Forum Forum inwestycyjneForex

Frank szwajcarski był powyżej 5 zł. Drożeje prawie 30 procent

Frank szwajcarski był powyżej 5 zł. Drożeje prawie 30 procent

Wyświetlaj:
Mateusz179 / 46.126.129.* / 2015-01-15 14:24
A ja zarabiam we Frankach i mam kredyt w złotówkach. Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że wróci do poziomu 5 PLN i się utrzyma na dłużej. Zbuduję sobie pałac w Polsce;)
jan1312 / 84.188.65.* / 2015-01-15 20:53
Popieram.Ale uwazaj z tym palacem w Polsce to tez bedzie mialo tam zly koniec.Chyba ze w "stosownej" chwili go pogonisz-uwazam ze ta chwila nadeszla.
kuba626 / 31.61.131.* / 2015-01-15 14:49
I z czego tu sie śmiać tak Cię to bawi zycze ci wszystkiego najgorszego samolubie !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-01-15 14:39 / Bywalec forum
Wątpliwe bo klika przy władzy cię zniszczy lub sprywatyzuje ci majątek.
Lysy 25 / 87.205.66.* / 2015-01-15 14:59
Jeżeli koleś rzeczywiście zarabia we frankach to na dobrą sprawę może Polskę i rządzące tu kliki z góry na dół olać.
No ale jeżeli jest ma tyle glupi, że dużo tu inwestuje to rzeczywiście system może go okraść...
Nabędzie wtedy cennego doświadczenia życiowego, które później może się przydać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hienka / 212.182.19.* / 2015-01-15 14:23
Bogaci się bogacą, a biedni biednieją.

To kiedy następna rewolucja?
nagi leon na sedesie / 83.21.172.* / 2015-01-15 14:41
czasy rewolucji juz sie skonczyly, dominuje biernosc i konsumpcja, wiec to co zostanie po frankowcach ktos skonsumuje....
pożyjom uwidim / 213.158.218.* / 2015-01-15 16:11
od tysięcy lat ludzie się tłuką na różne sposoby. Były już grupy społeczne, co to taką konsumpcję sobie ufundowały, że dzisiejsze tzw. krezusy, drzwi karoc by im usłużnie uchylali. Wszystko szlag trafia, nawet gdy najwyższy stopień wyrafinowania osiąga, zatem spoko. Zawsze się znajdą tacy, co to usilnie dopraszają się aby oberwać po pysku.
juju / 46.127.208.* / 2015-01-15 14:20
Szef KNF mówił niedawno, że frank będzie stabilny i nic nam nie grozi, podczas gdy OD ROKU główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak przestrzega i nawołuje, rząd rozwiązał "po węgiersku" sprawę de facto nieuczciwie wprowadzonych kredytów CHF, mówił, że to bomba zegarowa i miał rację... nie tylko w tym temacie.RZĄD WYPIJĄŁ SIĘ NA GÓRNIKÓW, POCZTOWCÓW, SŁUŻBĘ ZDROWIA, KOLEJARZY, A TERAZ NA FRANKOWICZÓW!! Hej Polacy ! Pobudka!!!
Bazyli10 / 195.14.3.* / 2015-01-15 14:39
A wiesz co zrobiła Margaret Thatcher gdy strajkowali górnicy i głodowali pod ziemią? Wysłała im kartkę z życzeniami wesołych świąt. Nie ugięła się i nic nie uzyskali a u nas przyjechali do W-wy, awanturowali się to zamiast ich pozamykać za zakłócanie porządku Rząd przystał na ich postulaty. Kiedy w końcu Polacy zrozumieją, że związki zawodowe górników, hutników czy innych zawodów są największą szkodą dla polskiej gospodarki i całego Państwa.
qeqewewe / 83.12.121.* / 2015-01-15 14:46
gdyby nie związki zawodowe to p******....byś sześc jak nie siedem dni w tygodniu za minimum egzystencjalne. Poczytaj sobie biografię pana Cornegie ( tego od Cornegie Hall) jak sobie poczynał ze swoimi robotnikami.
mk917 / 89.73.56.* / 2015-01-15 14:19
a swoją drogą ciekawe ilu jest takich co "odpowiednio szybko" zareagowało, wczoraj albo dzis rano zainwestowali w zakup franka a dzis po 11,00 dokonało sprzedaży
edw@ / 46.112.171.* / 2015-01-15 14:15
Frank skoczył, ale złotówka i tak, jak dzień po dniu, osłabiła się dziś o ponad procent. Czy jest gdzieś dno wartości PLN?
Bazyli10 / 195.14.3.* / 2015-01-15 14:13
Trochę mnie zaczyna to wkur..ać. Od 10 lat spłacam kredyt w złotówkach. Na początku płaciłem bardzo dużo, później wykorzystałem promocję w innym banku, spadły stopy procentowe i płacę mało (rata zmniejszyła się o 50%), ale w międzyczasie miałem różne okresy, czasami było bardzo ciężko, zwłaszcza gdy straciłem pracę i długo szukałem nowej. Przez cały ten okres mogłem liczyć tylko na rodzinę, z tak zwanego "Państwa" pies z kulawą nogą się nie zainteresował, więc nie bardzo rozumiem dlaczego teraz ma być organizowana państwowa pomoc dla spłacających kredyt we frankach? Na jakiej zasadzie? Każdy, która spłaca taki kredyt miałby dostać wsparcie? Niby dlaczego, przecież są tacy, którzy świetnie zarabiają i wzrost raty nie wywrze na nich wrażenia. Jeśli już to wsparcie dla każdego kredytobiorcy (niezależnie od waluty), który z niezależnej od siebie przyczyny popadł w tarapaty - to rozumiem, ale na coś takiego raczej się nie zanosi.
auto r / 213.62.126.* / 2015-01-15 15:36
Bo tobie z każdą ratą kredyt się zmniejszał.
A frankowcom kredyt tylko rośnie. Prosefjonalne instytucje finansowe sprzedały im coś, co tylko teoretycznie jest kredytem, a w praktyce wygląda na pożyczkę od mafii, gdzie płacisz, płacisz, płacisz i jesteś winien coraz więcej.

Tu nie chodzi o to by budżet do tego teraz dopłącił (choć górnikom od 1990 doplacił już prawie 200 miliardów) tylko by banki poniosły odpowiedzialnosć. I tak robią w tym kraju niesamowite zyski, niezależnie od koniunktury.
Dita / 37.190.144.* / 2015-01-15 15:18
Ręce opadają od takiej niewiedzy..
Łukasz Bart. / 217.153.170.* / 2015-01-15 14:49
Dla każdego się nie da a jeśli kurs skoczy, banki i spłacający będą na krawędzi, kredyty we frankach to zacznie być zgniłe jajo. A resztę już znamy ze stanów zjednoczonych - kryzys. I w tym przypadku mój kolego wartość nieruchomości poooooleci, i twój kredyt nie pójdzie w górę ale bank wyciągnie łapkę po dodatkowe zabezpieczenie twojego kredytu bo wartość twojej nieruchomości spadnie jeśli ci się uda to będziesz spłacał ale w perspektywie, kolejny procent osób które mają kredyt w PLN-ach powtórzą scenariusz Frankowiczów i spirala się nakręci. Rząd aby zatrzymać taką spirale będzie musiał dokapitalizować banki na kilkadziesiąt/kilkaset miliardów. Banki rozdając pochopnie kredyty we frankach powinny przełknąć to jajo z pomocą rządu aby gospodarka nie cofnęła się do lat 50. Więc czy w takiej perspektywie dalej nie chcesz pomóc frankowiczom ?
Dita / 37.190.144.* / 2015-01-15 15:17
Jak dobrze posłuchać mądrego człowieka :)
franek7711 / 89.230.52.* / 2015-01-15 19:17
brałem kredy frankowy po 2,70. Potem spadł do 2zł chciałem splacić, jednak w banku stanowczo mi to odradzono i podano wiele argumentów: - że niska rata, że jak mam oszczędności to kup sobie Pan "coś", że frank to taka stabilna waluta - żałuję, że nie mam tego na piśmie. Potem skoczył do 3,3 odchorowałem (psychicznie) stratę i powiedziałem sobie, że jak spadnie do 3zł spłacę tą lichwę jak najszybicej pożyczając pieniądze w rodzinie. Dziś poszedł ponad 4 zł nie wiem czy uda mi sie to odchorować. Pomoc jest potrzebna psychologiczna potem finansowa. My Frankowcy musimy jak najszybciej pozbyć sie tej lichwy. Jeśli ktoś pomoże w przewalutowaniu po kursie 3.0 na PLN to o nic więcej nie proszę.
mk917 / 89.73.56.* / 2015-01-15 14:24
jak to mówią: nie dziel skóry na niedzwiedziu. na razie nikt niczego i nikomu nie organizuje. taki standard. wiesz, ja tez miałam byc Klaudią Shiffer a wyszło jak zwykle..
arturo / 46.76.25.* / 2015-01-15 14:11
polacy nie mają kredytów we frankach.
To banki w polsce tylko raty sobie przeliczająna franki i łupią kredytobiorców.
Nikt nigdy franków nie wypłacał kredytobiorcom, nie było ich nigdy w kasie banku. zrozumcie w końcu to oszustwo.
AUWMEN / 83.24.41.* / 2015-01-17 00:06
DOKLADNIE, DLACZEGO O TYM SIE NIE MOWI!! PRZECIEZ NASZE BANKI NIE POZYCZALY WALUTY ABY WYPLACIC NAM DO REKI CZY NA KONTO , MY DOSTALISMY PLN I BANK TYLKO WPISAL ZE PO TAKIM KURSIE WYPLACI I PO TAKIM A NIE INNYM KURSIE BEDZIE LICZONY - NASZE BANKI NIE WIDZIALY I NIE MAJĄ FRANKÓW I NIE POZYCZALY WALUTY Z BANKOW SZWAJCARSKICH
slawo999 / 217.115.65.* / 2015-01-15 15:51
no ciekawe, trzeba by pogadac z jakims bankowcem. Moze bank musi miec pokrycie we franku jak udziela kredytu, co?
Mam kumpla, ktory jest naczelnikiem w Banku i tez wzial franka po 2,1 zl. Nawet jemu jego doradcy finansowi nie odradzali wiec banki nie graly nieuczciwie, hyba nikt sie nie spodziewal takiego obrotu sprawy.
Mnie sie troche udalo i bralem po 3,4 ale i tak juz trace 20%
'E / 94.254.129.* / 2015-01-15 15:01
Ehhh lepiej żeby ludzie nie świadomi, nie wyedukowani nie pisali nie majac o czymś pojecia...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
al50 / 188.122.30.* / 2015-01-15 14:50
Poziom 4 klasy SP \, Bank dla ciebie je pożyczył bo chciałeś franki, dla czego banki mogą mieć problemy?? bo jak Ty nie oddasz we frankach to Bank je będzie musiał kupić za Ciebie i oddać franki tak jak je pożyczył.
JS860 / 95.48.7.* / 2015-01-15 15:00
Właśnie chodzi o to ,że bank udzielając kredytu we franku wcale go nie kupował .Był to jedynie zapis księgowy. To naprawdę jest niezły przekręt banków .
Lomion / 81.210.17.* / 2015-01-15 15:42
Czyli co? Jak frank spadał do 2 PLN to banki traciły? Tak według ciebie było?
goość / 148.81.175.* / 2015-01-15 14:47
ta teza jest ciekawa i możliwa. Gdyby to była prawda to niezła kupa
Waniek / 2015-01-15 14:03 / Bywalec forum
Frank w polsce jest wart coś około 4 zł reszta to niezłe oszukiwanie i frankowiczów i rząd. He he niezłe też będzie jak jest obecnie zobaczcie jaki zjazd frank zanotował w stosunku do euro.
Waniek / 2015-01-15 14:06 / Bywalec forum
A jaki ładny zjazd w stosunku do dolara.
DFGT / 85.158.196.* / 2015-01-15 13:56
AUTOR NIECH SPRAWDZI KIEDY SIĘ PISZE
"TAKŻE" , A KIEDY "TAK, ŻE"
bieda-frankowicz / 213.62.126.* / 2015-01-15 13:51
No to teraz, politycy, czekam na polskiego Orbana.

Mam w nosie jego poglady na dekomunizację, katastrofę w Smoleńsku, prawa gejów, poprawność polityczną, stosunek do UE, podejście do rodziny, antykoncepcji, religii, imigrantów, demokracji nawet, podatków, itp. Mam w nosie estetykę, to jak mówi, jak się ubiera, jakie ma poglądy na cokolwiek.

Interesuje mnie tylko podejście do zadłużonych w CHF i do banków.
Propozycje a la Orban albo lepsze.

Zagłosuję na kogokolwiek. Państwo do tej pory nie daje mi wiele, a tylko ode mnie ciągnie, okrada z oszczędności emerytalnych, podwyższa podatki. Jeśli teraz, jedną ustawą, przywróci normalny układ, czyli że spłacam kapitał taki jaki dostałem (a bank wypłacił PLN) to ma mój głos, mojej rodziny również.

Czy mnie dotykały osobiście kłótnie w Sejmie? Nie. Czy mnie dotykają smoleńskie hipotezy zamachu? Nie. Czy jakikolwiek wpływ na mnie mają korwinowe wygłupy? Nie. A dekomunizacyjne pomysły? Też nie. Za to dotyka mnie bardzo to, że mimo spłacania uczciwie rosnących rat kredytowych, kapitał do spłaty rośnie, rośnie i rośnie.

Stąd oddam głos na rozwiązanie problemy CHF, ktokolwiek to zaproponuje. Nie będe się brzydził że polityk jest taki, owaki, nawiedzony, skorumpowany, byle tylko była realna szansa na rozwiązanie problemu 700 tysięcy rodzin, czyli grubo ponad miliona Polaków. Skoro zwolnienie paru tysięcy górników robi taką polityczną aferę, to co mówić o setkach tysięcy frankowców?
C71 / 95.51.183.* / 2015-01-15 14:47
Ale czy ktoś kazał Ci zaciągać kredyt we frankach? Przecież to, co teraz się dzieje jest efektem działań szwajcarskiego banku centralnego. W moim przekonaniu oznacza to, że 1) powinieneś mieć pretensję do samego siebie, 2) powinieneś mieć pretensję do szwajcarskiego banku centralnego, 3) powinieneś mieć pretensję do sprzedawcy kredytu.

Nie zgadzam się na finansowanie Twojego cwaniactwa lub nieudolności z moich podatków. Ja biorąc kredyt stwierdziłem, że nie stać mnie na ponoszenie ryzyka kursowego i wziąłem w złotówkach.

W związku z tym zagłosuje na kogokolwiek, kto obieca mi, że takim jak tu nie da złamanego grosza. Do dzieła politycy!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rydz chyc / 217.153.131.* / 2015-01-19 14:05
no patrz...a z twoich podatków.. 300 mln poszło na ukrainę, 16 mln zapisane na świątynię w Warszawie, parę miliardów na konkordat ...mam wyliczać?
jakoś nikt nie protestował...
mk917 / 89.73.56.* / 2015-01-15 14:07
jestes moim mentalnym bliźniakiem!!! 10 min temu rozmawiałam o tym z męzem przez telefon.
mam nadzieje ze partie polityczne śledzą to forum i będą potrafiły zawalczyc o milion głosów. a wybory tuz tuż!więc Państwo posłowie apeluję! do roboty! do roboty!
bsf / 46.45.103.* / 2015-01-15 14:06
Fatalnie wykształcone i zdemoralizowane Lemingi z dużych miast Ci w tym nie pomogą dla nich jest ważne tylko to ,że Kaczyńskiego ojciec miał na imię Rajmund a kot zwał się Alik.
Daniel747 / 37.30.111.* / 2015-01-15 13:47
smieszne, maja deflacje, zeroy wzrost a walute maja miec taka droga? kto by chcial walute bankruta, pojdzie teraz na fali paniki ostro w gore w pozniej jak dupnie to sie banki w PL nie pozbieraja... bedzie 1zl= 2,5 chf lub nawet nizej
Waniek / 2015-01-15 14:08 / Bywalec forum
Spokojnie nie denerwuj się. Zmiana nastąpi prędzej czy później to zwykłe wypędzenie spekulantów ze Szwajcarii lub zaproszenie ich tam czas pokaże jak będzie.
Arcanum. / 83.9.191.* / 2015-01-15 13:45

Dla Szwajcarii będzie to oznaczać deflację i niski, jeśli nie ujemny wzrost gospodarczy w najbliższym czasie

Jakby Szwajcarzy, którzy wzbogacili się z dnia na dzień o 20% martwili się takimi szczegółami. Co za idiota powiedział, że wzrost gosp. jest potrzebny? W normalnym kraju w podobnej sytuacji wystarczy poczekać aż nadprodukcja zostanie skonsumowana a kurs spadnie, więc mogą sobie zrobić wakacje.
W tym czasie Polskie lemingi jak zwykle[...], nigdy się nie nauczą?

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

xxxsebusxxx / 83.230.72.* / 2015-01-15 13:41
Trudno się im dziwić. Sam bym nie płacił za nieudolność UE. A jak zaczynam słyszeć o pomocy tym którzy zaciągnęli kredyty we frankach to krew mnie zalewa...
arturo / 46.76.25.* / 2015-01-15 14:20
to nie pomoc a egzekfowanie wyroków sądów, decyzji rzecznika konsumentów i zakazanych klauzul w umowach kredytowych. Banki to święte krowy pod egidą Marka Belki który powinien jako pierwszy zmusić je do egzekfowania prawa i wyroków sądów. Kredyty we frankach są nielegalne i to z wielu powodów już wykazanych w prawomocnych wyrokach sądów. Jednak Panu Belce i Pani Kopacz nie śpieszno z jakichś powodów aby nazwaćzłodzieji złodziejami. tak aby oddali oszukańczo naliczane odsetki.
Notak / 31.61.131.* / 2015-01-15 14:06
Niby czemu ta krew Cie zalewa? Moze rozwiń.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
taki tam / 213.227.95.* / 2015-01-15 14:31
Wybiórcze traktowanie jakiejkolwiek grupy zawsze przez innych będzie odbierane jako niesprawiedliwość. Jednego dnia rząd daje górnikom z tego co zabierze rolnikom, następnego rolnikom z tego co wezmą przedsiębiorcom, potem wspomagają przedsiębiorców kosztem frankowców itd. Przecież to nie ma sensu - pasą się na tym tylko urzędasy. które niezależnie od tego komu się zabiera a komu "daje" mają ręce pełne "roboty"
esetek98 / 217.99.40.* / 2015-01-15 13:41

"Złoto jest pieniądzem królów, srebro jest pieniądzem dżentelmenów, barter jest pieniądzem pospólstwa a kredyt jest pieniądzem niewolników”

Zgadza się: kredyt jest pieniądzem niewolników!
I pamiętajmy, jest udzielany przez posiadających złoto i srebro (system bankowy).
Pozdrawiam POSPÓLSTWO - nie dajcie się omamić szybkiemu podnoszeniu standardu życia na KREDYT!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy