Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fiskus będzie ostrzej ścigał dłużników. Przez trzy lata przepadło 27 mld zł

Fiskus będzie ostrzej ścigał dłużników. Przez trzy lata przepadło 27 mld zł

Wyświetlaj:
poprzecie / 89.228.253.* / 2010-11-03 09:16
Nic tylko propaganda. Nawet rząd Milera był bardziej sprawny, choć nie miał za sobą machiny propagandowej TVN itp. Te nieudaczniki zniszczę ten kraj a wierni oglądacze TVNu nawet tego nie zauważą i nadal będą głosować na boskiego Tuska.
EURO STUDENT / 2010-11-03 09:08
Im wyższe POdatki wym więcej UNIKÓW. To proste Panie Rostowski. Prowadzicie Polskę tą samą drogą co Nowa Demokracja w Grecji !!!
szakee / 83.27.41.* / 2010-11-03 09:02
A skarb państwa i tak te pieniądze zmarnuje.
Mnie zadziwia, że mamy 20 lat po zmianie w roku 89. I niestety nie ma w ogóle dyskusji o tym czy nie należałoby znów dokonać konkretnych zmian?
Wydaje się, że większości ten stan odpowiada. Wielcy przedsiębiorcy jakoś sobie radzą, mają relacje odpowiednie z politykami, jak nie mają to posiadają kacelarie prawne, które ich tematy prowadzą.
Mikroprzedsiębiorcy mają przerąbane ale też jakoś sobie radzą i czasami moze nawet nie myslą juz o tym, że mogło by byc inaczej.
Podatki zżerają bogactwo ludzi oraz nie uruchmiają myślenia przedsiębiorczości, a w szczególności odpowiedzialności. To panstwo, które zostało zorganizowane po roku 89 polega na tym, że w zasadzie człowiek dorosły nie musi być odpowiedzialny. Nie musi efektywnie pracować na etacie, bo związki zawodowe się o niego zatroszczą, nie musi pracować, bo inni dadzą mu kasę na bezrobociu albo pochoruje kilka miesięcy i ZUS czyli z naszych podatków go utrzymie, nie musi się rozwijać i pracować nad sobą bo wszyscy mu wmawiają, że mu się to należy zasiłki, pieniądze na bezrobociu. Ci ludzie, którzy tak myślą to przez nich POLSKA jest w tym miejscu! Bo to są roszczeniowcy im się należy bo żyją, im się należy. Kto to ma finansować? BOGACI! Kto to jest bogaty? Jak się spytasz kto według takich ludzi to bogaty? Większość odpowie, że ten co zarabia średnią krajową albo troszke powyżej.
Niestety w związku z myśleniem takich ludzi ich niezaradności, powiem więcej Ci męzczyźni to oczywiście nie są prawdziwi faceci tylko gorzej niż małe dzieci.
I ja to mam finansować? Bo oni nie wiedzą jak, bo oni tam gdzie mieszkają to muszą mieszkać 100 lat, a ze tam sami nie potrafię się zorganizować albo nikt ich nie chce zatrudnić to ja mam to finansować. Każdy z nas pod przymusem?
Ja bym chciał, żeby było tak, że jak chce to chętnie pomogę, a nie ze ktos mnie zmusza do tego. W moim przekonaniu Ci ludzie to niewdzięcznicy, jak im dasz zasiłek 500 czy 600 zł. To powiedzą, że to tak mało, że jak mają zyć? A to że w ogóle cokolwiek dostają to już nic dla nich nie znaczy?
Oczywisćie w tej populacji niezaradnych pewnie są wdzięczni ludzie, co nie znaczy, że tak powinno być!
Oczywiscie zaraz ktos przyjdzie i mi powie ze ja nigdy biedy nie mialem i gdyby mnie trafila to bym inaczej pisal. Miałem i dzieki temu i innych okoliczności na razie jej nie mam i robie wszystko, żeby jej nie mieć.
Ale mięczaki tylko skomlają i stękają. Wszystkich, których poznałem, a ktrórzy byli na zasiłkach to przeważnie mówili, że nikt im pracy nie chce dać. Ale jak przyjechales do niego to siedział i tv oglądał i papierosy palił. Na to miał czas. Jak mu powiesz naucz się innego zawodu to
Ci powie a gdzie, a jak. Ja nie umiem. Nie chce mi sie. Albo jeszcze cos głupszego. Oczywiscie to co napisalem nie dotyczy wszystkich. Ale jak spojrzysz generalnie to wychodzi obraz tragiczny. I my to dziadostwo musimy finansować!
esu / 78.8.6.* / 2010-11-03 12:25
Mnie to nie zadziwia, że takiej dyskusji nie ma. Kto będzie zaczynał taką dyskusję i gdzie? TVN w swoim spocie wyborczym zwanym "FAKTY". Taka dyskusja niechybnie skończyłaby się zmianami, pojawieniem się konkurencji także dla TVN i wspomnianych przez ciebie dużych firm, które dzięki kasie sobie świetnie radzą. To właśnie te wielkie firmy do spółki z politykami robią wszystko żeby zatrzymać konkurencję na rynku, to właśnie oni stracą najwięcej kasy na konkurencji ze strony drobnych przedsiębiorstw. Stąd prosta metoda - zarzucić ich biurokracją, pod pozorem standardów wprowadzać regulacje, które totalnie zablokują konkurencyjność małych firm. Co z tego mają politycy? Łatwiej wziąć w łapę od jednej dużej firmy niż od stu małych o tym samym sumarycznie kapitale. Stan który mamy jest z naukowego (a nie z moralnego) punktu widzenia kompletnie "naturalny". Tak właśnie należy się spodziewać, że będzie działał ekosystem socjalistyczny.
antyelektorat / 2010-11-03 08:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
egzekwować swoje prawa i pieniądze od tzw Państwa Polskiego?
Czy równie skutecznie będę mógł domagać się mojej emerytury od złodziejskiego systemu ubezpieczeń społecznych?
slign / 83.8.104.* / 2010-11-03 08:29
Dłużnicy to jedno, a rozdawanie kolesiom, np. starym kawalerom w sukienkach, to drugie.
Znalazłoby się więcej niż 31mld.
Pierwsze rządy , dla pozyskania wyborców, dawały zasiłek tym, którzy nigdy nie pracowali, teraz planuje się emerytury obywatelskie.
OOch, tempora mores !!!!!!!!!!!
Ding-dong / 217.153.15.* / 2010-11-03 08:15
Fiskusie, bierz przykład z Pana Premiera. Żadnego prawa uchwalać nie trzeba, bo obywatel i tak państwu prawa i sprawiedliwości społecznej, nie podskoczy.
m-53 / 83.24.25.* / 2010-11-03 07:56
Dziwne żale a sytuacji gdy pewien facet nawoływał do niepłacenia abonamentu, do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Gdy jego ekipa skupiła się na dorszu, laptopie i wannie. Gdy sukcesem ogłoszono ściganie smażalni ryb i braku paragonu za jedną odbitkę ksero.
Dojście tego facia do władzy kojarzyło mi się właśnie z przyzwoleniem na krętactwo, unikanie podatków na wielką skalę i przerzuceniem obciążeń na "szarą masę".
Czy nie jest symptomatyczne, że państwo negocjuje sprzedaż elektrowni gościowi, który nie płaci podatków w kraju?
Czy nie budzi zdumienia, że sztandarowy poseł, twarz partii. naprawiacz prawa i twórca przyjaznego państwa kręci z funduszami wyborczymi, kombinuje w rajach podatkowych,
itd, itd
Rossi / 91.189.73.* / 2010-11-03 08:33
Ryba zepsuta od głowy, zaczęła smierdzieć.
Czy cieć u Niemca zapłacił POdatki, od tego że cieciuje i mieszka w wynajętej willi?
Czy była afera hazardowa czy nie?
AnonimA / 80.50.130.* / 2010-11-03 07:23
Po raz pierwszy oficjalnie rząd przyznał się, że nie potrafi rządzić i nie potrafił ściągnąć 27 mld zł. Ciekawe tylko z kogo. Tego nie powiedział, kto jest dłużnikiem. Na pewno nie ja bo na takich malutkich szybko robi się egzekucję komorniczą
Anonim z manufaktury / 77.115.192.* / 2010-11-03 08:13
...

No właśnie, bardzo mnie ciekawi, KTO aż tyle zalega.

Na pewno nie emeryci!

W tym roku syn ze Stanów przesłał mi upominek, kosmetyk za kwotę ok. 40 $, to z Urzędu Celnego przyszło do mnie zawiadomienie, że muszę od tego zapłacić 108,00 zł cła.!!!
No i chcąc nie chcąc, trzeba było zapłacić!
Żadne odwołanie, że to dla osobistego użytku ( w paczce była1 sztuka), nie pomogło.
Płacisz cło, albo nie dostaniesz przesyłki.

Pewnie jak jest kilkadziesiąt ton tego specyfiku na składzie UC, to już wtedy obowiązują inne przepisy!

Pozdrawiam
oszołom V / 89.174.30.* / 2010-11-03 15:09
brak znajomości prawa, naiwnego znaleźli. Wg przepisów, nie podlega cleniu towar do 800 $, więc coś nie tak?
normalnie_myślący / 213.76.179.* / 2010-11-03 06:38
Nikomu z tych pismaków a przede wszystkim z rządzących nie przyszło do tego pustego łba, że powiększające się zaległości to również efekt tego, że żyje się coraz lepiej?
matul / 188.146.227.* / 2010-11-03 07:15
Podatnicy nie są nic winni ponieważ takich technokratów nie warto utrzymywać/. Płacąc podatki mam prawo od państwa rzetelności, uczciwości i takiego załatwiania spraw aby to było sprawiedliwe dla poszkodowanych tymczasem odnosi się wrażenie że krajem rządzi mafia.
WODZU_MYSLACY_CHOC_TROCHE / 147.231.95.* / 2010-11-03 09:15
To, niestety jest prawda.. Państwo czuje się bezkarne, bo to ono ustanawia prawo. Obywatele mają tylko obowiązek głosować na tych lub tamtych złodziei (nieważne czy to PiS, PO czy SLD - wszyscy kradną i oszukują). A my płacimy za błędy świętych krów na tronach w urzędach.. Powinno sformułować się nowe powstanie przeciw takiemu biegowi rzeczy.. Brzmi to może zbyt archaicznie, ale dlaczego ja mam obowiązki, a Państwo wobec mnie nie ma żadnego? Dlaczego mnie okrada z uczciwie zarobionych pieniędzy, a nie daje prawie nic w zamian? No przecież Budżet nie traci na przeciętnym, przedsiębiorczym obywatelu, tylko na molochach gospodarczych, których zarządy mają układy wśród nszych parlamentarzystów. Fiskus nie ściga wielkich firm, bo mu się to nie opłaca - lepiej zniszczyć przeciętnego czowieka za to, żepomylił się o 3 zł w zeznaniu podatkowym.. Jak mi się nie podoba, to mogę wyjechać? Oj, nie - to mój kraj i to ja płacę podatki, z których ci złodzieje żyją!
oszołom V / 89.174.30.* / 2010-11-03 15:14
we Francji to fiskus oblicza jaki podatek obywatel ma do zapłąty, a nie ma zeznań. Obywatel więc jest chroniony przed popełnieniem przestępstwa podatkowego. U nas zarabiać to znaczy dokonywać czynu przestępczego
spekulantka / 85.222.86.* / 2010-11-03 11:32
"Bogaty kraj jest bogaty zamożnością swoich obywateli, a nie państwa".

Im mniej pieniędzy trafi z kieszeni podatników na roztrwonienie przez urzędników, tym lepiej. Wydadzą rozsądniej, przecież nie zakopią w ogródku.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy