Forum Forum podatkoweInne

Fiskus zabierze nam 2,4 mld zł

Fiskus zabierze nam 2,4 mld zł

novic / .* / 2005-05-20 07:47
Komentarze do wiadomości: Fiskus zabierze nam 2,4 mld zł.
Wyświetlaj:
POLAK / .* / 2005-05-21 21:08
panowie utrzymanie kleru rosnie ,nalezy podatki podnosic apetyt rosnie co ogulnie słychac i widac
Annalityka / .* / 2005-05-23 09:01
Oj, biedaku. Obsesje trzeba leczyć, bo to niedobre dla zdrowia.
Analityk / .* / 2005-05-22 15:39
biedaku, masz jakas obsesje na punkcie Kosciola? Nie chcieli cie zrobic ministrantem?
mały / .* / 2005-05-22 13:32
Kup sobie słowniczek ortograficzny, czytaj go, ucz się ortografii a nie pisz o czymś na czym się nie znasz.
jan / .* / 2005-05-21 21:12
przykre ale przwdziwe ,gorzei jak za komuny
AJ / .* / 2005-05-23 15:02
Niektórzy już dawno przepowiadali, że jeszcze będziemy wołać "Komuno wróć" i ... się sprawdza, tylko że ona już nie może wrócić, bo żeście dali ropuścić majątek państwowy - stare głupole, teraz młodzi płacą za WASZE błędy.
J.K. / .* / 2005-05-21 14:35
Aż strach pomyślec, jeżeli powstanie samochód napędzany wodą (np. wodorem) to cena wody musi byc zrównana z ceną benzyny. Tak przynajmniej wynika z logiki p. Nenemana i spółki. Dlaczego rząd postępuje zawsze wbrew największym specjalistom w kraju np. BCC itp.? Jeżeli w najbliższych wyborach wybierzemy jeszcze raz te polityczne kanalie to wyjeżdżam z rodziną za granicę, a patriotyzm zostawie w Polsce i nigdy tu nie wróce.
zadymiarz / .* / 2005-05-21 23:25
Powróćmy do oświetlania domów łuczywem,ogrzewania i gotowania drewnem,paliwo do samochodów-holz-gas,a wtedy p.Neneman i spółka wprowadzą akcyzę na:,sadzonki,wyrąb ,przetwórstwo drewnem i 400% podniosą cenę drewna opałowego,oraz 100% za emisję dymu z komina i rury wydechowej.Ja dopłacę za oddymienie mózgów tych pań i panów z "Fiksum-Dyrdum"
E.P. / .* / 2005-05-21 11:15
Miejmy nadzieję, że po wyborach nastąpi w Polsce wielka przemiana. Że wreszcie będziemy mieli po 65 latach demokrację, prawo i sprawiedliwość. Tak naprawdę , nie tylko na papierze.
AJ / .* / 2005-05-22 01:13
Niestety, "nadzieja jest matką głupich", a tych w Polsce nie brakuje. Co do demokracji, to ją mamy od 15 lat - polega ona na decydowaniu przez większość - a jak wspomniałam wcześniej większość Polaków nie ma rozumu, a tym bardziej jakiegokolwiek patriotyzmu czy chęci zrobienia czegoś dobrego dla własnych rodaków (bardziej zależy nam zawsze, by za i na darmo "podlizać się" innym narodom) i od wieków nie potrafi sobą rządzić. Żadne, jak widać, państwo nie szanuje państwa, które nie umie dbać o własne interesy.Co do wyborów, to najbardziej irytują mnie tak liczne głosy na ludzi, którzy już byli u władzy i przegrali w oczach opinii publicznej, a teraz tylko zmianili nazwę partii - jak widać już przed wiekami kupiliśmy sobie przypowieść, iż "Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi". Polacy głosują jak stado baranów - aż się płakać chce, gdy się pomyśli, do czego to w ogóle prowadzi - już jesteśmy najbiedniejszym narodem Europy, a co będzie dalej...Chciałam zwrócić jeszcze uwagę na fakt, iż historia zatoczyła koło i obecna sytuacja polityczna Polski wykazuje pewne podobieństwo do sytuacji z okresu międzywojennego - brakuje tylko kogoś takiego jak Piłsudski, kto rozpędziłby tę złodziejską chołotę parlamentarną i przejął władzę jednoosobowo - zrobiłby trochę porządku.
syzyf / .* / 2005-05-21 23:06
Już Bismark powiedział-" dać Polakom wolność,to sami się wykończą"-i tak od 1990 kolejne ekipy"nierządu"nas wykańczają.
wm / .* / 2005-05-21 08:52
Jeżeli akcyzę trzeba wyrównać, to powinno się zmniejszyć, ale skoro tak wiele ludzi popiera SLD (raczej LSD) i UE a oni wiedzą tylko jak zwiększać podatki, to wina głupich głosujących
Fizyk / .* / 2005-05-21 08:41
STRATY PRĄDUStraty energii w czasie jej przesyłania - to normalne zjawisko a nie kradzież, złodzieje z ministerstwa doskonale o tym wiedzą tylko podają te bzdury o przesunięciu podatku. To nie jest przesunięcie tylko dołożenie 10 %
watowiec / .* / 2005-05-21 08:36
Tego głupka trzeba odizolować od jakiegokolwiek wpływu na nasze pieniądze. Prąd nie dotrze to płacimy akcyzę, a ile nie dotrze, ten pan już tego nie wie.
Obywatel_K / .* / 2005-05-21 08:21
Gdyby maksymalnie uprościć opodatkowanie, np. VAT tylko 16%, bez żadnych odliczeń, zmiany akcyz, podatków z rocznym uprzedzeniem bez możliwości kierowania się doraźnymi korzyściami rządu?Z roku na rok pracuję co raz więcej. Przychody moje nie wzrastają. Podatków i obciążeń przybywa. Jedyny dobry okres kapitalizmu po upadku PRL to kilka lat początkowych. Teraz jest co raz gorzej. Sądzę, że Polska nigdy nie osiągnie poziomu krajów Zachodniej Europy.Młodzi ludzie szukają szansy w krajach UE. Setki tysięcy ich wyjeżdża i nie chcą wracać. Trzeba powiedzieć sobie prawdę. Gospodarka w Polsce jest ale nie polska. My dodajemy tylko robociznę do kolejnych produktów. Sam jestem otoczony i korzystam z niepolskich produktów. Samochód, komputer, programy, meble, materiały budowlane, telefony i łączność, kart kredytowe. Zawierają one tylko cząstkę prawdziwej polskiej pracy i intelektu.Nie jestem pewien czy ziemia pode mną jest polska bo politycy tęsknią do Polski sprzed Jałty.
AJ / .* / 2005-05-22 02:27
Ten "jedyny dobry okres po upadku komunizmu", to był sfinansowany przez majątek "komunistyczny" - wówczas najbardziej rozsprzedawany (i rozkradany) - od tamtej pory przychody budżetowe z prywatyzacji stale maleją - tak że trzeba ściągać więcej z podatków i ... będzie więc coraz gorzej. Wtedy też działała jeszcze cała "komunistyczna" ochrona socjalna (np. na dzieci).Jak tu się dziwić, że młodzi uciekają "na wyrobek" za granicę. Osobiście skończyłam studia dzienne na chyba najlepszej uczelni w kraju, z wynikiem bdb i ... przez 1,5 roku szukałam pracy - myślałam wówczas,zwłaszcza aplikując do instytucji publicznych (wg mojego wykształcenia), że dla Naszego Narodu to lepiej by było, gdybym w ogóle się nie urodzila i nie uczyła albo wyniosła się z kraju, bo stanowię tylko zbędną konkurencję dla poszukujących pracy i drobne utrudnienie na drodze obsadzenia stanowiska znajomkami dla przeprowadzających rekrutacje. Pracuję już rok i ... okazuje się, że nie mam nawet "zdolności kredytowej", więc o jakimkolwiek własnym koncie w perspektywie co najmniej kilku lat mogę tylko pomarzyć, zwłaszcza że ceny nieruchomości, ze względu ma UE, stale drastycznie rosną.Mniej wykształceni często w ogóle nie mają szans na pracę - to mają zdychać?Wielu lepiej ode mnie wyszło wyjeżdżając za granicę do pracy za parobków.
AJ / .* / 2005-05-22 01:56
Gmatwanie podatków leży w interesie pracowników fiskusa - którzy dzięki temu stołki trzymają dla siebie i rodziny. Te podatki zniszczą już zupełnie nasze, polskie przedsiębiorstwa. Nie leży bynajmniej w interesie Państwa Polskiego i Narodu Polskiego - ale kto teraz o to dba, gdy wladza wykonuje zbiorowy mord na Narodzie Polskim - wszyscy ubodzy i starzy mogą paść ofiarą:- w szpitalach, w ośrodkach zdrowia czy pogotowiach (gdzie np. odmawia się pomocy medycznej lub leków, nawet osobom śmiertelnie chorym, "bo nie ma pieniędzy" albo "mi za to nie płacą"), szczególnie tępieni są emeryci i starzy renciści, którzy otrzymują wysokie "pokomunistyczne" renty czy emerytury;- na ulicach, dworcach (prawie na moich oczach zmarło 2 bezdomnych, a wcale nie mam nic wspólnego z "opieką socjalną") - już nawet nie podają statystyk tych NN;- przez śmierć samobójczą - wzrósł wskaźnik samobójstw od pocz. lat 90-tych - niektórzy, którzy nie mają już środków do życia, a nie chcą iść na ulicę nie wytrzymują psychicznie;- zabite dzieci, na których utrzymanie nie stać było rodziców;- ubogie i niedożywione "dzieci ulicy" - o 4% wzrosła ich liczba od pocz. lat 90-tych (zamiast rozwijać się społecznie i gospodarczo, widocznie się cofamy).Rośnie tylko ogólna znieczulica i demoralizacja.Ofiar z buntowników przeciwko komunizmowi było o wiele mniej niż teraz ofiar kapitalizmu - tylko że oni umierają cicho.Tylko Kościół jest zadowolony, bo na wierzących dobrze prosperuje i ma środki, zamiast na biednych, to na różne bezużyteczne dla społeczeństwa inwestycje: krzyże, kościoły, plebanie dla siebie itp. i jakoś nie widać tej "miłości bliźniego".Warto zauważyć na świecie odwrotną zależność między liczbą wierzących katolików w kraju a jego kondycją ekonomiczną. Może więc rzeczywiście religia jest opium dla ludu.Mój głupi Narodzie, doprowadziłeś do tego, że jesteśmy i będziemy parobkami Europy i USA. W przeciwieństwie chyba do wszystkich innych, nie umiesz ani sobą rządzić, ani dbać o własne interesy.
Xporferus / .* / 2005-05-21 11:55
Przepraszam. Ja tylko o tym VAT podatku. Moje obecne ovatowanie jako konsumenta jest niższe od 16%. Czy zatem ta wartośc nie będzie dla wielu podwyżką (powszechny, ogarniający wszystko VAT)?
Obywatel_K / .* / 2005-05-21 08:04
Karzą nam płacić akcyzę do prądu, który nigdy do mnie nie dotrze. To już komunistyczna (UE) głupota. UE co raz bardziej przypomina RWPG.
MMM / .* / 2005-05-21 20:10
Chyba się mylisz (na co wpływ ma niejasny fragment powyższego artykułu - proszę o sprostowanie jeżeli to ja się mylę). Bo jeżeli akcyzę będzie (standard UE) płacił dystrybutor (Zakład Energetyczny), to akcyza nie będzie uwzględniała tego zagubionego prądu (sprzedaż odbiorcy końcowemu strat nie uwzględnia, gdyż jest oparta na opomiarowaniu energii na "końcu"). To dotychczas Elektrownie (producenci) musiały doliczać akcyzę do energii wyprodukowanej (a więc i tej, która idzie na "ogrzewanie" linii przesyłowych i transformatorów) co zwiększało koszty energii elektrycznej. Wygląda więc na to, że tylko Ministerstwo Finansów broni się przed zmianą obliczania podatku, a ponieważ jest on niekorzystny to go podnosi i to tyle (przy okazji prawdopodobnie zapewniając sobie realną podwyżkę podatku - nie jestem pewny bo nie mam informacji o danych liczbowych, ale byłoby to po linii partii ... jak to się kiedyś mówiło).Gdyby to UE nakazywała podniesienie wysokości akcyzy to co innego, ale nawet z artykułu wynika, że tak nie jest.Chyba, że się martwisz "Obywatelu K.", że obniżenie wpływów do budżetu Państwa tak Ciebie martwi. Jak widać i tak "nasi" wiedzą jak sobie z tym poradzić (Stąd to +11%).
Piotr / .* / 2005-05-21 08:02
Słuszne jest powiedzenia : Chcesz Polaczkow zniszczyc ? To daj im władzę . Sami się wykonczą ,Bez wojny .
Olo / .* / 2005-05-20 23:40
No świetnie, to już wiem jak mam głosować w najbliższych wyborach. A potem weżmiemy się za sprawdzanie na co poszły podatki.
Premeryt / .* / 2005-05-20 23:38
Catbert zamiast innym kup sobie słownik. Co to jest wg Ciebie podatek VAT, nieuku?
Kamil S / .* / 2005-05-20 22:38
Zgroza ! Zgroza ! Zgroza Polsko !
mycha / .* / 2005-05-20 20:35
2 lata temu zmieniliśmy w domu system grzewczy - z węgla przeszliśmy na olej. Aby móc tego dokonać [ wiązało się to z wymianą nie tylko pieca ale i całej starej instalacji wraz z grzejnikami ] zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny. będziemy go spłacać przez następne 13 lat. Juz teraz z trudem udaje nam sie kupować olej. Nigdy nie mam jednorazowo pieniędzy, by napełnic dwa zbiorniki. Co będzie dalej ? Po co było to szumne mówienie o ochronie środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami związanymi z paleniem węglem ? Teraz muszę wydać kolejne pieniądze, by z powrotem wrócic do poprzedniego systemu grzewczego. Od jakiegos czasu zawsze powtarzam moim znajomym : kupmy dla rządzących ołowiane żołnierzyki. Bawiąc się nimi uczynią mniejsze szkody, niż bawiąc się w gospodarkę.
Zibi / .* / 2005-05-20 19:58
Banda, będą mieli więcej kasy na swoje zachcienki i ta wszystko przepuszczą.
E.P. / .* / 2005-05-20 19:24
Widmo krąży po Polsce. Widmo komunizmu. Tak dalej towarzysze z MF . Pozdrawiam Was zza grobu.Józef Stalin. Komunizm zwycięża. Głupie polaczki znów dostają w d... .
Vivaldi / .* / 2005-05-20 23:04
Ktoś wybrał tę zgraję kolesi i złodzieji w demokratycznych wyborach. Gdzie oni są ci wyborcy otumanieni wizją pomocy społecznej, wysokich emerytur ( SB-ckich oczywiście)??? Teraz wszyscy lamentują. Czerwona swołocz i tyle. Za cztery lata znowu powrócą. Zagłosuja młodzi - kompletnie kosmopolityczni i nowocześni trendy.
Porębski Chris / .* / 2005-05-20 20:10
"głupie polaczki" lepiej nie można było tego ująć, potrafimy tylko narzekać, zamiast pozabijać kogo trzeba

Najnowsze wpisy