Forum Forum inwestycyjneForex

Frank szwajcarski był powyżej 5 zł. Drożeje prawie 30 procent

Frank szwajcarski był powyżej 5 zł. Drożeje prawie 30 procent

Wyświetlaj:
esetek98 / 217.99.40.* / 2015-01-15 13:24
Najpierw mydlenie oczu przez "analityków" (dwa miesiące temu) prawdopodobnym spadkiem do 3 PLN, a teraz...
System bankowy jest organizacją przestępczą.

Durnie i tak będą mówić o "ROZWOJU GOSPODARCZYM"
zxc12 / 83.6.252.* / 2015-01-15 13:19
Do tej pory udawało sie manipulować masą społeczną że sama nie chciała przyjęcia Euro, ale lud kiedyś na oczy przejrzy i rządzących oceni, niestety nie rozliczy bo za tzw błędy polityczne nie odpowiada się przed wymiarem sprawiedliwości
Grecja biedny kraj bardzo bogatych ludzi !!!!
Sprawdź i porównaj zasoby finansowe Greków i porównaj z Polakmi.
Nawiązując do Euro
Posługiwalibyśmy się tą samoą walutą co Niemcy, Francja Włochy i inne bogate kraje. Trudniej jest zachwiac taką walutą niż złotówką. Ceny produktów reguluje rynek a nie waluta, którą się posługujemy. Jesteśmy uzależnieni od innych rynków. Jeśli złotówka leci na pysk to po kilku tygodniach produkty w sklepach drożeją. Inaczej być nie może ze względu na import wielu towarów. Dla rządu lepiej mieć złotówkę, obciążenia sprytnymi ruchami przenosi się na eksporterów konsumentów, importerów itd itp. Łatwiej ukryć nieudolność rządu i machlojki różne.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom sadowników obniżyliśmy wartość złotego, aby pobudzić export. teraz każdy Szwajcar za 1 franka będzie mógł kupić cały przyszłoroczny zbiór jabłek.
ryeryutru / 77.253.29.* / 2015-01-15 13:03
OOOOOOOO:)
Pani kopacz ma znowu problem, gdyby tak 700tys. ludzi z rodzinami ruszylo na warszawke toby byla zabawa:)
NIEPOKONANY / 176.120.127.* / 2015-01-15 13:38
to co ww wtorek o 12 pod tęczą ?
Narodowcy tez pójdą...
frankowicz / 109.196.145.* / 2015-01-15 13:36
Ja idę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Polak Mały / 213.17.216.* / 2015-01-15 13:01
Właśnie koniec Państwa opiekuńczego. Górnicy na bruk, nadmierna armia urzędników na bruk, policjanci, żołnierze i strażacy pracować do 67 roku, wszyscy naciągnięci w aferach finansowych np. Amber Gold żadnego zadośćuczynienia. Ani jedna złotówka nie może pójść na te cele. Jak wszyscy równo bez Państwa opiekuńczego to równo. Ale to wszystko zakłamane towarzystwo- już po wyborach samorządowych ale w tym roku wybory parlamentarne to będą się jeden przez drugiego o elektorat bić więc można się spodziewać kolejnych pustych deklaracji i obietnic. Ciekawe który pierwszy powie że jak będzie u władzy i go wybierzemy to frankowcy znowu będą mogli liczyć na wsparcie, którego nigdy nie dostali jak inni.
Gość 1234 / 81.219.237.* / 2015-01-15 13:00
Lubię tych analityków bankowych, lubię tych narzekających co mają kredyty itp. A dziadkowie gdy tłumaczyli jak trzeba oszczędzać to się ich wyśmiewało, że starzy, że nic nie rozumieją. Cóż dziadkowie ich może już nie żyją i nie ma kto uczyć rozwagi więc przypomnę: "Złoto jest pieniądzem królów, srebro jest pieniądzem dżentelmenów, barter jest pieniądzem pospólstwa a kredyt jest pieniądzem niewolników”.Pozdrawiam posiadaczy złota i srebra.
yuki / 150.254.212.* / 2015-01-19 09:12
Kłopot jest taki, że większość nie odłoży, jak Ci dziadek podpowiedział.
Wynajem mieszkania np. w Poznaniu to koszt większy niż nawet obecna rata.
Kłopot jest tam, gdzie ktoś brał na kredyt zbyt duży względem mieszkania, a można było nawet 130% wziąć.
Mika / 213.108.114.* / 2015-01-15 13:10
Twój komentarz aż ocieka jadem. Cieszy Cię czyjś dramat. [...]Bardzo typowe. Życzę wszystkiego dobrego

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Unknown1087 / 78.8.218.* / 2015-01-16 16:07
Trzeba było myśleć przed a nie po. Chciałaś taniej a wyszło drożej. Twój problem.
ropo / 88.156.86.* / 2015-01-16 01:23
No tego to już nie rozumiem? Ludzie mają okazywać smutek bo grupa bardzo dobrze zarabiających, aroganckich, egoistycznych, aspołecznych i antykatolickich buców ma kłopoty? A niby dlaczego uważacie, że należy Was traktować, jak powiedzmy, ofiary tsunami czy innej klęski żywiołowej? Nigdy nie brałem kredytu w żadnym banku, zawsze kupowałem za zaoszczędzone pieniądze. Nie raz i nie dwa leming potrafił się sadzić, trzymając d@pę wyżej niż głowę jaka to z niego klasa średnia(sic?!), bo ma "apartament" 70-90 m2, albo szeregówkę 120m2, chociaż zarobił fizycznie tylko na drzwi do niej, a ja miałem mieszkanie w bloku 50m2 za które zapłaciłem przy zakupie. TO samo tyczy samochodów (ja mam 6 letnie, a tu na leasingu lub w kredycie nówka) i wszelkiej maści gadżetów, bo ta grupa społeczna bez iPhona 300 przecież żyć nie może i się nie zidentyfikuje. O takich zjawiskach socjotechnicznych jak organizowanie się lemingów na takich całych osiedlach w grupy wzajemnej adoracji, wzajemne wyjadanie sobie z dziubków, podkreślanie swojego "statusu" budowane na porównaniach ludzi min. z blokowisk nie warto wspominać. Dzisiaj sadzący się koleś wraz z rodzinką który kupił szeregówkę za 650 tys. musiał juz zastawić w banku mieszkanie rodziców, bo zabrakło mu wiarygodności w 2009 roku, a sąsiad już nie wytrzymał i sprzedał obok identyczny lokal za 390 000. Za chwilę odkupię od niego jego chatę za 250 000 gotówką którą mam, a jego będzie za resztę ścigał komornik do końca życia. I ja mam mu współczuć, że zbudował sobie życie na pieniądzu którego nie tylko nigdy nie miał, ale jak się okazało nigdy mieć nie będzie? To moja wina, że przejadał każdą zarobioną złotówkę na gadżety i ferie w Alpach, bo on przecież "musi odpocząć i pożyć"? Teraz będzie z********** pod mostem w swojej kurteczce za 3,5 tysiąca wybierając śmieci i nie widzą w tym nic zdrożnego.
yuki / 150.254.212.* / 2015-01-19 09:09

Ludzie mają okazywać smutek bo grupa bardzo dobrze zarabiających, aroganckich, egoistycznych, aspołecznych i antykatolickich buców ma kłopoty?

Nie, katolicką radochę z czyjegoś nieszczęścia.
Jak Pan Bóg przykazał.
Gość 1234 / 81.219.237.* / 2015-01-15 13:45
Piszesz nieprawdę, mój komentarz nie cieknie jadem ale współczuciem i chcę aby był przestrogą dla innych którym już nie ma kto doradzać. Cieszę się że nie mam kredytu, cieszę się że posiadam "co nieco" bo krezusem nie jestem. Staram się takim jak ty uświadomić, że jeśli pracujesz i zarabiasz to nawet to drobne 100 zł mądrze odłożone, ulokowane czy zainwestowane w perspektywie czasu da Ci pewne gwarancje stabilności. Ci którzy wchodzą w życie dojrzałe od razu chcą mieć dom, samochód, wczasy w tropikach, duże grono tzw. przyjaciół z którymi trzeba imprezować itd. Jak to osiągnąć? No właśnie już wiesz. Kredyt i co stajesz się niewolnikiem??? Śpisz i myślisz czy frank, euro lub złotówka nie straci na wartości bo będą wyższe odsetki. Mój dziadek wkładał mi co miesiąc do skarbonki (składałem na rower). Jak namówił mnie kumpel na wesołe miasteczko i wydałem te pieniądze NA GŁUPOTY fundując innym. Jaka była reakcja dziadka? Pas na dupę i wystarczyło zamiast bezstresowego tłumaczenia, a jeszcze nadmienię że ojciec też swoje dołożył. Dziś nie wolno. Ale w głowie zostało.
popoprostu / 213.158.218.* / 2015-01-15 16:33
nikt cię nie wysłucha, nie ma takiej siły. Masz rację pisząc o niewolnikach, których w naszych realiach można byłoby nazwać bardziej postpańszczyźnianą chmarą, która zamiast przypisania do pana, charakteryzuje się zniewoleniem w stos. do banków. Efekt ten sam, są przywiązani do domów i mieszkań na amen. Nie oszczędzają, bo takich wzorców im nikt nie wpoił. Cały sens egzystencji PRL-Bis oparty jest na tej masie zniewolonych, którzy drżą, aby się tylko nic stało, co mogłoby być zagrożeniem utraty tych dóbr wyłącznie kredytem pędzonych. Takimi da się zarządzać sprawnie, jak na strachliwą masę przystało.
Hienka / 212.182.19.* / 2015-01-15 12:50
Super. Będą tanie wakacje w tym roku. I urlop w dogodnym terminie. Bo nie będzie problemu, kto zostaje w pracy w lecie.
vvvv / 217.153.131.* / 2015-01-15 13:16
tyle że nie bedzie ciebie na niego stać... dolar nie pozostaje w tyle ... 3.77 do wakacji bedzie po 4.5 ..zobaczysz !!
independent white nigga / 188.33.85.* / 2015-01-15 20:05
uwielbiam dolara po 4,70 ;)
Hienka / 212.182.19.* / 2015-01-15 13:26
Typowe myślenie każdego Frankowca: urlop tylko za granicą, bo co powiedzą znajomi. Takie tam - zastaw się, a postaw się. Tutaj jest wasz problem.
arisky / 194.181.1.* / 2015-01-15 12:50
widać, że komentarze Kiepasa należy traktować z przymrużeniem oka. Troszkę więcej niż m-c temu pisał:
"- Jak dodał, nawet gdyby Szwajcarzy zagłosowali na tak, ich bank centralny sięgnie do innych narzędzi, by zapobiec wzmacnianiu kursu franka powyżej 1,20 w stosunku do euro. Moim zdaniem poszedłby ścieżką wyznaczoną przez EBC i wprowadził ujemne stopy procentowe - uważa Kiepas.

Jego zdaniem, w średnim okresie, taka decyzja raczej by franka osłabiła a nie wzmocniła. Nie grozi nam 4 zł za franka, nawet 3,60 jest mało prawdopodobne - dodaje."

To skąd te:"Kurs powyżej 4 zł będzie się jego zdaniem utrzymywał przez długie miesiące."

Od euforii do paniki. Brawo!
Bankowiec spółdzielczy / 195.205.130.* / 2015-01-15 12:47
Banki Spółdzielcze nie wpuszczały swoich klientów w kanał zwnay kredytami walutowymi przez co często były wyśmiewane zarówno przez klientów jak też komercyjne banki zagraniczne (polskich banków poza spółdzielczymi i PKO BP już nie ma).
pytajnik750 / 194.93.208.* / 2015-01-15 12:45
z tymi ratami we franku to jest trochę rozdmuchana bańka.

Policzmy to rzetelnie: czyli jakie raty płaciliby przez cały czas gdyby kredyt był z PLN, zobaczmy różnicę a nie wielka awantura bo im teraz po 10 latach ktoś podnosi ratę.

Kredyt walutowy ma wpisane w definicję ryzyko kursowe o czym wszyscy biorący kredyt są informowani. Jeśli biorę kredyt na 25lat i przez 15 lat płacę dużo niższe raty, potem przez kolejne 5 niższe/równe to nawet jesli w ostatnich 5 latach rata będzie wyższa (co nawet tu nie ma miejsca) to i tak koszt kredytu jest niższy.

Czasem sie zastanawiam czy ta podstawowa matematyka aż tak w naszym narodzie kuleje...
smutny 2015 / 83.30.121.* / 2015-01-15 13:42
Tak i pewnie jak 300 tysięcy ludzi straci dobytek (kredyty pod hipotekę)na rzecz jakiegoś zagranicznego banku - (bo to na celu miały banki osłabiając złotówkę)to będzie prosta matematyka - wasze dzieci będą niewolnikami w tym kraju należącym do obcych
Wilk z Wall street / 89.69.97.* / 2015-01-15 13:21
Taak? 15 lat dużo niższe raty :)Ciekaw jestem co powiesz tym którzy wzieli kredyt we Frankach latem 2008 ( kurs ponizej 2zł !!! i cały czas drożeje. W ciągu 6,5 roku 120 % więcej! Jak to się ma do twojej wypowiedzi cyt. "Jeśli biorę kredyt na 25lat i przez 15 lat płacę dużo niższe raty,"
??? Wytłumacz proszę.
nie frankowiec / 91.233.156.* / 2015-01-15 23:30
Zapomnieliście kto wtedy rządził jak frank był sztucznie zaniżony. Jak nie pamiętacie to wam przypomnę na kogo głosowaliście , na belzebuba który w nagrodę za zgnojenie Polaków został "królem Europy".
kris563 / 37.190.184.* / 2015-01-15 13:42
ja bym powiedział że Ci ludzie po prostu byli bardzo nierozsądni nikt kto ma podstawowe pojęcie o rynkach walutowych nie robi takich głupot jak branie kredytu walutowego na 30 lat po najniższym kursie w historii...kredyty walutowe bierze się po wysokich kursach i tylko wtedy to ma sens i jest uzasadnione waluta nie może ani drożeć ani tanieć bez końca...poza tym raty pewnie i tak nie są dla nich dramatycznie wyższe niż te które mieliby w PLN jedyny problem jest taki że ich mieszkania są niezbywalne
obs 1248 / 83.21.31.* / 2015-01-15 14:04
Czyżbys był jasnowidzem? Podaż napędzała rynek. Mafia dewizowa wpuściła w maliny drobnych inwestorów. Nie mam pojęcia jak tym kredytobiorcom pomóc. Jedyna rada to dać im pożyczki hipoteczne za poręczeniem władz samorządowych. Za niespłacone przejęłyby nieruchomości itd.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-01-15 13:14
przy takichg danych to i może, ale większość zdecydowanie nie ma tak jak ty to piszesz.
Boom na kredyty walutowe to lata 2005-08/09, więc co ty tutaj piszesz o 15 latach zdecydowanie niższej raty? Jak po pierwsze większość kredytów waltowych ma 6-10 lat, a po drugie niewiele po tym niewiele po największym boomie frank zaczął drożeć. Więc z tych 15 lat co sobie wstawiłeś (tylko po to żeby potwierdzić swoją tezę) powinieneś wstawić średnio koło 5-6 lat.
Potem piszesz o kolejnych 5 latach niższych/równych lat - tyle że tak długo taki okres się nie utrzymywał.
Na koniec piszesz jeszcze o 5 ostatnich latach gdzie rata będzie wyższa - 5 ostatnich? Myślisz że ludzie biorący kredyty w latach 2005-09 wzięli kredyt hipoteczny na 11-15 lat?

Czasem sie zastanawiam czy ta podstawowa matematyka aż tak w naszym narodzie kuleje...

matematyka matematyką, ale trzeba jeszcze mieć prawidłowe dane a jak ich nie masz to sobie możesz dodawać odejmować wyimaginowane wartości.

w ostatnich 5 latach rata będzie wyższa (co nawet tu nie ma miejsca)

nie wiesz, nie znasz się, to wypowiesz się tak? Ma to już miejsce jakbyś chciał wiedzieć.
r54 / 80.53.184.* / 2015-01-15 12:41
nikt nic nie wie, kazdy wymysla co mu slina na jezyk przyniosła.
guru122 / 77.253.232.* / 2015-01-15 12:40
Może poczekajmy aż kurs się ustabilizuje a nie siejmy panikę. Co szybko rośnie, szybko potem spada. Frankowcy i tak obecnie płacą niższe raty niż złotowcy więc nie czaję o co ta cała histeria.
Ekspert / 85.219.202.* / 2015-01-15 12:38
Szwajcaria to mały zapyziały kraik w którym 62% PKB to usługi, a następne 30 % to podatki. Wielkie „szwajcarskie” koncerny jak Nestle czy Roche mają w Szwajcarii tylko siedzibę, a zakłady produkcyjne poza Szwajcarią. Szwajcaria to gigantyczna pralnia brudnych pieniędzy i ukrywania kapitału. CHF to gigantyczny balon nadmuchany do granic możliwości i najlepszy produkt eksportowy. Ban Szwajcarii drukuje gigantyczne ilości pieniędzy bez pokrycia. Gwarantuję wręcz drastyczny spadek kursu CHF w najbliższej przyszłości. Wystarczy niewielki kamyk a lawina runie…
Hienka / 212.182.19.* / 2015-01-15 13:27
Tak będzie, ale to pół prawdy. Drugie pół jest takie, że wcześniej Polacy pójdą z torbami.
mk917 / 89.73.56.* / 2015-01-15 13:13
mam nadzieję ze jesteś prawdziwym prorokiem
kafar495 / 199.107.26.* / 2015-01-15 13:09
I tak się pocieszaj dalej :-).
br555 / 2.99.13.* / 2015-01-15 12:36
Cóż specjaliści, ekonomiści, analitycy.... szklana kula, szklana kula - czas się przebranżowić, tak jak górnicy mają nagle zostać kwiaciarkami :)

robi was własny rząd, to co się dziwicie że robią was obcy bankierzy ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy