Forum Forum dla firmKadry

Firmy zaczną zwalniać niepełnosprawnych?

Firmy zaczną zwalniać niepełnosprawnych?

Money.pl / 2008-10-30 08:53
Komentarze do wiadomości: Firmy zaczną zwalniać niepełnosprawnych?.
Wyświetlaj:
asdf124 / 91.150.223.* / 2008-11-10 21:29
22.5 tys zl rocznie na 1 nipelnosprawnego hmmmmmmm...

Tak

Pilsener / 2008-10-30 08:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba było jeszcze bardziej płacę minimalną podnieść - przecież to jest de facto zakaz zatrudniania najuboższych, niewykwalifikowanych, byłych więźniów, bankrutów, niepełnosprawnych, niepełnosprytnych etc. - bo po co zatrudnić niepełnosprytnego za 800 zł jak za 1200 mogę mieć pełnosprawnego? W kapitaliźmie każdy znajdzie swoje miejsce na rynku pracy, odpowiadające jego wartości jako pracownika, zarówno niewykształcony, imigrant jak i niepełnosprawny - no ale kapitalizm-liberalizm to wg polskich polityków bolszewia, rażąca niesprawiedliwość, bo aktyw partyjny wie lepiej, kto powinien pracować, gdzie, jak i za ile. 200% normy i niepełnosprawni na traktory - by żyło się lepiej!
-s / 85.89.162.* / 2008-10-30 12:18
W Norwegii nie mają płacy minimalnej i żyje im się znaaaaacznie lepiej niż nam. Właśnie się zastanawiam nad wyjazdem, w ciągu 2 lat mogę zarobić tam na dom (licząc pensję brutto). Tutaj mogę zarobić na taki dom w ciągu 10 lat, a zarabiam naprawdę nieźle.
schwinnro / 77.79.228.* / 2008-10-30 13:59
Równie dobrze można powiedzieć, że np. w Wilekiej Brytani też żyje się lepiej, a tam jest płaca minimalna. Gadanie o płacy min. nie ma nic wspólnego z niepełnosprawnymi. Gdyby płacy min. nie było w Polsce to nasi prywaciarze zatrudniali by pracowników za symboliczną złotówkę. Teraz i tak sobie raczą np. umowa zlecenie. Oni nie poradzą sobie bez wsparcia Rządu. Jeżeli pracodawca ma do wybóru niepełnosprawnego i pełnosprawnego za te same pieniąde to zatrudni człowieka pełnosprawnego mimo że są prace, które oboje moga wykonywać równie dobrze. Osobie na wózku jest o wiele trudniej dlatego powinno się im pomagac, a nie spychać na margines społeczeństwa tylko dlatego że są inni niz MY. Osoba zatrudniona dzieki pracy czesto wychodzi do ludzi, otwiera się na swiat a nie siedzi w 4 scianach. Trzeba brać też te aspekty pod uwage.

Najnowsze wpisy