Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frank dzieli polityków. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Frank dzieli polityków. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Wyświetlaj:
sowa56 / 89.71.66.* / 2015-01-18 15:37
Dlaczego nie przewalutowali kredytów jak frank był po 3.50, mogli to zrobić, ale i tak relatywnie płacili niższe raty niż zadłużeni w złotówkach. Trzeba porozumieć się z bankami, bo okoliczności spłaty zostały szokująco i nieprzewidywalnie zmienione. A przede wszystkim znieść bankowy tyt. egzek. starczy.
gortie / 5.172.252.* / 2015-01-18 18:10
Nie wiem skąd te teksty o płaceniu niższych rat. Niższe były do 2008, a od tego czasu niższe nie są. W dodatku kilka banków. - mBank, Raffaisen, Santander i parę innych - zawarło takie zapisy w umowach, które w mniemaniu banków podzielają na dowolne i niezdefniniowane ustalenie oprocentowania. Ich klienci płacą dziś taki % jak złotówkowi.
Problemem jest jednak nie wysokość raty tylko rosnące ciągle zadłużenie. Kredyty nie są spłacane mimo iż raty są płacone tylko rosną.

Gadanie i "ratach" jest mydleniem oczu przez bankowy PR. W końcu media należą do banków. (sprawdźcie kto jest właścicielem choćby Agory). W zachodnich mediach zupełnie inaczej widzą ten problem. Poczytajcie choćby co piszą o CHF i Polsce na bloombergu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-18 15:56
W rozmowach z bankami sami nie mamy szans na wywalczenie czegkolwiek.
Banki mają korzystne dla siebie zapisy w umowach i tego się trzymają.

"Podjęcie dalszych kroków Janusz Piechociński uzależnił jednak od rozwoju sytuacji na rynkach. Jeśli frank zejdzie poniżej 4 złotych, będziemy mieli inną presję na dokonywanie zmian w regulacjach. A jeśli utrzyma się dłużej (...) to trzeba będzie myśleć o planie racjonalnego wsparcia - mówił."

Odkładanie problemu na pózniej (bo nie ma presji) doprowadziło do tego, co teraz mamy.

Zmiany w regulacjach powinno sie wprowadzic mozliwie szybko, niezaleznie od zmian kursu franka. Kredyty są zaciągane na wiele lat, więc problem nie zniknie, gdy frank trochę osłabnie.
I nie chodzi tu o pomoc dorażną (zapomogi od państwa) tylko o ograniczenie zysków banków, tak by nie mogły kursem franka pompować rat w górę praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Zapisy umów umożliwiające bankom żądanie dodatkowych zabezpieczeń gdy kwota kredytu przewyższa wartość nieruchomości powinny być unieważnione, albo mocno ograniczone.
plimpor / 37.152.19.* / 2015-01-18 15:14
"Frank w cenie 4 złotych oznacza, że większość osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne [..] płaci już w tej chwili ratę o prawie 50 procent wyższą niż na początku"

CHYBA O PONAD 100% JEŻELI KURS OSCYLOWAŁ NA POZIOMIE 2,10 ZŁ ZA 1CHF
mno_1966 / 87.205.206.* / 2015-01-18 15:30
Czytaj ze zrozumieniem.
Rata zależy od kursu i LIBORu, a ten spadł z 2,7 do zera i za chwilę będzie ujemny w świetle -0,75% podstawowej stopy CHF.
Poza tym okolice 2zł za CHF to był bardzo krótki okres-co nie znaczy że nie ma ludzi którzy mieli "szczęście" wziąć kredyt w tym czasie:(
Rzezniktrpjmiasta / 213.158.218.* / 2015-01-18 15:03
Jaka pomoc ? A mi ktos pomagal jak w pln mam kredyt i placilem wyzsza rate jak frankowcy ? Jest ryzyko walutowe jest zabawa jak podpisywano kredyt w frankach to moga skoczyc bankom no wszystko na prawie i tyle !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ah-med / 212.4.81.* / 2015-01-18 14:55
Dlacego pomagamy obcym niegospodarnym państwom (Grecja, Ukraina, Cypr), a pomoc dla polskich obywateli nazywamy niemoralnym??
Bezerbur / 83.6.201.* / 2015-01-18 16:03
W jakichś państwach islamskich hazard jest zabroniony, ponieważ obywatel nie jest świadomym człowiekiem. Podobnie jest z kredytami, że obywatel jest nieświadomy a podejmuje decyzje. Ratę kredytu trzeba traktować jak czynsz za wynajem. Minęło 14 lat wynajmowania, obywatel nie ma na czynsz w tym locum więc szuka sobie tańszego. Bank licytuje mieszkanie i może odzyskuje niespłacony kapitał.. Bank nie powinien mieć prawa do kar za odstąpienie od kredytu. Jakie są tu w ogóle problemy? Jak w ogóle może powstać pomysł o jakiejś pomocy? No chyba tylko z prywatnych źródeł.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 15:04
Każda pomoc jest niemoralna
Pomagać mozna ludziom z porażeniem mózgowym i rakiem bo na to nie mieli wpływu
Ty świadomie brałeś kredyt więc miej honor i go splać
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 15:10
Tu mamy jak widzę do czynienia z jakimś pracownikiem banku, który dawał kredyty we frankach i teraz zażarcie broni swojego pracodawcy. Wnioskuję po tym, że kolega pisze o "honorze" w kontekście kredytu bankowego, który sam w sobie, jako lichwa, nie ma z honorem nic wspólnego.
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 15:20
To po co brałeś honorowy człowieku?
Nie pracuje w banku
Mój znajomy brał kredyt we franku i wystawił futures na 100000 na wzrost kursu
Więc jak mu kredyt rośnie to i futures mu rośnie i odwrotnie
Autem też pewnie bez ubezpieczenia jeździsz na lysych oponach :-)
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 15:46
Dużo Ci płaci Twój bank za Twoją propagandę? I kto tu udaje honorowego? To Ty zażarcie teraz grasz sprawiedliwego i nazywasz ludźmi niehonorowymi, bo nie są w stanie spłacać. Ewidentnie jesteś jednym z tych krwiopijców bankowych.

Ciągle się czepiasz, że protestujesz przeciwko temu, żebyś teraz Ty się składał na frankowców. A ja np. nie jestem za tym, żeby Państwo wzięło na siebie pomoc, tylko żeby Pańtwo wymogło na bankach, żeby to one wzięły na siebie dziś część konsekwencji. Co to realnie oznacza? Że zarobią trochę mniej. Ty w takim razie jesteś tak naprawdę przeciwny innym ludziom. Ja też płacę podatki od zawsze i dlaczego Państwo nie ma mnie ochronić, a zabrać bankowi?

Ale Ciebie to nie obchodzi, bo jesteś na garnuszku takich banków właśnie i masz pewnie płacone za każdy komentarz.
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 16:13
Nie jestem sprawiedliwy tylko nienawidzę zebrania i nieudaczników
Powinni wam przewalutowac z dnia zaciągnięcia kredytu + wibor czyli 30% dopłaty
Nie pracuje w banku ani żadnej innej instytucji pejsowofinansowej bo pewnie wiesz z jakiego narodu się Lichwa wywodzi
Mi nie chodzi o frankowcow tylko o roszczeniowe podejście społeczne
Socjaliści zabijecie europe
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 16:21
Ale to nie jest chyba roszczeniowe podejście, jeśli obywatele chcą po prostu korzystniejszej dla siebie regulacji banków? Bo dziś umowy frankowe pozbawiają klientów wszelkich praw. Rośnie kurs - to płać niewolniku bez gadania i jeszcze szykuj dodatkowe zabezpieczenie kredytu, który przerósł już wartość twojej nieruchomości...

Nie zapominaj też, że dzięki temu, że niby kredyty frankowe były tańsze przez jakiś czas, ich kredytobiorcy mogli więcej zaoszczędzić, czyli więcej wydawali, co też przekładało się na wpływy do skarbu państwa. Dziś te wpływy znacznie się zmniejszą, bo ponad milion obywateli będzie musiało zacisnąć pasa.
Sven Niehannavald / 46.77.124.* / 2015-01-18 20:58
Przecież sami pisaliście że 'chcemy ryzykować'. O tutaj:

http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/money;pl;do;uokik-u;pomozcie;klientom;bankow,245,0,166389.html
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 17:25
Roszczeniem w ujęciu procesowym jest każde zamieszczone w pozwie żądanie udzielenia przez sąd ochrony prawnej powodowi. Roszczenie formalne odpowiada roszczeniu cywilnoprawnemu tylko w przypadku powództwa o świadczenie - najczęściej o zapłatę lub o wydanie rzeczy. Poza tym jest pojęciem szerszym, bowiem obejmuje także żądanie potwierdzenia przez sąd skuteczności skorzystania przez powoda ze swojego prawa kształtującego lub zarzutu materialnoprawnego - tak w przypadku powództwa o ustalenie prawa lub stosunku prawnego. Wreszcie w zakresie pojęcia roszczenia procesowego mieści się nadto prawo żądania sądowej zmiany treści stosunku prawnego w oparciu o szczególny przepis ustawy (np. żądanie waloryzacji) - tak przy powództwach o ukształtowanie
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 17:22
5 milionów kredytobiorców w zł nadrobi straty budżetu
Poprosimy o wibor w Polsce 0,00
f rank owicz / 178.36.237.* / 2015-01-18 14:16
Szanowni Państwo!

Zbieramy chętnych na pozew przeciwko Komisji Nadzoru Finansowego. Koszt ok. 100 PLN od osoby. Z żądaniem odszkodowania od Skarbu Państwa za brak ostrzeżenia klientów przed ryzykownym produktem finansowym i ZNACZĄCYM (wykraczającym poza to, co zawarto w rekomendacji i wszystkich naszych umowach) RYZYKIEM KURSOWYM.

KNF wiedziała, ostrzegła przed tym jedynie banki, o nas zapomniała, pomimo ustawowego obowiązku!

Chętni/deklaracje - proszę przesyłać na adres: traducciones@home.pl
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
trupek / 83.27.161.* / 2015-01-18 14:35
[...]
Nie dość, że ludzie mają problem ze spłatą rat to jeszcze chcecie od nich stówę wyciągnąć na jakieś bzdurne pozwy bez szans powodzenia.
Przecież tylko ostatni dyletant mógł nie zdawać sobie sprawy z ryzyka kursowego. , Poza tym jakby tak uczciwie przeliczyć, to frankowicze pewnie i tak są do przodu w stosunku do kosztów obsługi kredytów i wysokości rat jakie by musieli spłacać, gdyby wzięli swoje kredyty w złotówkach.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
radykalny od wczoraj / 178.36.237.* / 2015-01-18 14:58
Co ty chrzanisz bankowy PRowcu? Złotówkowy z każdą ratą ma mniej do spłaty, a frankowcom co chwilę wzrasta dług. Te kredyty są płacone, ale nie są spłacane. Raty rosną i rośnie zadłużenie.
Od dawna raty frankowcow są wyższe od rat złotówkowych. Banki nie uznają ujemnego LIBORu a część ma oprocentowanie na poziomie złotówkowych (slynny pozew nabitych w mBank).

Jak nie zrobią r*********** większej niż górnicy (a jest ich grubo ponad milion) to politycy się nie ruszą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 14:41
A może skończymy wreszcie piep***ć o tym, że frankowicze są "do przodu"? Moja rata wynosi na dzień dzisiejszy (po nowym kursie) ponad 2000 zł. Co mnie obchodzi, że gdyby mi bank dał w 2008 roku analogiczny kredyt w złotówkach, dziś byłbym do przodu? Nie dał mi wtedy kredytu w złotówkach, więc w ogóle nie ma o czym gadać... A ja dzisiaj płacę ratę o 800 zł większą niż kiedy go brałem. Jestem super do przodu.
jfk. / 46.113.209.* / 2015-01-18 14:13
Czuję się jak idiota. Przez pięć lat spłacam kredyt w złotych bo bałem się ryzyka. Wzywam Rząd do wypłacenia różnicy w ratach które ja musiałem ponosić biorąc kredyt w polskiej walucie.
AdamM3 / 93.105.178.* / 2015-01-18 17:13
Jeśli rząd dopłaci "frankowcom" to biorąc pod uwagę równość obywateli wobec prawa powinien też dopłacić "złotówkowcom" i to dużo więcej.
Budapest / 213.158.218.* / 2015-01-18 13:09
Państwo na odsetkach odpysanych od podatku traci około 150 do 350 millionów złotych. Około 400-700 millionów wędruje do banków co potem skutecznie jest wypomopowany z kraju.

Rząd po za tym pomagał tym którzy budowali się na terenie zalewowym. Jaka jest róznica?


Założenie jest takie że rata idzię w gore o 1000 pln, połowa tego to odsetki, I że gro kredytów we franku szwajcarskim był brane w latach 2002-2006
sza / 178.42.80.* / 2015-01-18 12:49
Dlaczego każdy chce kupować szwajcarską walutę ?
To najważniejsza odpowiedź ,bo Euro za chwilę stanie się walutą śmieciową .
Bo Szwajcarskie banki wiedzą jak bronić swoich interesów.
Coś śmierdzi i oni zabezpieczają swoją walutę ,to wyprzedzające uderzenie w malutkich aby malutki nie mógł kupić za dużo Franków
Bezerbur / 83.6.201.* / 2015-01-18 17:07
Jaka jest płaca minimalna w Szwajcarii? A szwajcarska pasta do zębów jest tańsza od polskiej. Tam jest tak efektywna produkcja. Banki to zmyłka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ryszardw / 83.5.114.* / 2015-01-18 12:21
W roku 2006 Instytucje reprezentujące sektor finansowy, nieruchomości i spraw publicznych zwróciły się z apelem do Komisji Nadzoru Bankowego o zaniechanie dalszych regulacji dotyczących kredytów hipotecznych udzielanych w walutach obcych. - Młodzi przeciwko regulacjom KNB i ZBP.
itd.
Dlaczego mam płcic rylom i idiotom.?
Budapest / 213.158.218.* / 2015-01-18 13:13
1) Bo budżet Państwa będzię mniejszy
2) Bo tylke kasy zabraknie na wewnętrznego popytu
3) Bo nie Ty byś płacił tylko ryzyko kursowe ponad normą (spekulacja i interwencyjna polytika monetarna) powinno być przeżucone na banki
każdemu swoje / 178.36.241.* / 2015-01-18 11:40
No to teraz możecie przeprosić rodziców za posądzanie o nieudolność.Ich też podobnie wycyckano na: książeczkach waszych mieszkaniowych, złocie i dolarach po 1,3k.
raf123123 / 90.206.16.* / 2015-01-18 11:36
powinno sie wprowadzic zakaz udzielania kredytow w walutach obcych. Widac ze frank szwjcarski jest beznadziejna waluta. Nawet rubel rosyjski nie mial takich wachan w ciagu jednego dnia.biezesz w lokalnej walucie wiesz jakie masz ryzyko a jak w obcej walucie jest zdany na laske innych panstw. W ogole uwazam ze ludzie zostali wpuszczeni w maliny z tym frankiem gdyz oparto na walucie kraju parnastu milionow ludzi i gospodarce ktora nie ma znacznego wplywu na globalna ekonomie.
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-18 12:43
Taki zakaz KNF wprowadziła, ale niestety mocno się z tym spóżniła i stąd tak duza skala problemu: 700tys rodzin umoczonych w kredyty frankowe.
tusbdz / 5.172.252.* / 2015-01-18 11:27
Jak frankowcy nie wyjdą na ulicę, nie zrobią zamieszek przy których górnicze się schowają, to nadal będą dojeni. To 500 czy 700 tysięcy rodzin (media różnie podają). To milion-półtora wyborców, z dziećmi jeszcze więcej obywateli. A ich rodzice, rodzeństwo... Ale politycy postrzegają ich jako rozproszoną grupę, w większości glosująca za PO.
Tylko że PO ich dy...a, a zaspokaja z ich podatków roszczeniowe grupy zawodowe.

W mediach (należących do funduszy których właścicielami są banki - choćby taki koncern Agora), ściemnia się podając tylko wysokość raty. Ale nie wspomina się o tym że kredyty nie są spłacane bo zadłużenie co chwila wrasta. Złotówkowi płacą raty i kredyt maleje, a frankowcy płacą i rośnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ryszardw / 83.5.114.* / 2015-01-18 12:22
ale to była ich suwerenna decyzja i kazdy powinien za nia ponowsic odpowiedzialnosc.
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 13:13
Bardzo mnie rozjusza jak wszyscy "mądrzy" nagle zabierają głos i mówią, że "frankowcy" przecież sami podjęli ryzyko, to teraz powinni ponieść odpowiedzialność. No nie do końca tak, drogi panie. Kiedy moi rodzice brali kredyt w 2008, nie było mądrych, którzy by trąbili jak dziś "nie bierz w walucie, bo za 7 lat frank zdrożeje i co wtedy?". Nie było akcji informacyjnej, nie było analiz, porad itp. itd. Nie każdy jest ekonomistą i nie każdy zna się na finansach. Bank zachęcał i reklamował taki kredyt jako fantastyczny produkt finansowy. Dziś odpowiedzialność nie powinna spadać tylko i wyłącznie na klientów - banki powinny także przejąć część odpowiedzialności! Tak jak ktoś napisał - one po prostu mniej zarobią, a nie stracą! Także może się proszę najpierw zastanowić zanim się coś napisze, to nie boli.
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 14:00
Chwilówki też reklamują i co bierzesz je? Jak tak to gratuluję
Ja brałem w 2007 w zł i pół roku się gimnastykowalem żeby dostać zł. Na CHF miałem zdolność na bańke ale nie jestem niepoważny żeby swoje życie opierać na hazardzie bo czym innym jest grą na walucie?
2006-2008 rządy pis
2006-2008 najwięcej udzielonych kredytów CHF
Nie jestem za żadna partia ale teraz widać kto popełnił największe błędy
Nie dla socjalistów gierek też opierał wzrosty na kredyt
Skończcie wreszcie pomagać komuchy
ryszardw / 83.5.114.* / 2015-01-18 16:08
„Wolność dla marzeń, wolność dla kredytów”
tym hasłem walczono w 2006 roku o kredyty we frankach

W roku 2006 Instytucje reprezentujące sektor finansowy, nieruchomości i spraw publicznych zwróciły się z apelem do Komisji Nadzoru Bankowego o zaniechanie dalszych regulacji dotyczących kredytów hipotecznych udzielanych w walutach obcych. - Młodzi przeciwko regulacjom KNB i ZBP.
itd.
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 14:48
Co ma piernik do wiatraka? Co Ty mi tu będziesz porównywał chwilówki do kredytu oferowanego przez bank? Moi rodzice się w 2008 też pół roku gimnastykowali, żeby dostać w zł - nie dostali. Wzięli w CHF, nie bańkę, tylko dużo mniej. Liczyli się ze skokiem kursu, ale, do jasnej cholery, nie takim skokiem! Jak brali frank kosztował 2 zł, a dzisiaj prawie 4,5 i to nie koniec złych wieści, bo może być jeszcze gorzej. Jak była afera amber gold, to jakoś państwo pomogło, wtedy poszkodowani też mieli żal, że nikt ich nie informował. Górnikom też pomagamy. To ja, jako frankowicz, także będę się tego domagał. Górników jest z 10000, a takich jak ja prawie milion (licząc wszystkie osoby w rodzinie).
mno_1966 / 87.205.206.* / 2015-01-18 15:38

Jak była afera amber gold, to jakoś państwo pomogło,

Jak pomogło-bo chyba mi coś umknęło!
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 15:55
Ok, z tym amber gold to pomyłka. Jakoś wydawało mi się, że państwo pomaga w procesach czy odszkodowaniach, ale nic takiego teraz nie znajduję w internecie, więc wycofuję to.

Całej reszty nie.
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 14:59
Ja jako Polak nie zgadzam się na socjalizm i pomaganie komukolwiek
Może vat do 30% podniesmy bo trzeba utrzymać ryzykantow
Jeśli cię nie stać trzeba było wynajmować albo kupić mniejsze
Nie dla komuny
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 15:06
Powiedz to samo wszystkim, którzy kupili mieszkanie w ramach Rodziny na swoim albo Mieszkania dla młodych, do którego również dopłaciłeś. Nie trzeba podnosić vatu, wystarczy obciążyć kosztami banki, które świadomie narażały klientów na ryzyko, a dzisiaj się obławiają potrójnie. Dało się na Węgrzech? Dało. Tak dla ochrony swoich obywateli przez państwo, w którym płacą podatki.
werwesafsfasdfas / 89.71.81.* / 2015-01-18 22:44
"Powiedz to samo wszystkim, którzy kupili mieszkanie w ramach Rodziny na swoim albo Mieszkania dla młodych, do którego również dopłaciłeś."
uwierz mi, zapewne mowi to samo; kazdy kto pzreciw socjalizmowi jest tez przeciw rodzinie na swoim;
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 15:53
Twoja ignorancja socjalistyczna mnie przeraża
Dotacje lokalne dla studentów do solarow do kredytów to co innego niż gra na giełdzie czy na walucie
Nikt nie każe chodzić do banków, maklerów, kantorów punktow lotto
Jeśli ja robię zakupy w stanach cz Hk ty pokryjesz moje ryzyko kursowe¿
OBCIĄŻENIE banków obciąży moje darmowe konto i zwroty za zakupy
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-18 13:08
Każdy ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje, co nie zmienia faktu, że Państwo powinno interweniować, biorąc pod uwagę skalę problemu.

Przydałby się nam ktoś taki jak Orban, kto postawi się bankowej finansjerze i wprowadzi przepisy chroniące obywateli przed niekorzystnymi zapisami w umowach kredytowych i przed nadmiernymi kosztami kredytów.
Na dzień dzisiejszy nikogo takiego nie widzę.

Jedynie posłowie PIS wypowiadają się z sensem w tej sprawie, ale na razie są to dla mnie takie gadki szmatki typowe dla opozycji, z których nic nie wynika.
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-18 11:09
Za obecną sytuację kredytobioróców współodopowiedzialne są banki które sprzedawały kredyty w CHF na masową skalę i KNF tolerując przez wiele lat tę sytuację.

Na Węgrzech i w Hiszpanii władze nie trzymały kciuków i nie przyglądały się bezczynnie co będzie dalej, tylko stanęły w obronie swoich obywateli w nierównej walce z bankami, które sprzedały lichwiarskie kredyty w CHF.

Na obecny rząd Kopacz i koalicję PO/PSL nie liczę, natomiast jesili politycy PIS zobowiążą się do konkretnych dzialan w tym temacie po wygranych wyborach, to mają mój głos.
independent white nigga / 5.173.137.* / 2015-01-18 14:10
Mój głos ma partia która w końcu przestanie pomagać
Egoizm doprowadzi do socjalizmu bo mi daj, mi się należy :-)
Matuszka Rosja mam nadzieję nie wróci na nasze ziemię mimo socjalnego myślenia społeczeństwa. Proponuję rozdzielić Polsce na dwie części kapitalustyczna
Od Wisły w lewo i socjalna od Wisły w prawo.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
dsfadsfasdfasdfad / 89.71.81.* / 2015-01-18 22:51
czyli chcesz rozbioru Polski; [...]
przypominam ze najwieksze poparcie np. dla SLD jest w zachodniopomorskim i na slasku; podzial na pis i po jest po rowno we wszystkcih wojewodztwach, z mala przewaga jednych badz drugich w danym i nigdzie nie ma wyraznego podzialu, ze tu glosuja tylko za pis tu za po; to tylko bajki z tym podzialem w ktore wierza
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Renata1010 / 178.42.187.* / 2015-01-18 11:08
Ja dostałam kredyt we frankach ponieważ w złotówkach niemiałam zdolności kredytowej. Skoro bank udzielił mi takiego kredytu to powinien teraz też poczuwa się do odowiedzialności
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qasd / 62.21.43.* / 2015-01-18 13:29
ja też dostałam kredyt w CHF, bo na złotówki nie miałam zdolności... swoją drogą ciekawe jak to możliwe
catalina66 / 83.6.134.* / 2015-01-18 13:57
Ja również dostałam kredyt w CHF, bo w złotówkach nie miałam zdolności kredytowej. Tylko nigdy nie zobaczyłam ani jednego franka. Kredyt wypalacano w złotówkach choć walutą kredytu był CHF. Czy to zgodne z Prawem Bankowym? Raczej nie.
Gosciu / 37.209.128.* / 2015-01-18 10:45
Mam kredyt w chf. Fakt biorąc go liczyłem się z pewnym ryzykiem ale nie do takiego stopnia. Myślałem raczej o kilkudziesięciu groszach. Wszędzie banki przekonywały o stabilności i bezpieczeństwie takiego kredytu. Nie chciałem na nim zarobić a jedynie spokojnie zakupić nieruchomość. Patrząc z perspektywy gdybym wiedział o tym co się stanie cisnął bym na PLN. W cały problem wkład maja po części wszyscy. Ludzie nie do konca świadomi raz. Knf i politycy ustalający prawo pod banki dwa. A największy udział maja rzecz jasna banki. Robiły to one dla rzecz jasna dla zysku ale nie proporcjonalność odpowiedzialności za ryzyko jest rażąco zbyt wysokapo po stronie klienta bank właściwie nie ryzykuje niczym. Zastanawia mnie poruszana często możliwość straty na takich kredytach przez banki wyrazie systemowego rozwiązania. O jakiej stracie mowa? Banki te nigdy nie posiadały chf ów przeliczenie to za każdym razem było czysto wirtualne. Oznacza to ze nie ma mowy o stratach a mowić można jedynie o zmniejszeniu zysków z takich kredytów w stosunku do banków.
ryszardw / 83.5.114.* / 2015-01-18 12:28
KNF(dawniej KNB) i ZBP były (w 2006 r.) przeciwne kredytom w walutach zagranicznych ale RYNEK! naciskał i to jest wasza decyzja i wasza strata.
arturj1 / 5.174.75.* / 2015-01-18 12:14
Ujemny libor po którym teraz powinni rozliczać kredyty ale przede wszystkim przy rosnącym wolumenie akcji kredytowej muszą pozyskać depozyty do zachowania wymogów albo dokapitalizować się. Pozyskanie depozytów zawsze kosztuje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy