Forum Forum inwestycyjneForex

Frank zszedł poniżej 4 złotych. Jest najtańszy od "czarnego czwartku"

Frank zszedł poniżej 4 złotych. Jest najtańszy od "czarnego czwartku"

Wyświetlaj:
qxv / 176.102.183.* / 2015-01-31 00:03
KLAUZULE NIEDOZWOLONE W UMOWACH KREDYTOWYCH KREDYTÓW ZŁOTOWYCH INDEKSOWANYCH DO KURSU WALUT OBCYCH STOSOWANYCH W BANKU MILLENNIUM (wg UOKiK):

1) "Kredyt jest indeksowany do CHF/USD/EUR, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF/USD/EUR według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w Banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy."

2) "W przypadku kredytu indeksowanego kursem waluty obcej kwota raty spłaty obliczona jest według kursu sprzedaży dewiz, obowiązującego w Banku na podstawie obowiązującej w Banku Tabeli Kursów Walut Obcych z dnia spłaty."

Wymieniłem 2 najważniejsze, które będą kluczowymi w ewentualnym pozwie sądowym w sprawie umów kredytowych, które zawierają w treści powyższe niedozwolone klauzule.

Wasz los jest w Waszych rękach. I w rękach sądów!
killer-debili / 178.212.121.* / 2015-02-02 09:30
Pozew juz jest w trakcie, aktualnie oczekuje na decyzje sadu co do dopuszczenia powodztwa w drodze pozwu grupowego
pseudokredyt PLN/CHF / 178.235.221.* / 2015-01-30 23:20
Dolaczajcie sie do pozwow zbiorowych, to nie są kredyty a skrajne instrumenty finansowe. Sprawdzcie jak Wam urosły kapitaly do splaty, nigdy się nie wypłacimy bo ten instrument finansowy kreuje niekonczacy sie dług! Gdzie jest UOKIK? Gdzie jest polskie prawo bankowe? Co na to polski zwiazek bankowy? Skladajcie pozwy, kredyty otrzymalismy w złotowkach z indeksacja na wirtualnych CHF i mamy prawo spłacac w złotowkach przy kursach z dnia zaciagniecia kredytu! Nie zrobia z nas drugiego Ambre Gold.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
guru122 / 93.105.246.* / 2015-01-30 22:15
No i po całej zadymie z frankiem. Za pół roku będzie po 2,60.
paweł1964 / 176.102.183.* / 2015-01-30 21:19
BARDZO CIEKAWY TEKST - PODSTAWA DO POZWÓW PRZECIWKO BANKOM W SPRAWACH KREDYTÓW INDEKSOWANYCH DO KURSÓW WALUT OBCYCH - POCZYTAJCIE:
źródło:
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=3020
tekst:
Sąd Apelacyjny potwierdził, że sześć postanowień stosowanych przez bank Millennium powinno znaleźć się w Rejestrze klauzul niedozwolonych. Dotyczyły one m.in. braku zasad ustalania kursu walut, umożliwiając tym samym dowolne kształtowanie spreadu walutowego.

W grudniu 2010 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone sześć klauzul stosowanych przez bank Millennium w regulaminach i umowach o kredyt hipoteczny. Powództwo w tej sprawie skierowała do sądu Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przedsiębiorca skorzystał z przysługującego mu prawa i zaskarżył wyrok do Sądu Apelacyjnego. 21 października 2011 roku SA oddalił apelację banku Millennium, potwierdzając tym samym rozstrzygnięcie SOKiK.

Dwie z zakwestionowanych klauzul dotyczą niejasnych kryteriów obliczania kursu walut stosowanych w przypadku rozliczania kredytów indeksowanych w stosunku do waluty obcej. Umowy odsyłają kredytobiorców do kursów ogłaszanych w tabeli walut obcych banku, bez dokładnego sprecyzowania na jakich zasadach bank ustala ogłaszane w swojej tabeli kursy. Sąd podzielił stanowisko Urzędu, że bank nie precyzując sposobu ustalania kursu walut – może dowolnie ustalać jego wysokość, niekoniecznie w oparciu o obiektywne kryteria, na przykład o cenę wyznaczoną przez rynek walutowy czy średni kurs Narodowego Banku Polskiego. W zgodnej opinii sądu i UOKiK brak jasnych zasad ustalania przez banki kursów walut godzi w dobre obyczaje i rażąco narusza interesy konsumentów.

Kolejne postanowienie uznane za niedozwolone dotyczy nieprecyzyjnego określenia sytuacji, w której bank może zażądać ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia kredytu i zlecania badania stanu prawnego oraz określenia wartości rynkowej nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia na koszt konsumenta. W tym przypadku konsument nie jest w stanie określić, kiedy bank może wystąpić z takim żądaniem.

W innych zakwestionowanych klauzulach bank nieprecyzyjnie określa możliwość zmiany regulaminu świadczenia usług oraz cennika. Wymienione przesłanki, takie jak: zmiana poziomu inflacji czy wprowadzenie nowych przepisów prawnych dają bankowi możliwość modyfikacji warunków umowy w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego oznacza, że wyrok SOKiK o uznaniu klauzul banku Millennium za niedozwolone jest prawomocny. Po wpisaniu postanowień do Rejestru klauzul niedozwolonych zabronione będzie ich stosowanie we wzorcach umów przez wszystkie instytucje finansowe.
Tina12 / 80.238.123.* / 2015-02-03 12:38
Bardzo poważnie szukam grupy która chce pozwać Santander, kiedyś PTF i na ten PTF już znalazłam - kredyt z 2004 roku, a na Santander szukam nadal i jestem zdecydowana iść do Sądu, poprzez jego wszystkie instancje na europejskich kończąc.
ZDENERWOWANA MAMA / 37.7.13.* / 2015-01-30 21:37
tak tak ja to rozumiem tylko nie wiem czy Pan z DM rozumie
ZDENERWOWANA MAMA / 46.169.56.* / 2015-01-30 20:30
PROGNOZA I PROPOZYCJA DLA MBANKU CHF 3,00 I ANI GROSZA WIĘCEJ BO JAK NIE TO UMOWA MOJA TRAFI DO SĄDU WNIOSEK O UNIEWAŻNIENIE UMOWY. CZY ANALITYK Z DM ZROZUMIAŁ I NIECH PRZEANALIZUJE MOJĄ PROPOZYCJE WNIKLIWIE BO WIĘCEJ ICH BĘDZIE KOSZTOWAŁO JAK WYGRAM SPRAWĘ W SĄDZIE
majsterBob / 79.186.246.* / 2015-02-02 12:44
ale baran z Ciebie. jak unieważnisz umowę, to będziesz musiał oddać cały kredyt w 30 dni. LOL.
paweł1964 / 176.102.183.* / 2015-01-30 18:34
Frank tanieje, bo Bank Szwajcarii interweniuje na rynku. Prędzej czy później odpuści i sytuacja wróci do normy - czyli prawdopodobny dalszy wzrost wartości w stosunku do PLN. Od problemów toksycznych instrumentów finansowych zwanych kredytami walutowymi nie uciekniemy. Dobrze się stało, że zaczęło się o tym mówić głośno.
To nie są żadne kredyty walutowe, a złotowe indeksowane do kursu walut. SOKiK już kilka lat temu zakazał niedozwolonych klauzul, stosowanych w takich umowach kredytowych. Można je skutecznie skarżyć na drodze sądowej - było do tej pory już ileś tam korzystnych wyroków. Banki przegrywają, ale trzeba iść do sądu!
Organizujcie się ludzie, najbardziej dostępne i najtańsze są pozwy zbiorowe. Pierwszy lepszy przykład: na stronie millennium.arkis.pl zebrało się już 3 tysiące osób i pozywa jeden z wielkich banków. Sprawa jest w sądzie, ale osoby, mające taki kredyt w tym banku mogą jeszcze dołączyć. Uważam, że mają duże szanse na wygraną.
aa105 / 178.36.4.* / 2015-01-30 17:17
kurs powyżej 4,30zł to dopiero spadek kursu , trudno spłacać ale to ostatnie kontakty z tym bankiem i wszystkim radzę aby nie pozostawiać w tym banku nawet 1zł
Tina12 / 80.238.123.* / 2015-02-03 12:32
NIE, NAJBARDZIEJ LICHWIARSKI JEST SANTANDER, moje oprocentowanie na franku 4,85 !!!
podpis / 108.171.129.* / 2015-01-30 16:59
uwielbiam bełkot analityków, sam jednak kieruje sie zachowaniem goryli w zoo, jak rzucają kupą kupuje franki, jak drapią się w krocze sprzedaję, wychodze na tym lepiej niz rynek
Na moje oko / 62.133.150.* / 2015-01-30 16:28
Ci sami fachowcy tydzień temu zapowiadali spadek franka o 2 gr w ciągu miesiąca, przy dziennych skokach o 10 gr.Dzisiaj podają że franek wzrośnie. Podawanie takich informacji, jest tylko po to żeby zwiększyć popyt na franka,a spekulanci (banki) mogli się go pozbyć zanim spadnie jeszcze bardziej.
xxxxxxxxxxxxxxxm / 46.215.89.* / 2015-01-30 16:26
Co za brednie. Gospodarka Szwajcarii z racji tego, że leży w środku Europy szalenie szybko reaguje na zmianę wartości CHF. I tak skoro CHF osłabił się w stosunku do EUR w jednej chwili o 20%, to nagle w Niemczech, Francji, Włoszech towary dla Szwajcarów staniały o 20%. Gdzie wobec tego Szwajcarzy będą naprawiali samochody, robili zakupy, i wypoczywali. Z kolei towary eksportowane przez Szwajcarów podrożały o 20%. Żadna gospodarka nie jest w stanie wytrzymać takiej sytuacji dłużej niż parę tygodni. Tylko ostatni matoł lub manipulant mógł "prognozować", że CHF może kosztować 5zł. Owszem może, ale EUR musiałoby wówczas kosztować jakieś 5,5 zł. (krach na Wall Street, wojska rosyjskie pod Lwowem i NATO włącza się w wojnę).
takabalka / 91.193.160.* / 2015-01-30 16:16
Nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie
"sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!
ananalityk / 77.254.64.* / 2015-01-30 16:12
silna deprecjacja w kontrze do aprecjacji a także dane z za oceanu i silna presja gospodarki państwa środka ,relatywnie wpłynęły na nastroje globalnych inwestorów ,uderzając mocno w dolara co odbiło się się echem w eurolandzie i rykoszetem uderzyło we franka i oparło się o silne fundamenty polskiej gospodarki......blebleble ..słowem bańka frankowa kurczy się.....bo spekulanty już więcej nie wycisną bo nie ma z czego!!!!
Bodek___ / 193.22.252.* / 2015-01-30 16:02
Ups, kupiłem dwa dni temu po 4,12. No to się pospieszyłem - ratę mam 05.02 i myślałem, że to dobra cena.

Na szczęście kupiłem tylko na 1 ratę.
xyz514 / 176.241.246.* / 2015-01-30 17:32
Bo sie powoli robi nadplaty po 100 zl miesiecznie zeby w razie problemow kursowych miec chwile na uspokojenie kursu. 100 zl nie duzo, a po kilku latach jest ladna kwota.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tol / 161.242.225.* / 2015-01-30 15:59
20 dni temu miał się osłabiać poniżej 3,40 * 10 dni temu miał się trzymać ok. 4,20 * dzisiaj ma się umocnić * ale analitycy ?!?!? to ja też analityk CHF będzie po 4,0 no chyba żeby był po 5,0 albo po 3,0 albo jeszcze jakoś inaczej
dst / 5.226.102.* / 2015-01-30 17:14
Dobry analityk różni się od złego tym, że ten dobry wie czemu się wczoraj mylił...
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy