Forum Forum finansoweInne

Frank szwajcarski znowu szkodzi bankom. Ceny akcji gwałtownie w dół

Frank szwajcarski znowu szkodzi bankom. Ceny akcji gwałtownie w dół

Wyświetlaj:
TOCI / 83.23.199.* / 2015-08-06 20:14
JAK PRECYZYJNIE WYBRALI CZAS GŁOSOWANIA- DOKŁADNIE W NAJWIĘKSZĄ ZADYMĘ ZWIĄZANĄ Z ZAPRZYSIĘŻENIEM PREZYDENTA !!!!!
potop / 79.97.170.* / 2015-08-06 20:05
No i tak stalismy sie krajem afrykanskim ,nie szanujemy prawa, atak na plynosc bankow spowolni gospodarke , ograniczenie akcji kredytowej, utrata zaufania kapitalu spowoduje ze trudno bedzie sprzedac obligacje i bedzie drogo, coraz drozej bedzie sie sprzedawac obligacje zeby zrorowac gigatyczne zadluzenie , a za zle prawo przyjdzie zaplacic odszkodowania slone .
wwr / 217.96.78.* / 2015-08-07 12:36
W skrócie twoja wypowiedź brzmi: bla bla bla....
petroniusz 374 / 83.11.142.* / 2015-08-06 23:26
TO BANKI NIE SZANUJĄ PRAWA KIEDYŚ MÓWIONO LICHWA A TERAZ BANK. NAJGORSZE Z NICH TO BANKI CZARNECKIEGO GETIN I IDEA BANK ORAZ MILENIUM
aa233 / 176.105.133.* / 2015-08-06 19:31
Poszkodowani przez głupie decyzje polityków drobni akcjonariusze banków powinni tak samo jak cwaniacy frankowicze założyć stowarzyszenie i dochodzić swoich praw za poniesione straty w sądzie lub się zorganizować i startować w wyborach parlamentarnych.
Dlaczego wszyscy mogą tracić tylko nie kredytobiorcy w walutach obcych? Akcie kupowali w dobrej wierze, legalnie i do tego płacili podatki.
janek985 / 91.123.212.* / 2015-08-06 18:40
Ja mam w złotówkach - pomoże ktoś ? oprocentowanie mam wyże niż we frankach więc NIESPRAWIEDLIWE , kurcze wiem nikt mi kredytu nie kazał brać ale jak pomagamy to wszystkim :P Pomóżmy też tym którzy oświadczą , że zgubili jakieś pieniądze, ofiarom libacji alkoholowych (nie chciałem wydać tyle na wódę) i może jeszcze innym którzy zwyczajnie nie myślą jak podpisują umowę !
kocik / 75.95.94.* / 2015-08-06 18:39
Przekret bankow polegal na tym, ze dawaly pozyczki we frankach szwajcarskich, nie majac frankow. Wszelkie manipulacje walutowe byly bezpodstawne - banki pozyczaly pieniadze w walucie polskiej (zlotych), a wartosci pozyczek i finansowanie ich przeliczali na franki szwajcarskie. Oczywiscie, ze teraz powinny byc sadzone i wyplacac odszkodowania, a przefinansowanie powinno byc z gory narzucane na zasadach: umorzenia niesplacanych rat, redukcji podstawowego dlugu, redukcji oprocentowania.
aaa233 / 176.105.133.* / 2015-08-06 19:28
A kto cie zmuszał do brania takiego kredytu skoro wiedziałeś, ze nie dostaniesz franków? Trzeba było nie podpisywać umowy.
Timon83658 / 83.23.149.* / 2015-08-06 19:11
Niestety kolego niewiele wiesz o bankach, bankowości i prawie bankowym. Banki dając kredyt w CHF same również zadłużały się w CHF, dlatego też gdy kurs poszybował w górę banki zmuszone były do zwiększenia rezerw w celu zabezpieczenia zadłużenia kredytobiorców. Prawda jest taka, że wszyscy stracili na frankach zarówno banki jak i klienci... To trochę tak jakby nagle benzyna poszybowała z dnia na dzień do 15 zł za litr, automatycznie tracą na tym Ci którzy produkują auta na benzynę, jak i Ci którzy którzy już posiadają benzyniaki...
Frankowicz 1233 / 78.11.215.* / 2015-08-06 18:25
Karać banki za przekręty na obywatelach. Kompromis 50-50 czy jak ostatnio 90-10 to i tak głaskanie prezesów banków po głowie.
Przeciez pazerność banków nie zna granic, wychowawczo oprócz oddania niezgodnie z polskim prawem i z prawomocnymi wyrokami polskich sądów, zagrabianych co miesiąc pieniedzy z kont kredytobiorców (ktorzy nigdy franka nie dostali) należą sie bankom miliardowe kary aby wiecej tak ludzi nie oszukiwaly. Polskie prawo, ba unijne prawo, ba prawo bankowe :) !!! jest jednoznaczne. Kazdy pseudo-finansista szuka wykretu aby uzasadnić obronę banków, a rzeczywistość jest zdeczko inna. Należy postępować zgodnie z prawem, polskim, unijnym a nawet bankowym. I wtedy okazuje się, że te niby kredyty frankowe to nie są żadne kredyty, nawet kolo kredytu to nie leżało. To są czysto spekulacyjne instrumenty finansowe. https://www.bankowebezprawie.pl/czym-jest-kredyt-przecietnego-frankowicza/
@@@ / 77.65.88.* / 2015-08-06 19:53
Ludzie ja też jestem "frankowiczem" ale nie rozumiem Waszych wypowiedzi. Warunki kredytowe jakie banki oferowały w czasach gdy frank był tani były rewelacyjne. Żaden kredyt w złotówkach nie mógł się z nimi równać. Inną sprawą jest to, że bardzo dużo wniosków kredytowych ze spłatą w złotówkach byłaby odrzucona przez małą zdolność kredytową kredytobiorców. Nie rozumiem płaczu nad swoim strasznym losem, ataków na banki. Po pierwsze- cieszyłem się jak dziecko, że przy niskiej zdolności kredytowej bank pozwolił mi na zaciągnięcie kredytu hipotecznego (we franku oczywiście). Nie było dla mnie różnicy i założę się, że żadnemu z "pokrzywdzonych" frankowiczów też by to nie przeszkadzało, że kredyt jest przeliczany z jenów, franków, czy innej waluty. Dla mnie ważne były wszystkie parametry na podstawie których będę musial spłacać mój kredyt. Zgodziłem się, podpisałem. Nie jestem gnomem i ignorantem ekononomicznym i liczyłem się od początku kredytu z różnicami kursowymi w kolejnych ratach. Chciałbym widzieć miny tych pokrzywdzonych gdy frank taniał (tak były takie momenty) - chodzili krzyczeli jakimi są cwaniakami bo kto jak kto ale oni wiedzą jak się ustawić. Tanie cwaniaczki. Po trzecie gdybym wziął kredyt w złotówkach - przez 10 lat płacę kredyt - raty miesięczne byłyby wyższe niż te które płaciłem po przeliczeniu z franków. Reasumując: cieszę się, że Rząd wymusi na Bankach bardzo korzystny sposób przeliczenia kredytów bo to pomoże wszystkim którzy zgromadzili tyle kapitału by spłacić lub nadpłacić kredyt. Wkurza mnie natomiast zachowanie wszystkich "pokrzywdzonych", że są takimi baranami i nieumiejącymi czytać ze zrozumieniem gamoniami . (w każdej umowie jest opisane jak jest przeliczany kredyt, rata). Nie chcę być wrzucany do jednego worka z Wami. Ja świadomi zaciągnąłem taki kredyt i wielkie brawo dla Rządu, że będą takie możliwości jak szykują.
aa233 / 176.105.133.* / 2015-08-06 19:26
Tak, najlepiej doprowadzić do krachu bankowego. Wtedy w tym kraju nie pozostanie kamień na kamieniu.
aa234 / 5.60.144.* / 2015-08-06 20:49
Wzrost kursu CHF względem PLN nie wynika z żadnych przesłanek gospodarczych - stanu polskiej gospodarki - ty czysta spekulacja.
nowa ustawa będzie kosztowała banki około 19 mld zł, koszt będzie rozłożony na trzy lata.

Wzrost kursu CHF względem PLN nie wynika z żadnych przesłanek gospodarczych - stanu polskiej gospodarki - ty czysta spekulacja. Do krachu bankowego powiadasz? Chazarska dzicz pradziła sobie, radzi i poradzi z każdym krachem - zapewniam!
nowa ustawa będzie kosztowała banki około 19 mld zł, koszt będzie rozłożony na trzy lata.
Rafał65v55 / 89.172.66.* / 2015-08-06 18:55
Ale dom dzięki tym instrumentom udało się wybudować ? Może należy go zlicytować - bo wybudowany za spekulacyjne instrumenty finansowe.
tyki67i / 176.0.21.* / 2015-08-06 18:29
a czy ktoś zmusił cię do brania. nie .
ale jak do płacenia to krzywda
prawnik/// / 188.33.89.* / 2015-08-06 18:13
Oszusci Banksterzy wcisneli pseudo Franki zlodziejskie Umowy Tego sie Boja
rtjity / 176.0.21.* / 2015-08-06 18:16
trzeba był brać kredyt w providencie miał byś taniej
Smok1001 / 31.175.86.* / 2015-08-06 18:11
Znowu złodziejska ustawa. Taka jak ta PIS-u o rozdawnictwie mieszkań za, która zapłaca wszyscy obywatele tego Państwa, a szczególnie najbiedniejsi. Wreszcie się okazało , ze PO i PIS to tacy sami oszuści. Zapomnijcie, że będę na was kiedykolwiek głosował. Szkoda, ze nie jest juz mlody , bo dawno wyjechalbym z tego kraju oszustow
srftjyj / 176.0.21.* / 2015-08-06 18:09
no nie znwu prezenty dla cwaniaczków , a kiedy dadzą coś reszcie obywateli .
Nigdy bo ktoś musi zarobić na te przekręty.
ja chce żebym mógł sprzedać samochód po takiej cenie jak go kupiłem 10 lat temu.
bo jak nie to trace , może sejm ogłosi skup ja chętnie zamienie swój na nowy.
banda
tomek i atomek / 95.49.156.* / 2015-08-06 17:55
Jak mozna kodowac filmiki i pisać , ze dzieki reklamie możesz ogladac filmik za darmo, to cholerna bzdura ja i tak nie bedę ogladał tych reklam. A po zatym to już zapłaciłem za abonament internetowy , tak że niech mi nie wciskaja kitu. Reklamy niech wyświetlaja na facebooku to zobaczymy ile osób zlikwiduje konta.
HETMAN POLNY KORONNY / 89.66.247.* / 2015-08-06 17:05
ZA FAKT ODEBRANIA OBYWATELOM ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ PRZY WYSOKICH KURSACH OBCYCH WALUT ALE OCHOCZEGO WCISKANIA NA NAJNIŻSZYCH HISTORYCZNIE KURSACH UWAŻAM ZA POWAŻNE ZDARZENIE WYMAGAJĄCE BADANIA W TRYBIE KARNYM.
SZYMPANS GRAJĄCY NA KONTRAKTACH FOREX POTWIERDZI ŻE TAKI TRYB BADANIA JEST OCZYWISTY I DOBRY
polislokatka / 213.108.152.* / 2015-08-06 17:00
Mam nadzieję że złodzieje z GetinBanku zaczną wyskakiwać z wieżowca przy Przyokopowej, i to z najwyższego piętra.Przyjdę i sobie popatrzę, może zabiorę ze sobą żonę z dziećmi.
defh / 83.20.10.* / 2015-08-06 16:20
Biedne banki...
Banki odeszły od celu dla którego zostały powołane !
analityk746 / 87.205.245.* / 2015-08-06 16:18
czy nieosiągnięcie bardzo wysokich zysków /jakie maja obecnie banki/ jest stratą - bardzo pomysłowa propaganda. Co zrobili z tymi zyskami /na pewno nie dali ich pracownikom, a nawet w większości nie zapłacili od nich podatkow/ , niech zawrócą wyprowadzone miliardy i wyrównają "straty". Nie żal mi ich ani trochę - powinni śrubki bankom tak przykręcić ja maja na zachodzie. To będzie dopiero ich realna wartość.
rtjuty / 176.0.21.* / 2015-08-06 18:26
rozumiem że według ciebie na "zachodzie" banki dopłacają do kredytów ???
to dobre jest , nic tylko na zachód po kredyt
GallAntonin / 31.1.71.* / 2015-08-06 15:55
Lepiej byłoby wziąć się za firmy pożyczkowe, bo te naprawdę golą biednych będących pod ścianą ludzi. Ale i w tym ktoś ma interes, by im krzywdy nie zrobić.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: