Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze: koszty przewalutowania to 2 mld, a nie 67 mld zł

Frankowicze: koszty przewalutowania to 2 mld, a nie 67 mld zł

Wyświetlaj:
Butter / 213.158.197.* / 2016-04-19 10:47
Pewnie liczą tak samo dobrze jak czytają i rozumieją swoje umowy
ROY66 / 31.182.65.* / 2016-04-19 10:46
ja też brałem wiele lat temu złodziejski kredyt mieszkaniowy "Alicja" w PKO BP...czy ktoś mi dzisiaj odda odsetki od odsetek które musiałem spłacać. Każdy przed podpisaniem wniosku kredytowego ma możliwość przeczytania umowy... BRAŁEŚ WE FRANKACH TO TERAZ PŁAĆ...chociażby za brak wiary w polskiego złotego!!!!!
FranioDebilek / 217.67.194.* / 2016-04-19 10:45
Frankowicze nauczyli się liczyć, żenada, banda oszustów i manipulantów, których Państwo ma wspomagać, ponieważ nie udało im się oszukać banków, niech policzą im takie raty jak płacą klienci w PLN i wtedy zobaczymy, który z nich przewalutuje kredyt.
Pablo147 / 188.149.130.* / 2016-04-19 10:52
Ty sie naucz liczyc. Przeciez te koszty, o ktorych mowa w artykule to koszty dostosowania do kredytow zlotowkowych. Najpierw czytaj ze zrozumieniem, a pozniej komentuj Debilku.
bartawp / 46.238.112.* / 2016-04-19 10:51
Ale jesteś ograniczonym prymitywem żenada
KaEnEf / 94.254.163.* / 2016-04-19 10:44
A co mają powiedzieć przedstawiciele "Związku Banków Polskich", jak nie to, że to bardzo niekorzystne dla nich oddać pieniądze?
Tylko dlaczego Komisja Nadzoru Finansowego bierze udział w tej farsie?
Czy nie wystarczy, że zaufanie społeczne do banków niż niższe niż do tanich geszefciarzy?
Instytucje państwowego nadzoru, jak KNF chcą dołączyć do tego wizerunku na własne życzenie?
Przecież o tym, że kredyty pseudowalutowe to był denny spekulacyjny geszeft wiedzą już wszyscy. KNF broniąc tego spekulacyjnego geszeftu frankowego dołącza do opinii o banksterach podważając resztki zaufania do tej instytucji.
Matylda1414 / 188.149.130.* / 2016-04-19 10:44
Nie podoba mi się, że to ja mam pilnować swojego dowodu jak niepodległości, a bank może udzielić kredytu dowolnemu łosiowi na moje dane i to jest moja wina, jeżeli pacjent je zdobył! Jeszcze raz podkreślę: prezesi banków powinni przewidzieć, że skala kredytów udzielanych we frankach przekracza możliwości szwajcarskiej waluty. Kredytobiorcy nie mieli szans na taką ocenę, z prostej przyczyny - brak dostępu do globalnych danych.
SWAP / 94.254.163.* / 2016-04-19 10:48
Matylda - jest jeszcze jeden gadżet. Banki świetnie się same zabezpieczyły opcjami SWAP i CIRs (pozycje przeciwstawne na giełdzie walutowej), więc nic nie tracą na ruchach waluty. Ale klientom nie oferowały takiego rozwiązania ani nawet nie informowały ich o tym, że klienci, podobnie jak banki mogą uczestniczyć w transakcjach SWAP i CIRs.
Pełne ryzyko banki przerzuciły na kredytobiorców, a same się świetnie zabezpieczyły, co tylko dowodzi, że były w pełni świadome w jakie maliny wpuszczają swoich "klientów".
Dudy / 188.146.137.* / 2016-04-19 10:47
Chyba brak dostępu do własnego mózgu. Czego nie wiedzieli, że kurs walut jest zmienny a frank jest dużo mocniejszą walutą od złotego?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kozik mały / 83.6.131.* / 2016-04-19 10:41
A kto myslacy chce sluchac masowego zlodzieja Balcerowicz vel buholtza ten wrog p[ubliczny dawno juz powinien zgnic w p****** a nie na salonach łazi i opluwa innych. Takimi wszawymi ludzmi stoi od 25 lat rzadow zlodziejskich PO i ich wczesniejsze klony Unia wolnosci AWS czy PSl bo to ten sam element antypolski.Zbyt dlugpo cacka sie z nimi zdrajcami PIS zamiast ich powsadzAC DO P******.
Szydły / 188.146.137.* / 2016-04-19 10:48
Idź do rzeki i się utop. Tyle możesz zrobić dla ludzkości.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wyyll.u6.. / 159.205.90.* / 2016-04-19 10:39
RAZ NA ZAWSZE FRANKOWICZE NIECH ZAPAMIĘTAJĄ, ŻE TO BYŁO -
ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO, ICH RYZYKO.!!!!!!!!!!!!!
A NA KONIEC, PODZIĘKUJCIE PETRU, ŻE TAK WAS WYSTRYCHNĄŁ NA DUDKA.!!!!!!!!!
Andy666 / 79.191.160.* / 2016-04-19 10:37
Jak można pomagać nowobogackim i splacać za nich kredyty frankowe skoro wielu Polakow zyje w biedzie. Kto w końcu przepędzi tę bandę wyłudzaczy!!!
Pawlicki i spółka- precz od pieniędzy podatników. Bo w bankach to są cieżko zapracowane i odłożone pieniądze podatników.
Coala 555 / 178.183.76.* / 2016-04-19 10:43

Jak można pomagać nowobogackim i splacać za nich kredyty frankowe skoro wielu Polakow zyje w biedzie. Kto w końcu przepędzi tę bandę wyłudzaczy!!!
Pawlicki i spółka- precz od pieniędzy podatników. Bo w bankach to są cieżko zapracowane i odłożone pieniądze podatników.

Nie chodzi o żadną pomoc ale o przestrzeganie prawa przez banki! Zrozum to wreszczie Andyyy bo bzdury piszesz.
Pablo147 / 188.149.130.* / 2016-04-19 10:40
Najpierw doczytaj, doucz się, potem komentuj. Czy ktoś chce, żebyś mu płacił kredyt? Wiesz jakiej pomocy chcą frankowicze - chcą pomocy od państwa w egzekwowaniu prawa Polskiego! I niczego więcej. Te kredyty są nielegalne, są w nich zawarte klauzule niedozwolone, ale banki mają na to wy.....bane. Czas, żeby państwo pomogło ludziom w nierównej walce z obcymi bankami okradającymi polskie rodziny!
Jan523 / 89.79.76.* / 2016-04-19 10:37
Mają rację w 80 procentach ci którzy obwiniaja frankobiorców za brak wyobrażni. Ale w życiu tak jest, że nigdy nie będziemy się znali na wszystkim. Rynki finansowe ściągają wielu mądrych ludzi którzy myślą jak zarobbić/wykiwać innych. I przed tym musimy nauczyć się chronić grupowo. A jeżeli ktoś uważa, że On wie wszystko i podejmuje tylko dobre decyzje, to sam jest głupcem. Nie dajmy sobie wmówić, że świat jest albo czarny, albo biały. Świat jest złożony.
Max_666 / 81.15.209.* / 2016-04-19 10:36
Gdyby doszło do szerokiej akcji przewalutowania kredytów, to spowodowałoby upadek co najmniej kilku ważnych instytucji finansowych, a to z kolei mogłoby zdewastować cały rynek finansowy w Polsce


Czy to oznacza, że w przypadku spadku CHF do powiedzmy 2,5 PLN i ludzie wtedy przewalutowali kredyty to Polski system bankowy upadnie ??????
bera / 79.187.206.* / 2016-04-19 10:47
Wy głąby tu nikt nie uchyla się od spłaty każdy chce spłacać tak jak to było naliczone ci Co mają kredyty w PLN wam też mogą podnieść oprocentowanie o 50% bo ktoś będzie miał w tym interes i co wtedy zrobicie. Banki żerują na takich ludzikach jak wy,mają w d... nas wszystkich ściągają skórę z tyłka tylko po to aby prezes zarobił 6500 na godzinę. Jeszcze jedno jest zastanawiające czy my frankowicze utrzymujemy cały system bankowy to żałosne
arcanuss / 83.0.199.* / 2016-04-19 10:34
Ja mam tylko jedno jedyne pytanie do frankowiczów:
Czy kiedy kurs walutowy był dla was bardzo korzystny to też krzyczeliście o złodziejskich bankach i klauzulach niedozwolonych? Czy może raczej cieszyliście się z takiego ZRZĄDZENIA LOSU i zacieraliście rączki?
Z tego co ja pamiętam to frankowicze byli przeszczęśliwi, że robią banki w wała, a kredytobiorców złotówkowych wyzywali od skrajnych debili i frajerów. Cóż... najwyraźniej szukają kolejnych ciemniaków, którzy tym razem spłacą za nich długi. Nic z tego. Oliwa sprawiedliwa.
sprawiedliwa / 31.183.49.* / 2016-04-19 10:52
Wypisujesz takie głupoty, że chce się rzygać.Nikt nie robił banków w wała, bo banki są takie cwane, że nigdy nie dadzą się robić w wała. W wała to banki robią swoich klientów. Jak idziesz do sklepu to jaki kupujesz produkt tańszy czy droższy. Szukasz tej samej marki za mniejsze pieniądze tz , że robisz sklep w lewo. Kto kogo wyzywał od skrajnych debili, chyba w twoim tępym środowisku. Jaki rozum takie pisanie, jesteś zawistny bo chyba w życiu jesteś przegrany stąd ta frustracja .Zapewne to nie ty będziesz tym 'cwaniakiem", który by miał spłacać czyjeś zadłużenia, obawiam się,że nie miał byś z czego.
Memiś / 82.145.220.* / 2016-04-19 10:40
I w dodatku pukali się w czoło prawie tak jak Pawłowicz.
Miłosz667 / 188.149.130.* / 2016-04-19 10:39
Ty spłacasz mój kredyt? Ja sobie doskonale radzę pewnie jeszcze dopłacam do twojego zasiłku dla bezrobotnych bo sam po godzinach wycierasz się jako bankowa dziwa :-)
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-19 10:34
Macie teraz swoich aferzystów komorników urzedników skarbowych tych co pazamykali firmy sędziów co trzymali ludzi w psychiatrykach Teraz zapłacie tym ludziom odszkodowania A mają prawo ich żądać To TEŻ długi podatników . Teraz to nie aferzyści Jak z 2 md 67 zrobili a wy durni robicie z siebie Pomylili się Duda też dobry aktor,Ale tak schludnie wygląda ,Sama uczciwość z jego oczu
myślenie nie boli, a tera się biadoli / 194.63.132.* / 2016-04-19 10:34
Dlaczego ja emeryt i wielu, bardzo wielu innych rodaków ma się dokładać do ich kredytów. Czytały umowy i widziały gały gdy kredyt we frankach brały i wtedy byli bardzo a bardzo zadowoleni bo płacili mniej od złotówkowiczów. A teraz jest rozpacz, Trzeba było uruchomić swoje szare komórki wówczas i pomyśleć o takiej też możliwości, że frank podrożeje a z nim i spłacana rata. Do spłaty mojego kredytu "franki" nie dokładały się, a więc i ja też nie chcę finansować ich kredytów.
Marita / 82.177.246.* / 2016-04-19 10:32
A dlaczego zaraz frankowicze to "złodzieje"? Jeśli będzie możliwość skorzystania z pomocy państwa, zrobię to, ale nie czuje się abym okradała sąsiada, inną rodzinę czy państwo. Mieszkać gdzieś trzeba, płacić również. Mam nadzieję, że ustawa przejdzie i nie tylko ja na niej skorzystam :) pozdrawiam wszystkich niezadowolonych i oburzonych :)
Wieki / 37.47.12.* / 2016-04-19 10:32
Na drzewo z banksterami
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy