEGO OPROCENTOWANIA MIEĆ PROBLEMY W SĄDZIE.
ŻebroSKOK / 188.146.68.* / 2016-04-21 07:45
A w SKOKach odzyskują? Niech tylko spróbują.
Zenek1056 / 176.241.79.* / 2016-04-21 07:42
a na forum dziś sami dłużnicy wyłudzacze kredytów. Jak się kredyt bierze to potem trzeba spłacić w umówionym terminie. A jak się próbuje wierzyciela oszukać to nie można się dziwić że dług zostanie sprzedany. Komuś kto ma więcej determinacji w jego ściągnięciu
zwykły obywatel / 82.83.175.* / 2016-04-21 07:49
posłuchaj gamoniu ,dług oczywiście jest długiem tylko jeśli bank czyści sobie konto złych długów odsprzedajac je bandziorom z firm windykacyjnych za ułamek wartości to czemu nie zaproponuje tego klientowi który się u niego zadluzyl
po pierwsze skutek byłby taki sam-czyste konto złych kredytów w danym banku
a po drugie wytłumacz mi bo wydaje mi się że każda nadwyżka od kwoty która lichwiarze zapłacą za taki kredyt(a to nie mało co widać w artykule) jest ich czystym zyskiem pomijajac oczywiście koszty stałe.Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kredyt=ryzyko / 83.9.89.* / 2016-04-21 08:00
Nie jestem windykatorem,ani nie biorę kredytów z założenia,a artykuł czytam ot tak z ciekawości.Twój pomysł tylko z pozoru ma sens.Gdyby dłużnik mógł spłacić kredyt po umorzeniu za 10% wartości , to każdy by się migał od płacenia licząc na spłatę po ugodzie części kredytu.Firmy windykacyjne odkupują tanio dług a potem starają się wycisnąć z dłużnika całość kredytu jako swój zysk.Brutalne ale prawdziwe.Niestety kredyty trzeba spłacać,a najlepiej ich nie brać.
fox2004 / 46.170.255.* / 2016-04-21 07:55
Teoretycznie masz rację, ale wyobraź sobie, że banki zaczynają sprzedawać długi klientom, a nie firmom windykacyjnym za ułamek ich wartości. Ilu kredytobiorców będzie w takim układzie spłacać kredyty, jeżeli będzie wiedziało, że za kilka miesięcy bank odsprzeda im dług za 50% jego wartości?

Najnowsze wpisy