FON

Money.pl / 2007-04-17 10:21
Komentarze do spółki: FON.
Wyświetlaj:
Oceniacz / 212.106.21.* / 2009-05-09 16:02
chyba ogłoszę wezwanie na kupno FONA. czas najwyższy przejąć pakiet 25 %. Tylko myślę jeszcze jaką cene wystawić..... może ktoś coś doradzi ?
daro65 / 83.12.69.* / 2009-04-28 11:57
Działalność: Spółka zajmuje się wytwarzaniem konstrukcji stalowych. Po pozyskaniu finansowania chce się również zajmować budownictwem drogowym i deweloperką.

Ja też bym bardzo chciał wiele - ale chcieć to jedno a móc to drugie :) oj jak bardzo bym chciał ! ! !
początkujacy_inwestor / 79.187.227.* / 2009-04-27 21:36
Scalenie akcji w stosunku 50:1. Pięknie mozna juz na drugi dzień spadać dalej w dół. Jak akcje są po 0,01 to już spaść nie można najwyżej bankructwo. Poprawi się troche płynność akcji na gpw, ale strata wisi juz na włosku.
foniarz / 195.26.23.* / 2009-04-25 23:50
Raport bieżący nr 21/2009

Zarząd FON S.A. informuje, iż otrzymał Postanowienie Sądu Rejonowego dla M. St. Warszawy w Warszawie , IV Wydział Gospodarczy KRS o rejestracji zmian związanych z podjętą w dniu 27 marca 2009 roku przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie uchwały nr 9, która ustala wartość nominalną akcji FON S.A. każdej z serii w wysokości 0,50 złotych (pięćdziesiąt groszy) w miejsce dotychczasowej wartości nominalnej akcji Spółki wynoszącej 0,01 złotych (jeden grosz) oraz zmniejsza proporcjonalnie ogólną liczbę akcji FON S.A. wszystkich serii z liczby 1.637.040.350 (jeden miliard sześćset trzydzieści siedem milionów czterdzieści tysięcy trzysta pięćdziesiąt) do liczby 32.740.807 (trzydzieści dwa miliony siedemset czterdzieści tysięcy osiemset siedem), przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego (scalenie akcji).
fonzi / 91.94.44.* / 2009-04-09 22:55
Dzien dobry
jakis czas obserwuje to forum i dochodze do wniosku ze chce uczestniczyc w tej akcji
ktora ma na celu odzyskanie tych pieniedzy zainwestowanych w to bagno. stracilam bardzo duzo ciezko zarobionej kasy. czy jakies konkretne kroki zostaly powziete. Mam mlodego dobrego adwokata ktory wprowadza firmy na gielde. teraz w dobie kryzysu pewnie zainteresowalby sie tym ale potrzebuje madrej glowy aby mu to wszystko wytlumaczyla. Z tego co sie orientuje jest to pierwszy taki incydent? pomocy
fonziu / 195.26.23.* / 2009-04-21 20:41
Masz "mlodego dobrego adwokata ktory wprowadza firmy na gielde" i nie wie co się dzieje z tymi spółkami dalej? Wolne żarty.
Jaff / 87.99.57.* / 2009-04-17 22:34
Nie umiesz grać - nie graj. Giełda to nie piaskownica i trzeba umieć zarządzać ryzykiem. Firma nie odpowiada za to, co dzieje się z kursem.

Pozdrawiam,
wasylisa / 78.8.219.* / 2009-04-27 11:22
ale odpowiada za prospekt i wykiwanie ludzi,może zgodnie z kulawym prawem ale jednak wykiwanie i oni chcą podnieść swoją wiarygodność,jesli tak to dziwię sie że nie rozumieja tak podstwowej sprawy że jest do tego tylko jedna droga bo my im tegonie zapomnimy nigdy,N I G D Y
mirek65286 / 90.141.56.* / 2009-04-27 07:17
Bzdura-jeśli działania firmy (celowe działania)powodują drastyczny spadek ceny akcji ,zaczyna się prześwietlać firmę,a to z prostego powodu,ci ktorzy mają najwięcej akcji mają decydujące głosy na zebraniach i przeważnie oni składają zawiadomienia do prokuratury.Robi się pod górę jeśli oni prowadzą celowo do spadku ceny akcji tylko po to by dokupić bo np.wiedzą że firma b.dobrze stoi a w niedługim czasie zawrze umowę znaczącą.Wtedy ciężko cokolwiek zrobić są instytucję które mają na takie sytuację reagować ,ale przeważnie nikt nic z tym nie robi.Jeżeli chodzi o FON wyszedłem z tego ścieku z dużą stratą ale z tego co widzę mogłem stracić więcej,wracając do sprawy myślę że zarząd chciał tu coś podobnego zrobić jednak gdzieś im sie powineła noga i teraz jeden na drugiego się ogląda ktory wypije to piwo ktore nawarzyli.
sb / 83.12.116.* / 2009-05-09 16:57
MĄDRE SŁOWA KTÓRE CIĘŻKO ZOBACZYĆ NA FORACH
makler13 / 83.6.147.* / 2009-04-02 13:46
Mam troche głupie pytanie. i podkreślam że jestem młodym użytkownikiem :) wiec prosze byc wyrozumiałym tez kiedys sie uczyliscie. Co to jest resplit ??? prosze o dokladne wyjasnienie ;] z góry dziekuje
ip.bz / 83.12.69.* / 2009-04-03 16:17
maklerzy tak głupich pytań nie zadają ! ! !
daro65 / 83.12.69.* / 2009-04-03 16:15
to w przypadku FON i ATS, kolejna możliwość blefu, że się coś wie i chce ale rynek na o te nie pozwolił. A tak normalnie to kolejna próba wyciągnięcia resztek kasy od tych co liczą na szybki zarobek ! a nie mają pojęcia o realiach rynku - tym płytkim i głębokim, czyli wyciąganie kasy w świetle prawa od naiwnych. ! ! !

:)
Władca much / 87.105.238.* / 2009-04-09 22:01
Ogólnie rzecz biorąc trza s*****..... z FON-a bo bagno.
foniarz / 195.26.23.* / 2009-03-31 20:00
I jak samopoczucie po WZA?
Dogrywka w połowie kwietnia ;)
foniarz / 195.26.23.* / 2009-03-15 07:41
FON SA - Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółki FON S.A. poinformował o zwołaniu na dzień 27 marca 2009 r. na godz.10:00 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki, które odbędzie się w Płocku przy ul. Stary Rynek 6/106.

Do udziału w NWZA uprawnieni są akcjonariusze Spółki, którzy złożą w lokalu Spółki w Płocku przy ul. Stary Rynek 6 lok. 106, do dnia 20 marca 2009 r., świadectwo depozytowe wystawione przez podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych.

Porządek obrad NWZA obejmuje m. in. uchwały w sprawie:
* scalenia (połączenia akcji),
* udzielenia Zarządowi upoważnienia do dokonania jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego o kwotę nie przekraczającą 10.000.000 zł w ramach kapitału docelowego,
* obniżenia kapitału zakładowego Spółki poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji,
* podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji nowych akcji serii H, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy,
* uchylenia uchwał nr 26/2008, 5/2008 oraz 6/2008, które podjęte zostały na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy zwołanych na dzień 3 grudnia 2008 r. (uchwały te są również przedmiotem pozwu o ich uchylenie, złożonego przez SII we właściwym Sądzie Okręgowym w dniu 22 stycznia 2009 r.).

Kompletny porządek obrad NWZA znajduje się w zamieszczonej poniżej instrukcji głosowania, dostępny jest również w raporcie bieżącym nr 11/2009 Spółki FON S.A. z dnia 5 marca 2009 r.

Zgodnie z raportem jednostkowym za IV kwartał 2008 r. przekazanym przez Spółkę FON S.A., osoby zasiadające w organach Spółki lub podmioty powiązane z członkami organów Spółki posiadają akcje reprezentujące poniżej 2% kapitału zakładowego. Mając dodatkowo na uwadze, iż na WZA w dniu 3 grudnia 2008 r. reprezentowane było jedynie 4,16% kapitału zakładowego, w chwili obecnej akcje znajdujące się w posiadaniu osób nie związanych ze Spółką, nawet według ostrożnych szacunków, stanowią ponad 90% wszystkich akcji Spółki.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich akcjonariuszy Spółki FON S.A. o aktywny udział w NWZA w dniu 27 marca lub przekazanie pełnomocnictwa i instrukcji głosowania przedstawicielowi SII, który będzie obecny na walnym zgromadzeniu.

źródło:
http://www.sii.org.pl/interwencje/biezace,interwencje/fon,sa,-,nadzwyczajne,walne,zgromadzenie,akcjonariuszy#ak2218
Adaskoo / 78.133.245.* / 2009-03-02 11:46
Witam,

Kiedy dokładnie nastąpi resplit. Myślałem, ze będzie to 02-03-2009? Widże natomiast ża na piereszym fixingu w dniu 02.03.2009 akcje sa nadal po 1 grosz.

pozdrawiam,
Adam
Egar / 2009-02-28 07:05 / Tysiącznik na forum
Pan Mariusz Patrowicz poinformował o zakończeniu procesu dostosowania stanu posiadania ilości akcji spółki FON S.A., który pozwoli skutecznie przeprowadzić proces resplitu w stosunku 50:1
I dalej jazda do 0,01 ??? i znów resplit ???
i znów jazda do 0,01 ??? i dalej resplit ???
i znów jazda do 0,50 ??? i znów split na 0,01 ???
PS. tak czy siak po resplicie może być ciekawie !!!
młody giełdziarz / 83.28.229.* / 2009-03-01 17:14
A CO Z PRAWAMI POBORU??????????????????
stary_wyga / 213.158.199.* / 2009-03-08 18:49
Niestety, w obecnej sytuacji przyznanie nam z powrotem pp nic nam nie daje. Przy kursie 1 gr nabycie akcji nowej emisji też po 1gr. Różnica jest zero. Giełda dała d.... a my za to płacimy.
sb / 83.12.116.* / 2009-02-26 20:15
ALE JAJA 12 AKCJI KUPIŁ PO TO ŻEBY PRZY OKAZJI WCISNĄĆ CIEMNOTĘ NASTĘPNĄ, PARODIA .
frucki / 213.158.199.* / 2009-02-22 09:17
Dajcie se siana z tym pp gó......mnie to obchodzi ,ja cieszę się tylko że ktoś zaczął skupować fona i niedługo poleci w kosmosaaaaaaaaaaaa
viktir / 89.75.111.* / 2009-02-23 20:23
Po scaleniu akcji FON poleci ale w otchłań
C 760 / 88.220.143.* / 2009-02-22 13:02
czy ktoś wie ile Fon zarobil na opcjach
stary_wyga / 213.158.199.* / 2009-02-18 14:34
I co, temat pp FON-u ucichł. Nikt nie ma nic do dodania. Tak więc, w majestacie prawa, tysiące osób straciło 67% swoich pieniędzy i wszystko jest OK? Giełda zabranych wówczas pieniędzy nie zwróci bo nie ma na to odpowiednich procedur. Członek Zarządu GPW Adam Maciejewski powtarza w kółko, że trzeba jakoś ten problem rozwiązać ale nic w tym kierunku nie robi i obwinia za wszystko spółkę. Wynika z tego, że spółka FON wymusiła na GPW obcięcie kursu. A poza tym to co ich tam na GPW obchodzą jacyś tam inwestorzy indywidualni. A tak na marginesie to żona Maciejewskiego jest Naczelnikim Wydziału w Komisji Nadzoru Finansowego. Bez komentarza...
viktir / 89.75.99.* / 2009-02-20 19:51
GPW najpierw godzi się na splity a następnie FON zostaje ukarany za te splity -totalnu absurd.
xxxxl / 83.10.207.* / 2009-02-18 22:49
no jak sami siebie kontrolują

Fibo cos tam cos tam
wszystko zgodnie z AT
Jagoda_55 / 213.227.72.* / 2009-02-18 21:31
Powiedz do kogo to pytanie? Masz jakiś pomysł to powiedz. Jakoś w majestecie tego bezprawia wszyscy jesteśmy bezradni. Powinna w tej sprawie działać KNF - jako organ nadzorujący - jak jej nazwa na to wskazuje - i to dlaczego nic w tej sprawie nie zrobiła wcale nie wyjaśnia fakt, że żona....
SII też jakoś ucichło. Totalna bezradność- jak chocholi taniec.
stary_wyga / 213.158.199.* / 2009-03-08 18:36
Sama sobie odpowiedziałaś. Jak widzisz wszyscy kryją wszystkich. Albo koligacje rodzinne albo koleżeńskie układy. KNF, mimo, że ustawowo powinna kontrolować giełdę, tak naprawdę żadnej krzywdy GPW nie zrobi. SII jest na łańcuszku giełdy. Znam tych ludzi od wielu lat i wiem kto za kim stoi. Niestety nie mam żadnych możliwości. Fakt jesteśmy bezradni. Ale sami też jesteśmy (jesteście) winni. Dlaczego? Giełda mówi: "To wina spółki" - A wy w to wierzycie. Tu na forum (albo na innym, nie pamietam dokładnie) ludzie wygrażają prezesowi FON, krzyczą: "oddaj pieniądze". Giełdzie dokładnie o to chodzi. W przeszłości giełda wielokrotnie obwiniała spółki o różne dziwne rzeczy, oczywiście bezpodstawnie. Powiedziałem, przestańcie wierzyć w te bzdury, którymi karmi was giełda i depozyt (KDPW). Zresztą, to ci sami ludzie, te instytucje kiedyś były jedną spółką, potem się rozdzieliły ale powiązania pozostały. Co możemy zrobić? Zacząć kierować słuszne pretensje i zarzuty pod właściwy adres czyli do GPW. Wszyscy. Niech giełda wytłumaczy się z faktu, że obniżyła kurs akcji spółki FON o teoretyczną wartość prawa poboru, depozyt wyznaczył termin nabycia praw poboru a dzisiaj obie te instytucje twiedzą, że żadnego prawa pobou nie było. Po prostu w obu tych firmach funkcjonują złe regulacje prawne, uderzające po kieszeni inwestorów. Uważam, że bez pomocy mediów (prasa. TV) nie damy rady. Tylko musi to być ktoś niezależny. Znam przypadki gdy prezes GPW dzwonił do redakcji którejś z gazet i wymuszał na naczelnym aby jakiś artykuł o giełdzie się nie ukazał. Tak wygląda prawda (bardzo niewielki skrawek prawdy) o naszej giełdzie.
Jagoda_55 / 213.227.72.* / 2009-03-11 22:56
Dzięki za odpowiedź. W swojej naiwności sądziłam, że akcja SII jest wystąpieniem niezależnej organizacji, reprezentującej interesy Inwestorów Indywidualnych.
Aby występować przeciwko GPW trzeba mieć odpowiednie środki i jakiegoś młodego, zapalonego prawnika, który chciałby jeszcze tę sprawę wygrać.
Sprawa wydaje sie oczywista i to wszystko, bo dalej nic nie można zrobić. Piszesz wszyscy, fajnie. SII próbowało zmobilozować Foniarzy, sprawa chyba rozbiła się o koszty ( oficjalnie), choć nie wiem, jak naprawde się skończyła. Prezez FON'a groził SII procesem o zniesławienie - ale chyba dlatego jest cicho, bo jak mówisz SII jest na łańcuszku giełdy. Jak zmobilizować tych WSZYSTKICH? To naprawde trudna sprawa. Nawet nie wiem, która z gazet by podjęła ten temat, skoro jak mówisz prezes GPW potrafi odpowiednio wcześnie interweniować w sprawach dla niego niewygodnych.
Niestety nie widać wyjścia z tego bezprawia, choć przyznam bardzo mnie to bulwersuje.
Pozdrawiam
stary_wyga / 213.158.199.* / 2009-03-13 23:32
Mnie sprawa też bulwersuje bo 13 czerwca 2007 straciłem 70% ulokowaych w akcjach FON środków. I to, bynajmniej, nie z powodu spadku kursu lecz w wyniku decyzji GPW. Pisząc o prezesie GPW, miałem na myśli poprzedni zarząd. Czy obecny robi takie rzeczy, tego nie wiem. Nie mam obecnie możliwości sprawdzenia - kiedyś miałem. Nie wiem czy czytałaś moje wcześniejsze wypowiedzi na tym forum. Jeżeli nie, to zerknij poniżej, są tam dwa posty. W jednym starałem się wyjaśnić gdzie leży problem a w drugim przytoczyłem cytaty z wypowiedzi przewodniczącego SII oraz kogoś z KDPW. Niestety, z powodu ograniczonego miejsca, jedno i drugie w wielkim skrócie. Chodziło mi o to, żeby zainteresowani zrozumieli kto tak naprawdę zawinił w sprawie pp FON a także jak winni usiłują zrzucić odpowiedzialność na władze spółki. Nie dziwne, zatem, że prezes FON'a groził SII procesem o zniesławienie. Cały problem polega na tym, że nikt nie ma odwagi, aby podważyć słuszność ustanowionych przez giełdę zasad (patrz Szczegółowe Zasady Obrotu Giełdowego). SII na pewno tego nie zrobi. Powinna tym się zająć KNF (dawniej KPWiG). Ale zacząć musimy od siebie, tzn. musimy zrozumieć kto zawinił. I dlatego rozpocząłem tutaj to "szkolenie". Gdy już wszyscy (większość) zainteresowani to zrozumieją należy zrobić następny krok, czyli skierować pretensje pod właściwym adresem. A ten adres to GPW i KNF.
Jagoda_55 / 213.227.72.* / 2009-04-06 18:58
Witaj! Co Ty na te dzisiejsze obroty? Masz jakieś informację? Pozdrawiam
Jagoda_55 / 213.227.72.* / 2009-03-14 23:52
Coraz mniejsze szanse na odzyskanie straconych pieniędzy, z tego względu, że scalenie już tuż..tuż. Podejrzewam, że po scaleniu FON runie w dół, ponieważ spółka straciła zaufanie inwestorów. Teraz znowu zapowiedziane NWZA, ale dziwnie to wszystko wygląda. Emisje dla wybranych, obniżenia kapitału, podwyższenia kapitału, aż trudno to wszystko śledzić. I zdaje sie o to w tym wszystkim chodzi - im mniej przejrzystości - tym lepiej. W mętnej sytuacji łatwiej ukryć wszystkie przekręty. Nawet zawiadomienie pisane "jednym cięgiem" nie pozwala wyłowić istotnych spraw.Czekam co sie stanie - bo praktycznie nie ma możliwości ruchu na tych akcjach. A wydawało się, że bedzie świetna inwestycja. Pozdrawiam
foniarz / 195.26.23.* / 2009-03-15 07:38
Zarząd Spółki FON S.A. poinformował o zwołaniu na dzień 27 marca 2009 r. na godz.10:00 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki, które odbędzie się w Płocku przy ul. Stary Rynek 6/106.
sb / 83.12.116.* / 2009-02-12 13:59
A TERAZ KOMBINACJA ,ZMIANA NAZWY ŻEBY NIE KOJARZYŁO SIĘ Z PRZEWAŁEM JAKI NASTĄPIŁ !!!!!!!!!!
sb / 83.12.116.* / 2009-02-09 16:36
TERAZ UDZIAŁOWIEC -fona-i-atlantisa wszedł W IZOLACJE ZNISZCZY JAK TE PIERWSZE SPÓŁKI WYCIŚNIE AKCJONARIUSZY JAK CYTRYNY I PA
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy