Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fiskus nigdy nie wybacza? Podatnik na straconej pozycji

Fiskus nigdy nie wybacza? Podatnik na straconej pozycji

Wyświetlaj:
szwejk8002 / 94.254.238.* / 2016-03-21 23:59
zasada domniemania winności jaką namiętnie stosuje fiskus jest głupia i nie powinno jej by w przyszłości, tak jak w każdym cywilizowanym państwie
ja i ja / 37.47.160.* / 2016-03-21 23:38
I jak zawsze wezmą się za małe firmy bo dużym nie dają rady
Reperecka / 77.115.124.* / 2016-03-21 22:58
Płacić i nie jęczeć !!! Bo pińcet nie bedzie.
jacek8359 / 89.73.50.* / 2016-03-21 22:54

Naczelny Sąd Administracyjny wydał pod koniec stycznia br. wyrok, na mocy którego skarbówka może przedłużać postępowanie podatkowe o kolejne lata, powyżej ustawowych pięciu.

Najsampierw sukces, a później niech mały człowiek sam się buja. Czyli padnie. Wyrok to tylko opinia chyba, że nie jesteś z pisu więc masz przechlapane. Ta opinia, sugestia dla gorszego sortu wyrok śmierci zawodowej jest tylko i wyłącznie usprawiedliwieniem braku kompetencji, empatii, opieszałości i strachu urzędników. Działają metody ubeckie ilość nie jakość. Cofnęliśmy się dobre 30 lat wstecz. Panie Morawiecki wsadź sobie własne projekty w d..., wybudujesz przemysł produkcji kurzu i pomarańczy, a smutna Szydło zatrzyma Polaków przed emigracją. Spójność w obecnym rządzie to jak rozpadający się suwak w rozporku. 38 lat pracy i mam skutki spuszczenia legitymacji kandydata PZPR do kibla. Teraz to byłbym gość wykształcony przez partię jak poseł K... doktor prawa socjalistycznego bo chyba nie zdobywał wykształcenia na kursach telewizyjnych i druga ikona demokracji prokurator stanu wojennego. Nie ma co się martwić uczestnicy miesięcznic wybudują nam przemysł: emeryci, panie w czerwonych pelerynkach typu batman forever i cała reszta bliżej nie określonej orientacji.
Ja-z / 46.151.136.* / 2016-03-22 01:50
"jacek8359" - z ust mi wyjąłeś. Tłukłem się w stanie wojennym w stoczni, internowali mnie, później niestrudzenie pomnażałem polskie pkb prowadząc biznes za swoje ciężko zarobione pieniądze. Nigdy nic od państwa nie wziąłem. Byłem bezwzględnie skubany i urzad skarbowy dokonywał na mnie egzekucji (fajnie to brzmi - nieprawdaż?). Dalej żyłem entuzjazmem drobnego przedsiębiorcy i dalej ten pkb tworzyłem. Państwo nie było doskonałe, ale byłem w nim wolny i to mnie napędzało, pamiętałem komunę. Teraz mam dość, dałem sobie spokój z biznesem i pkb, i majątkiem osobistym, i pazernym państwem. Teraz mogą mi zabrać tylko życie, ale się nie boję tych Piotrowiczów, tych Kaczńskich, co za moje żyli tyle lat, a jak mnie tłukli zomowcy,, to spali do południa. Teraz panie Kaczyński,ruski agencie wpływu, pokaż tym Polakom, co ich omamiłeś, jaki z ciebie dobry organizator, a nie - dobry destruktor. Teraz panie Kaczyński czas na budowanie, ale co ty potrafisz zbudować... ty potrafisz tylko napisać swoją historię od nowa, taką bajeczkę wielkiego Polaka i bojownika - co schowany za czerwonych aparatczyków pogardza takimi jak ja. Odechciało mi się cokolwiek dla tego twojego państwa robić.
Typ spode łba / 77.164.88.* / 2016-03-21 22:12
Dlatego wiele osób przedsiębiorczych, chcących i umiejących robić biznes z tego kraju ucieka z podatkami. Nie dlatego że są wysokie, ale sposób naliczania, nadmierna kontrola państwowa, niejasne orzecznictwo, wielość interpretacji, często "widzimisię urzędasa" oraz fatalnie działający wymiar sprawiedliwości skutkuje takim faktem. Znajomy mieszka w Australii ale często jest PL. Stać go. Jest właścicielem średniej wielkości sieci hurtowni materiałów budowlanych, elektrycznych, hydraulicznych, spawalniczych itp. Od 19 (sic!) lat nie widział urzędnika skarbówki. Wszystko załatwia przez internet. Nie ma problemu a sprawy administracyjne nie zabierają mu wiele czasu. W Holandii podobnie.
ja33 / 89.69.6.* / 2016-03-21 22:11
oni terz mają zaciekle socjalistyczno-liberalne lobby...ze też Anglicy nie czuja bluesa.Może poczuja jak schulz sie wychyli
johan666 / 91.196.58.* / 2016-03-21 22:06
A miało być tak pięknie,tolerancja i zrozumienie problemów z jakimi się borykają zachłanni prywaciarze.Masz Narodzie co chciałeś!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vycyc / 94.254.225.* / 2016-03-21 22:02
Dlatego ja trzymam s skarpecie tam mi nie zajrzeli, gorzej jak cos SE kupie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Polak196908 / 95.160.159.* / 2016-03-21 21:43
Trochę nie rozumiem zamieszania. Podatki trzeba płacić a długi oddawać. Jak pożyczyłem od kogoś 100 zł i nie oddałem to jestem komuś winny 100 zł nawet po 50 latach a nie tylko po 5. Tak postępuje człowiek z honorem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zinek / 81.190.60.* / 2016-03-21 22:03
To teraz wyobraź sobie sytuację, gdy ktoś twierdzi, że pożyczyłeś od niego pół miliona zł. Ty wiesz, że to nieprawda, ale on ma możliwości aby natychmiast na poczet tych domniemanych pół miliona złotych zająć Ci mieszkanie, środek transportu i wszystkie środki do życia. I teraz to Ty, przez następne parę lat, musisz udowadniać że on sobie coś wymyślił a prawda jest inna. I przez te parę lat kombinować za co przeżyć, bo wszystko Ci zabrano.
Zwykły "Kowalski" nie ma takich możliwości działania, fiskus tak. I nie piszę tu o sytuacji gdy ktoś chce naprawdę oszukać fiskus, czyli nie oddać prawdziwego długu, ale o sytuacji gdy fiskus sobie ten dług wymyśli "z powietrza".
homogenizowany / 86.9.12.* / 2016-03-21 22:02
A spojrzmy z innej strony,jak sie ma twoj komentarz do spraw sadowych w ktorych sady wydaja prawomocne wyroki na korzysc podatnikow o zwrot podatku WAT, a urzedy skarbowe czy urzedy kontroli skarbowej totalnie te wyroki ignoruja????????????Czy to jest wporzadku???Nie wszyscy w tym kraju wyludzaja podatek WAT,Sa przedsiebiorcy ktorym sie te zwroty leganie naleza.Dlaczego prawo ma dzialac tylko w jedna strone?????W Polsce nie placi sie podatkow,W Polsce chamsko sie podatnikow okrada,nie zwracajac uwagi nawet na wyroki sadowe!!!
Tukan / 195.117.61.* / 2016-03-21 21:14
Może niedługo można będzie zmienić tytuł na "Naród nigdy nie wybacza fiskusowi" ? Dlaczego nie powstaje portal samoobrony podatników autentycznie pomagający ludziom broniącym się przed niecywilizowanymi (pisząc delikatnie) praktykami fiskusa, który udzielał by porad, wskazówek - jak prowadzić swój biznes, jak lokować pieniądze itp - bezpiecznie przed destrukcyjnymi działaniami fiskusa.
scigany za młodu / 95.91.230.* / 2016-03-21 21:12
ci których sciga skarbówka wyjechac z POLSKI naszego ukochanego kraju i tyle niech wysyła komornika
mm435 / 83.4.2.* / 2016-03-21 21:11
U mnie coi rok przychodzi pismo z US o zajęciu na chybił/trafił , dług z VAT za rok 2004 i nie widzę żadnego przedawnienia mimo że uS dobrze wie że nigdy nic ode mnie nie dostanie
Tukan / 195.117.61.* / 2016-03-21 21:17

