Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze: koszty przewalutowania to 2 mld, a nie 67 mld zł

Frankowicze: koszty przewalutowania to 2 mld, a nie 67 mld zł

Wyświetlaj:
ekonosiciel / 188.146.3.* / 2016-04-19 11:39
Lepiej pomyślcie rządzący o bezrobociu i polepszeniu warunków pracy w feudalnej Polsce, a przy godziwych wynagrodzeniach będzie możliwość spłaty bezmyślnie i nieodpowiedzialnie nabranych kredytów. A jak to nie odpowiada to jest instytucja upadłości konsumenckiej, a nie wyciągania łapy PO kasę. W kolejce już po kasę ustawili się górnicy, nauczyciele i mundurowi. Kto poniesie skutki finansowe tego rozdawnictwa?
bylambankowymtrolem / 94.254.163.* / 2016-04-19 11:53
Typowy płatny post zmieniający temat, gdy już nie ma się argumentów.

Ekonosicielu - nie zmieniaj tematu. Tematem jest tu przewalutowanie franka
a nie bezrobocie czy godziwe wynagrodzenia lub konkretne grupy zawodowe.

Jeśli nie przewalutuje się franka - to wszyscy będą musieli się zrzucać
na ratowanie gospodarki, gdy te toksyczne kredyty się sypną, tak jak w USA w 2008 roku
gdy zaczął się kryzys światowy właśnie od takich toksycznych kredytów.
Czyżby / 94.254.163.* / 2016-04-19 11:38
Czy prezydent w ogóle złożył już jakąś własną propozycję, inicjatywę, która przeszła od początku swojej kadencji? Właśnie się zorientowałem, że wciąż go widzę w TV, ale w sumie to nie słyszałem od ponad roku o jego jakiejkolwiek zrealizowanej z sukcesem inicjatywie. Przewalutowanie franków, to było jedno z głównych haseł wyborczych, a teraz jakby boczkiem... jakby boczkiem.
Za głośno już było o konieczności przewalutowania kredytów i zbyt ważny to temat gospodarczo, żeby dało się z tego wycofać.
Pan Krzysztof / 89.191.159.* / 2016-04-19 11:36
W czym problem. Jak pomagać to jak już tylko tym, co naprawdę wpadli w tarapaty i bez względu na rodzaj kredytu. Problemy ze spłata ma zaledwie 2...3% i to nie powinno kosztować zbyt dużo. Pomaganie hurtowe wszystkim jak leci jest objawem głupoty i zwykłym skłócaniem społeczeństwa, bo podzielonym społeczeństwem się łatwiej rządzi. A najlepszą i najuczciwszą pomocą byłoby normalne prawo pozwalające oddać klucze w banku i zlikwidowanie tzn. dopłat, które napędzają ceny. Kiedyś były ulgi i było dobrze i nie trzeba było tworzyć "programów pomocowych" i zatrudniać urzedników.
inspektor 102 / 83.31.170.* / 2016-04-19 11:36
Po co bierze się za finanse jak nie zna się na matematyce a ma problem z I-szym rokiem prawa oddać sprawę większym matołom i policzą!!
EWA8857 / 193.17.174.* / 2016-04-19 11:33
Po co Prezydent Duda dał projekt przewalutowania franka do oceny przez KNForaz bankom ,to tak jak by dac ,,wilkowi owieczkę do oceny -czy dobra; Lichwy Państwo Polskie nie powinno tolerowac-a niestety do dzisiaj tak jest.Prezydentowi Dudzie zależało na poparciu więc obiecywał. Przeciez mógl podpisac ustawę która była uchwalona! Nie zrobił tego więc widać że chce się wycofać. Będzie wymyślał 4 lata nową ustawę.Mówi się o stracie banków a o ich wcześniejszych wielkich zyskach nikt nie mówi.A te wiekie zarobki prezesów z lichwy ! kto to zmieni,najwyższy czas!Myślę ze jak nie pomoże Prezes Jarosław Kaczyński to będziemy nadal płacić tak jak płacimy-oczywiście niezgodnie z prawem!
Pablo147 / 188.149.130.* / 2016-04-19 11:31
Sami geniusze finansowi na tym forum. A w latach 89 banki chciały wprowadzić na rynek jakiś produkt finansowy. Ówczesny wiceprzewodniczący KNF wezwał wszystkich prezesów do wyjaśnienia na czym polega ten cudowny produkt. Nikt nie odpowiedział. PREZESI nie wiedzieli co sprzedają! KNF zakazał reklam , nakazał rzetelne informowanie o ryzku i produkt przestał się sprzedawać. W przypadku kredytów ZŁOTOWYCH denominowanych do walut tego nie zrobiono.
bylambankowymtrolem / 94.254.163.* / 2016-04-19 11:29
To forum to przykład, jak banki robią kampanię propagandową,
żeby nie oddawać pieniędzy oszukanym kredytobiorcom. Tak to właśnie działa.
Wpisy typu "widziały gały co brały", wpisy skłócające frankowiczów ze złotówkowiczami,
wpisy napuszczające emerytów na ich dzieci i wnuki w stylu "nie będę płacił za kredytobiorców z mojej niskiej emerytury", wpisy typu "widziałeś co podpisywałeś". Na głównej stronie ukazuje się artykulik o kredytach, a na forum co kilka sekund pojawia się "przypadkowo" nowy komentarz bankowej propagandy. Te komentarze są brane z gotowej bazy danych w agencji, która podpisała kontrakt z bankami. A trolle klikają "wytnij i wklej" z przygotowanych wcześniej "komentarzy" i dostają jakieś grosiki za sianie tej propagandy. Przyjrzyjcie się forum i zobaczcie, że wszystkie wpisy krytykujące "przewalutowanie" robionę są według kilku podstawowych schematów.
Swoją drogą, ciekawe ilu bankowych płatnych trolli i pracowników banków ma kredyty we franku, hehe.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-19 11:28
A Może to Bóg tak chce by jedna grupa była bardzo bogata a wy musicie być biedni.Nie wierzycie w wole Boga? To co z was za chrześcijanie DAŁ BÓG zdrowie da waszych rodziców by w ciężkich czasach komuny Pobudowali zakłady pracy Zburzyliście wszystko A może to Bóg chciał by ludzie mieli prace na utrzymanie rodzin.Postanowiliście inaczej To była wasza wola .Utrzymujecie Boga pobożnych pasterzy w Watykanie .To nie stać was na spłate długów.Jak można żądac od biedaka by wasze długi spłacał
Expert od Nietzschego / 91.208.150.* / 2016-04-19 11:31
W tej krótkiej wypowiedzi użyłeś 5 razy słowa Bóg. Od 4-ech już trzeba się leczyć.
kawinus / 188.146.141.* / 2016-04-19 11:25
Jest takie mądre przysłowie '' nie bądż chamie za nachalny''
ifi / 195.74.79.* / 2016-04-19 11:36
Co na to banki? Płacz i lament. Zachłanność nie wyszła im na zdrowie.
kamyk1 / 89.65.96.* / 2016-04-19 11:24
A dlaczego frankowicze nic nie mówią o tym, że poszli po kredyty z pazerności, bo banki dawały 120% wartości nieruchomości. Znam osoby które kupiły sobie mieszkania i samochody z tego kredytu a teraz płacz i lament.... Jak się zarabia w PLN to trzeba było brać kredyt złotówkowy. Nikt biedny nie brał takiego kredytu frankowego i w umowie jest zapis że spłata raty jest po kursie dnia.
Ekspert od Nietzschego / 91.208.150.* / 2016-04-19 11:29
Może dlatego, że kredytobiorcy frankowi to nowocześni dobrze wykształceni ludzie, którzy wiedzą że takich dóbr jak mieszkanie nie kupuje się za gotówkę i którzy tez wiedzą, że żyją w wolnym kraju, który nie pozwoli banksterce na lichwę.
Kumasz?
Rafał12 (opłaconyprzezbanki) / 195.117.29.* / 2016-04-19 12:12
Bierzesz kredyt w walucie, w której Zarabiasz to interesuje Ciebie tylko stopa procentowa. Jeżeli Bierzesz kredyt w obcej walucie to interesuje Ciebie stopa procentowa i kurs tej waluty wobec waluty, w której Zarabiasz. Kumasz?
Narzekający frankowicze, może i nowocześni, ale nie znają się na finansach. Brali kredyt, bo oprocentowanie było niskie. Nie zwrócili uwagi, ze to oprocentowanie połączone jest z wahaniami kursowymi walut. Jeżeli nie Masz zdolności kredytowej w walucie, w której Zarabiasz, to tym bardziej nie masz zdolności w walucie obcej!
zdzich150 / 37.47.173.* / 2016-04-19 11:24
Mnie szlag trafia na perfidię frankowiczów wzieli kredyty we frankach i śmieli się w twarz tym złotówkowym bo żeby dostać taki kredyt trzeba było dobrze zarabiać. Jak frank był tani to się cieszyli i kpili ze złotówkowych teraz jak poszybował w górę to chcą żeby całe społeczeństwo się złozyło na ich kredyty to skandal. Znam wielu frankowiczów i są to osoby świetnie sytuowane. Nie ma zgody żeby cwaniacy za darmo wybudowali swoje wielkie rezydencje. Ciekawe że rozbieżności sa tak gigantyczne potem już tego procesu nie będzie można cofnąć , gdy okaże się że wyliczenia frankowiczów są nie rzetelne. Ja wziąłem w złotówkach z mozołem przez lata spłacałem nikt mi się nie dokładał, oni dobrze wiedzieli gdy brali te kredyty jaki jest haczyk wiem bo sam chciałem wziąć we frankach. Wszelkiej maści kombinatorzy próbują społeczeństwo ograbić rozumiem prezydenta większość posłów z jego obozu to frankowicze , ich elektorat też głosował po buńczucznych zapowiedziach Dudy na niego teraz trzeba jakoś wyjśc z impasu. Jest urodzaj sadownicy , rolnicy ogrodnicy z nikim nie dzielą się dochodami jak przyjdzie kleska nieurodzajów, susza wszyscy łapy po państwową kasę a ubezpieczyć się nie chcą bo i po co, takie polskie piekiełko .
fvgfb / 83.17.105.* / 2016-04-19 11:33
Bankowa hieno, ludzie brali kredyty we frankach bo w złotówkach nie mieli zdolności kredytowej i Ty dobrze o tym wiesz. Malo tego, bo jeszcze Belka jako szef KNF podniósł wymagania odnośnie kredytów złotówkowych tym samym napędzając ludzi na kredyty frankowe.
Rafał12 (opłaconyprzezbanki) / 195.117.29.* / 2016-04-19 12:16
Jeżeli nie Masz zdolności kredytowej w walucie, w której Zarabiasz, to tym bardziej nie masz zdolności w walucie obcej! Bardzo prosta zasada.
Kejti868 / 91.210.245.* / 2016-04-19 12:01
I spluwę przystawił do głowy żebyś brał we frankach? Nie stać Cię było na PLN, w których zarabiałeś, to nie stać Cię na kredyt. PROSTE. Ale nie postaw się i zastaw się - chcę kredyt na dom i już! No to pach frank na 120% nieruchomości. Doskonale pamiętam różnica w ratach miesięcznych w 2005 r. to połowa kwoty. Ty wziąłeś we frankach i lekko spłacałeś, ja w PLN i też spłacałam chociaż było ciężko. Teraz przynajmniej jest szansa na wyrównanie rat.
Szkolna kasa / 188.146.3.* / 2016-04-19 11:24
Trzeba było POprosić o opinię Petru i Nowoczesną, bo jak się okaże że NBP i KNF POdał nierzetelne dane,to mogą wyprowadzić KOD na ulicę w obronie demokracji banksterów?
Wacław771 / 94.194.29.* / 2016-04-19 11:22
O ile wiem to "frakowicze" od poczatku grali pożyczkami na olbrzymim ryzyku przy krociowych korzysciach, jakby się udalo. W maliny nie wpuscily was banki a szwajcarski rząd, ktory mimo obietnic nie bronil kursu franka - i tu jest pies pogrzebany. Ryzyko bylo duże bo umowy sa dla takich pozyczek specyficzne ale wizja szybkiego zarobku przesłoniła zdrowe myslenie. Tak to jest jak Polak chce się "nachapać" szybko i za nic. Szkoda mi tych ludzi aje czy mnie ktoś przewalutuje 1200 dolcow, ktore przegralem w kasynie gry, ryzykujac z ruletką. Jesli tak to tez sie zapisuje...
wtyka82 / 86.63.97.* / 2016-04-19 11:20
Dziś za CWANIAKÓW ma płacić normalne społeczeństwo jakim prawem ??
obywatel595 / 37.152.18.* / 2016-04-19 11:35

Dziś za CWANIAKÓW ma płacić normalne społeczeństwo jakim prawem ??

Prawem ustanawianym przez pIs i popieranym przez Dudę
zdystansowany / 89.79.63.* / 2016-04-19 11:19
a ja mam dość tych beznadziejnych poronionych pomysłów wprowadzanych przez ignorancki kłamliwy i niekompetentny rząd nie mam kredytów wychowałem dzieci bez niczyjej pomocy i nie mam zamiaru być dzisiaj kozłem ofiarnym który będzie z każdej możliwej strony łupiony żeby pokryć absurdalne innowacje głupków ignorantów ekonomicznych nie będę brał udziału w tej zrzucie to rozbój w biały dzień na całym naszym społeczeństwie dojne państwo chce bezkarnie doić swoich obywateli !!!!!

Najnowsze wpisy