Forum Forum inwestycyjneForex

Frank tanieje kilka groszy. W Sejmie debata o "frankowiczach"

Frank tanieje kilka groszy. W Sejmie debata o "frankowiczach"

Wyświetlaj:
frankowiczgmoney2007 / 83.14.174.* / 2015-03-20 14:03
w doniesieniach o kredytach frankowych używa się fałszywego sformułowania o rzekomej pomocy dla frankowiczach - nie chcemy pomocy a jedynie tego aby banki zadowoliły się zyskiem jakiego mogłyby się spodziewać wtedy gdyby frank nigdy dla żadnego z klientów nie podrożał względem złotówki - bo przecież i taka opcja musiała być brana pod uwagę... siła nabywcza złotówki powinna być podstawą przewalutowania...
Frank507 / 91.233.112.* / 2015-02-12 19:21
Pani Kopacz zapomniała ze to my ja utrzymujemy na tym ciepłym krzesełku z*****.... Służbę zdrowia teraz czas na ludzi których taka prawda okradło państwo i rząd bo trzyma z bankami
pop1 / 46.238.120.* / 2015-02-06 14:25
zadnych rozmow z bankiem.oddawac klucze.polozyc im 500tys.kluczy na biurka.banki sprzedajac te domy i mieszkania i tak beda do przodu o 7-10 letnie okresy splat.nie ciagnijcie tego bo i tak padniecie na pysk.petla sie wam zacisnie jeszcze mocniej.banki i rzad was olaly.apeluje do rozumu oddajcie klucze.uwolnicie sie od dlugu.panstwo was sie przestraszy i umorzy te roznice wynikajace z nizszej wartosci nieruchomosci.
jelonek (na razie) / 79.191.81.* / 2015-02-06 13:04
pewnie, że nastąpi spadek ceny chf. Przecież nie będzie jeleni, czyli nas, którzy będą potrzebowali franków. Popyta spada, cena spada, proste.
szaff / 79.135.173.* / 2015-02-05 18:30
nieładnie ze strony pani premier Kopacz że kredyty to problem frankowiczów i że sami muszą sobie z nim radzic i niech nie liczą na państwa pomoc.Premier tak nie powinna nieliczyc sie z polakami wstyd
SednoSprawy / 194.15.124.* / 2015-02-05 13:58
Przy braniu kredytu nikt, słownie NIKT, z bankierów/doradców/konsultantów/itp. nie informował kredytobiorcy, że kurs CHF jest SZTUCZNIE utrzymywany/broniony przez bank szwajcarski. Oznacza to, że kredyty były udzielane w oparciu o fałszywe informacje. Ryzyko walutowe to co innego niż sztuczny kurs waluty nie poparty warunkami rynkowymi. Teraz wszyscy podkreślają, że nagle, niespodziewanie bank szwajcarski uwolnił/przestał bronić kursu CHF!! Co to znaczy? Kredyty były udzielane w oparciu o fikcję, a nie rzeczywistość. Powtarzam, żaden bankier o tym nie informował klientów! Trzeba tylko to uświadomić sądom.
alegi / 185.14.148.* / 2015-02-05 11:50
Czy to jest Państwo PRAWA? Jeśli w zapisach tysięcy umów są klauzule abuzywne (=nie legalne = nie wiążące stron), dotyczące sedna tj. waloryzacji i przeliczania rat, to po prawomocnych wyrokach sądów - takie klauzule odgórnie powinny być zastąpione u WSZYSTKICH kredytobiorców posiadających takie zapisy. Państwo prawa- KNF - powinnien zażądać tego od banków. Inaczej poszkodowane jednostki zaleją sądy pozwami, a tych których nie będzie na to stać - zbankrutują, uciekną z kraju... Przecież mówimy o problemie społecznym 500 tys. rodzin, które zamiast przeznaczać pensje na usługi/towary lokalnych rynków (tj. zasilać lokalny rynek) zbierają na spłatę raty dla wielce szanownych banków - autorów tych nielegalnych umów. Państwo, KNF nie powinno pozwalać na taką lichwę (ok.250-300%). Kredytobiorcy wyraźnie proponują - przewalutowanie po kursie z dnia umowy i pokrycie różnicy za już pobrane raty wg.kosztów kredytów w PLN(WIBOR minus naliczony LIBOR)tj. spłatę jak się należy kredytu w PLN, tyle co zaciągneli = spłatę tego co w PLN im przelano. PROSTE.
wiezniowie pseudo swoich / 2015-02-05 22:49
RPP obniża stopy procentowe do nad wyraz niskich poziomów. Pewnie dogadali się z bankami i zaraz uszczęśliwią "frankowców" przewalutowaniem kredytów na złotówki po kursie z dnia podpisania umowy. Wszyscy będą szczęśliwi, rząd dokona niemożliwego... a potem stopy procentowe w górę i znów wysoka rata.
Jak dla mnie przewalutowanie (zwłaszcza teraz) to strzał w kolano (nawet dwa).
Niech Rząd ograniczy zabezpieczenie kredytu do wartości nieruchomości.
asasin / 217.67.201.* / 2015-02-04 16:13
A nie latwiej zbankrutowac ?
1)Wyplacasz wszswytko z kont jakie masz
2)Golisz mieszkanie ze wszsytkiego co mozesz
3)Sprzedajesz samochod
4)Doprowadzasz do tego ze cie zwalniaja z pracy
5)Zglaszasz upadlosc
Zgodnie z przepisami sprzedaja wszsytko co masz - a mas zniewiele bo sie przedtem zabezpieczyles
I rozbijaja dlug na 3 lata - oczywiscie kladziesz laske i
1)Pracujesz na czarno
2)Wyjezdzasz za chlebem
3)Jako bezdomny nie spklacasz dlugu
co roku wnosis zoswaidczenie ze mieszkasz na ulicy
4)Po 3 latach jestes wolnym czlowiekiem
daeni / 159.205.213.* / 2015-02-05 13:27
hahaha to nie takie proste raczej
konsumentka / 83.144.97.* / 2015-02-04 12:37
to dopiero diabelski pomysł - dla rozemocjonowanych ludzi którym się świat zawala - banki kalkulują tylko w kategorii zysków wyrażonych w liczbach na najbliższe kilka lat -
nie biorą pod uwagę procesu wychowywania sobie klinetów i ich dzieci w atmosferze wzajemnego zaufania do instytucji finansowych i przyszłych nawyków swoich zrobionych klientów

ja przez lata nie brałam kredytów bo byłam wychowana w takim duchu - z dala od długów i bankierów
straciłam czujność bo wydawało mi si że właśnie mamy cywilizowane czasy- świat tak funkcjonuje i nie ma zapaści - myślenie o kryzysie jest po obu stronach
teraz żyję w strachu zarażając tym moje dzieci - żadnych kredytów, kart kredytowych, żadnych umów i zobowiązań!!! mimo że jeszcze mam pieniądze, i karty ułatwiają życie -rezygnuję z nich w pełni świadomie teraz wyczuwam podstęp w każdym zapisie umowy nawet na samo prowadzenie konta - liczy się tylko zysk a raczej WYZYSK
Mała Mi / 91.90.160.* / 2015-02-04 10:31
Zamienił stryjek siekierkę na kijek... Jak słyszę, że banki tracą to mi ręce opadają. Powinni przewalutować po kursie franka z dnia w którym się kredyt brało bez żadnych dodatkowych ale. Prawda jest taka, że jak ktoś ma problem ze spłatą kredytu teraz to tym bardziej nie da rady spłacać po przewalutowaniu na takich warunkach... Banki i tak zarobią min. 100%, no ale dlaczego tylko 100% jak można zarobić 200 lub 300%... Dlaczego w innych krajach się da, a w Polsce zawsze jest problem? Wg mnie szkoda czasu na te posiedzenia i naszych pieniędzy, bo przecież muszą z czegoś dostać wypłatę za wymyślanie beznadziejnych rozwiązań.
logika / 149.156.63.* / 2015-02-04 10:25
Jeszcze jeden argument do tego, że kredyty tak zwane we frankach to wielki przekręt banków.
Gdyby banki udzielały kredytów w tej walucie musiałyby ja kupić a wtedy kurs franka nie byłby 2,45 zł tylko skoczyłby do 6 lub 7 zł nie mówiąc nic o 3m LIBOR CHF, który od razu byłby ujemny. Oczywiście, po pewnym czasie, kurs zacząłby maleć i kredyty byłyby dla banków nie opłacalne. Banki wiedząc, że spłata we frankach spowoduje wzrost kursu tej waluty, bo jet to naturalne prawo równowagi rynkowej, namawiały do zaciągania tej formy kredytu. Dlatego uważam, że ta forma udzielania kredytu bez kupowania waluty powinna być ścigana prze prokuraturę jako przestępstwo!!!
Gość326 / 83.175.174.* / 2015-02-04 09:44
Banki na tym zarobią, a frankowicze się załatwią do końca. W okresie 0 oznacza to przewalutowanie po aktualnym kursie + dopłata za "odfranowienie" kredytu nr 1 + wyższe koszty obsługi, z perspektywą umorzenia części kredytu nr 2 w ciągu kolejnych nastu lub dziesiątek lat. To dopiero pomoc!!!!
frankfuterka / 77.114.112.* / 2015-02-04 01:19
przewalutowanie kredytu po średnim kursie NBP to już załatwia frankowiczów na amen i problem nie został rozwiązany
Analityknie z banku / 77.253.79.* / 2015-02-05 18:48
W takim przypadku wartość kredytu do spłaty w większości przypadków przekroczy wartość zabezpieczeń wpisaną do hipoteki. W moim przypaku było to 3,7*wartość kredytu w PLN, czyli dlaczego mam ponosić ryzyko walutowe większe, niż skalkulował bank jako zabezpieczenie. Skoro banki źle skalkulowały ryzyko, to po przewalutowaniu kredyt nie powinien być większy niż zabezpieczenie.
Banki boją się tego, że zostaną im nieruchomości, których nikt nie kupi. Lepiej doić z odsetek od naiwnych
gggggmpomdgompo / 77.254.64.* / 2015-02-04 00:53
WIĘCEJ TV!!!Więcej róbta co chceta,ukrytej prawdy,dlaczego ja i trudnych spraw .....a mniej matematyki dla hołoty i jeszcze dwa pokolenia i po nas
Franek Frankiewicz / 91.217.18.* / 2015-02-04 00:52
Zdaje się, że prawnicy mają zdecydowanie lepszą propozycję: sąd + usunięcie klauzul abuzywnych (nr 3178 i 3179) = kredyt w zł. z marżą + Libor. Ciekawe czemu nie ma tego w prezentacji KNF?
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy