Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fiskus zafunduje nam absurd za 2 mln zł

Fiskus zafunduje nam absurd za 2 mln zł

Money.pl / 2007-04-05 07:47
Komentarze do wiadomości: Fiskus zafunduje nam absurd za 2 mln zł.
Wyświetlaj:
Zita / 83.24.116.* / 2007-04-14 11:31
Proponowane rozwiązania wskazują, że rzeczywiście coś nie zostało do końca przemyślane; a czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem w planie resortu MF zaplanować dla Departamentu Kontroli, co pewien czas, zlecenia wyjazdowe na kontrolę Urzędów Skarbowych i decyzji przez nich wydawanych. Moim zdaniem to byłoby lepszym rozwiązaniem niż krążenie papierów, a Urząd Skarbowy zrobi i tak co chce.
Zenek Wiem / 83.144.78.* / 2007-04-14 01:16
Co się tak "święcie" burzycie. Absurdem jest to, że "wybrani" mają ulgi w podatkach, często wg "widzi mi się". Stokłosa jest dobrym tego przykładem. Dobrze, że będzie jakaś komórka kontrola, która studzić będzie znajmomków różnych "Stokłosów". Przecież to służy kontroli racjonalizacji wydawania naszych pieniędzy.
vena / 82.160.203.* / 2007-04-14 00:10
To nie absurd. Należy postawic pytanie: jacy specjaliści aktualnie pracują w ministerstwie i za co biora pieniądze. I jeszcze jedno: dlaczego ktos ma byc zwalaniany z podatków? To nie absurd - to paranaoja.
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-13 10:17
Chytry plan... zatrudnienie tych 27 urzędników spowoduje w dalszej perspektywie konieczność rozbudowania CBA, zwiększy się liczba spraw o korupcję, w sądach zacznie brakować sędziów, prokuratorów i adwokatów, wobec czego te środowiska same obniżą kryteria naboru na aplikacje, będzie w końcu co zrobić z dziesiątkami tysięcy zaocznych omc magistrów i magistrów prawa. Konsekwencją będzie spadek bezrobocia o jakieś 4% a jak doliczymy następnych, co mimo miłości do Ojczyzny stwierdzą, że nie mają ochoty za to wszystko płacić i wyjadą to nawet i o 12%. Z kolei rząd dostanie jakąś międzynarodową nagrodę jobla za czynny udział w krzewieniu idei globalizacji i fraternizacji poprzez zasilanie polskimi zasobami ludzkimi połowy cywilizowanego świata.
Moro / 83.18.163.* / 2007-04-13 22:06
Świetne - ale i bolesne bo bardziej niż prawdopodobne
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-04-13 10:08
Cała Zyta!!!!
ZONATY / 83.21.246.* / 2007-04-12 23:02
Nasze kretyńskie Urzędy Skarbowe i ich przepisy powinniśmy razem z tą parszywą władzą wysłać na księżyc. Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego trzeba być stażu małżeńskim pełny rok aby móc się 5rozliczyć wspólnie. Ożeniłem się 4 marca ubiegłego roku z osobą bezrobotną. Mieszkaliśmy o cały rok wcześniej razem i razem prowadziliśmy gospodarstwoczego dowodem jest wspólne zameldowanie. Moja żona przestała szukać pracy, przestała też zawracać głowę każdomiesięcznymi wizytami w pośrednictwie pracy, króre jast takie jak nasze zafajdane rządy. I dziś nie mogę się rozkiczyć wspólnie z małżonką, ponieważ wg
żarłocznego fiskusa nie mam pełnego roku stażu. Przeklinam nie tylko fiskusa ale i Gilowską, którą musiał bronić kolega UBek z którym współpracowała w donosicielstwie. Ona chciała aby jej dać wiarę w to, że UBek wpisał ją na listę tylko dlatego, aby móghł pobierać za nia pieniądze i ja mam w to dać wiarę, a ona drań zafajdany nie chce dać wiary w to, że wspołnie prowadzimy gospodarstwo domowe. Nie nie mogę więcej pisać bo szlag mnie trafia NA TAKIE PARSZYWE RZĄDY - TYLKO WŁADZA W TYM OBFAJDANYM KRAJU MA RACJĘ
Andy2307 / 193.151.97.* / 2007-04-14 08:39
Na te pytania odpowiedź powinien Pan poszukać nie w Urzedach Skarbowych, ale w Ministerstwie Finansów przygotowującym projekty ustaw i w Sejmie nadajacym mu moc prawną. Skarbówki to wykonawcy tych krytykowanych przepisów, a przy okazji dobrzy chłopcy do bicia. Proponuję, aby zwrócił sie Pan ze swoim pytaniem na początek do miejscowego (wybranego przez Pana) posła. Ciekawe, co on Panu odpowie...? To on oddawał głos za takimi unormowaniami.
ABDANK / 87.206.31.* / 2007-04-12 22:27
Kolejny dowód na to, ze Pan Bóg pokarał rządzących ... odbierając im rozum. Tylko dlaczego na nasz koszt to uczynił...?
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-13 10:19
Nas pokarał !!! Bezrozumny nawet nie wie że taki jest i się naprawdę dobrze z tym czuje, co udowadnia każdego dnia.
sponiewierany / 83.22.100.* / 2007-04-12 17:52
między wierszami pisze:NACZELNICY US DZIELCIE SIĘ ŁAPÓWKAMI,czyli znowu jak u ksiedza -należy się co łaska nie mniej niż......[tu wstaw procent od kwoty naleznej]
prażanin / 83.6.239.* / 2007-04-11 17:38
Czy podatki mają coś wspólnego z moralnością?
Historia od czasów antycznych mówi, że nie.
Przy obliczaniu podatku, który należy uiścić, większość rodzaju ludzkiego posiadającego "zdolność do czynności prawnych" dostaje MAŁPIEGO ROZUMU.
Co doskonale ilustruje litania "wszystkich świętych oburzonych".
Kochani, nie martwcie się, ten Pan Rafał z Lewiatana da sobie radę. Ja nawet swojej żonie nie podpowiem jak sobie poradzić.
Pozytywy przy podatkach? chyba, że skowyt szubrawców (oczywiście nie w kontekście podatków), "komu teraz dać w łapę".
Sajgon / 83.31.210.* / 2007-04-12 19:19
Zgadzam się, Ci którzy kombinują i tak będą wiedzieli jak kombinować dalej i komu dać w łapę. A ci którzy chcą uczciwie spadną całkiem na dno.....
k. / 81.190.206.* / 2007-04-06 23:09
A skad te wyliczenie ze 27 urzednikow bedzie wystarczajace na cała Pl?
SHE / 81.190.206.* / 2007-04-06 23:08
Bez sensu! chociaz listonosze beda miec wiecej roboty z tymi listami, a pozniej zastrajkuja bo beda miec za male dochody za roznoszenie tych listów:)
T.W. / 83.6.115.* / 2007-04-06 15:56
Niech się dzieci bawią, chałupy i tak się nie uratuje......
obserwatorka / 83.4.173.* / 2007-04-06 02:39
Po co to?. Przeciez nikt w W-wie nie bedzie miał wiedzy ...jaką maja urzędy na miejscu. To jest wyrzucenie naszych pieniedzy w błoto. Rozumiem jakby to było na kontrole wobec uciekających od płacenia podatkow, czyli zawyżanie kosztow w przeróżny sposob ale na to czy umorzyc czy nie ma wypowiadac się ktoś w Ministerstwie , to idiotyzm. Sytuację danej firmy sprawdza tylko urząd skarbowy mogący sprawdzić całą finansowkę , czyli sposob naliczania podatku. Czy w naszym kraju nie ma na co przeznaczyć budzetu? Przeciez tu cały czas braki....a z drugiej strony rozrzutność
kjm / 83.19.202.* / 2007-04-05 15:34
Przerażająca jest sytuacja, w której niestety musze zawodowo uczestniczyć, gdzie żaden z ministrów finansów nie ma dostatecznie głębokiej wiedzy na temat działania prawa, a działania prawa podatkowego w szczególności. Moim zdaniem sytuacja dojżała do tego by wreszcie wyodrębnić z Ministerstwa Finansów Urząd Generalnego "Poborcy" podatków, który zająłby się ściąganiem podatków i stanem prawa podatkowego a niech wreszcie Ministerstwo Finansó zajmie się finansami tego kraju. Wszystkim wyjdzie to na zdrowie a vice ministrowie finansów d/s podatkównie będą odwoływani tylko dlatego że krytykują księżycowe pomysły ekonomistyów specjalizujących się w zupełnie czymś innym (casus Barszcz) może wreszcie zauważyłby ktoś, że problemem polskiego prawa podatkowego nie jest jego skomplikowanie tylko nieumiejętne stosowanie głównie przez organy władzy państwowej
wethead / 83.6.115.* / 2007-04-05 23:32
Zgadzam sie z tym, że przydałaby się w Polsce instytucja ściągająca podatki szczególnie z oszustów podatkowych (obecnie szacuję, że US nawet nie próbuje tego robić tak jest pochłoniety tępieniem przedsiębiorców za duperele).
Natomiast twierdzenie, że skomplikowanie tego prawa (podatkowego) nie jest problemem, może świadczyć o tym, że kjm żyje z tego, że jest ono aż tak "porąbane" lub nie ma pojęcia o tym co to jest zdrowe prawo.
Sajgon / 83.31.210.* / 2007-04-12 19:06
A ja dopowiem, że zamiast tych 27 od niepotrzebnych urzedników od duperli, ministerstwo powinno zająć się tym co dzieje się pod "nosem Warszawy" w pewnych azjatyckich centarach gdzie conajmniej 80 % towaru idzie na czarno i nikt się tym nie interesuje ( albo nie chce się interesować). Gnębi się tylko małych i polskich przedsiębiorców ( bo za "brak zainteresowania" nie mają czym zapłacić). I tak upada polski przemysł odzieżowy i zwiększa się dziura budżtowa.........
liberał2 / 83.9.254.* / 2007-04-05 15:22
To nie nowina. Od dawna było wiadomo, że pani Gilowska to niekompetentna schowmenka. Wyrzucili ją z Platformy za niemoralne działania (jest to najdelikatniejsze z możliwych określeń na postępowanie pani Gilowskiej), to teraz chce się wykazać. Niestety nie tytuł naukowy świadczy o kompetncji człowieka lecz zdolność do logicznego rozumowania. A Pani Gilowskiej tego brakuje. Gdyż klamie mówiąc, że podatki są obniżane. W rzeczywistości podatki płacone przez Polaka rosną np.
- kasa chorych zwiekszona 0 0,25%
-składki ZUS poszły w górę w tym miesiącu
-wpływy z Vat do budżetu coraz wieksze w zwiazku z podwyzakmi cen gazu, paliwa, materiałów budowlanych, żywnosci itd. (przcież to konsument płaci VAT)
Kogo to uderza? Wiadomo tych o najniższych dochodach. Ja np. w skali roku muszę zapłacić za gaz o 800 zł wiecej w stosunku do ceny gazu sprzed dwóch lat (cena w styczniu 2005 - 1,02 zł obecna cena 1,39 zł to jest 35% więcej). To jest o 66 zł miesięcznie. Dochód netto mojej rodziny na osobę wynosi 850 zł, czyli każdy członek mojej rodziny ma do dyspozycji 2% mniejszy dochód. Pani Zyta jednak cieszy sie z podwyżek bo ma wieksze wpływy budżetowe z tytułu VAT i może dodatkowo zatrudnić darmozjadów za 2 mln zł rocznie. Ciekawe ilu znajopmych pani minister znajdzie ciepłe posadki.
GALLAN / 83.238.212.* / 2007-04-12 17:32
Ja płacę mniejszy podatek niż wcześniej. Myślę, że zmniejszenie obciążęń podatkowych tyczylo się znacząco tych którzy byli w wyższych półkach podatkowych - a spowodowane to jest stopniową liberalizacją podatków.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy