Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fryzjer i kucharz nadal groźni

Fryzjer i kucharz nadal groźni

Money.pl / 2007-06-24 08:56
Komentarze do wiadomości: Fryzjer i kucharz nadal groźni.
Wyświetlaj:
kalce / 2007-06-24 22:09
Ustawodawca posluguje sie nazwami zawodow, przez co zaraz sie okaze, ze wystarczy prosta manipulacja, aby obejsc to durne prawo. Oczywiscie za kazdym razem bedzie trzeba sadu, aby rozstrzygnac czy egzamin na np. operatora koparki recznej podlega rzemioslu czy nie. W efekcie, biurokracja bedzie miala co robic. To mi wyglada na walke z bezrobociem na szczeblu urzedowym.
kalce / 2007-06-24 22:18
btw: myslalem ze w Polsce domniemuje sie niewinnosc obywateli. A tutaj okazuje sie o tym, czy ktos jest niebezpieczny czy nie, decyduje ustawa i zawod jaki wykonuje. Litosci !!!

Brakuje mi ta tych listach rzemiosla "POLITYK". Ja osobiscie uwazam, ze spelnia on kryteria niebezpiecznego zawodu, bo "(...) ma wpływ na życie i zdrowie obywateli, mienie znacznej wartości oraz środowisko naturalne".
Bernard+ / 83.30.200.* / 2007-06-28 18:38
Zdecydowanie posłowie i senatorowie oraz ministrowie i wicepremierzy powinni wpierw zdać egzamin z znajomości prawa konstytucyjnego, finansów państwa, prawa administracyjnego, psychologicznych podstaw rozwiązywania sporów zbiorowych i kodeksu cywilnego zanim dostąpią zaszczytu decydowania o życiu, zdrowiu i mieniu milionów obywateli. Oraz koniecznie posiadać maturę i co najmniej licencjat wyższej uczelni. Powinni również przejść badania psychotechniczne wymagane do zawodu kierowcy, operatora wózka widłowego, dźwigowego, windziarza, dróżnika kolejowego, maszynisty, i wszelkich innych zawodów, których wykonywanie wymaga stwierdzenia przez psychologa braku przeciwwskazań do wykonywania takiego zawodu. Ponadto powinni być osobami nieposzlakowanego charakteru jak doradcy podatkowi, biegli rewidenci, i wszyscy, których zalicza się do zawodów "zaufania publicznego".
annn / 89.228.252.* / 2007-06-28 22:14
POPIERAM JESTEM ZA -dobry komentarz
kto tez tak uwaza prosze o wpis
kłusownik / 83.23.137.* / 2007-06-24 21:02
chcą reaktywować korporacje i ograniczyć dostęp do usług,a potem wzrost cen i ustawienie klienta w roli małego żebraka.Na pohybel takim projektom i pisowi.
TaS / 2007-06-24 21:39 / Tysiącznik na forum
a mi się wydaje, że chcą w ten sposób pokazac ludziom wykonującym zawody nie wymagajace wyższego wykształcenia, że są równi takim "paniskom" jak adwokaci, lekarze, architekci...

Swoją drogą:
"35. Monter fortepianów i pianin"

ponoć takich ludzi - zwanych inaczej stroicielami jest kilku, góra kilkunastu w kraju i zarabiają gruba kaskę - to dopiero KLIKA i UKŁAD :)
St. / 83.14.253.* / 2007-06-24 15:09
Najlepszy jest chyba piekarz i cukiernik, którzy są groźni a operator obrabiarki czy kowal lub kamieniarz nie są. Co za palant to układał. Sama sprawa egzaminów powinna być dowolna. W ten sposób byliby rzemieślnicy dyplomowani lub nie.
edmundzio / 213.158.196.* / 2007-06-24 14:45
czy młynarz jest w końcu "groźny" czy nie, bo widnieje na obu listach?
seb / 83.8.104.* / 2007-06-28 22:38
od 90tego roku to klient decyduje czy chce rzemieślnika z dyplomem czy bez przez co doprowadziło to cechy do bankructwa i od wielu lat prubują one podnieść się za pomącą jakiejś ustawy tylko inne rządy nie chciały nawet o tom myśleć ale ten jest wyjątkowy ,mundurki .egzaminy , co będzie dalej i czy ktoś za kilka lat będzie chciał w tej Polsce pracować ?
mlody2 / 89.79.147.* / 2007-06-24 14:31
jak tak dalej będzie to tu żaden człowiek przed 40tką i nie na emeryturze nie zostanie
Łukasz123 / 83.144.119.* / 2007-06-24 12:23
Niebezpieczny zawód - zegarmistrz -...
to mógłby być pomysł na jakiś scenariusz do filmu... "Zemsta zegarmistrza" czy "Zegarmistrz - Pierwsza Krew"

Ja bym dopisał do listy egzamin na polityka, to tez jest niebezpieczny zawód... niebezpiecznie przyciąga głupie pomysły.
Z++ / 83.29.123.* / 2007-06-24 21:01
Dobry jest też "stolarz meblowy" , "złotnik-jubiler" i "posadzkarz".
Szkoda , że brakuje w tej kategorii niebezpiecznych zawodów "polityk" , ale można przecież wprowadzić przepis , że politykami mogą być tylko rzemieślnicy z listy zawodów niebezpiecznych i będzie tak jak przewidywał tow. Lenin ( kucharka będzie rządzić państwem ).
oigob / 83.22.130.* / 2007-06-28 21:22
co ty człowieku wiesz o rzemiośle , ja pracuję jako stolarz od 20 lat i ciężko zapracowałem na mój dyplom mistrzowski , ale teraz wiem że jestem dobry bo solidnie na to pracowałem , a cała masa np. górników na tzw. emeryturze klepie gdzieś po piwnicach i garażach meble psując opinię prawdziwym fachowcom.
seb / 83.8.104.* / 2007-06-28 22:46
jesteś żałosny jeśli jesteś dobry to nikt ci nie zepsuje opini ja wykonuje metaloplastyke od 92 roku bez dyplomu rzemieślnika,i mam zapisy klientów na półroku na przód i nie mam niezadowolonych klientów i to oni decydują cz mam prace
aborg / 80.53.137.* / 2007-06-28 21:55
Nie mam nic przeciwko Izbom Rzemieślniczym, czy innym organizacjom zrzeszającym FACHOWCÓW, ale niech to będzie dobrowolne. Niech klient wybiera, czy chce zlecić pracę stolarzowi z papierami Mistrza, za którego fachowość gwarantuje Zrzeszenie, czy też owemu "górnikowi z garażu".
Anna 55 / 83.24.60.* / 2007-06-24 14:32
Oczywiście, w 100% zgadzam się że zegarmistrz bez kwalifikacji to niebezpieczeństwo, są zegary bardzo stare i reperowanie przez zegarmistrza amatora grozi uszkodzeniem czy skrzywieniem jakiegoś "zęba" w oryginalnej, starej części. W moim przypadku tak było, jestem zdecydowanie za taką listą, nie tylko zegarmistrzów ale i fotografów pozdrawiam
dario1069 / 2007-06-24 12:57 / Bywalec forum
Masz w zupełności rację. Obecna koalicja oblała by ten egzamin w 100%
/ 87.96.76.* / 2007-06-24 11:50
I oto chodzi! Młodzież po ukończeniu szkół wyjedzie np. do Anglii - tam nikt nie wymaga potwierdzenia kwalifikacji. Popracują więc na "zachodnich" emerytów . A nasi niech zdychają. I dobrze. Wyjątkowo po****ny naród ma wreszcie swój kolejny , odpowiedni dla zasług rząd.
Albatros / 80.142.189.* / 2007-06-24 11:36
Niech mi ktos z PiS-u wyjasni, kogo praca jest bardziej niebezpieczna. Wulkanizatora czy fryzjera?!
astim / 83.11.127.* / 2007-06-24 16:41
a jak ci fryzjer wbije w głowę nopżyczki lub utnie ucho brzytwą?
a320 / 83.27.35.* / 2007-06-24 10:53
Okazało się, że przez 18 III RP za rogiem czaił się fryzjer z brzytwą.
Mamy wreszcie listę zawodów rzemiosła. Niezwykłe osiągnięcie. Do tej pory wszytko działało samo bez listy. To straszne. Strach pomyśleć, gdy ktoś będzie chciał robić coś co nie jest na liście.
No i będzie dodatkowy potencjał blokujący. Masz coś przeciwko kaczkom, to nie zdasz. Z drugiej strony za łapówkę fryzjerem będzie mógł zostać nawet ślepiec.

Pis aż się poci rozwiązując ważne, nieistniejące problemy. A ten pot dziwnie zalatuje PRLem
winda / 83.24.206.* / 2007-06-24 11:35
a jak dodać elektromontera urządzeń dźwigowych oraz mechanika precyzyjnego, to dziw że działało to dotąd na zasadzie "chęci szczerej" zostania rzemieślnikiem.
Bernard+ / 83.30.200.* / 2007-06-28 18:44
Jak się winda urwie to najwyżej 6 osób zginie ale jak polityk przez pomyłke wypowie wojnę rosji??!!
Zdecydowanie posłowie i senatorowie oraz ministrowie i wicepremierzy powinni wpierw zdać egzamin z znajomości prawa konstytucyjnego, finansów państwa, prawa administracyjnego, psychologicznych podstaw rozwiązywania sporów zbiorowych, stosunków międzynarodowych i kodeksu cywilnego zanim dostąpią zaszczytu decydowania o życiu, zdrowiu i mieniu milionów obywateli. Oraz koniecznie posiadać maturę i co najmniej licencjat wyższej uczelni. Powinni również przejść badania psychotechniczne wymagane do zawodu kierowcy, operatora wózka widłowego, dźwigowego, windziarza, dróżnika kolejowego, maszynisty, i wszelkich innych zawodów, których wykonywanie wymaga stwierdzenia przez psychologa braku przeciwwskazań do wykonywania takiego zawodu. Ponadto powinni być osobami nieposzlakowanego charakteru jak doradcy podatkowi, biegli rewidenci, i wszyscy, których zalicza się do zawodów "zaufania publicznego".
olka / 2007-06-24 08:56 / "Giełdowa blondynka"
i pomyslec,ze juz w XV wieku walczono w Polsce o zniesienie cechow rzemieslniczych a udalo sie to za PRL.
Teraz znowu potrzeba stolkow dla kolesiow,pensji,sekretarek i kasy za kursy i egaminy.
uciecha / 83.24.206.* / 2007-06-24 11:36
a co z kotem, zagnieździł się w rozumku? Dobrze, że się nie rozmnaża.
Stolarz / 88.156.80.* / 2007-06-28 17:22
BRAWO ! Popieram a do zdania egzaminów zakaz wykonywania zawodu ! To nic że ktoś szkołę kończył zawodową i ma kilka lat praktyki, ustawa to ustawa. Bardzo fajnie a jak ktoś nie zda w Polsce to niech jedzie w pi****** płytki układać na zachodzie, i meble strugać czy co tam robi ;-) PIS proszę o BIS. No i żeby pracodawca czasami nie mógł zatrudnić takiego bez egzaminu nawet do sprzątania ! Bezrobocie spadnie, płace dla tych z egzaminami wzrosną, a egzaminy będą opodatkowane podatkiem VAT, no i dochód jakiś z tego będzie ;-). Na szczęście nie wykonuję swojego wyuczonego zawodu i ma to w d**** choć nie miło jak ktoś ci coś zabiera !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy