Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Frank szwajcarski pobił rekord wszechczasów

Frank szwajcarski pobił rekord wszechczasów

Money.pl / 2011-06-23 11:45
Komentarze do wiadomości: Frank szwajcarski pobił rekord wszechczasów.
Wyświetlaj:
Z.U'Kosa / 178.42.137.* / 2011-07-04 17:09
Ostatnia informacja uzyskana od czarownika ekspedycji Pigmejów :" dotarliśwa do jakiegoś kantonu,czy kartonu, jesteśmy już na kursie franka, o czym świadczy-jak nam się udało ustalić- wnikliwa obserwacja naszej wyprawy przez podejżane indywidua z oznakami "BSCHF"- i spadek kursu już o 18 groszy-ponoć to pieniądz z bardzo ciekawego i fajnego kraju. Jest tam wielu czarowników -jak nam donosi szpieg z krainy dreszczowców Hr.Don Pedro Caramba- czarownicy ci naradzają się często w sejmie i w senacie a mieszkają ponoć w partiach.
Zapytany co znaczy napis BSCHF- Hr. Caramba odparł że może to znaczyć:"bank security of cours frank"- czyli po naszemu bankowa ochrona kursu franka.Ps. jak oświadczył czarownik naszemu reporterowi , ekspedycja po wykonaniu zadania-ma zamiar zwiedzić Polskę , ten dziwną i piękną ponoć dżungle .Jak widać dalsze relacje zapowiadają sie nader ciekawie.
Z.U'Kosa / 83.11.61.* / 2011-06-30 15:19
Wiadomość z ostatniej chwili: "Pigmeje wyszli z dżungli i zmierzają w stronę Szwajcarii. Sądząc po barwach na twarzy nie mają pokojowych zamiarów. Celem ekspedycji- jak oświaqdczył rzecznik prasowy Pigmejów- jest zbadanie przyczyny tak nagłego wzrostu kursu franka do złotówki . Ekspedycję sprowokowała wypowiedź czarownika plemienia, który oświadczył , cyt:" iż nie ma żadnych racjonalnych powodów-poza czysto spekulacyjnymi kręgów finansowych-aby kurs franka do złotówki był tak wysoki. "To lipa w proszku"-dodał czarownik. Dla bankowców każdy pretekst jest dobry by ten kurs zawyżyć i nabić sobie "kabzę".
Czarownik nie wyklucza Pacyfikacji szwajcarii i doprowadzenia kursu do relacji 1:1 . Bo taka jest faktyczna relacja ekonomiczna tych walut - nawet z lekką tendencja na korzyść złotego.!!!! .Na pytanie dlaczego tak uważa , czarownik odpowiedział pytaniem na pytanie, cyt: " gdybyś miał do wyboru w prezencie Polskę i Szwajcarię , to który prezent "byś wybrał?" -prawie wszyscy którzy słuchali wypowiedzi czarownika odpowiedzieli natychmiast:Polskę , tylko jedna osboa odpowiedziała że Szwajcarię.Jak się okazało był to przedstawiciel bardzo znanego banku. O dalszych poczynaniach i losie ekspedycji Pigmejów , czarownik obiecał pinformować opinie publiczną w najblizszych dniach. Ps. Rzecznik prasowy pigmejów ponoć zasłabł kiedy zorientował się jakie sa faktyczne przyczyny kursu franka. Funkcję jego przejął absolutnie nieprzekupny i obiektywny w swoich sądach czarownik j/w.
sibut / 85.198.196.* / 2011-06-24 01:47
TERAZ !!!! jest czas na kredyt we franku!!!! - ale go nie dostaniesz.Będzie dostępny za dwa lata jak frank znowu będzie PO 2 PLN
bawmy sie... / 89.73.195.* / 2011-06-24 00:08
ciekawe jest to ze:
1. ludzie, ktorzy wzieli kredyt w CHF sa zadowoleni ze wzieli kredyt w CHF
2. ludzie ktorzy nie wzielie kredytu w CHF sa zadowoleni ze nie wzielie kredytu we CHF

Wszyscy sa happy. Wiec po co sie klocicie? BAWMY SIE. RAZEM
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-06-23 23:46
wygrał Płemieł z chłopakami z ełku (5:2), wiec rynki finansowe zareagowały optymizmem.
anty PO / 81.219.62.* / 2011-06-23 21:55
Inflacja rośnie , paliwo powyżej 5zł ,( Ukraina ma tańsze to znaczy że da się , ale tam kampanie wyborcze tyle nie kosztują co za PO) , kredyty mieszkaniowe są ostatnim tchem spłacane przez Polaków , zadłużenie na mieszkańca jest najwyższe w historii naszego kraju , do lekarza trzeba stać w kolejkach, itd... , a wy razem klaskacie jak wam zagra TVN, money, GW itd. , włączcie myślenie młodzieży czas wykopać ekipę Tuska z boiska .
Eternit z Azbestu / 2011-06-23 22:16 / Tysiącznik na forum
Akurat źle identyfikujesz błędy popapranych.

Inflacja rośnie na całym świecie przez drożejące paliwo i żywność. Żywność drożeje bo ziemia jest przeludniona i tylko globalna polityka jednego dziecka może tu pomóc i to dopiero za 30 lat. Paliwo powinno stanieć bo ropa już tanieje. Kredyty mieszkaniowe w CHF to już sami są sobie winni Ci co brali w CHF jak byłna dnie.

A teraz winy popapranych. Nie przyjeli Euro po 3PLN jak byłtaki kurs, przez co nasze realne prensje spadły wraz z osłabieniem PLN. To przez złotówczynębenzyna jest po ponad 5PLN.
Co do kolejek do szpitali to jest wina popapranych. Obiecywali sprywatyzoweać szpitale i nie sprywatyzowali a w państwowych zawsze będą kolejki, korupchja i beznadziejne leczenie.
Ale największy problem to ciągłe zadłużanie kraju i rozdawnictwo i kradzież państwowych pieniędzy.
kulomiot / 31.175.174.* / 2011-06-24 00:28
- Gdyśmy przyjęli euro po 3pln, to mielibyśmy już drugą Grecję (zamiast obiecanej Irlandii). Pensje mielibyśmy wysokie na chwilę, ale konkurencyjność naszych firemek znacznie by spadła i w efekcie fala bankructw, przesunięcie dużej grupy pracowników do sfery budżetowej (biurokracja to nasza specjalność, a w szybkie zwiększenie konkurencyjności nie wierzę) oraz duży import dóbr konsumpcyjnych rozłożyły by gospodarkę na obie łopatki. Przypominam, że Grecja weszła do strefy Euro z wysokim kursem własnej waluty, w czym wielu ekonomistów upatruje przyczyny kryzysu.

- Szpitale sprywatyzowane byłyby prawdopodobnie wolne od kolejek, ale głównie z powodu zaporowych cen, czyli dzięki ograniczeniu dostępności usług. Nie sądzisz chyba, że w prywatnym szpitalu chirurg operuje dwa razy szybciej;) Wiele krajów, w tym USA, obecnie dokonuje częściowej nacjonalizacji służby zdrowia. Nic nie jest idealne, prywatna służba zdrowia również.
Eternit z Azbestu / 2011-06-24 01:30 / Tysiącznik na forum
Nasze firmy to prawie zbankrutowały na opcjach na umocnienie złotówczyny.

Najlepiej zaś sięmiały nasze firmy jak milion Polakó wyemigrował, spadło bezrobocie i musieli podnieść płące... wówczas ludzie mieli więcej pieniędzy na zakupy i przychody firm wzrosły.

Zobacz sobie jakie sąpensje w Niemczech i jakośich firmy nie bankrutują.

Białoruś Euro nie ma i jest w znacznie gorszej sytuacji niż grecja. Zaś Grecja ma problemy bo grecy to złodziejaszki i krętacze, którzy tylko kombinują jak tu nie pracować a żyć na koszt budżetu, który musi pożyczać żeby rozdawać.

Po pierwsze wiele ludzi ma hobby hodzenie do lekarza, czy są chorzy czy nie. Nie mająkasy na kino czy teatr to przynajmniej pójdą do lekarza i zrobią sobie badania, a lekarzą to odpowiada, bo normę wypracują.

Jakoś warsztaty samochodowe sąprywatne i ludzi stać na naprawę samochodów. Wystarczy że zrobią ubezpieczenia prywatne i każdy będzie mógłwybrać gdzie sięubezpiecza zaś ubezpieczyciele wybiorą szpitale, z którymi będą rozliczać się za leczenie.

PRywatne szpitale zwolną 2/3 personelu i rozwiążą związki zawodowe. Pozostały personel medyczny będzie dostawał pensje zależne od jakości swojej pracy a nie od wyrobionej normy. Jak lekarz będzie dobrze leczył to dostanie podwyżkę, a jak słabo to go wyleją i zatrudnią nowego, podobnie z pielęgniarkami. Skońćzy się wieczne popijanie kawki i palenie papieroska.

Wszystkie firmy, które zostały sprywatyzowane zarabiająwięcej pieniędzy a ich klienci sąbardziej zadowoleni. Niezadowoleni sątylko leniwi pracownicy, którzy nie mogą już sięopieprzać za taką samą kasęjak pracowici którzy pracują.
Floyd / 2011-06-24 20:17 / Tysiącznik na forum
Trzeba być bydlakiem aby argumentować, że ludzie chodzą do lekarza bo się nudzą albo mają takie hobby. Mają mało pieniędzy bo są leniwi itd itp. Cóż tu można więcej dodać, chyba tylko tyle, że jak się już bardzo nudzą, to czasami posyłają takich jak Ty na gałąź, ot takie hobby.
Publiczny szpital miał obowiązek przyjąć każdego potrzebującego, a prywatny? Prywatny przyjmie tylko tylu za ilu będzie miał zapłacone i obojętnie czy z kieszeni pacjenta, ubezpieczyciela czy kogokolwiek innego i to dobrze zapłacone (godnie).
Jak zresztą można dyskutować i dojść do porozumienia z kimś takim kto porównuje szpital do warsztatu naprawy samochodów, a leczenie ludzi do naprawy samochodu który oddaje się na złom gdy naprawa jest zbyt droga. Proponujesz złomowiska ludzi?
R-2oor / 2011-07-06 04:29
A Ty to musisz chyba całe życie przed wiadomościami i z nosem w gazetach i w necie siedzieć, aby nie widzieć rzeczywistości Cię otaczającej.

Jakim prawem nazywasz kogokolwiek bydlakiem za swoje poglądy czy argumenty. Jakim prawem będziesz decydował o moich czy kogokolwiek pieniądzach i kto będzie za nie leczony.

Żyjesz Floyd w jakimś urojonym świecie. Po pierwsze prywatna służba zdrowia jest faktem, po drugie Ci co na nią płaca najwięcej najmniej z niej korzystają. Po trzecie złomowiska ludzi były są i będą, bo ludzie w przeważającej ilości na własne życzenie na nie trafiają - nazywają się one zasiłkami i rentami. Być może jesteś właśnie takim człowiekiem ze złomowiska na rencie i z nudów postanowiłeś tu obrażać ludzi na Ciebie pracujących.

Uprzytomnij sobie wreszcie, że nic nie bierze się z nikąd. Z jakiej racji ja, który dbam o zdrowie i u lekarza w ciągu 15 ostatnich lat byłem 5 razy mam dotować tych którzy mają to w d... Z jakiej racji mam dotować bez mojej zgody kretynów na wózkach inwalidzkich na które trafili z powodu skakania na główkę do stawu o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, sprawców wypadków, budowlańców co mieli w d.... zasady BHP i zostali kalekami i całą rzeszę ludzi nieodpowiedzialnych? Mogę owszem im pomóc, ale niech przedstawią swoją historię i opowiedzą dlaczego mam im dać pieniądze. Dlatego składka ubezpieczenia zdrowotnego jak i na życie zależy od wyników badań przy wyższych sumach ubezpieczenia a palacze mają wyższe składki i wykluczenie niektórych zabiegów.

W przeciwieństwie do Ciebie wiem co mówię. Żyję w uzdrowisku w mieście gdzie pobito chyba wszystkie rekordy ilości ludzi na zasiłkach, rentach, wcześniejszych emeryturach, ludzi z dotacjami do mieszkań, przydziałami mieszkań komunalnych, ogromną ilością zabiegów dotowanych jak i pobytów w sanatoriach, bezrobociem ponad 25% i rodzinami, w których niekiedy dzieci nie pamiętają aby ich rodzice kiedykolwiek pracowali. Mamy szpital, w którym okres oczekiwania na chirurga to minimum (po znajomościach) 6 miesięcy, a standardowo to jest 12 miesięcy.

Jak idę do przychodni raz na 3 lata to tylko dzięki temu, że znam lekarkę mam dostęp do badań specjalistycznych na które są limity i które to limity wyczerpują notorycznie babcie nudzące się w domach (stanowiące około 30%-40% mieszkańców tej miejscowości). Nawet jak jedna z nich tylko potrzebuje iść do lekarza to weźmie koleżankę albo i dwie i namówi je na jakieś badania u specjalisty.

Ja z kolei do dentysty idę prywatnie i czekam na termin rejestracji (podkreślam, że czekam na termin rejestracji!) miesiąc, aby później czekać 1-3 miesiące na wizytę - PRYWATNIE. To samo u okulisty PRYWATNEGO. U każdego z nich sama konsultacja kosztuje 70 PLN. Każdy z młodszych pracujących osób chodzi tutaj prywatnie się leczyć, gdyż emeryci, renciści, kuracjusze sanatoriów i inni beneficjenci systemu są wszędzie i mają czas, którego ja i pozostali nie mamy, bo musimy na nich pracować.

Obudź się i weź się za naukę. W księgarni Money masz sporo książek do wyboru aby się dokształcić z ekonomii zanim zaczniesz tu być "tysiącznikiem forum".
Floyd / 2011-07-13 15:10 / Tysiącznik na forum
@R-2oor
Dobry gospodarz to nawet o inwentarz dba bo ma z niego pożytek. Bez tych głupszych od ciebie to sam byś musiał szamba czyścić. Ciekawe jak dałbyś sobie radę na bezludnej wyspie gdyby na ciebie nie pracowali także ci głupsi których tak lekceważysz.
Jasne, że człowiek podporządkował sobie zwierzęta i w ten sam sposób pragnie podporządkować sobie innych ludzi. W skrajnych przypadkach dochodziło w historii do niewolnictwa. Problem w tym, że Ci nawet najgłupsi znacznie przewyższają inteligencją zwierzątka i jeżeli nie uwzględnisz także ich racji, to potrafią się odpłacić takim jak Ty, wystarczy dać im zdolnego przywódcę co czasami się zdarza i wówczas tacy jak Ty lądują na gałęziach.
Demokracja jest właśnie po to by zabezpieczać w sposób pokojowy racje także tych głupszych, mnie obrotnych czy cwanych.
W przeciwnym przypadku potrafią walczyć o swoje nawet z najsilniejszymi i mam nadzieję, że nie muszę Ci tłumaczyć, jak krowie na granicy, jakich metod potrafią się chwytać gdy nie mają innego wyjścia.
Wolny rynek o którym tak mnie chcesz pouczać, to jak zawody sportowe gdzie są zarówno zwycięzcy jak i Ci co lądują na końcu, niezależnie od tego jak ciężko by pracowali.
W zawodach sportowych organizatorzy dbają by także Ci ostatni mieli z czego przeżyć, a w życiu bez żadnych regulacji?
Gdyby nawet usunąć tych głupszych od Ciebie, to ty znalazł byś się na końcu stawki i zobaczył byś jak to pachnie. A, może po usunięciu tych głupszych pozostali by sami mądrzy i wszystkim żyło by się dostatnio, czyli byłby prawdziwy komunizm. :)
R-2oor / 2011-07-16 09:05

Dobry gospodarz to nawet o inwentarz dba bo ma z niego pożytek. Bez
tych głupszych od ciebie to sam byś musiał szamba czyścić. Ciekawe jak
dałbyś sobie radę na bezludnej wyspie gdyby na ciebie nie pracowali
także ci głupsi których tak lekceważysz.


Nigdzie nie napisałem, że ktokolwiek jest głupszy. Jednak z pewnością głupi będzie pasował do tego co napisałem. Jeżeli ktokolwiek uczciwie pracuje i jest w tym dobry to nie powinien nigdy przymierać głodem i jak najbardziej zasługuje na szacunek. Jeżeli go nie szanują w miejscu pracy a jest dobry w swym fachu to czas zmienić pracę - to jedna z dobrych decyzji. Wielu jednak jej nie podejmuje i jak pisałem "na własne życzenie" stacza się do rynsztoka poprzez ZŁE DECYZJE (w tym przypadku o niezmienianiu pracodawcy)



Problem w tym, że Ci nawet
najgłupsi znacznie przewyższają inteligencją zwierzątka i jeżeli nie
uwzględnisz także ich racji, to potrafią się odpłacić takim jak Ty,
wystarczy dać im zdolnego przywódcę co czasami się zdarza i wówczas
tacy jak Ty lądują na gałęziach.


Jakby znacznie przewyższali inteligencją zwierzątka to Ci co ich wykorzystywali sami by się na gałęzie udali. Jak ich wieszają to niczym nie różnią się od zwierząt. Polecam Animal Planet i inne programy przyrodnicze lub książki aby zobaczyć jak ich zachowania niewiele się różnią od przytaczanych przez Ciebie.

Nie zwracaj się do mnie tak jakbyś mnie znał i nie wymierzaj mi tu gróźb. Gówno o mnie wiesz, więc gówno możesz o mnie powiedzieć.

Ja skupiam się na Twoich poglądach a nie Twojej osobie. Do tego służy forum a nie do obrażania się nawzajem personalnie.


W przeciwnym przypadku potrafią walczyć o swoje nawet z
najsilniejszymi i mam nadzieję, że nie muszę Ci tłumaczyć, jak krowie
na granicy, jakich metod potrafią się chwytać gdy nie mają innego
wyjścia.


Jeżeli tak dali się zdominować to właśnie to jest ich słabość. Jak zarżną swego tyrana to znaczy, że on był głupi i słaby. Tak jest, było i będzie. Ja to pochwalam i piszę o tym od początku.

Piszę przeciwko osobom LENIWYM, WYCIĄGAJĄCYM ŁAPY PO ZASIŁKI, CHOROWITYM NA WŁASNE ŻYCZENIE (niedbającym całe życie o to co jedzą, piją i jak żyją), NIEDOJDOM ŻYCIOWYM oczekującym pomocy od zaradniejszych i twierdzących że mają prawo do tego. PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ ZE ZROZUMIENIEM MOJE POSTY, bo mam wrażenie że jesteś tak zapatrzony w to co chcesz powiedzieć, że nie słuchasz co się do Ciebie mówi.


Wolny rynek o którym tak mnie chcesz pouczać, to jak zawody sportowe
gdzie są zarówno zwycięzcy jak i Ci co lądują na końcu, niezależnie od
tego jak ciężko by pracowali.
W zawodach sportowych organizatorzy dbają by także Ci ostatni mieli z
czego przeżyć, a w życiu bez żadnych regulacji?


W zawodach sportowych są ligi. Jak ktoś ciężko pracował i nie wygrał to co najwyżej spada do niższej ligi. Jak ciężko pracował i nie może się rozwijać przez innych to zmienia klub. Jak ciężko pracował i widać postęp to ma sponsora. Jak ciężko pracował i nadal nie ma efektu to czas zmienić pracę, bo tu nie ma dla niego miejsca niezależnie jak by ciężko pracował.

Trzeba mieć świadomość tego do czego się ma predyspozycje. Jak ktoś mając 1.5m wzrostu będzie koszykarzem to niezależnie jak ciężko by nie pracował to pomylił się z powołaniem. Nie oznacza to również, że każdy koszykarz powyżej 1.95m wzrostu ma mu teraz co miesiąc płacić rentę za jego gówno warte starania.


Gdyby nawet usunąć tych głupszych od Ciebie, to ty znalazł byś się na
końcu stawki i zobaczył byś jak to pachnie.


Jak już pisałem G... o mnie wiesz i G... wiesz o tym co przeżyłem. Zarówno w sporcie jak i w życiu byłem już na różnych pozycjach i wiem czym co pachnie i nie muszę się obawiać przytaczanych bezludnych wysp ani głupków z widłami.
Floyd / 2011-07-06 12:31 / Tysiącznik na forum
@R-2oor
Nie ma się co obrażać. Przecież reprezentujesz zdrowe, instynktowne cechy naszych przodków i powinieneś być z nich dumny.
Spróbuj poprosić pieska by podzielił się kością ze swym konkurentem o krokodylu nie wspominając, to zobaczysz jak to wygląda.
Jakieś tam socjalizmy wymyślili tylko ludzie który zatracili instynktowne zachowania i pewnie grozi im wymarcie. :)
R-2oor / 2011-07-13 11:22
Pieska nie trzeba prosić o to by się dzielił. Pies wie kto rządzi i czeka na ochłapy lub daje innym ochłapy jak się naje. Krokodyl z kolei istnieje na ziemi od czasów dinozaurów co oznacza, że ma niezwykle dopracowany system immunologiczny i zwyczaje służące przetrwaniu. W dziejach tego padołu zwanego ziemią liczącego 4,5 mld lat, zwierzęta zamieszkują ją od 500 mln lat, zwierzę - człowiek niecałe 2 mln lat, współczesny człowiek od 200 tys lat a jakiekolwiek oznaki używania rozumu człowiek wykształcił 50 tys lat temu. Jakieś 10 tys lat temu człowiek zaczął wykorzystywać innych, za co już nie raz poniósł karę. 200 lat temu powstała idea socjalizmu która zakwitła jakieś 60 lat temu i uznana została za utopijną. Skrajnym socjalizmem jest komunizm uznany za kompletnie utopijną wizję doskonałego świata.

Podsumowując. Wyskakujesz mi tu z tworem podrzędnego zwierza jakim jest człowiek, który opanował tą planetę jak pasożyt i wymyśla co rusz sposoby jak wykorzystywać innych do swoich celów. Człowiek ów ogłosił się wielce Panem tej planety i ogłosił wyższość nad przytoczonymi psami i krokodylami sądząc, że przetrwa dłużej aniżeli one. Otóż utopijny marzycielu NIE PRZETRWA.

Nie przetrwa z powodu takiego właśnie socjalistycznego myślenia wielu ludzi. Filozofia ta daje szansę ludziom słabym, bezwartościowym i nieefektywnym, którzy się rozmnażają i uczą tego samego swoje dzieci. Żaden gatunek nie przetrwał tym sposobem, ani ludzie by do dziś nie przetrwali gdyby ta ideologia istniała dłużej niż 500lat.

Każde bezużyteczne i słabe zwierze zdycha pod płotem lub jest zażerane przez inne. Nie ma nic lepszego niż natura i jej zasady przetrwania. Przenosząc to do świata "cywilizowanego" każdy słaby i nieefektywny człowiek nieradzący sobie z życiowymi decyzjami przymiera głodem, chłodem i choruje, po czym umiera. I tak właśnie ma być, bo to jest jedyny słuszny sposób na przetrwanie gatunku i silnych jednostek a nie "złomu". Można pomóc takiej ofierze losu ale tylko dobrowolnie litując się nad nim. Co drugi wykorzysta szansę i stanie się silniejszym, a resztą nie należy się już więcej przejmować.

Trzeba być wyjątkowo zarozumiałym, aby podważać sens tego co natura stworzyła i się sprawdziło setki miliony lat. Sam czas istnienia człowieka możemy porównać do ziarnka piasku na piaszczystej plaży, nie wspominając o jego wymysłach w postaci socjalizmu.

Jak taki mały kawałek ziarnka może w ogóle cokolwiek kwestionować w rozwoju ziemi gardząc innymi stworzeniami.

Floyd - jestem "dumny z cech moich przodków". Faktem jest, że socjalizm "wymyślili tylko ludzie który zatracili
instynktowne zachowania" i nie "pewnie" ale Z PEWNOŚCIĄ "grozi im wymarcie" :D
JanuszPOlikot / 2011-06-23 21:01 / Tysiącznik na forum
22.06. Wrocław (PAP) - Projekt zmian w przepisach o kredycie konsumenckim, dzięki któremu mają spaść spready walutowe, będzie głosowany, gdy uzyska pozytywną opinię biura analiz sejmowych - powiedział w środę PAP marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna..............


Dobre......Z tego co wiem to kredyt konsumencki dotyczy kwot POniżej 80 tys zł .......POzdrawiam POważnie wykształconych........
JanuszPOlikot / 2011-06-23 19:49 / Tysiącznik na forum
Donald Tusk .......wszystko PO 5 zł........
kredytobiorca przy kursie 2,28 / 217.98.38.* / 2011-06-23 19:32
bez kredytu nie miał bym domu, nie byłbym szczęśliwy, nie stać by mnie było na dużą rodzinę, nie miałbym garażu dla mojego auta, syn nie miał by wielkiego pacu zabaw, a żona nie sadziła by kwiatów, drzew ... jednym słowem kredyt we Frankach był spełnieniem marzeń..... a Wy frajerzy co piszecie że Wam źle .... to albo nie macie KREDYTU, albo było dużo kombinacji gdy go braliście .... takie moje zdanie...
Eternit z Azbestu / 2011-06-23 22:20 / Tysiącznik na forum
Tylko ten dom nie jest twój tylko banku. Jak będziesz miał problemy ze spłatą kredytu to Ci go bank odbierze, a jeśli wziąłeś kredyt na 100% wartości to teraz masz kredyt na 160% wartości i te 60% będziesz musiał spłacać a będziesz bez domu.

Po czymś takim żona się z tobą rozwiedzie, czego nie zabierze komornik to pójdzie na alimenty a zamiast samochodem będziesz chodził pieszo, bo nawet na bilet miesięczny Ci nie starczy.

A jeśli sie cieszysz z niskich stóp procentowyc w CHF to ciekawe czy tak samo się cieszysz z ubezpieczenia niskiego wkłądu włąsnego.
dixxon5 / 80.50.131.* / 2011-06-23 22:14
Niektórzy dorobili się więcej i to bez żadnego kredytu. Uważaj bo to oni mogą Ciebie uważać za frajera.
bankier1234 / 31.175.247.* / 2011-06-23 21:17
Bez takich kredytów jak Twój nie miałbym domu z basenem, apartamentów w Los Angeles i Paryżu, jachtu, astona martina oraz utrzymania do końca życia.
Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki,
bankier
Do bankiera / 89.200.162.* / 2011-06-24 00:21
Nie tacy byli. Znam historię jednego. I już go nie ma. Zmarł na raka w krótkim czasie od diagnozy - czerniak. I mimo, że mieli pieniądze na leczenie za granicą musiał umrzec.
Tak więc uważaj bo człowiek jest jak bańka na wodzie. A potem zostanie Ci tylko jedno: rozliczyc się, jak realizowałeś przykazanie miłości.
e d u k a t o r / 77.254.233.* / 2011-06-23 20:49
Co to za analfabeta ???
ares2211 / 83.10.116.* / 2011-06-23 17:42
brać kredyt w CHF ale dopieru w okolicach 4,80
polak2 / 84.10.155.* / 2011-06-23 17:41
A tak na poważnie to Wszyscy dostaniemy w tyłek tak jak Grecy,nie tak to inaczej.Zadba o to Bank Światowy.
księgowy / 188.33.120.* / 2011-06-23 18:35
to prawda banki zadbają o to by głupi polacy zapłacili za wszystko co oni nabroili .ach jaki ten świat głupi
lkjhgfdddddf / 109.107.7.* / 2011-06-23 15:43
Przyzwyczaimy się do CHF po 3,8 zł jak do benzyny 98 po 5,39 zł
bezkredytowy / 31.174.85.* / 2011-06-23 16:34
po co się tak znęcasz? Młodzi, wykształceni, z większych miast wiedzieli co robią biorąc kredyty walutowe (przynajmniej tak myślą).
Najważniejsze, że są zadowoleni;-)
von bati / 31.60.10.* / 2011-06-23 15:38
Główny kłopot to nie możność (lub raczej nieopłacalność) wcześniejszej spłaty kredytu.

Brałem w maju 2007 około 100k na 15 lat.I wtedy byłem dziwolągiem który brał kredyt w PLN podczas gdy wszyscy brali w CHF.

Jest 2011 czerwie i właśnie kończę spłacać. Żadna rewelacja bo to 25k na rok średnio. Gdybym miał kredyt wzięty w CHF spłacał bym go jeszcze pewnie z 10 lat bo nie opłacało by mi się wcześniej się go pozbywać.

Podsumowując. Widzę że ludzie piszą że wzrost CHF to nie problem bo rata jest taka sama jak na PLN - owszem. Natomiast kto rozsądny bierze kredyt z zamiarem spłacania go przez 30 lat ?? Ci co mają w PLN już dawno nie będą pamiętali że kiedyś brali kredyt.... a wy dalej będziecie się cieszyć że macie taką samą ratę lub ciut mniejszą....

No chyba że zarabiacie w CHF... to inna bajka. Ale ja takich szczerze mówiąc jeszcze nie spotkałem;P
strzelec / 2011-06-23 18:43 / Bywalec forum
Tak tylko że ja mogę te pieniądze które ty pakowałeś w kredyt obracać i na tym zarabiać zaczekać 5 lat kiedy CHF spadnie. Bo rząd Szwajcarski nie może pozwolić sobie na taki wysoki kurs swojej waluty, bo przez to traci ponieważ spada ich eksport. Jak Ty płaciłeś kredyt po 2000 to ja miałem po 1400 :) mój kredyt obecnie wynosi 380 CHF i żebym płacił takie raty jak ty CHF musiałby wzrosnąć do 5 PLN przy oprocentowaniu 1,2% a nie 8% przy PLN :) tak czy tak to dalej wolę spłacać kredyt w walucie
hdfgjgdfj / 109.107.7.* / 2011-06-23 16:36
Kredyty hipoteczne bierzemy średnio na 30 lat. Szacujemy jednak, że średni czas życia kredytu w Polsce wynosi 12 lat, na rozwiniętych rynkach jest to 7 lat - frankowcy będą płacić niższą ratę, ale przez 30 lat.
konstantynopolowiczcalineczka / 95.40.84.* / 2011-06-23 15:10
To wszystko nic. Analitycy na money.pl głosili nie raz i nie dwa, że to tylko tymczasowe, te zawirowania przy franku. Fakt - kilkanaście ludzkich lat życia, to w dziejach Ziemi nic :) Mają poczucie humory te analityki, prawda?
Frannnek / 156.17.159.* / 2011-06-23 16:28
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/frank;za;3;5;zl;zobacz;o;ile;skocza;twoje;raty,151,0,852119.html
zębaty / 83.29.17.* / 2011-06-23 14:55
Złoty leci na pysk, a Tusk kiwa chłopczyków i użera się z o.Rydzykiem
JanuszPOlikot / 2011-06-23 19:52 / Tysiącznik na forum
Bo to taki POwazny POlityk.......
wujekAdaś / 178.42.161.* / 2011-06-23 15:04
Ale zwróć proszę uwagę jakiego mamy groźnego ministra spraw zagranicznych. PO prostu armia przy takim bohaterze jest zbędna. Jakie on robi srogie miny, jak wygraża, jak groźnie kiwa palcem w bucie. Już samo spojrzenie na to marsowe oblicze odbiera chęć do życia. Na razie. Idę się wyżygać.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy