Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fizycy w szoku, rozpędzone przez nich cząstki pobiły prędkość światła

Fizycy w szoku, rozpędzone przez nich cząstki pobiły prędkość światła

Wyświetlaj:
Stoigniew / 83.20.7.* / 2011-09-24 11:40
Dlaczego fizycy są w szoku ??? !!! Dla mnie prostego inżyniera teoria Einsteina była zawsze hipotezą - jedną z wielu. Teoria NIGDY nie była , nie jest i nie będzie prawem. Dopiero teoria UDOWODNIONA staje się prawem !!!
mgr inż.S.O. / 83.20.7.* / 2011-09-24 10:42
I co z tego,że teoria nie potwierdziła się w praktyce?! Dalej jest przydatna technicznie. Ale za to różni łajdacy jak choćby bluźnierca Hawking i reszta ,są ośmieszeni i to na zawsze ! Myśleli,że wszystko jest bardzo proste , a nie jest . I to wszystko.
P.S.
To tylko różni dyletanci wmawiali innym dyletantom,że ta teoria to jakieś prawo. Ja ( ukończone studia doktoranckie w P.A.N.) nigdy nie traktowałem tej i innych teorii jako pewników lub praw ,tylko jako dobre dla zastosowań technicznych przybliżone opisanie wycinka rzeczywistości ,praktycznie niemozliwej do zbadania przez kogokolwiek i kiedykolwiek .
Lysy 25 / 77.255.191.* / 2011-09-23 18:15
Te neutrina nie POBIŁY prędkości światła.
Jeżeli wyniki sa prawdziwe to już w chwili powstania ich prędkość była większa od "c", a zatem bariera ta nigdy nie została przekroczona, tylko neutrina wystartowały z poza bariery.
W takiej sytuacji STW jest bezpieczna.
djey / 109.125.5.* / 2011-09-23 15:00
tak jak temperatura, wielkosc, czas to i szybkosc moze byc nieskonczenie wielka..
napisal ja
laik :)
chichot dona / 46.113.136.* / 2011-09-23 14:57
Znowu wyłazi niekompetencja pań/panów dziennikarzy (redaktorów).
O tym, ze we wszechświecie są możliwe prędkości większe od prędkości światła, wiadomo było od dawna.
Wskazywało na to wiele modeli teoretycznych, brakowało tylko potwierdzenia doświadczalnego.
Obecnie dla potrzeb "codziennych" funkcjonują obok siebie dwie teorie opisujące swiat fizyczny. Mianowicie powszechnie znane ale nie powszechnie rozumiane teirie (obie) względności Einsteina, oraz ogólnie to ujmując teoria kwantowa.
Obie te teorie opisuja świat na różnych poziomach .
Trwają "poszukiwania" teorii która swoim zakresem obejmowała by zarówno makro jak i mikrokosmos.
To co napisałem to banał, zdaję sobie z tego sprawę, ale dziwi mnie, że nie jest to znane podobno wykształconym paniom i panom magistrom.
Możliwe, że żyjemy w takich czasach, że stopień magistra np fryzjerstwa, czy hotelarstwa, albo hamburgelorogi nie zobowiązuje posiadacza takowegoż , do posiadania wiedzy podstawowej.
Możliwe.
Natomiast jeżeli chodzi o wypowiedzi panów doktorów nauk, to warto aby zapoznawali się z pracami swoich kolegów po stopniu i tytule.
Zwłaszcza tych którzy zajmują się fizyką teoretyczną, może wtedy nie byli by zdumieni czymś o czym nauka wie już od ponad dwudziestu lat.
gshegosh / 89.78.2.* / 2011-09-23 14:52
Nie są fizycy w szoku, tylko szukają błędu pomiarowego :-) To jedna nieścisłość.
Kolejna - prędkość światła różni się w zależności od ośrodka i np. prędkość światła w wodzie można przekroczyć. Nieprzekraczalna jest prędkość światła w próżni, a i to nie do końca prawda -- nie dotyczy to ograniczenie czasoprzestrzeni i w związku z tym, że Wszechświat się rozszerza, to niektóre bardzo odległe galaktyki oddalają się od nas szybciej niż światło (co oznacza że znacznej części Wszechświata możemy nigdy nie zobaczyć).
S.O. / 83.20.7.* / 2011-09-24 10:47
Zapraszam autora do opisu tego ( przekształcenie Lorenz'a ).He! He!

Najnowsze wpisy