Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frank dzieli polityków. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Frank dzieli polityków. Będzie pomoc dla zadłużonych?

Wyświetlaj:
rembert2 / 2015-01-18 10:25 / Tysiącznik na forum
A kto pomoze tym co wzieli kredyty w zlotych i przez lata placili o wiele wiecej niz ,,frankowicze,,.Co z tymi co nie z wlasnej winy stracili prace i maja komornika na karku?-w politycznej grze o wyborcow nie powinny byc preferowane okreslone grupy ale niestety tak jest od lat
cris1727 / 89.74.244.* / 2015-01-18 10:56
Niestety świat nie jest idealny ...
Są pewne grupy, które są preferowane przez polityków cały czas. Np ostatnie porozumienie z górnikami, których jest 10 razy mniej niż tych co zaciągnęli kredyty we franku.
Wbrew temu co mówi się na forach internetowych pomoc jest też udzielana kredytobiorcom w PLN - patrz RNS i MDM. Te programy to jawna pomoc państwa przy zakupie mieszkania, RNS to finansowanie połowy raty przez 8 lat a MDM finansowanie cześci zakupu mieszkania.
Nie będę się rozpisywał o innych grupach takich jak nauczyciele, urzędnicy, policjanci itp.
W każdym razie niesprawiedliwość społeczna już jest a ewentualna pomoc "frankowcom" wpisałaby się w obecną politykę i nie byłaby żadnym wyjątkiem.
mno_1966 / 87.205.206.* / 2015-01-18 16:13

Są pewne grupy, które są preferowane przez polityków cały czas

Ależ to wynika z poglądów społeczeństwa na ten temat.
Jeśli ponad 70% popiera pomoc dla górnictwa to politycy to realizują.
Niestety wynika to z małej świadomości ekonomicznej Polaków.Nie widzą związku z wysokością podatków a rozdawnictwem pomiędzy różne grupy.
Przy czym dostają nie ci co najbardziej potrzebują, ale ci co najbardziej krzyczą.
I tutaj mam pomysł.
Jeśli masz propozycję aby jakiejś grupie pomóc-zadeklaruj % swojej pensji.Wtedy by się okazało ilu NAPRAWDĘ chce przywilejów np dla górników.
dfdfdfd / 95.160.50.* / 2015-01-18 23:18
Śląsk wyrabia 2 PKB w kraju, nie zapominajcie o tym, a kasa przelewa się na prezesów i kumoterstwo partyjne, górnicy robią po prostu swoje, czystka powinna być u góry.
młody870 / 46.169.67.* / 2015-01-18 09:12
Mam super 280 metrowy wypasiony dom.Po wzroście franka rata wzrośnie mi do 9.900zł nie wiem jak mam sobie poradzić.Ferie trzeba z moją trzódka w Alpy na narty a z pensji zostaje mi 12tys.Jak żyć ,pytam jak żyć.
Proszę o pomoc panów polityków.Myślę ze oni mnie rozszumią.
mno_1966 / 87.205.206.* / 2015-01-18 15:59
Te Alpy to wybierz w Austrii a nie w Szwajcarii-trochę zaoszczędzisz!
ABZ / 77.255.39.* / 2015-01-18 09:03
Kłamstwa nadzoru bankowego oraz nie(rządu) w sprawie kredytów frankowych
Problem dotyczy nie 700 tyś. osób a 700 tyś. rodzin w Polsce.
700 tyś. rodzin x 4 (osoby w rodzinie) to przecież niespełna lub aż( jak kto woli) 3 mln obywateli.
Problemem osób spłacających kredyt nie jest wysoki kurs franka a żenująco niski kurs polskiej złotówki. To, że złotówka jest słaba to skutek wieloletniego działania polskiego nie(rządu) oraz prezesa NBP. Podobno te działania przynoszą korzyść polskim eksporterom, ale czy jest moralnie aby z kieszeni zadłużonych we franku ratować polski przemysł ?
Pamiętajmy jednak, że żaden kraj w długim okresie nie jest w stanie budować swojej konkurencyjności na słabej walucie.
Rządzący styropian w Polsce jakby o tym zapomniał. Złotówka już 8 rok się osłabia. Obecnie to jedna z najsłabszych walut na świecie porównywalna z rublem (Białoruś), lilangeni (Swazi), dollarem Namibijskim, czy randem (RPA). Otoczenie bananowych republik osiągnęliśmy w ostatnich 25 latach budowania z sukcesem styropianowej demokracji w Polsce.
realista77 / 217.173.183.* / 2015-01-18 08:49
I co? Mam dopłacać im jak górnikom? Mówię nie!
michal8866 / 37.8.231.* / 2015-01-18 13:25
Ale co to znaczy "dopłacać"? Ktoś Ci zwiększy może podatki z tego względu? Albo przyjdzie Ci jakaś faktura do zapłaty? Każdy dzisiaj nadaje "nie będę dopłacał", a chyba sam nie ma pojęcia o czym pisze i tylko powtarza głupio propagandę klakierów.
mno_1966 / 87.205.206.* / 2015-01-18 16:30
Teraz ratowanie KW będzie nas kosztować kilka mld zł.Wcześniej kilka razy były wydawane podobne kwoty na tzw restrukturyzację.Plus umorzenia ZUSu czy należnych podatków
Ale to w sumie mały piku.ś.
Do systemu emerytalnego górników dopłacamy rocznie ponad 10mld.
Oczywiście można powiedzieć że te pieniądze spadają z nieba, a podatki to rząd nakłada tylko po to, aby gnębić Polaków bo jedno z drugim w ogóle nie ma związku.
Na szczęście coraz więcej Polaków jest bardziej świadomych ekonomicznie i kiedyś i Górnictwo będzie zmuszone do opuszczenie tego socjalistycznego kokona.
arturj1 / 5.174.75.* / 2015-01-18 12:18
A może masz kredyt w programie MdM w złotówkach na które ja musiałem się zrzucić?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
frankowiec / 193.25.0.* / 2015-01-18 11:31
nie chcemy twoich pieniedzy ... kiedy w koncu zrozumiecie ze bank zarabia na tych kredytach ogromne pieniadze nawet jesli kurs franka bylby ciagle na poziomie z 2008 roku ... od 8 lat wszystkie banki zarabiaja klikukrotnie wiecej niz zakladaly (prosze sobie sprawdzic raporty finasowe z poszczegolnych lat). Jeśli kto kotokolwiek ma do nas doplacac to wlasnie bank ktory sprzedal nam ryzykowny produkt... a wlasciwie nie ma do nas doplacac a co najwyzej zarobic troszke mniej niz zarabia - czego w praktyce nawet nie odczuje... co najwyzej jego biedny prezes dostanie o 1 mln zl mniejsza premie niż sobie wyznaczyl...
rembert2 / 2015-01-18 12:54 / Tysiącznik na forum
Problem w tym ze banki doja klientow na calego -koszty kredytow,konta itd naleza do najwyzszych w Europie.I nie ludzmy sie ze koszty pomocy banki wezma na siebie.Moj kolega od lat twierdzi ze banki to zlodzieje pieniedzy i chyba ma racje
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy