Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze: "Polska jest czarną wyspą w UE". Kaczyński obiecuje pomoc

Frankowicze: "Polska jest czarną wyspą w UE". Kaczyński obiecuje pomoc

Wyświetlaj:
radosny / 78.154.68.* / 2016-04-19 10:28
Frankowicze. Nie fikajcie. W dniu podpisywania umowy z bankiem mieliście wiedzę na temat ryzyka. kazdy o tym mówił. wręcz bębnił. A wy jak barany bez rozumu zaciągaliście kredyty na swoje fury czy bogate domy. A teraz biedaki. Trzeba mieć wyobraźnię a nie "może się uda" sam wziąłem kredyt ale mając jakiekolwiek pojęcie nie zaryzykowałem we frankach. Nie byłem tak głupi ja wy. Co innego, że banki doją bo z tego żyją.
Jeszcze się pośmiejemy / 193.201.167.* / 2016-04-19 10:20
WIBOR pójdzie do góry, będą płakać i złotówkowicze ;)))))))))))))))))))))))))))))))) Dajcie im trochę czasu, buehehehehehe !!!
jurek2 / 79.236.138.* / 2016-04-19 10:17
ludzie lokujmy kase na giełdzie jak przegramy to będziemy sie domagać zwrotu od rządu przeciesz to podobna sytuacja bo jak można nie liczyć się z wzrostem waluty branie kredytu w obcej walucie to gra albo wzrośnie albo spadnie
Jarek_1981 / 83.18.180.* / 2016-04-19 10:16
Przez lata ludzie spłacający kredyty we frankach śmiali się z kredytobiorców zapożyczających się np. z złotówkach, że są frajerami, bo ich raty były o kilkaset złotych niższe. Przez te lata ani słowem się nie zająknęli, że są oszukiwani. Dopiero teraz,kiedy Szwajcarzy uwolnili kurs to zaczynają biadolić.
Jeżeli zostali oszukani to od tego są sądy, jest na to odpowiedni paragraf,ale nie zgadzam się abym ja i inni ludzie myślący o kredytach musieli płacić przez cwaniaczków wyższe raty. Nie zgadzam się na dokładanie się do cwaniaków takich jak pan Arkadiusz Szcześniak z mojej kieszeni. Doskonale wiedzieli co robią zapożyczając się we frankach. Wiele razy mówiło się, że najlepiej brać kredyt w takiej walucie w jakiej się zarabia, ale cwaniacy postanowili oszczędzić parę złotych i są efekty.
Tomi359 / 192.157.10.* / 2016-04-19 10:13
Miałeś odwagę brać w obcej walucie kredyt , trzeba było się liczyć z kursem. Ale każdy wie dlaczego brałeś we frankach bo nie stać cię było na złotówkowy. I dlatego teraz musisz ponieść konsekwencje. Też bym chciał aby rząd mi oddał kasę, ja brałem w euro i teraz jestem też stratny może nazwiemy się Europki i też będziemy błagać o pomoc. Powiem tak do roboty NIEROBY
D32D23 / 80.55.167.* / 2016-04-19 10:20
NIE STAC NA ZŁOTÓWKI A NA FRANKI TAK? DOBRZE ŻE TO NAPISAŁEŚ. I TU JEST SEDNO SPRAWY. BANKI SUGEROWAŁY ŻE CIE NIE STAĆ ABYŚ BRAŁ WE FRANKU. TO JEST WŁAŚNIE OSZUSTWO.
Antyfrankowicz / 95.40.138.* / 2016-04-19 10:04
Jaka pomoc dla frankowiczów. Jak szpagatowa frankowa inteligencja brała kredyty we franku chyba umiała czytać umowy... no chyba że w euforii ich nie czytała?! Tak czy inaczej każdy kredyt jest obarczony ryzykami, trzeba mieć tego świadomość! Jak się tego nie rozumie to się nie powinno po kredyt sięgać!
Jeśli rząd pomorze frankowiczom to i tym którzy zaciagneli kredyt w rodzimej walucie powinien pomóc i to w pierwszej kolejnosci!!! Nie ma społecznej zgody na pomoc tym baranom! Więcej polaków ma kredyty w zł, więc proponuję rządowi liczyć się z większością!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dorota121 / 79.187.252.* / 2016-04-19 09:58
Nie rozumiem jednego: zyskami to banki z całym narodem się nie dzielą ale jak się mówi o kosztach to ucierpi całe społeczeństwo. To jest typowa zagrywka banków aby powstał bunt kredytobiorców złotówkowych przeciwko kredytobiorcom frankowym. Podburzyć opinię społeczną i ewentualnie pomóc tym najbardziej potrzebującym czyli cwaniakom. Uważam iż każdy kto bierze kredyt wie że trzeba go oddać z dużą nawiązką, ktoś kto rodzi czwórkę dzieci musi sobie zdawać sprawę że wychowanie dzieci kosztuje. Mam kredyt we frankach bo nie stać mnie było na złotówkowy a gdzieś mieszkać muszę - trudno muszę go spłacać, mam jedno dziecko bo mnie na więcej nie było stać. Nie oczekuję pomocy bo jestem obywatelem świadomym swoich wyborów i jestem przeciwna wszelkiego rodzaju programom pomocowym bo z nich korzystają przeważnie osoby które tej pomocy nie potrzebują, a państwo w żaden sposób tego procederu nie kontroluje.
punk(t)G / 83.28.106.* / 2016-04-19 09:57
hmm.. przecież czytaliście umowy(??)
maximus548 / 83.238.23.* / 2016-04-19 09:52
a może za mnie ktoś spłaci kredyt ?? jak braliście kredyty we frankach to śmialiście się ze wszystkich ...teraz z mojej kieszeni ma być wam to zapłacone ??? macie problem ze spłatą to sprzedajcie swoje mieszkania i kupcie mniejsze ...sprzedajcie wille i zapraszam do blokowisk..... z innej strony to ten duda nieźle was omamił ...frajerzy
frankowicz / 195.205.221.* / 2016-04-19 10:12
Nikt nie mówi o spłacie za kogokolwiek kredytu tylko o sprawiedliwość - jak frank spadał to rata wcale nie malała bo banki od razu spred podnosili. Natomiast jak frank szedł do góry to całymi garściami od ludzi kasę pobierali. Ja się pytam - gdzie była KNF? Teraz jak ma być ustalony sprawiedliwy kurs przewalutowania to jest jęczenie bo już nie będzie można ludzi wysysać. Nikt też się ni śmiał z nikogo jak brał kredyt, natomiast ci co brali cieszyli się że nie muszą już kontem u mamusi mieszkać z całą rodziną albo płacić te same pieniądze za wynajem z perspektywą wywalenia na bruk w każdej chwili. Z twojej kieszeni też nie będzie zabrane ani złotówki, jedynie co się zmieni to, to że bank nie będzie zdzierał z ludzi 200% tego co mu się nie należy. I nie nazywaj ludzi frajerami bo tylko o sobie dajesz świadectwo i to nie najlepsze.
waryś321 / 87.205.113.* / 2016-04-19 09:50
Dokwaterować też tym od MDm i Mieszkania na Swoim . Jak sprawiedliwie to sprawiedliwe .
waryś321 / 87.205.113.* / 2016-04-19 09:54
Dokwaterować bezdomnych miało być. Uciekło mi słowo. A to odnośnie poniższej wypowiedzi - Głosowałem na PIS
ZORRO1040 / 78.11.118.* / 2016-04-19 09:50
TERAZ TO TYLKO KOMORNIK FRANKOWICZOM POMOŻE ZA TO ,ŻE CHCIELI ŻYĆ PONAD STAN
Karol137 / 77.45.85.* / 2016-04-19 09:46
Długi trzeba płacić a że ktoś nie liczy się ze skokiem waluty to jest głupi i niech płaci. Za mnie nikt nie spłaci kredytu w złotówkach.
Głosowałem na PIS / 217.99.252.* / 2016-04-19 09:43
Do każdego mieszkania Frankowicza dokwaterować osobę bezdomną i tym samy dopołącać do kredytu Frankowicza 800 zł.
Zniknie problem bezdomności a i kredyty we Frankach będą spłacane.
Wszyscy będą zadowoleni.
Kasia66655 / 87.205.113.* / 2016-04-19 09:46
DOKWATEROWAĆ TEŻ TYM CO MAJĄ MIESZKANIE NA SWOIM I MDM-Y,ŻEBY SPRAWIEDLIWE BYŁO :) :)
onlyPIS / 217.99.252.* / 2016-04-19 09:46
genialny pomysł, trzeba to zgłosić kolegom z PIS !!!
ERUW / 87.205.113.* / 2016-04-19 09:44
Dokwaterować też do tych co mają Rodzina na Swoim i Mieszkanie dla Młodych. ŻEBY SPRAWIEDLIWIE BYŁO.
polak 123 / 77.65.17.* / 2016-04-19 09:42
Niech przestaną opowiadać bzdury!! jak brali kredyty to mieli świadomość że biorą w innej walucie niż zarabiają i błogiej nieświadomości liczyli że będą zawsze płacić mniej niż inni w zł. A do tego głośno się śmiali z naiwności ludzi którzy biorą w zł bo są głupi a oni najmądrzejśi bo wzieli we frankach.
To jest własnie to całe ryzyko brania w obcej walucie.
Ciekawe czy by oddali róznice jeśli kurs byłby niższy niż brali?
Jesli oni dostaną pomoc finansową( jakby ona nie wyglądała) to ludzi którzy mają kresyty w złotówkach też powinni otrzymać takie wsparcie.
JBL / 213.66.245.* / 2016-04-19 09:41
Pomoc???? Z jakiej racji im pomagać??? Sami wzięli kredyt to niech się z nim męczą. Tym co mają kredyty w zł jakoś nikt nie chce pomóc. Że niby bank ich oszukał??? Jakoś do tego czasu nie krzyczeli że bank ich oszukał płacąc mniejsze raty. A teraz im źle????? Biorąc kredyt wiesz co podpisujesz- w końcu czytać umiesz,jesteś dorosły. Każdy odpowiada za swoje błędy a wy to co??????? Święte krowy???? Popelniliscie błąd więc za niego odpowiadanie. A nie zadanie aby ktos za was odpowiadał. Wzioles kredyt to plać. Nie możesz spłacić to ogłos upadłość konsumencką. Ja nie mam zamiaru spłacać waszych zobowiązań.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy