Forum Forum podatkoweVAT

Fiskus i CBŚ będą ścigać sprzedających koszty

Fiskus i CBŚ będą ścigać sprzedających koszty

Wyświetlaj:
Magik / .* / 2005-01-27 00:09
Myślę, że stwierdzenie „urząd skarbowy zniechęca do prowadzenia działalności gospodarczej” jest dla mnie nieuzasadnione. Wbrew opiniom, w skali bezwzględnej podatki w naszym kraju nie są zbyt dużym obciążeniem, biorąc pod uwagę, że najniższe wynagrodzenie w naszym kraju jest w stosunku do Unii znacznie niższe. W związku z tym ten podatek od tego najniższego wynagrodzenia jest taki, a nie inny. Jeśli chodzi natomiast o stosunek urzędnika do podatnika, to pracujemy nad tym. Pracownicy urzędu skarbowego mają realizować zasadę „przyjaznego urzędu”. Mają być uprzejmi i jednocześnie wymagający. Żeby zmienić mniemanie o urzędach skarbowych, w marcu zrobimy drzwi otwarte w urzędach. Zaprosimy podatników, aby mogli wejść do naczelnika, do zwykłego pracownika, by mogli oni im powiedzieć czym się zajmują. Chcemy pokazać, że to nie jest takie straszne. Ja przecież nie zawsze byłem posłem, pracowałem, pomagałem jednostkom w rozliczeniu się z fiskusem. Nigdy nie bałem się wejść do urzędu skarbowego.CZY ONI MYSLA ZE MY JESTESMY DEBILAMI ALBOZE ZESZLISMY Z DRZEWA DOPIERO CO?
GRZES / .* / 2005-01-26 21:52
ZACZNICIE NAJPIERW OD STADIONÓW I INNYCH STAGANÓW!!!
Button / .* / 2005-01-26 21:43
A od kiedy będzie się ścigać tych, którzy oszukują państwo tj. sprzedają towary handlowe bez VATu, (nagminnie sprzedaje się w ten sposób materiały budowlane), wykonują usługi dla ludności bez rejestrowania działalności gosp.(murarze, malarze, hydraulicy, cieśle. Rządzących w MF niewiele to obchodzi, bo zawsze lepiej ściągać jest różne haracze z uczciwego podatnika niż z oszusta.Ale ja wiem dlaczego. Uczciwy podatnik to uczciwy człowiek, a z oszustem to nigdy nic niewiadomo Taki to może nawet łeb utrącić. Znam takich co są ubezpieczeni w KRUSie , a wykonują na czarno instalacje i żeby było śmieszniej zatrudniają pracowników. Oczywiście są konkurencyjni bo nie płacą podatków i wygórowanego nad podziw ZUSu.
Bin Laden / .* / 2005-01-26 21:10
Jasne - Podatki sa niskie to tylko 19% ( nikt nie mówi o podatkach pośrednich ) jeśli ktoś dokładnie policzy to podatki w polsce sięgają 80 % licząc moc nabywaczą złotówki i wielolkrotne opodatkowanie . Jak to zapytasz ?? Ano tak to policz tylko za wykonaną usługe za kwote 122 pln brutto zostaje Mi 81 zł po opodatkowaniu za tą kwote zakupię paliwo którego kosztu nie moge odliczyc ( a w tym paliwie akcyza ) kupię towary na których jest znowu wat i doliczony odatek Doch. do tego składka ZUS która jest oczywistym charczem a swiadczeń ZERO !! , limity w przychodniach i szpitalch, płatne leki , płatne karetki , sprzet ortopedyczny czesciowo refundowany , i teraz meritum sprawy co dy ktoś nie powedział ze to nie na temat , jak firmy nie mają kupować fv skoro nie żadko aby opłacić nakładane haracze brakuje im pieniedzy ska ma ta gospodarka grac siły do rozwoju jak ludzi z inicjatywą zarzyna się takimi kwotami ????
eryk / .* / 2005-01-27 07:56
Panie ministrze! W polsce są jedne z wyższych podatków w Europie i na świecie, proszę sobie porównac progi podatkowe a nie tylko stawki, poza tym 19% PIT nie obowiązuje wszystkich , jest bardzo dużo ograniczeń , jak zwykle są równi i równiejsi. Prawie wszystko co Pan mówi to demagogia i kłamstwa. Ja jednak radzę bać sie fiskusa.
jtp / .* / 2005-01-26 20:45
Pytanie: jaka kwota obrotu w 2003 zwalniała z podatku vat w 2004? Jest to 10 000 euro wg US Warszawa śródmieście jest to kwota 45 750 zł a wg US Warszawa Praga 40 900 zł. Obie interpretacje są na na stronie MF. Przepis nie uległ zmianie. I skąd przedsiębiorca ma wiedzieć która interpretacja jest właściwa?
() / .* / 2005-01-26 21:08
Cały ten kraj jest popieprzony, bo pop.......ne są przepisy prawne.
silver / .* / 2005-01-26 21:10
Na chwile obecna kazdy US ma wlasna interpretacje. A wiec zmiana siedziby z Ursynowa na Mokotow (ten sam budynek), moze juz rodzic zmiany. :]
Aleksander J. Twardowski / .* / 2005-01-27 05:32
Jest mi niezmiernie przykro, że Pan Minister jest doradcą podatkowym, gdyż Jego wypowiedź to stek nieprawdy, bzdur i nieetycznych, niegodnych urzędnika państwowego i doradcy odatkowego fałszowania istniejącej rzeczywistości
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy