FOTORADAR

michalsdz / 2007-10-14 21:19
Witam, wiem ze jesteście bardzo wyczuleni na powielanie tematów, ale po przejrzeniu wszystkich postów nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na bolący mnie problem. Prawie 3 miesiące temu chciałem sprzedać samochód, i poprosiłem kolegę notabene znawce tematu o pomoc przy sprzedaży. Auto wystawiełm na otomoto.pl i umówilem sie na jazdę próbną z jakimiś klientami. Tak sie złozyło ze auto było 2 osobowe wiec co jasne na przejażdzke pojechał pseudokupujący i zamiast mnie mój kolega handlarz, no i klops. Fotoradar strzelił im fotke i przyszło mi wezwanie na KMP. Ja opowiedziałem historie(oczywiscie bez posłuchu wsród funkcjonariuszy) i zagrozili sądem. Jakie jest moje zdanie: na podstawie art.1 KW ponosimy osobista odpowiedzialnośc za wykroczenie, ale na podstawie PoRD mam obowiazek wskazac kierującego, tylko skąd wziąć te dane. raczej pewnym jest ze nie zostane ukarany za wykorczenie ale poniose odp za niewskazanie sprawcy. Jaka przyjąć linie obrony przed sądem, bo z panami w KMP nie ma co gadac gdyz raz, że nie maja zadnej mocy władczej, a dwa wysyłaja mnie od jednego komisariatu do drugiego celem jakiś tam wyjaśnien. Czy powinienem, jak to gdzies wyczytałem, zarówno na przesłuchaniu na policji jak i przed sądem odmówic skałdania zeznan czy tłumaczyc ze nie jestem wielbłądem a raczej baranem!! jezeli ktos miał tego typu perypetie to proszę o pomoc bo czasu na zastanawianie mam coraz mniej ! z góry dziekuje i pozdrawiam !
Wyświetlaj:
cinek44 / 212.160.236.* / 2009-09-28 13:23
słuchaj, a jakbys podał dane i adres jakiegos obcokrajowca. warunki ustawowe bys spełnił
Policjant / 79.184.47.* / 2007-12-02 17:35
Dziwi mnie Pańska interpretacja własna. Jak już Pan napisał (na podstawie PoRD mam obowiazek) ma Pan OBOWIĄZEK wskazania kierującego. Dla funkcjonariuszy nie miało i mieć nie będzie znaczenie czy Pan go zna czy nie. To jest Pana obowiązek. Jeżeli nie może Pan go ustalić to przyjmuje Pan na siebie mandat a w razie odmowy przyjęcia mandatu sprawa trafia do Sądu Grodzkiego. Koniec i kropka. Takie są procedury czy się to komuś podoba czy nie. Informowanie społeczeństwa o tym że z panami z KMP nie ma co gadać jest wysoce niesmaczne, gdyż wykonują oni swoje obowiązki zgodnie z literą prawa. Proponuję przed Sądem opowiedzieć całą historię raz jeszcze może Sąd uzna problem za "mało atrakcyjny" i nie wyznaczy kary. A na przyszłość to lepiej testować samochody na innych drogach niż te z radarami ;). Pozdrawiam
qwecg / 79.186.142.* / 2009-11-24 19:12
a mnie dziwi Panska interpretacja wlasna. do testowania samochodow jest tor. na ulicy mozna je testować zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Najnowsze wpisy