U mnie coi rok przychodzi pismo z US o zajęciu na chybił/trafił , dług z VAT za rok 2004 i nie widzę żadnego przedawnienia mimo że uS dobrze wie że nigdy nic ode mnie nie dostanie

Uważaj, bo US ma na to czas 10 lat!
mm435 / 83.4.2.* / 2016-03-21 21:24
jak co rok przysyła mi pismo o zadłużeniu i próbie zajęcia np do firmy w jakiej pracuję na minimum to tym samym chyba przerywa bieg przedawnienia i tak w koło
Tukan / 195.117.61.* / 2016-03-21 21:22

Uważaj, bo US ma na to czas 10 lat!

Mam na myśli okres od pierwszych upomnień - tak mi sie wydaje.
mam dość tego syfu / 89.70.126.* / 2016-03-21 21:11
Polska to grajdoł śmierdzàcy kruchtą i kadzidłem.Raj dla sukienkowych szamanów i nierobów prawo istnieje tylko teoretycznie w myśl zasady každy chooooj na swój strój.Obywatel jest dodatkiem do kampanii wyborczej wszelkiej maści cwaniaków którzy chcà lekko źyc i za nic nie odpowiadac.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nina. / 71.172.170.* / 2016-03-22 02:52
Do mam dosc tego Kraju,cos tu nie tak jak morzna porzyczac i nie oddawac?to co ci co naprawde szczerze Pracuja maja na takich robic jak za dawnych czassow gdzie bylo przyslowie czy sie stoi czy sie lezy to ten tysiac sie nalerzyale jak widac po wpisach to wiecei jest cwanjakow i oszustow jak normalnych no i jak Polska ma istniec jak od Gury idzie Przyklad a naiwiecei krzyku jak przychodzi rozlczac takie Osoby i tak powinno byc ale Sprawiedliwie czy to Tusk,Walesa czy Kowalski traktowac Rowno.
sss230 / 78.11.6.* / 2016-03-21 20:43
Niedługo decydenci pogrążą ten kraj w zapaści bo nikt nie będzie chciał tu pracować zakładać firm i w końcu wyniesie się z tego bagna

Najnowsze wpisy