Forum Polityka, aktualnościKraj

Fotoradary poprawią bezpieczeństwo? Posłowie są na tak

Fotoradary poprawią bezpieczeństwo? Posłowie są na tak

Wyświetlaj:
45gg / 193.201.167.* / 2009-04-02 13:23
Tusko mówił, że jak człowiek (jarek kaczyński), który nie ma nawet prawa jazdy może mówić o objęciu Polski siecią fotoradarów, no to mamy Donka, który nic nie robi oprócz kampani prezydenckiej i żeby zarobić kasy nastawia 1000 radarów na drodze, ale nikomu ze szlachty nie przyjdzie do głowy, że trzeba te pieprzone drogi budować
PS. Jestem wyborcą PO - z przymusu, nie z wyboru
p************ / 82.210.157.* / 2009-04-02 17:29
Idę włączyć telewizor.
lemoniadowy Joe / 79.185.241.* / 2009-04-02 14:59
PS. Jestem wyborcą PO - z przymusu, nie z wyboru

Nie wiem czy zauważyłeś że cały medialny rozgardiasz i plucie na inne partie miał właśnie na celu ukształtować właśnie takiego "wyborcę" co to nie kcem ale muszem. Nie chcę obrażać nikogo ale niestety są w naszym Kraju całe dywizje idiotów. Jedni z urodzenia inni z hodowli. A Gówno Warta i spółka obsiewają całe pola idiotami. Czekają na żniwa. Może się doczekają bo takich jak ty niestety trochę już wyhodowali.
klops / 195.20.110.* / 2009-04-02 14:23
Kontrol prędkości dotyczy bezpieczęstwo każdemu, a nie tylko kierowców, nie ma znaczenia czy Kaczyński ma prawo jazda czy nie... Widać, że mało myślałesz. Może Kaczyński jest bardziej objektywny bo nie siedzi za kierownice
Pilsener / 2009-04-02 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego ja regularnie bojkotuję wybory (chyba, że ktoś mi płaci za głos) - bo w polsce wybory mają z demokracją niewiele wspólnego. Za komuny też były wybory i więcej od nich zależało, niż w tej 10-tej RP.
Pilsener / 2009-04-03 20:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_1987
studentMIM / 2009-04-06 12:19 / Tysiącznik na forum
Można spytać, do czego ma się odnosić ten link?
Pilsener / 2009-04-06 23:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No chciałem udowodnić, że w PRL też były wybory, a w dobie powszechnego niedostatku i ucisku władza bardziej musiała zabiegać o poparcie mas, jednak nikt tego nie przyzna i nie ma na to dowodów, że Gierek zdobył stanowisko bo cieszył się zaufaniem społeczeństwa, a nie partii. Podobnie kupowano spokój kościoła. W naszej demokracji są wybory, od których nic nie zależy natomiast za komuny demokracja była zakazana (lub fałszowano wyniki), jednak wiele od niej zależało i jest na to wiele przykładów - choćby kolektywizacja.
studentMIM / 2009-04-06 23:33 / Tysiącznik na forum
Jeśli możesz to podlinkuj te przykłady.
I nie wiem, na czym opierasz tezę, że "są wybory, od których nic nie zależy". Czy na tym, że ludzie są głupi i głosują, na tych, na których nie chcą?
Pilsener / 2009-04-09 19:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ludzie są głupi i głosują, na tych, na których
nie chcą" - ale to nie ludzie decydują kto zostanie wybrany, tylko partia - właśnie o tym cały czas mówię. Niedawno z partii odeszło kilku posłów, bo nie chcieli być meblami i przesuwani po różnych listach wg widzimisię partyjnego aktywu. O tym kto znajdzie się w sejmie najmniej do powiedzenia mają wyborcy i to jest główny powód, dla którego ja i moja rodzina bojkotujemy w tym kraju wybory.
studentMIM / 2009-04-10 08:48 / Tysiącznik na forum
To stwórz własną partię i przekonaj do niej ludzi zamiast non stop narzekać
Pilsener / 2009-04-10 18:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To nic nie zmieni - bo wtedy ja (jako lider partii) będę decydował o tym, kto może zostać wybrany (jeśli już jakimś cudem zdobędę elektorat, co bez publicznych dotacji i stanowisk może być ciężkie). System jest po prostu zły i nie ma mechanizmu, który mógłby go zmienić - jedynie rewolucja.
studentMIM / 2009-04-10 20:20 / Tysiącznik na forum

bo wtedy ja (jako lider partii) będę
decydował o tym, kto może zostać wybrany

I wtedy ludzie zdecydują na którego lidera partii (bo to on tak naprawdę decyduje) będą chcieli głosować.
A rewolucja zwykle prowadzi do rozlewu krwi, co dobrym rozwiązaniem nie jest.

P.S.
A tak w ogóle, to życzę dobrze przeżytych Świąt Zmartwychwstania Jezusa.
studentMIM / 2009-04-03 13:51 / Tysiącznik na forum

Za komuny też były wybory i więcej od
nich zależało, niż w tej 10-tej RP.

może jakieś argumenty na poparcie swojej (bądź co bądź radykalnej) tezy?
CHRYSIA / 83.6.63.* / 2009-04-02 13:09
Znależliście sobie nowy podatek na biednych ludzi w biednym kraju.Wpierw "wspaniały" pomysł aby cały rok jeżdzic nie wiadomo po co na światłach-co jak sami przyznaliście było głupotą, która jednak nie została cofnięta.Po nominacji Czumy na M. S. i tych debilnych pomysłach z fotoradarami na fatalnych drogach mojego głosu PO już nie dostanie.Jeżeli w/g was piratem jest ten kto przekroczy 50 km/h to te radary jak szybko je zamontujecie tak szybko będą niesprawne -Polak potrafi a nie zostawiliście nam wyboru.Jedna miejscowośc pomoże drugiej i nie starczy wam pieniędzy na naprawy.Pamiętajcie , że przyzwolenia społecznego na takie rzeczy nie ma i nie będzie.
pamiętampamiętam / 79.185.241.* / 2009-04-02 12:37
Za rządów PiS-u z koalicjantami, media i Platforma grzmiały, że facet bez prawa jazdy, zamiast budować nowe drogi i remontować stare, chce kontrolować kierowców umieszczając jeszcze więcej fotoradarów. Część społeczeństwa reagująca na słowa przeczytane i usłyszane jak psy Pawłowa na dźwięk uderzanych misek przytakiwała i zagłosowała tak, jak chcieli manipulanci. Przypomnę również slynną pieśń inteligentnych jak psy Pawłowa pseudokibiców na meczu reprezentacji Polski, której słowa brzmiały mniej więcej tak: "gdzie te stadiony, Kaczyński gdzie te stadiony".
Nastała era MiłoMściwie nam panującego "Słońca Peru" Tuska i jego ku...lturalnych kolegów z PO. I odmieniło się babce s....nie. Czytam w gazetach, że rząd Tuska chce zamontować KILKA TYSIĘCY dodatkowych fotoradarów. Nowych dróg jak nie ma, tak nie było. Psy Pawłowa siedzą cicho, bo media nie biją w michę. Tak samo siedzą cicho pseudokibice, którzy nie śpiewają panu Tuskowi "gdzie te stadiony". Powstają przecież mikroboiska, a o budowie stadionów trzeba zapomnieć, bo media nie biją w michę. To, że ich nie ma, nie przeszkadza już psom Pawłowa.
pipippipipipipi / 195.212.74.* / 2009-04-02 12:34
W UK ludzie nauczyli się radzić sobie z fotoradarami:

http://www.speedcam.co.uk/gatso2.htm
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-04-02 12:47
może kogoś zainspiruje :)
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-04-02 12:30
W Warszawie średnio o 20-30km/h przekraczają dozwoloną prędkość, więc też powinni być karani mandatami 200-300zł...
A co wyprawia polski korpus dyplomatyczny na drogach krajowych wracając z placówek? Często widzę naszych dyplomatów wracających z Białorusi i Rosji, którym się wydaje że droga to tor rajdowy i kompletnie ignorują wszelkie przepisy i zasady zdrowego rozsądku.
Adam Rama II / 83.238.239.* / 2009-04-02 11:27
Nie będę zdziwiony, gdy powstanie społeczny ruch oporu przeciwko gestapo fotoradarowemu, i w nocy za pomocą kilofów, łomów, substancji żrących i wszystkiego co dobry Polak potrafi wymyślić, te elektroniczne kajdany, wynalazek kulturowo zasadzony w średniowecznych dybach, będą bezwzględnie i doszczętnie niszczone, a przynajmniej szkła obiektywów tych urządzeń zostaną zamalowane farbą w spray'u.
Chce tzw. władza wojny z narodem to ją otrzyma.
Spracowanego człowieka po ciężkim dniu ukarają zabierając mu ze skromniej wypłaty, a poseł co z
naszych podatków kradnie co miesiąc ponad 10.000 zł będzie miał gdzieś 300 czy 700 zł. Ta ustawa uderza w naród i postęp gospodarczy, bo będzie źródłem m.in. potężnych korków i wzrostu zanieczyszczenia. Każdy kierowca wie jak debilnie merytorycznie są pewne ograniczenia prędkości w naszym kraju - prosty fakt, że te same ograniczenia są w zimie i lecie, w dzień i w nocy (przy praktycznym braku ruchu), zatem biorąc pod uwagę asekuranctwo drogowców, bardziej są do zimy (i godzin szczytu), niż do lata (tj. nawierzchni suchej) Stoi za tym po prostu kolejna kradzież naszych pieniędzy w formie mandatów, bo oczywiscie posłow budowa nowych drog dostosowanych do wiekszych predkosci i zwiekszajacych faktyczne bezpieczenstwo nie interesuje - z tego kasy, jak z mandatów nie ma. Szyld "bezpieczenstwo" tej imprezy to sprawa mniejszej wagi. Jest to także kolejny potężny przekręt związany z milionami euro jakie zaistniały i zaistnieją w związku z budową i serwisem tej potężnej sieci radarowej i jej centrum. Jednocześnie w tym kraju, tu i tam, dochodzi przy wydawaniu żywności dla głodnych do zamieszek na tym tle.
Śmierć fotoradarom!
da. / 195.217.128.* / 2009-04-02 13:10
Kierowcy to chyba jedyna w Polsce tak liczna grupa, ktora nie ma swoich reprezentantow. Dlaczego by nie zalozyc jakies partii (moze juz taka jest?), organizacji, z ktora wladza musiaby sie liczyc? Pierwszy oddam glos
Zbignieff / 62.148.90.* / 2009-04-02 12:42
DO BOJUUUUU ! ! ! ! ! ! !


:)
yamoto / 213.77.6.* / 2009-04-02 12:34
Zgadzam się !! A bezpieczeństwo na całym swiecie poprawiają szerokie, proste, gładkie DROGI !!! a nie fotoradary !! ale skoro wybieramy do Sejmu TAKICH ludzi...to mamy co mamy !! Fotoradary i...listę psów..szczególnie niebezpiecznych ! Bezsens...
sceptyk / 2009-04-02 11:29 / Tysiącznik na forum
Jestem ZA.
Jako wykwalifikowany konserwator maszyn biurowych jestem mistrzem śrubokrętu.
sceptyk / 2009-04-02 11:24 / Tysiącznik na forum
Nazwiska tych faszystów, którzy głosują ZA tak idiotyczną ustawą!!!!
I nigdy więcej na nich NIE głosować!!!!!!!!!!!
Zamiast budować bezpieczne drogi hamują ruch!
Durnota kwadratowa.
kierowca / 62.133.130.* / 2009-04-02 11:18
Z tym wszystkim chodzi tylko o kasę, anie bezpieczeństwo. Przy takich ograniczeniach to 90% kierowców to piraci drogowi. Najgorsze jest to że te nasze wypowiedzi są od du.. rozbić bo posłowie tego nie czytają, bo nie muszą oni nie płaca mandatów i ich to nie obchodzi.

A zacznie uchodzić jak zrobi się ogólnopolski PROTEST. Tak jak to robią lekarze którym zawsze mają mało kasy.
jaruzelski / 213.158.199.* / 2009-04-02 10:44
we Francji..., a my gdzie zyjemy p...osle jeden ?
zwyczajny skok na kase !!!! Zyjemy w chorym kraju,z chorz sluzba zdrowia, chorym wymiarem sprawiedliwosci ,chorymi instytucjami panstwowymi i tylko dlatego ze mamy p....oslow w parlamencie.
a i jeszcze cuda, cuda .... bo na czele Rudy.
sceptyk / 2009-04-02 11:27 / Tysiącznik na forum
Rudy jak rudy.
Gorsi są jego sługusy jak Chlebowski czy Schetyna.
Że o sojusznikach co
"żywią (się) Y bronią (się)" nie wspomnę.
wstyd / 213.158.199.* / 2009-04-02 10:43
we Francji..., a my gdzie zyjemy p...osle jeden ?
zwyczajny skok na kase !!!! Zyjemy w chorym kraju,z chorz sluzba zdrowia, chorym wymiarem sprawiedliwosci ,chorymi instytucjami panstwowymi i tylko dlatego ze mamy p....oslow w parlamencie.
a i jeszcze cuda, cuda .... bo na czele Rudy.
KAP / 2009-04-02 10:40 / Tysiącznik na forum
najbezpieczniejszy bedzie zakaz jezdzenia...
sceptyk / 2009-04-02 11:25 / Tysiącznik na forum
Po raz pierwszy zgadzam sie z KAPem.
Ale to jest niestety tylko SKUTEK rządzenia przez KAPowych kolesiów z POstEMpackich partii faszyzmu i zamordyzmu. Oni to mają w swej zbrodniczej naturze.
T1 / 195.14.4.* / 2009-04-02 10:36
co za paranoja.. powiedzcie szczerze że chodzi o sciągnięcie z nas kasy a nie o poprawienie bezpieczeństwa!! Chcecie bezpieczneszej jazdy, wybudujcie bezpieczniejsze drogi!! na dobrej, dwupasmowej drodze, gdzie kierowcy grzeją po 150 km/h wypadkli stanowią ułamek procenta!! Nie trzeba wyprzexdzać na wąskich, przepełnionych, dziurawych drogach "krajowych", tylko spokojnie choć szybka jechać z tempomatem, nie bojąc się, że zaraz ktoś nam wyskoczy "na trzeciego".
To by o wiele bardziej bezpieczeństwo poprawiło niż radary, czy większe kary dla kierowców!!!!!
mk4x / 94.254.221.* / 2009-04-02 10:34
Panowie i Panie, sposób jest prosty żeby zniechęcić posłów do tworzenia nieżyciowego prawa - nie głosować na tych którzy będą za zmianą ustawy. A propo bezpieczeństwa może by tak drogowcy oznaczyli w jakiś sposób na słupkach drogowych teren zabudowany! Nie zawsze można zauważyć znak o terenie zabudowanym.
andi1212 / 195.20.110.* / 2009-04-02 10:10
Sprawdziło się na zachodzie? Panowie - zachodnie drogi jeszcze lepiej by się sprawdziły. A teraz przykład durnego oznakowania: piękna czteropasmowa droga wylotowa z Wrocławia na Warszawę (odcinek poza terenem zabudowanym- Zakrzów) i ... ograniczenie do 70 km/h. Wcześniej jak droga była dziura niebyło go, pojawiło się kilka miesięcy temu po remoncie. A pasożytów ze straży miejskiej z fotoradarem już tam widziałem - czy to niebezpieczne miejsce - wątpię, ale łatwo da się zarobić!!!!
pan władek / 212.87.25.* / 2009-04-02 09:59
to jak to, zamiast autostrad będą fotoradary?
ciekawe co będzie zamiast dobrze opłacanych lekarzy i nauczycieli.

Najnowsze wpisy