Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frank dzieli polityków. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Frank dzieli polityków. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Wyświetlaj:
Ecke / 83.242.114.* / 2015-01-19 11:55
Znam przynajmmniej3 hurtownie, które swoje hale mają na franki kredytowane, przeszło 40 osób tam pracuje. Jedna już poleciała.
Jak frankowcy pójdą na dno, to pociągną za sobą całą gospodarkę.
Rząd chwalił się rozwojem gospodarki , gdy frankowcy napędzali rynek. Teraz cisza.. bamki się obłowiły , Tusk miał swoją zieloną wyspę, a na niej teraz przeszło milon ludzi, którzy mają kajdany, bo uwierzyli. Gdy brałem kredyt to miałem wybór, albo emigrować i tam zakładać rodzinę, albo tu wziąć kredyt i ryzykować.
Zaryzykowałem , bo patriotyzm, bo Mama, bo znajomi. Głupi byłem, taniej byłoby mi matkę zciągnąć z połową rodziny i ich utrzymać na zachodzie. Z resztą połowa ludzi co nie będzie w stanie spłacić, tak zrobi. Ciekawe kto wam zostanie by gospodarka ruszyła.. emeryci i górnicy z dopłatą na wyngiel... LOL
ZAŁUŻONY / 80.245.179.* / 2015-01-19 10:32
przestańcie być zawistni i pisać brednie !!! Brałem kredyt we frankach bo na złotówki nie było mnie stać (wysoka rata) - więc nie zazdrośćcie Polaczki i nie ubliżajcie innym. WY NIC NIE STRACICIE TYLKO BANKI MNIEJ ZAROBIĄ - MILIARDERZY !!!
anka939 / 178.252.38.* / 2015-01-19 09:51
Skąd w Was tyle jadu? Dlaczego, jeżeli w Polsce, ktoś zwraca na siebie uwagę bo jest źle, czy to nauczyciele, czy lekarze, pielęgniarki, górnicy to od razu trzeba ich hejtować? Komu z Was tak naprawdę zechciało się zaglądnąć do zapisu klauzul niedozwolonych uznanych przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Czy to źle, ze właśnie "frankowcy" chcą zobligowania banków do zaprzestania stosowania klauzul uznanych za niedozwolone i chcą zmian w przepisach dotyczących Bankowego Tytułu Egzekucyjnego? A jeśli chodzi o płacenie z "naszych" podatków. Pominę, ze z moich podatków idzie ogromna ilość pieniędzy na to na co się nie zgadzam, a związane jest z tym, ze przecież nasze państwo "nie jest kościelne".... i uważam, ze jeśli banki mają się rozliczyć z "frankowcami", to dobrze, skoro złodziejowi zabiera się skradzione przez jego machlojki pieniądze, to należy szanować złodzieja czy okradzionego? Cóż napisałam co uważam, dodam tylko, ze mnie stać było na to żeby wziąć kredyt w złotówkach i nie musiałam brać w obcej walucie. Życzę czytającym mój wpis, żeby w życiu podejmowali tylko słuszne decyzje, bo życie jest pełne niespodzianek.
Łukasz Polak patriota / 79.191.145.* / 2015-01-21 20:20
ja wziolem kredyt we frankach nie dlatego zeby smiac sie z kogos kto bierze w zlotowkach ale dlatego ze w polskiej mamonie nie bylo mnie stac a wiadomo prawie kazdy idzie gdzie najtaniej no i tam mialem najkorzystniejsze warunki bo w naszych zlotych glupie gatki ze to zdolnosc kredytowa itp.liczylem sie z ryzykiem walutowym zapewne jak kazdy ale nie do takiego stopnia.dla mnie sprawa jest jasna ktos to na gorze dobrze zaplanowal i robi na tym kase i to niezla dorabia sie na ludzkiej krzywdzie.dlatego to co ktos mowi ze trzeba bylo brac w pln ze pomoc sie nie nalezy to jest dla mnie chore,uważam że rząd powinien sie za to wziąść i pomóc,w końcu Rzeczpospolita to Polska,to my,nie my dla POlski ale Polska dla Polakow taka powinna byc ,powinna dawac szanse rozwoju kazdemu z nas,byc nadzieja na lepsze jutro a nie podcinac skrzydła !!!! tak to nigdy nie bedzie dobrze w tym kraju nie poto nasi przodkowie przelewali krew,jesli chcemy by nasza ojczyzna byla wielka musimy sobie pomagac i byc jednoscia a nie wystepowac przeciwko samym sobie
Cez825 / 83.11.34.* / 2015-01-19 09:51
Kilka faktów dla tych co dzisiaj są 'ekonomistami'

1. Lata 2007/2008 - hossa budowlana i bańka spekulacyjna naszych developerów - wzrost wartości mieszkania 50m2 z ceny 150 tys. do ceny 270 tys w czasie 18 miesięcy - NIE DZIWNE,
2. Lata 2007/2008 - dla tych co uważają frankowiczów za frajerów i wg. zasady polskości - im jest gorzej innym tym mi lepiej - kupienie takiego mieszkania jw. było nie możliwe ponieważ rata dla kredytu 300 tys. w Pln wynosiła 2450 Pln a w CHF 1350 Pln stąd brane kredyty nie dalatego aby spekulować tylko aby kupić ponieważ ludzie obawiali się dalszych podwyżek cen mieszkań,

3. Nalezy pamiętać że jeśli sytuacja się nie wyklaruje to średnio 300 tys. rodzin odda pieniądze do banków a nie wyda u wszystkich dzisiaj mądrych np. na wakacje, na samochód, na myjnię, w restauracji itp. średnio licząc jeśli to jest 300 Pln to jest miesięcznie 90 mln Pln do banków a nie na konsumpcję.

4. Na koniec małe pytanie co by było gdyby tych 300 tys. tzw. przez wszystkich frajerów nie kupiłoby wtedy mieszkań gdzie byłaby nasza gospodarka czy raczej firmy budowlane czy developerzy ???

Oczywiście teraz mamy cały sztab ekonomistów najmądrzejszych na świecie + politycy chcący wyjść na równie mądrych powtarzając to samo co inni - należy brać kredyt w walucie w której się zarabia. Pytam się gdzie byli wszyscy fachowcy w latach 2007/2008 dlaczego nikt ludzi nie odciągał od takich decyzji. Takich przykładów jest całe mnóstwo np.AMBERGOLD - gdzie nasi politycy ?

Pozostaje płacić i nic więcej. Umiesz liczyć licz na siebie - FRANKOWICZ.
pitt321 / 83.17.3.* / 2015-01-19 09:37
To ja jako kredytobiorca złotówkowy chcę mieć takie samo oprocentowanie kredytu jak w CHF, oraz wyrównanie rat za lata poprzednie kiedy to kredyt złotówkowy był o wiele droższy od kredytu w CHF
franekdolas194 / 178.235.50.* / 2015-01-19 09:16
Frajerofrankowicze sami sobie są winni, wiedziały gały co podpisywały a teraz frajerofrankowicze płaczcie i płaćcie
złotówkowicz / 87.119.40.* / 2015-01-19 08:42
Nie wiem dlaczego ZAWSZE można pomagać górnikom a nie mozna frankowiczom?? Bo nie machaja pałami przed głowami posłow PO?? Powinni zebrać się i podpalic pare opon pod sejmem i zaraz zanlazło by się z 2,3 mld PLN na pomoc.
adam67 / 178.252.38.* / 2015-01-19 10:21
hehehe, to akurat tyle co idzie w ciągu jednego roku na wypłaty dla "katechetów" :) ciekawe które pieniądze byłyby lepiej wydane :D :D
AUWMEN / 192.176.1.* / 2015-01-19 08:27
JA PIERNICZĘ , CO WY TU ZA BREDNIE WYPISUJECIE. NIE CHCE OD PANSTWA NIC A NIC JEDYNE CZEGO ZADAM ZA MOJE PODATKI TO LOGICZNE I PRAWDZIWE PRAWO JEDYNE CZEGO OCZEKUJE OD PANSTWA, ZEBY ZMINIL USTAWE W TAKI SPOSÓB ABY KREDYT HIPOTECZNY BYL PRAWDZIWYM DO CHOLERY KREDYTEM HIPOTECZNYM ZATEM ABY JEZELI JEST UDZIELONY KREDYT GDZIE ZABEZPIECZENIEM JEST HIPOTEKA TO BANK MA PRAWO TYLKO I WYLACZNIE DO TEGO ZABEZPIECZENIA A NIE DO MOJEGO SAMOCHODU , PENSJI I BRUDNYCH GACI - ZAPEWNIAM WAS ZE I UDZIELANE KREDYTY BYLYBY Z GLOWĄ PRZEZ BANKI A TE KTORE ZOSTALY UDZIELONE W INTERESIE BANKU BYLOBY ABY KLIENT GO LADNIE SPLACAL. TO JEST JEDYNE CZEGO ZADAM - ABY USTAWA STWIERDZILA ZE UDZIELANE KREDYTY HIPOTECZNE BYLY NIEZGODNIE Z PRAWEM I ZOSTALY OBLIGATORYJNIE PRZEZ BANKI ZMIENIONE NA PRAWIDLOWE ZAPISY WE WSZYSTKICH KREDYTACH JUZ SPISANYCH JAK I NA BIEZĄCO UDZIELANYCH
AMEN
eduardoIV / 31.61.138.* / 2015-01-19 07:57
1. Jeżeli rząd pomoże teraz "frankowiczom" to wygra wybory na 100%. Rachunek jest prosty: 700.000 kredytów X 2 osoby + rodziny to elektorat który zdecyduje o wyniku wyborów. Pomoc musi być jednak szybka i konkretna, a nie jakieś obiecanki.

2. Jeśli rząd nie pomoże "frankowiczom" to wystarczy, że PIS tylko obieca, że pomoże i wygra wybory. Proste !
aleksander42 / 2015-01-19 07:22
Tak dziwnie/!/ składa się,że osoby biorące pożyczki po ok.300 000 zł to ludzie dobrze sytuowani, gdyż w przeciwnym przypadku bank nie uznałby ich zdolności kredytowej. I to właśnie tym kredytobiorcom chcą dać dodatkowe wsparcie finansowe.Powód jest jeden! Wśród zamożnych kredytobiorców jest liczna grupa decydentów, którzy chcą dać trochę forsy samym sobie. ... a emerytom można dać pozorowaną, groszową podwyżkę!
starydziad / 83.29.83.* / 2015-01-19 10:36
No właśnie we frankach wciskano kredyty ludziom - którzy nie MIELI WYSTARCZAJĄcej ZDOLNOCI KREDEYTOWEJ W ZŁOTÓWKACH - więc to nie tylko ludziki z Warszawy kupujący mieszkania pod wynajem, ale też emeryci, którzy na starość chcieli mieć swój dom (żeby móc zostawić cokolwiek dzieciom)
K2248 / 5.60.13.* / 2015-01-18 23:25
Mnie nie było stać na kredyt we frakach - zalało zarabiałem - czyli ryzyko ponieśli bogaci?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bogaty franek / 188.116.35.* / 2015-01-19 07:15
Ale teraz w imię sprawiedliwości będziesz nam musiał pomóc, bo zbliżają się wybory a politycy doszli do wniosku że można na tym parę punktów zarobić.
Ale to nic dziwnego.
Zawsze był transfer od biednych do bogatych.
A skoro jesteś biedny, to sam jesteś temu winien!
addii / 31.61.138.* / 2015-01-18 22:28
1. Jeżeli rząd pomoże teraz "frankowiczom" to wybory ma wygrane na 100%. Rachunek jest prosty: 700.000 kredytów X 2 osoby + rodziny, to elektorat który zdecyduje o wszystkim !!! To jednak musi być pomoc realna a nie zapowiedzi i obiecanki

2. Jeżeli rząd nie pomoże teraz "frankowiczom" to wystarczy, że PIS obieca że pomoże i on wygra wybory
mnmnmnm / 89.67.70.* / 2015-01-18 22:16
Jeżeli frankowicze dostaną pomoc to w przypadku, gdy wibor wzrośnie złotówkowi powinni także otrzymać pomoc bo nie byli świadomi że wibor może wzrosnąć.
Właściciele małych mieszkań za gotókę, którzy kupili je nie mając dzieci powinni dostać pomoc na zakup większego bo jak mogli przewidzieć że będą mieli dzieci.
FrancoLoco / 185.38.224.* / 2015-01-18 22:13
Frankowcy poprzez podatki finansowali: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych ulgi budowlane itd.,teraz czas na Frankowiec na Swoim aby sprawiedliwości społecznej mogło stać się za dość.
Pozdrowienia dla wszystkich frankowców.
mnmnmnmn / 89.67.70.* / 2015-01-18 22:21
Masz rację bo tylko frankowicze płacili podatki, wszyscy inni mieli ulgi.
Co to za pie....enie!!!!!
trollstein / 46.31.32.* / 2015-01-19 07:24
czyli co misiu, wszyscy Polacy to katolicy,
bo budżet finansował Świątynie Opatrzności?

Problemem jest raczej to, że nasza żenująca waluta spada nawet gdy inne waluty regionu się trzymają, wiec o czym tu mowa. Spekulacja i tyle.
mnmnmnm / 89.67.70.* / 2015-01-18 22:09
Frankowiczom należy pomóc i od razu ubezwłasnowolnić, aby nie mogli do końca życia podejmować żadnych decyzji.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy