Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze: koszty przewalutowania to 2 mld, a nie 67 mld zł

Frankowicze: koszty przewalutowania to 2 mld, a nie 67 mld zł

Wyświetlaj:
JAROLAWA / 83.7.240.* / 2016-04-19 09:20
Takich mamy zdolnych ekonomistów, podobnie jak i prawników. Nieuków zatrudnia się z kolesioskich układów na odpowiedzialne stanowiska. A tak swoją drogą kiedy w naszych szkołach zaczną przyzwoicie uczyć jak za dawnych czasów.
Tomasz237 / 83.7.200.* / 2016-04-19 09:19
Nie życzę sobie żeby Duda rozdawał pieniądze z naszych podatków na dofinansowanie zamożnych osób ,które teraz udają,ze nie wiedziały o ryzyku kursowym.Mnie nie było stać na taki kredyt wtedy i nie bardzo teraz ale z moich podatków będą finansowani ? A miał dbać o mniej zamożnych.Dla mnie to jest oszustwo na wielką skalę.
Micke23 / 213.17.226.* / 2016-04-19 09:33
Ja jestem ten "zamożny"... W tym czasie żaden bank nie dał mi zdolności w PLN, za to w CHF dostałem. A taki ze mnie zamożny, że mam aż 3 tys PLN na rodzinę z czego opłaty: 1000 to kredyt, 400 czynsz + inne koszty + życie... I nie pisz po co brałeś kredyt, bo mieszkać gdzieś trzeba, a mieszkania nie rosną przy drodze gotowe do zamieszkania gratis... Taki ze mnie bogacz...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stefan763 / 188.146.5.* / 2016-04-19 09:31
Głupiś jak but. Zamożni brali w złotówkach, a we frankach przeważnie wciskali tym, którym jednocześnie wmawiali, że nie mają zdolności w złotówkach.
Jeżeli kierować się Twoim mini rozumkiem to zdecydowana większość nie chce dofinansowywania górników, bezdzietni nie chcą płacić na 500+, sprawni i wysportowani nie będą chcieli dofinansowywać niepełnosprawnych, a zdolni do płodzenia dzieci płacenia za in vitro.
Przykłady można mnożyć. Ja płacę całe życie za wszystkich wyżej wymienionych i nie widzę w tym problemu (no może oprócz górników z ich trzynastkami i czternastkami oraz KRUS dla rolników), bo nie każdy jest krezusem.
De.bilu. / 78.88.155.* / 2016-04-19 09:30
Jesteś głupi, czy tylko udajesz głupiego? A może ci ktoś płaci za głupotę? A ja sobie nie życzę, abyś się leczył z moich składek zdrowotnych, aby twoje dzieci dostawały 500+ z moich podatków, nie powinieneś otrzymać kuroniówki jak stracisz pracę, bo to też z moich podatków. Najlepiej to zabierz swoje zabawki i s...........aj z naszego kraju do swojego.
tp2 / 91.233.104.* / 2016-04-19 09:27
Tomcio
To nie jest koncert życzeń. I tak się wszyscy dokładają do górników, rolników, Rydzyka, 40 letnich emerytów, Kościoła itp. itd.
Agnieszka473 / 83.19.153.* / 2016-04-19 09:27
Żyjesz w innej Polsce, czy to tylko Twoja ignorancja? To ty nie wiesz, że kredyty frankowe brali Ci, którzy nie mieli zdolności w złotówkach?
Janusz Zieliński / 109.173.145.* / 2016-04-19 09:33
Jeśli ktoś nie ma zdolności kredytowej...to jej po prostu nie ma. To, że ktoś naciąga to wyliczając coś winne walucie..to taki sam manewr jaki robi brzydka dziewczyna nakładająca tonę makijażu na twarz.
Z makijażem czy bez ona nadal jest brzydka...co najwyżej ciut lepiej wygląda.

Sytuacja była prosta. Klient wiedząc, że jest za biedny na kredyt....co było bardzo ważnym sygnałem od banku, że w tej sytuacji finansowej nie stać go na takie zadłużenie. Zamiast posłuchać banku i uratwać swoją d..... to co robił cwany polski obywatel? Korzystał z opcji kredydtu walutowego bo tu - na papierze - było go stać. Ten manewr był obarczony ryzykiem. Dopóki kurs jest niski...to cię stać. Ale w dniu gdy kurs podskoczy...co jest bardzo realna na rynku walutowym - to momentalnie stać cię nie będzie. Proste jak świński ogon.
Tyle tylko, że Polak w swojej przekorze i uporze czekać na polepszenie swojej sytuacji nie chciał tylko brał ten 'korzystny' kredyt we frankach. Latami było ok...i cieszył się kredytobiorca wysokością rat, ale jak kurs strzelił w górę to zgodnie ze wszystkimi prawidłami matematyki i ekonomii sytuacja się odmieniła.

Nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego teraz prosicie o pomoc, skoro obecna sytuacja była do przewidzenia, była bardzo realna i nawet ostrzegano was w umowach o tym?
kazik532 / 188.146.5.* / 2016-04-19 09:44
Janusz, Ty głupi po rodzinie czy sam się tak wykształciłeś? Skoro nie było tutaj spekulacji banków to wytłumacz mi dlaczego w takim razie nagle przestali udzielać kredytów frankowych jak kurs był już wywindowany to kosmicznych wartości?
A dlaczego o pomoc proszą górnicy, rolnicy i cała reszta, którzy myślą, że im się należy? Górnicy to już nawet chcą dożywotni deputat węglowy. Jak im dadzą to trzeba pewnie dać bezpłatny prąd tym, co pracowali w elektrowni i bezpłatny gaz tym z gazowni. Nie widzisz innych, dużo większych paranoi?
Ja myślę, że frankowiczom można pomóc w jeden prosty sposób - utrzeć nosa złodziejskim bankom, które stały się tak potężne, że czują się bezkarne i robią co im się podoba. Czas skończyć z bankowym bezprawiem.
antybanka / 83.21.159.* / 2016-04-19 09:18
Widzicie ten wypasiony ryj bankstera w programie j.w ? Jak myślicie .na czym ,,utuczył" ta mordę ?
Ted67 / 31.61.136.* / 2016-04-19 09:17
SENSACJA? A MOŻE BEZMYŚLNOŚĆ DZIENNIKARZY I MEDIÓW?
DLACZEGO NIE ZOSTALIŚCIE MINISTRAMI, SKORO TERAZ JESTEŚCIE MĄDRZEJSI OD NICH?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Krzysiek676787 / 82.46.130.* / 2016-04-19 09:16
Tak - odwolajcie k.. m.. wszystkich, ktorzy smia miec odmienne zdanie - a wiarygodnymi i kompetentnymi obwolajcie kazdego, kto bedzie wam przytakiwal. W kazdym kraju aby dorwac sie do koryta, znajdzie sie cala armia takich, ktorzy nie majac jakichkolwiek skrupolow, powie co nalezy - TAKIEGO KRAJU CHCECIE?????
kasat / 77.115.50.* / 2016-04-19 09:16
teraz zaczyna się rozmontowywanie KNF i zdobywanie dodatkowego poparcia sprzedając kolejne bajeczki naiwnym ludziom w potrzebie chcącym żyć ponad stan, że "teraz nadeszła dobra zmiana, weźmiemy się za złe banki".. ciemny lud to też kupi za grosze.
PKK / 94.254.168.* / 2016-04-19 09:16
Może w końcu doczekaliśmy się czasów w których zacznie się dbać o interesy społeczne a nie zagranicznych korporacji. Jako podatnik życzę sobie zmiany prezesa KNF i NBP, którzy obrażają ludzi nie dbając o przestrzeganie prawa. Panowie ci stracili zaufanie społeczne, a przecież biorą kolosalne pensje z naszych podatków.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-19 09:16
Nie próbował zwinąć kolego Aanken jak napisałes 2md ,Tylko do szkoły proszę iść bo wychodzi mi że 65md dodać 2 =67 .Kto tu piszę?
ekonomista 55 / 83.7.197.* / 2016-04-19 09:14
Lepiej te pieniądze przeznaczyć na wódkę niż dla cwaniaków frankowiczów. Bo z podatku akcyzowego możnaby wykonać chodniki dla narodu w miastach i na wsiach, gdyż ludzie nogi sobie łamią. A moja teściowa złąmała miednicę w mieście 50 tysięcznym , gdzie chodniki pamiętają czasy Gomułki. Dość finansowania młodych bogaczy. Im banki dały kredyty a biedniejszym nawet kredytów nie chcą dać.
Frankowicze / 46.148.81.* / 2016-04-19 09:13
Skoro kredyt we frankach to wyplacic nalezy franki a nie przelicznik kursu franka i splacanie w zlotowkach. Banki namawialy młodych, ufnych ludzi do wziecia kredytu we frankach.Dowodem jest fakt, ze w zlotowkach nie mial zdolnosci kredytowej we frankach tak- a jakze. Chodzilo o to by jak najwiecej ludzi nabic w butelke. Jest to jawne oszustwo. A ile straci zlodziej zlapany na goracym uczynku? To zwykle lichwiarstwo -Panie Prezydencie. Prosimy i ufamy Panu,ze Pan nam pomoze- wszak to w nas młodych nadzieja i przyszlosc Polski.
ami332 / 94.78.161.* / 2016-04-19 09:36
Kogo Banki namawiały? Dla mnie OSZOŁOMEM i SAMOBÓJCĄ jest ten kto nie mając zdolności kredytowej w Naszej walucie brał w obcej, w takiej w której nie miał przychodów. W Umowie JASNO jest napisane że kredyt jest denominowany, że we frankach a w chwili jego wypłaty przeliczany na Naszą walutę złotówkę i w niej wypłacany. To samo dotyczy spłaty go, spłacany w złotówkach, przeliczany na franki i w ten sposób pomniejszany dług. Jeśli by był wypłacany we frankach, kredytobiorca by więcej tracił. Jak działają kantory doskonale wiemy, wiemy też że w wypadku zamiany franka na złotówkę oddajemy taniej niż w przypadku uśrednienia przez Bank. Kupując zaś na potrzeby spłaty płacili byśmy o wiele drożej w kantorze co by było następnym minusem. Winę za zadłużenie we frankach ponoszą sami kredytobiorcy, brali kredyty nie mając zdolności kredytowej więc niech teraz sprzedają nieruchomości i układają się z Bankami a nie liczą na to że za ich wille będzie płacić społeczeństwo.
Matt707 / 164.127.86.* / 2016-04-19 09:16
to po co brałeś!!!!!???????
salix207 / 77.65.82.* / 2016-04-19 09:11
A kim są ci frankowicze?. Spekulanci, cwaniaczki, kombinatorzy, ludzie o określonej pozycji społecznej. Szary obywatel nawet nie miał pojęcia o tym, że można brać kredyt w innej walucie niż złoty i teraz przeciętnemu Polakowi proponować będziemy udział w spłacie kredytów zaciągniętych na wille pod Warszawą, Poznaniem, Wrocławiem, w Gdańsku, Kazimierzu Dolnym, Zakopanem i wielu innych ciekawych miejscach, nie wymieniając już zagranicznych miejscowości. Domaganie się jakichkolwiek zmian w zasadach spłaty zaciągniętego kredytu to jest ich kolejny krok na drodze spekulacji i kombinatorstwa. Panie i Panowie Posłowie i Panie Prezydencie nie dajcie się wpuszczać w maliny takim ludziom. Chyba, że jesteście tacy sami.
stefan713 / 188.146.5.* / 2016-04-19 09:25
Jesteś tak gł upi, że nawet nie chce się tego komentować. Ludzie szli do banku i otrzymywali informację: nie ma Pan zdolności kredytowej w złotówkach, ale w cudowny sposób ma Pan zdolność we frankach.
Nie wiem zatem kogo masz na myśli, mówiąc "szary obywatel", a ja myślę, że chodzi o Ciebie, czyli nie o "szarego obywatela", a o "ciemną masę".
salix207 / 77.65.82.* / 2016-04-19 09:42
Stefanie, ubliżać można każdemu, ale ubliżają przeważnie osoby, którym brak konkretnych argumentów do uczciwej dyskusji.
stefan713 / 188.146.5.* / 2016-04-19 09:55
Ja Tobie podałem konkretny argument i takie były fakty, Twoje konkretne argumenty do uczciwej dyskusji brzmią tak: "Spekulanci, cwaniaczki, kombinatorzy".
Faktycznie muszę przyznać, że jesteś bardzo merytoryczny i przedstawiasz twarde argumenty.
Polak850 / 5.172.252.* / 2016-04-19 09:23
Popieram w 100%, jak brali to z inny h się śmiali ze w złotówkach biorą i cieszyli się z niższych rat. Teraz mają co chcieli-pazerny 2 razy traci. STOP POMOCY FRANKOWICZOM (OSZUSTOM , CWANIAKOM I SPEKULANTOM )
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
frankowicz / 88.156.38.* / 2016-04-19 09:21
Chyba kredytu nie brałeś skoro tak pizyszesz. Nie masz o tym, pojęcia. Każdy kto brał kredyt w tym czasie był mocno zniechęcany do złotówek i to jest fakt. Sam tego doświadczyłem. A jak na razie to kasę z państwa biorą złotówkowicze z dopłat MDM przez 8 lat. Kredyt we frankach był bardziej dostępny niż w złotówkach. Szef obiecał mi że za dwa lata będę zarabiał o 1000 zł więcej. Nie dotrzymał słowa. Czy to znaczy że mnie okradł i państwo musi mi zwrócić różnicę? To samo jest z przewalutowaniem. Nikt niczego nie straci bo Banki tych pieniędzy jeszcze nie mają, więc co im się zabiera ? DOmniemane dochody. Je też mam domniemane, bo miałem zarabiać więcej. To kto mnie okradł ??
salix207 / 77.65.82.* / 2016-04-19 09:31
Sam się okradłeś nie myśląc o tym, że kursy walut ulegają zmianie. Nie zawsze w dół, jak sobie założyłeś. Teraz masz klopsa, którego jak uważasz inni powinni zjeść za ciebie. Na drugi raz bądż mądrzejszy.
Pracus0234 / 46.148.81.* / 2016-04-19 09:17
Nie miałeś pojecia bo co ? siedziales w knajpie i nadal siedzisz? jestes moze smierdzacym leniem i czekasz az podadza ci na tacy. Jestes zalosny.
Egon Poznań / 109.173.145.* / 2016-04-19 09:10
Nikt nigdy nikogo nie zmuszał do brania kredytu w obcej walucie! Banki miały ofertę, a klient miał wybór. To, że ktoś łasił się wizją niższych rat pomimo ryzyka jest dość oczywiste, ale na tym polega biznes bankowy. Nikt nigdy nie mówił, że banki są organizacjami charytatywnymi. Poza tym warunki tych kredytów są nie mniej korzystne niż wtedy gdy je zaciągano. Po prostu zmienił się kurs waluty, co było do przewidzenia i o czym banki informowały. KAŻDY ma to w swojej umowie.
Teraz gdy warunki są bardziej niekorzystne niż w przypadku kredytów w złotówkach Frankowicze skamlą o pomoc. A ja pytam się dlaczego ja....który wziąłem kredyt w złotówkach bo BAŁEM się brać kredyt w obcej walucie płaciłem przez wiele lat wyższe raty niż moi frankowi znajomi mam teraz pokrywac ze swojej kieszeni programy pomocowe dla nich? Wybaczcie kochani...ale dość oczywiste jest, że wszelkie takie manewry idą z pieniędzy państwowych i prędzej czy później to ja i wy zresztą też będziecie ze swoich podatków pokrywać te rzeczy. Ja tego nie chce. Nie chciałem tego kiedyś...wybrałem opcję droższą ale pewniejszą. Żyło mi się ciężej niż wam wtedy...ale na prawdę nie chce teraz jeszcze dopłacać ze swojej kasy do ratowania waszych tyłków. Sorry - taki mamy klimat!
czesky / 77.115.50.* / 2016-04-19 09:26
Mam zdanie dokładnie jak piszesz. Dodam jeszcze jako przedsiębiorca z branży budowlanej, że gdy kilka lat temu firmy padały jak muchy, a płatności torowały się wszędzie dwa lata zajęło rządzącym podjęcie decyzji, by VAT pobierać jedynie od faktur opłaconych. A firmy zdychały, bo państwo swoje musi żreć.
Zobowiązania w obcej walucie to loteria, szczególnie długoterminowe ale mamy tak wykształcone społeczeństwo, tak światłe, obeznane w świecie i jego mechanizmach, że dajemy się sterować jak dzieci od 25 lat.. Władza ma swoje cele, banki swoje. Mam wrażenie że jedynym celem większości społeczeństwa polskiego jest mieć lepsze auto od sąsiada, ładnie wyglądać i się uchlać w weekend.
ZIBI. / 83.10.13.* / 2016-04-19 09:10
Frankowicze to CWANIACY i dlaczego reszta społeczeństwa ma ponosić koszty ich cwaniactwa?!
Kuba Maliszewski / 109.173.145.* / 2016-04-19 09:15
dlatego, że byli cwaniakami wtedy....i są cwaniakami nadal. Wtedy zaryzykowali, żeby żyło im się lepiej...a teraz cwaniakują, żeby im pomóc co by to znowu żyło im się lepiej.
A kredytobiorca złotówkowy...wtedy miał ciężej, a teraz z moich podatków zamiast na szpitale, drogi czy przedzkola pieniądze będą szły na pomaganie frankowiczom.

Taka to jest logika cwaniaka-kredytobiorcy ;)

Chodza w pochodach, mają transparenty, kręcą o sobie filmy, występują w telewizji...i zwalają winę na banki, a przecież banki ZAWSZE w umowie informowały o konsekwencjach. Widocznie kiedy wizja niskiej raty była na tapecie to nie chciało się zwracać uwagi na te mało przyjemne ostrzeżenia w myśl zasady 'jakoś to będzie'...ale jak życie pokazuje jest inaczej.
Paranoja / 94.197.120.* / 2016-04-19 09:10
Umowy kredytowej, którą pispisują mają prawo nie roxumieć, ale głosować w sprawach, które dotyczą cały kraj to już nie ma problemów?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1qasdf / 91.201.19.* / 2016-04-19 09:26
Tak, podobnie jak mam prawo nie znać się na medycynie gdy idę do lekarza.
dziadzia 44 / 79.186.178.* / 2016-04-19 09:10
Ciemny Naród wszystko kupi.Chodzi tylko i wyłącznie o poparcie dla karła z kłakami w nosie i jego partyjnych kolesi kosztem roboli

Najnowsze wpisy