Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frank będzie kosztował 3,5 złotego. Zobacz, o ile skoczą twoje raty

Frank będzie kosztował 3,5 złotego. Zobacz, o ile skoczą twoje raty

Wyświetlaj:
ZettP / 83.31.225.* / 2011-06-17 07:47
A 2 tygodnie temu czytałem tu prognozę, że spadnie poniżej 3zł. Nie ośmieszajcie się tymi artykułami.
FrankownicA / 80.48.101.* / 2011-06-17 07:42
A czemu nie 4 albo 5? Ja prognozuję (na podstawie strzykania w kolanie i pieczenia za lewym uchem), że będzie 1,3347 w dniu 17 kwietnia 2063 r. Myślę, że moja analiza techniczna jest równie prawdopodobna, co ta pochodząca od analityków, ekspertów itp. ;)
A poważnie, NIKT nie jest w stanie przewidzieć dziś tego co będzie się działo w ciągu najbliższych miesięcy. Analizy są tyle samo warte, co te z lat 2006-2008 kiedy to prognozowano że frank dojdzie do poziomu 1,50 PLN. To między innymi dzięki tym "analizom" nadmuchano gigantyczną bańkę pod tytułem "umacnianie złotego". Na efekty nie trzeba było długo czekać...
eryrtytryrty / 212.14.47.* / 2011-06-17 12:15
Szybki wzrost kursu franka z 2 do 3 zł to była czysta spekuła.
lupuss / 83.24.202.* / 2011-06-17 09:29
Nic dodać nic ująć, jak to mawiali starożytni Polacy. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i jeszcze raz powołując się na mądrości ludowe: nie przejmować i dobrze się odżywiać.
wszystkie nazwy zarezerwowane to jak mam się nazwać? / 83.19.83.* / 2011-06-17 10:40
Myślałem przez chwilę jak można skomentować aktualną sytuację i wiesz co lupuss - trafiłeś w sedno.
Podziwiam Polaków za gospodarność. Nie daliśmy się zwariować boomowi konsumpcyjnemu (w porównaniu do Zachodu), czasy niedostatku zrobiły swoje i jesteśmy w dużo lepszej sytuacji niż niejeden w Europie. Mimo wszystko Polacy mają oszczędności, choć nie wiem jak to robią, nie zadłużają się nadmiernie i są rozsądni.
Apeluję tylko do młodego pokolenia, żeby przyjęło do wiadomości, że żyje w kraju rozwijającym się i na owoce pracy musi poczekać. Jak pokolenie ich rodziców na przykład. Własność i aktywa nie są najważniejsze w życiu.
Dziękuję.
sdgsgsfgsd / 193.104.184.* / 2011-06-17 13:35
nastepnego pokolenia nie bedzie dzietnosc 1,2 (najnizsza na swiecie) i 2mln mlodych za granica... gdzie widzisz nastepne pokolenie ?
dump / 80.123.141.* / 2011-06-17 11:02
zagadzam sie z toba. niestety to utopia bo kazdy chce teraz i juz miec wszystko
wszystkie nazwy zarezerwowane to jak mam się nazwać? / 83.19.83.* / 2011-06-17 15:07
Dzięki. Pewnie istotnie utopia... Osobiście, choć to banalne, winię media, marketing i kipiący pieniądzem świat. Reklama już mówi wprost: kup, wybierz, pojedź na wakacje, weź kredyt itd. Oczywiście nie liczę na to, że ktoś powie "nie kupuj jak cię nie stać". Tylko co nam wtedy zostaje? Bardzo bym chciał, żeby minął już cały ten czas, który musi upłynąć abyśmy ponownie wrócili do pierwotnych potrzeb i wartości: życia jako takiego, natury i radości, że samochód jedzie, telefon dzwoni a dom ma dach - zamiast polepszania wyposażenia o chłodzony schowek, kupowania telefonów z niepotrzebnymi funkcjami i za drogich mieszkań. Nie jestem nawiedzony, ale naprawdę wolę wakacje na Suwalszczyźnie od zatłoczonej Łeby.
!!!! / 31.174.121.* / 2011-06-17 07:23
ludzie przejrzyjcie na oczy .wszystkiemu winne banki.jedyny ratunek wycofać pieniądze wszyscy .co doprowadzi je do upadku a nie nas
60 / 83.145.169.* / 2011-06-18 14:05
Nie brać kredytów i zlikwidować konta bankowe.
jq / 192.193.116.* / 2011-06-17 07:05

Wczoraj za jednego franka trzeba było zapłacić ponad 3,30


Chyba szanowna redakcja raczy sobie zartowac... a co sie stalo z marzami bankow? Za jednego franka to podejrzewam ze kredytobiorca splacajacy dlug musial zaplacic przynajmniej 3,40.
Lomion / 81.210.17.* / 2011-06-17 14:19
Chyba że kupuje w kantorze, wtedy płaci mniej.
arch / 2011-06-17 07:07 / Tysiącznik na forum
Panocku barany się strzyże , nie zarzyna jak mówił baca ze wzgórz Golan !
residenzpalast / 178.235.4.* / 2011-06-17 06:56
i co na to "TUZY" dziennikarstwa /analitykow:-) / z Money??? przez pare lat opowiadaliscie bajki frajerstwu i co? tylko glupawe usmieszki w TV byly ze ci co to przepowiadali to oszolomstwo... gdzie SPECE z Łopen Fajansa czy Home Brokera( zreszta to ten sam diabel )..gdzie Majtkowski, Szweda, slawna Olenka Szarek, Grzyb ? no gdzie zescie sie podziali??? dajcie glos!!!- wytłumaczcie sie z tych waszych bredni! rozumiemy, rozumiemy- teraz robicie kariery w TV jako specjalisci od wszystkiego i od niczego....
arch / 2011-06-17 07:17 / Tysiącznik na forum
Zostaw w spokoju tych pseudo anli tyków . POsrali się ze szczęścia i cicho siedzą .
Polecam wtym miejscu ciągi Fibonacciego a właściwie praktyczne zastosowanie analizy Fibonacciego na rynkach inwestycyjnych. - DiNapoli Joe.
menxyz / 83.6.211.* / 2011-06-17 19:12
Nic innego nie pozostaje jaj jechać do Szwajcarii do pracy.
Przeliczając roboczogodzinną stawkę wynagrodzenia kredyt bęzie b.tani i zostanie jeszcze reszta ( nawet sprzątaczce).
W mojej wiedzy i ocenie jest żle a wszystko wskazuje,że będzie jeszcze trudniej.
Reasumując - wszystkie dziedziny zarobkowej działalnośći mają się zle,np.Skarb Pąństw,ZUS,podmioty gospodarcze etc...
Podwyszka VAT-u o 1% ( Państwo nie ma pieniędzy na dalszą rozbudowę administracji - picie kawy dalej jest w modzi i przy tej prracy nie ma kurzu ,wszelkim pociotkom trzeba wszak pomóc )..
1% vAT- owej podwyższki przy średnim koszyku ilości zakupowanych w miesiącu produktów w ilości ok. 50 x 1% ,daje zwyszkę kosztów utrzymania ok. 50 %.
Nie znam i nie słyszałem o pracodawcach podwyższający wynagrodzeni swoim pracownikom o ok.50%.
"Garnek" i to,żeby było co do niego włożyć jest juz obecnie najważniejszy iKoło się zamyka.Pracodawcom z uwagi na zmniejszające się obroty zmniejszają się zyski - konsekwencją dalsze redukcie etatów.Niebawę wzrost bezrobocia.Wynik -obszar niespłacanych kredytów rośnire w zawrotnym tempie.
Perspektywa ( w niedługim czasie), przebijemy Grecję i Hiszpanię kryzysem,biedą i nędzą.

W mojej ocenie wszelkie dywakacie,polemiki, i dyskusje "mądrali ekonomicznych i naukowych .
ŻYCIA MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ TYLKO OD ŻYCIA ( INTELIGENCJA JEST PRZEWIDYWANIE NASTĘPSTW I ZDARZEŃ ).
Nie zauważylem tego w powyżej zamieszczonych postach.
Nie zauważam tego w działaniach Rzadu i ekonomistów - z wiedzą książkową i studium naukowym .

Jedno co nie kłamie to samo życie i ekonomia.
Ono mówi głośno i wyrażnie jezeli umie się go sluchać.
Pozdrawiam Wszystkich piszących.
jaaaaaaaaaa / 194.11.254.* / 2011-06-17 21:12
ja chcialbym zauwazyc jedna rzecz:
NIE MA CIENIA ZNACZENIA ILE BY KOGOS KTO ZACIAGNAL KREDYT W 2008 w CHF KOSZTOWALA SPLATA GO DZISIAJ, gdyz w ogole nie ma takiej mozliwosci....

Jest i zawsze bylo cos takiego jak minimalny okres po ktorym mozna splacic kredyt hipoteczny i na pewno nie jest to, nigdy nie bylo i raczej nigdy nie bedzie 3 lata. Inaczej bylaby furtka na mega nisko oprecntowany kredyt gotowkowy
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy