Forum Polityka, aktualnościKraj

Fotoradary zarabiają za mało. Jest 100 nowych lokalizacji

Fotoradary zarabiają za mało. Jest 100 nowych lokalizacji

Wyświetlaj:
Lucjusz007 / 89.174.54.* / 2013-05-08 12:53
Nie jestem przekonany do zbawiennej roli fotoradarów. Fotoradar nie zatrzyma nikogo na gorącym uczynku, więc z bezpieczeństwem to ma mało wspólnego. Bardziej fotoradary kojarzą mi się niestety ze skarbonkami. Dlatego obowiązkowo jak gdzieś jadę odpalam YANOSIKA i dopiero w drogę.
Kolo_ / 78.45.252.* / 2013-05-08 12:19
"W 2012 roku zginęło o ponad 600 osób mniej niż w 2011 roku i pierwszy kwartał tego roku też wskazuje, że jest to 200 osób mniej w porównaniu do kwartału 2011 roku - wylicza przedstawiciel inspekcji drogowej." - liczone w 'niebezpiecznych' miejscach gdzie fotoradary postawili.. czy tak ogolnie... a ze dane pasuja do tezy to sie na nie powoluje?
A co do Pana sztandarowego przykladu.. w GB mowi sie, ze fotoradary guzik maja wspolnego ze spadkiem smiertelnosci.. (no tak przez 10 lat to nic sie nie zmienilo, technika nie poszla do gory.. tylko fotoradary ;) ). Poza tym jakos nie kojarze zadnej akcji edukacyjnej w mediach... filmy, reklamy etc.. co za granica jest norma... no ale z tego kase nie da sie wyciagnac, nie? ;)
lk467 / 83.22.123.* / 2013-05-08 13:24
Jak zmienil sie ruch w zwiazku z kryzysem i cenami eksploatacji?
kierowca wyszkolony 1970 / 212.14.47.* / 2013-05-08 12:13
Tymczasem TVN 24 i jej czołowy gwiazdor dziennikarstwa Polskiego niejaki red. Kuźniar jak ten ostatni oszolom we wszystkich komentarzach tego serwisu dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz przeciwdziałaniu jeździe z nadmierną prędkością, zawsze komentował przestrzeganie tych przepisów ironicznie lub prześmiewczo i zawsze optował lub wręcz reklamował jazdę brawurową. Z tego co wiem to ten dziennikarz lubi ostrą , miejską jazdę i łamanie przepisów drogowych. kto wyśmieje taką postawę i takiego gwiazdora dziennikarstwa Polskiego? Czy znajdzie się taki odważny? Czy dziennikarze są ponad prawem? Wszystko wskazuje na to że w Polsce tak właśnie jest !!
JanuszPOlikot / 2013-05-08 12:00 / Tysiącznik na forum
Panie Tusk te radary mają służyć do zarabiania czy poprawy bezpieczeństwa na drogach......?

Rozumiem że jedynym pomysłem tego rządu jest budowa przemysłu fotograficznego w POlandii.....
Jaki premier taka gosPOdarka...:):):)
kbx / 193.239.125.* / 2013-05-08 11:58
Przejechałem Niemcy, Austrię, Chorwację....nigdzie nie widziałem tylu fotoradarów co u nas. Dlatego dziwią mnie trochę te statystki. A druga sprawa taka, że tamci mają wszyscy DROGI, my mamy połączone ze sobą plamy asfaltu. U naszych zachodnich sąsiadów z KAŻDEGO dużego miasta do kolejnego dojedziesz bezpieczną autostradą. U nas? Fragmenty ich mamy tylko. Tu nie chodzi o żadne bezpieczeństwo, te rozwalone, słabe drogi im się przydadzą w procesie ściągania kasy z fotoradarów. Bo najłatwiej jest zostawić zniszczoną drogę, postawić ograniczenie i foto w tym miejscu. Ja się nie dziwię, że na zachód od nas jest opinia, że Polacy to patałachy i cwaniaki, które nie robią tylko wyciągają kasę na lewo. Takie się ma wrażenie wjeżdżając od zachodu do nas ;(
kierowca wyszkolony 1970 / 212.14.47.* / 2013-05-08 12:17
Tam fotoradary są tak montowane że ich nie widać. Przekrocz prędkość dozwoloną to zobaczysz jak są skuteczne fotoradary w Niemczech,
brudna noga / 2013-05-08 15:20
i zobaczysz tez ladny kwitek z zaplaceniem mandatu :D dziwne ze w austrii polacy potarfia jezdzic zgodnie z przepisami,,,, bo mandat 500euro napewno by mocno zabolal, moze to jest rozwiazanie?? a nie blyskotki ktore mozna zamalowac jak sie to czest owidzi...
czysta noga / 83.28.194.* / 2013-05-09 00:13
500euro może i nas boli.. ale nie normalnie zarabiajacego austryjaka.. ii tu jest różnica geniuszu...
wk1 / 78.88.13.* / 2013-05-10 21:30
Tak,tak,tak.Oni pieniążkami się rozrzucają.Na prawo i lewo,nawet nie zauważają że opłacają mandat.Tak są do tego przyzwyczajeni.
może wtedy zbierze / 79.185.175.* / 2013-05-08 11:11
ROSTOWSKI MUSI ZANIŻYĆ ODCZYTY W FOTORADARACH. NO I FOTOGRAFOWAĆ WSZYSTKICH PO KOLEI.
marek699 / 5.173.186.* / 2013-05-08 10:56
Proszę dołączyć wykres, ilość dziur na 100 metrów drogi w Polsce i innych krajach Eurapy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kierowca wyszkolony 1970 / 212.14.47.* / 2013-05-08 10:32
Tymczasem TVN 24 i jej czołowy gwiazdor dziennikarstwa Polskiego niejaki red. Kuźniar jak ten ostatni oszolom we wszystkich komentarzach tego serwisu dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz przeciwdziałaniu jeździe z nadmierną prędkością, zawsze komentował przestrzeganie tych przepisów ironicznie lub prześmiewczo i zawsze optował lub wręcz reklamował jazdę brawurową. Z tego co wiem to ten dziennikarz lubi ostrą , miejską jazdę i łamanie przepisów drogowych. kto wyśmieje taką postawę i takiego gwiazdora dziennikarstwa Polskiego? Czy znajdzie się taki odważny? Czy dziennikarze są ponad prawem? Wszystko wskazuje na to że w Polsce tak właśnie jest !!
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2013-05-08 10:24
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Jak drogi nie będą miały tysiąca dziur, przesadnej ilości zupełnie niepotrzebnych znaków drogowych i będzie więcej dróg szybkiego ruchu to kierowcy nie będą zestresowani i nie będą pędzili aby zdążyć tam, gdzie muszą ! Przykład - a no Niemcy, co przegrały wojnę ! Tam pędzi się na autostradach a nie na drogach lokalnych. Tam kierowca nie ma do odczytania masy niepotrzebnych znaków drogowych bo tam szanuje się pieniądze publiczne a tu zachodzi obawa, że ktoś komuś ułatwia produkcję tysięcy znaków. Tu w zasranej Polsce dziura na dziurze i kierowca musi dbać o swój samochów żeby nie urwać koła. Do tego znaki w hurtowych ilościach i każdy trzeba błyskawicznie zinterpretować. Dalej piesi co " wszystko mogą" i wchodzą pod koła jak stada baranów. Pełno syfu na drogach i setki samochodów o zużytym maksymalnie " wydechu" a więc smród. Poirytowany kierowca w korkach nie zdąży nigdzie i na to wszystko - a trzeba pamiętać, że cały czas śledzi się nawierzchnię aby nie urwać kół w najbardziej kretyńskich miejscach i krzaczkach policja rzekomo dbająca o bezpieczeństwo a tak na prawde zbierająca kasę dla Vincenta !!! Jak tu zachować rozsądek i jak ma być bezpiecznie ??? I jeszcze straże miejskie które zapomniały do czego są powołane !!! I o czym mówimy jeśli policjanci wezwani do dużej wyrwy w jezdni dają mandaty kierowcy za nieostrożną jazdę !!! CZEKAMY JAK PARU KIEROWCOM ODPALI I WPADNĄ W FURIĘ - WTEDY TVN BĘDZIE 60 GODZIN NA DOBĘ PROWADZIŁ ROZMOWY ZE SPECJALISTAMI CO BYŁO PRZYCZYNĄ STRZELANIN, OPLUCIA FUNKCJONARIUSZY, DEWASTACJI ITP. ITD. Wnioski są proste - tyle, że dla ludu bożego i kierowców a nie rządzących !
lkjhgfdsaa / 212.14.47.* / 2013-05-08 10:36
dla takiego kierowcy jak ty każda droga jest niedobra i wszystkie ograniczenia prędkości są niepotrzebne. Droga jest tylko dla takiego kierowcy rajdowego jak ty. Nieszczęściem jest wydawanie praw jazdy kierowcom o twoim charakterze.
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2013-05-08 12:49
Zapewniam cię żałosny człowieku, że jeżdzę bezpieczniej od Ciebie ! Na jakiej podstawie tak mnie oceniasz ? Jestem kierowcą o 25 letnim stażu i przebiegu grubo ponad milion kilometrów. Nie mam punktów i niezależnie od tego czy stoją w krzakach policjanci nie przekraczam z zasady linii ciągłych, nie łamię zakazów wyprzedzania i nie naruszam ograniczeń prędkości w miejscowościach. Pasy są dla mnie święte ! Jak nie rozumiesz o czym mówię to znaczy, że Twój iloraz inteligencji jest dużo poniżej średniej !
Przyjmij do wiadomości, ze cały ten cyrk to nie jest zapobieganie wypadkom drogowym tylko podkręcanie atmosfery i w efekcie bezsensowne stressowanie kierowców ! Zobacz jakie są warunki jazdy w Niemczech ! Tam notorycznie trąbią na kierowców przekraczających przepisy a w szczególności predkość poza autostradami. Pewno nigdy tam nie byłeś to skąd możesz to wiedzieć ! A może jesteś posłem albo policjantem z klapkami na oczach !?
Bo jak takiemu zwraca się uwagę na zagrożenia wywoływane przez karetki pogotowia na sygnale to niezależnie od okoliczności odpowiada - POJAZD UPRZYWILEJOWANY - KONIEC DYSKUSJI !
To całe nieszczęście tego kraju - czytasz i komentujesz ale niewiele z tego rozumiesz ! A może uważasz, ze piesi mogą chodzić gdzie chcą i jak chcą , dziury w drogach są OK a policja jest wyłącznie od podstępnego karania bez względu na okoliczności ! ! ! Twój komentarz jest żałosny ... .
2piR / 2013-05-08 10:06
jest 100 nowych lokalizacji?? haha a nie jest tak ze te lokalizacje ktore juz sa wybrane maja zostac dokladnie zweryfikowanie i przeszlo 80% tych stojacych obecnie fotoradarow zostanie zmieniona badz usunieta?? czy wtakim razie ,ontuje sie fotoradary dla kasy czy dla zwiekszenia bezpieczenstwa?
kierowca wyszkolony 1970 / 212.14.47.* / 2013-05-08 10:01
Tymczasem TVN 24 i jej czołowy gwiazdor dziennikarstwa Polskiego niejaki red. Kuźniar jak ten ostatni oszolom we wszystkich komentarzach tego serwisu dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz przeciwdziałaniu jeździe z nadmierną prędkością, zawsze komentował przestrzeganie tych przepisów ironicznie lub prześmiewczo i zawsze optował lub wręcz reklamował jazdę brawurową. Z tego co wiem to ten dziennikarz lubi ostrą , miejską jazdę i łamanie przepisów drogowych. kto wyśmieje taką postawę i takiego gwiazdora dziennikarstwa Polskiego? Czy znajdzie się taki odważny? Czy dziennikarze są ponad prawem? Wszystko wskazuje na to że w Polsce tak właśnie jest !!
feez / 94.254.129.* / 2013-05-08 09:50
swietny artykul...bardzo wyczerpujacy.slupki genialne.szkoda ze kampanii spolecznych jest tak malo dotyczacych wypadkow jazdy po pijaku po narkotykach jazdy za szybko.widzieliscje te brytyjskke reklamy dotykajace tego tematu? a u nas tylko zupki jogurty p*******.....szlag trafia jak slyszy sie zr kolejna cpunka jadac po amfir zabila dwojke dzieci albo zeee jakis debil wjechal w przytanek pelny lydzi jadac za szybko.gdzie w tym przypadku jest panstwo....powinny byc wysokie kary za brawurowa jazde...za jazde pod wplywem....wiecej policji na drogach wiecej kontroli...ale tej madrej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kierowca / 213.62.126.* / 2013-05-08 09:35
Posłowie, uchwalając fotoradarowe prawo, powinni najpierw uchwalić automatyczne uchylenie immunitetu w przypadku łamania przepisów drogowych. Albo tak zmienić immunitet by posłowie nie mogli unikać płacenia mandatów, a w przypadku jazdy po alkoholu automatycznie byli traktowani jak każdy inny obywatel.

A zamiast wydawać na fotoradary, za tą kasę można by policję wyposażyć w najnowocześniejsze alkomaty mierzące wstepnie spożycie alkoholu po uchyleniu szyby w oknie auta. Szybka wstępna ocena, czy kierowca się kwalifikuje do szczegółowego badania. I zagęścić takie kontrole - szybkie, przesiewowe badania, jeśli alkomat nic z powietrza auta nie wyczuje - nawet bez kontroli dokumentów.
I kontrole nawet na najdalszych wiejskich drogach, szczególnie w takie długie weekendy jak majowy.
kierowca wyszkolony 1970 / 212.14.47.* / 2013-05-08 09:59
W Polsce jest ogromna ilość wypadków spowodowanych nadmierną prędkością podczas jazdy na trzeźwo. Dlatego fotoradary są znakomitym narzędziem w walce z piratami. Sprawdzily się na zachodzie i sprawdzają się u nas. Fotoradary są obiektywne i są nieczule na łapówki oraz znajomości. Dlatego rodzą tak ogromny sprzeciw ze strony tych wszystkich uprzywilejowanych kierowców. Są znakomite i należy zwiększać ich ilość. Brawo fotoradary !!!!!!!!!!!!
bianco coco durex lex / 212.14.47.* / 2013-05-08 10:39
Jakiś pirat nieźle się napracował wstawiając te [-] na tym bardzo realnie oceniającym sytuację na polskich drogach komentarzu.
yamoto33 / 213.199.196.* / 2013-05-08 09:04
Baaardzo fajne są te tabelki i wykresy w artykule... Brakuje jeszcze TYLKO JEDNEGO !!! Ile kilometrów autostrad i dróg szybkiego ruchu przypada w Polsce na...1 kierowcę ???

Najnowsze wpisy