Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fotoradary na drogach nie znikną. Będzie ich więcej

Fotoradary na drogach nie znikną. Będzie ich więcej

Wyświetlaj:
jaz_got / 213.76.179.* / 2013-01-10 08:18
Co za kłamliwe tezy! Od kiedy to koszty drogowych tragedii pokrywa budżet państwa? Lotniczych pod Smoleńskiem to i owszem, ale nie tych, gdzie giną prywatni obywatele!
Puk / 31.11.240.* / 2013-01-10 10:45
No zapominasz, że dojarka rządowa ma mniej za każdym razem do dojenia, chyba, że emeryt, ale to wpisuje się korzystnie w politykę rządu wobec Polski.
MN4 / 212.109.148.* / 2013-01-10 08:05
Nie ma wypadków na polskich autostradach, drogach szybkiego ruchu i obwodnicach. Nie ma wypadków spowodowanych alkoholem, prędkością, stanem samochodu. Bo, nie ma ich ich też na takich drogach w Niemczech, Francji, Anglii. Wypadki drogowe są na drogach pozostałych i można to sprawdzić w oficjalnych statystykach.
zorro999 / 80.50.141.* / 2013-01-10 08:04
A pamiętacie Jak Tusk będąc w opozycji gromił PIS, który dostawił trochę fotoradarów,"tak mogą postępować tylko ludzie bez prawa jazdy" Głosowałem na PO a oni kłamcy i zbójcy na drodze a sami z imunitetem i leją na mandaty.
debos / 79.191.58.* / 2013-01-10 09:10

A pamiętacie Jak Tusk będąc w opozycji gromił PIS,

Bo to jest politykierstwo. Tak samo jak nawoływanie Tuska do niepłacenia abonamentu. Ale to co polityk taki czy inny napaplał w przeszłości i paple dzisiaj nie ma znaczenia dla sprawy o której dyskutujemy. Skonczmy wreszcie z naszą paplaniną i przestańmy dyskutować o słowach a dyskutujmy o problemach.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2013-01-10 12:34
Gdy Kaczynski krytykuje PO (do czego ma pełne prawo jako oponent) to to jest s************ i jezyk nienawisci. Gdy klamie tusk to to jest wtedy POlitykierstwo. Brawo debos! Etat sedziego Tuleya mozesz dostac od razu - chyba nawet fizjonomie macie taka samą ...
jaro31 / 213.199.196.* / 2013-01-10 07:57
Wreszcie wiem juz dlaczego aż tylu Polaków ginie na drogach !!!?? Bo mamy w Polsce...ZA MAŁO fotoradarów !!! Przyczyną nie jest cała armia pijanych na drogach, nie minimalna ilość autostrad i niewiele dróg dwupasmowych, nie mnóstwo odcinków z dziurami i wyrwami w asfalcie... NIE !!! Za mało fotoradarów !! I dlatego "dobra" UNIA da nam kasę na 400 kolejnych sztuk, a nie na przykład na kilka obwodnic wokół miast, albo kilka odcinków ekspresówek.
bsf / 46.45.103.* / 2013-01-10 07:45
hiPOkryzja cynizm i arogancja POlityczna Tuska jest POrażająca.
a miało nbyć państwo dla obywateli / 159.205.138.* / 2013-01-10 07:36
Bo w Anglii tych co włazili pod koła zabiło w 80 latach.Jedzie autko, to normalni złażą na trawnik bo chodników nie ma.Turystycznie objechałem ten kraik ,zrobiłem około 10 tys mil we wakacje,tylko raz na Isle of Wight lazł napruty po jezdni.Policjantom na rondzie nie spodobały się moje głupawe ruchy ,podjechali i rzekli:gdzie jedziesz,poprowadzimy cię.Pozdrawiam ich mile.Na podstępne radary tubylcy polują z dubeltówką.Wyraźnie oznaczonych nie rozstrzeliwują.
raz a dobrze / 91.102.105.* / 2013-01-10 07:10
Paranoja na drogach:

Zostałem poszkodowany przez pijanego (2,2, promila stwierdziła policja po przyjeździe na miejsce wypadku) kierowcę .

Było to w dzień, przy dobrej widoczności, i na pustej ulicy. Mój samochód został staranowany przez ten drugi jadący sąsiednim pasem ruchu, gdy ja jechałem sobie spokojnie i powoli, na ograniczeniu prędkości do 40km/godz. z powodu remontu drogi, która była pełna poprzecznych "dziur" wyciętego asfaltu i doprawdy trudno było jechać nawet te 40 na godzinę!!!

15 lat wcześniej spotkało mnie podobne zdarzenie, gdy kierowca z sąsiedniego pasa ruchu zajechał mi drogę przed samym skrzyżowaniem, przekraczając linię ciągłą.

Na zakończenie dodam, że sam nigdy nie spowodowałem wypadku, a jeżdżę czasem szybko, ale tylko tam i wtedy, gdy nie stwarza to zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Kiedy indziej, właśnie na pustej, prostej drodze przez jakieś pola , przy dobrej widoczności i znikomym ruchu , namierzył mnie patrol policyjny ukryty za rozłożystym drzewem stojącym za poboczem drogi (!!!) gdy wyprzedzałem TIR-a z prędkością sporo ponad 100 na godzinę, gdzie dozwolone było 90, a TIR też "grzał" 100/godz. - wiem, bo chwilę za nim jechałem, nim zacząłem wyprzedzać. TIR-a policja nie zatrzymała!!!.

Tak, tak, pokornie przyjąłem mandat i punkty.
Ale na koniec to tym policjantom też chyba było głupio, że tak sępią pod ta lipą.
wada / 83.22.65.* / 2013-01-10 07:21
I tak wszystko dobrze się skończyło, bo parę miesięcy temu, polski cwaniaczek wyprzedzał w mieście, na podwójnej ciągłej (luk drogi)i unikając czołówki wjechał na chodnik i mojego sąsiada wysłał do Bozi.
raz a dobrze / 91.102.105.* / 2013-01-10 08:25
Jeśli chodzi o mój mandat za prędkość, to odpowiedzialnie twierdzę, że ani ten TIR, ani ja nie stanowiliśmy żadnego zagrożenia na tym pustym, prostym i doskonale widocznym odcinku drogi, bo wcześniej , przez kilkadziesiąt kilometrów obaj jechaliśmy WZOROWO, i ja powoli jechałem za TIR-em , nawet nie myśląc o wyprzedzaniu, bo widziałem, że są, boczne drogi, rozjazdy, przejścia dla pieszych , teren zabudowany, samochody jadące z przeciwka, itp, itd.

Natomiast w mieście , gdy przepuszczałem pieszych, dwukrotnie, tylko w grudniu ub.roku, wyprzedzali mnie przed przejściem inni kierowcy. Niestety jechałem sam i nie miałem możliwości zareagować na taką sytuację, no bo jak?

Zdarzyło mi się też, że jakaś osoba powoli opuszczała przejście, a samochód stojący za mną jej nie widział i gdy zapaliło się dla nas już zielone poganiał mnie klaksonem - to tylko BRAK KULTURY I WYOBRAŹNI u tego kierowcy, ale to właśnie jest GŁÓWNĄ przyczyną wypadków.

To BRAK KULTURY I WYOBRAŹNI powoduje, że ktoś wyprzedza na podwójnej ciągłej, pije a potem jedzie, itp. itd. - a na to żadne radary nie pomogą.
LaVega / 2013-01-10 06:27 / portfel / Bywalec forum
Tak moze i naprawde fotoradary byly dobry pomyslem ale jak wszystko co trafia pomiedzy Odre i Bug zostaly wypaczone przez malych chciwych ludzi...
Kiedy w koncu ktos sie odwazy powiedziec ze nie predkosc zabija a drogi w ktorych wiecej jest dziur niz fotoradarow...W wiekszosci przypadkow na polskich drogach nie ma nawet dwoch pasow wiec gdzie biedny kierowca ma wiac w razie niebezpieczenstwa>>na pobocze zarosniete dzewami??
Paranoja..
wada / 83.22.65.* / 2013-01-10 07:07
A nie uczyli,że prędkość należy dostosować do panujących warunków! Do dziur i wąskich dróg też.A jak pojawiło się hasło wyciąć drzewa przy drogach to dopiero był krzyk. w Anglii drzew nie ma blisko jezdni tylko urocze krzaczki. Tam fotoradarów jest więcej, wyższe mandaty i sporo punktów. I żyją..... nie giną i nie zabijają.
LaVega / 2013-01-10 07:16 / portfel / Bywalec forum
Uczyli uczyli...
Tylko ze w Angli te drogi to drogi a nie jakies sciezki wytyczone przez zaborcow gniegdzie jeszcze...W UK byle E ma pezynajmniej dwa pasy...Fakt ze tez nadzainae radarami ale oficjalnie a nie pod lipa schowane tu Road Tax przynajmniej wiem na co place
wada / 83.22.65.* / 2013-01-10 07:28
W Anglii byle jakie, wąziutki drogi też są. kiepską drogą jeździ się wolniej. Może teraz te stałe radary zlikwidują czatujących pod lipą. Ja popieram hasło "Jedź zgodnie z przepisami, nie płać mandatów."
Wojna z polskim terroryzmem / 79.185.185.* / 2013-01-10 06:20
FOTORADARY BĘDĄ NA KAŻDYM SŁUPIE. W POWIETRZU BĘDĄ LATAŁY HELIKOPTERY I DORNY NAGRYWAJĄC KIEROWCÓW. OPRÓCZ TEGO MNÓSTWO NIEOZNAKOWANYCH SAMOCHODÓW POLICYJNYCH I ITD. BĘDĄ POLAKÓW ŁUPIĆ I ŚCIGAĆ JAK TALIBÓW W AFGANISTANIE.
regdwgc / 213.62.126.* / 2013-01-10 09:17
Po prostu wprowadzą przymus instalacji, przy rejestracji auta, szpiega z GPS-em, który będzie miał nałożone mapy z ograniczeniami na naszą pozycję i automatycznie będzie obciążał mandatami za każdy przekroczony kilometer.

Technologia umożliwia HIPER-szpiegowanie i rządy ochoczo z tego będą korzystały.
AAZZ / 83.22.65.* / 2013-01-10 07:12
A Polacy i tak będą przekraczać dozwoloną prędkość i ginąć na drogach. POLAK POTRAFI!!!
straight / 209.6.64.* / 2013-01-10 06:07
Ciekawe, ze jak za pisu troche nowych fotoradarow powstalo to money.pl grzmial, ze
co to sie dzieje....
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze

Najnowsze wpisy