Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fundamenty, czy psychologia?

Fundamenty, czy psychologia?

Money.pl / 2007-10-01 07:22
Komentarze do wiadomości: Fundamenty, czy psychologia?.
Wyświetlaj:
DeTe / 2007-10-01 12:44
ktos wie moze co to za spolka helio i co sie z nia dzieje?
Parker / 2007-10-01 12:43 / parker.bblog.pl
Zastanawiam sie czy mi nie puszczą nerwy i nie puszcze razem z nimi Żurawii... A szkoda by było, bo troche jestem już na nich w plecy
PedroGonzalez / 2007-10-01 12:43 / Uznany Gracz Giełdowy
jedno mnie zastanawia :) jest tu kilka osob (nie pokaze palcem), ktore marudzily na wysokie c/z i ze to sie przy takich poziomach inwestowac nie da bo strach..ale jakos inwestowali i szlu do przodu...teraz c/z zaczynaja sie urealniac to nagle nie ma warunkow do inwestowania..ot ciekawe zjawisko :-))))
anonim_03 / 2007-10-01 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
C/Z ma sens jeżeli z wysokim prawdopodobieństwem można powiedzieć że Z za np. 5 lat będzie zbliżone do Z teraz. C/Z ma małe znaczenie w przypadku spółek cyklicznych (np. banki) jak również spółek szybko się rozwijających -- zanim nastąpi wysycenie rynku.
brydzia / 2007-10-01 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
gra się z trendem a nie ze wskaźnikiem
pino / 2007-10-01 12:45 / Bywalec forum
brydzia = zostałaś ?
brydzia / 2007-10-01 12:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
na forum zostałam , przecież pisałam o koncie w BM a nie że uciekam z forum
brydzia / 2007-10-01 12:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
a i żeby większość wskaźników się poprawiła to małe i średnie muszą spaść w większości o połowę

bo wig 20 wcale nie jest dużo przewartościowany
PedroGonzalez / 2007-10-01 12:48 / Uznany Gracz Giełdowy
mam wygrzebac wyklad o c/z i nierealnosci tych danych mimo, ze trend byl wzrostowy ? :-) tzn. ze tylko trend jest wazny i nie wazne c/z ? :-)) to jakas zmiana polityki :-) aco do wig20 to przez okres od poczatku hossy byl moment jego przewartosciowania ? nie przypominam sobie :-)

p.s. "udez w stol..." ;-)
brydzia / 2007-10-01 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
c/z jest równie ważna jak jeszcze wiele czynników , co z tego że spółka ma c/z 1000 jak siedzą tam fundusze i ona nie spadnie

na rynku nie jest tak , że sama c/z ma znaczenie , liczy się przyszłość , ja zawsze patrze na c/z , biorę ostatnie raporty i patrze na % wzrost zysku ale jeszcze inne rzeczy są bardzo ważne , co z tego że KGHM ma dzisiaj super c/z a jutro miedź może zacząć spadać do 3000$ za tonę i co mam kupować bo c/z super

Pedro chyba przesadzasz
PedroGonzalez / 2007-10-01 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
widzisz ja dokladnie pamietam co kto pisal :) nie chce mi sie grzebac...ale bym wygrzebal pare zdan nt. budopolu i c/z i wariactwa :) nie przesadzam...ja tylko czytam..mysle i pisze co wymyslilem :)
brydzia / 2007-10-01 13:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
c/z budopolu jest kosmiczna i zobacz jak się ta spółka zachowuje , ja już wole 10 razy kupić kghm czy orlen niż budopol
boerghor / 2007-10-01 12:43 / Tysiącznik na forum
Ja też więcej znam przypadków olewania pacjentów przez lekarzy, ale...

Jakieś 1,5 roku temu mój ojciec dowiedział się, że ma zaawansowaną miażdżycę. Trafił w "objęcia" 2 lekarzy, którzy stwierdzili..., że wypiszą go do domu (2 palce u stopy wyglądały, jak przy zaawansowanej gangrenie)...!!!!

Po tygodniu, ojciec znowu trafił do tych oszołomów... wtedy stwierdzili, że trzeba obciąć nogę do kolana... :((((((((

2 dni później pojawił się prawdziwy lekarz... perturbacje były duże, ale skończyło się tym, że ojcu amputowano 3 palce...

Najpiękniejsze jest to, że ten lekarz nie wziął nawet złotówki... :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
rozalia / 2007-10-01 12:58
Ja od dawna leczę się prywatnie u rodzinnego tylko powtarzam receptę a gdy spojrzalam w kartę to się okazało ze miałam robiony bilans wszystkie badania których nie było, gdy spytałam co to znaczy powiedziano mi zebym nie zaglądała tam gdzie nie trzeba. Lekarze za profilaktykę dostają sporą kasę dodatkowo tak z NFZ jak iz gminnych fundyszy, tylko że robią fikcyjne wpisy a nierealizują tych załozen.
TOMOK / 2007-10-01 12:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć i czołem
jak jest?
pewnie lipa...co?
Pozdrawiam










j
Parker / 2007-10-01 12:44 / parker.bblog.pl
Żuraw nam zdycha :(
TOMOK / 2007-10-01 12:46 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
no to kicha
Pozdrawiam
pietroo / 2007-10-01 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Famur ładnie pociągnął w górę. Ale proszę o więcej.... :-))
sylwo2 / 2007-10-01 12:56 / "Góral niskopienny"
juz dzisiaj limit wyczerpali. rano ktos sie obkupil i pociagnal w gore. chyba ktos to zbiera wiec nie bedzie od razu tysiaca. jeszcze poziomy 4.5 zagoszcza kilka razy. tak mi sie tylko wydaje
boerghor / 2007-10-01 12:38 / Tysiącznik na forum
na bio ładnie się wymieniają...
karuzela / 84.40.204.* / 2007-10-01 12:36
Co się Pepeesowi stało?
warren buffet / 2007-10-01 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fiu fiu :) dymanicznie
warren buffet / 2007-10-01 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Każda sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się pod poziomem otwarcia. Trzy razy udawało się rozpocząć notowania nad poziomem poprzedniego zamknięcia, ale popyt nie radził sobie z utrzymaniem cen. Nie licząc pamiętnej sesji z luką (piątku z wygasającymi seriami w ogóle nie biorę pod uwagę) wielkość kapitału po stronie kupna jest śmiesznie mała. Tym śmieszniejsza, że jesteśmy na dość wysokim poziomie. To raczej powinno wzbudzać nieufność niż nadzieję.

Kamil Jaros
Life / 2007-10-01 12:32 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś z szacownego grona przygląda się Opocznu?
Zostało już dość ładnie spuszczone i zastanawiam się czy nie wejść spekulacyjnie.
Jednak jakoś nie czuję tego papiera.
Ma ktoś przemyślenia na ten temat?
Ryzykować?
dako / 2007-10-01 12:42 / Bywalec forum
Sołowow twierdzi że są warte najwyzej 33,50 więc poczekał bym jeszcze ;)
ts / 2007-10-01 13:25 / "Trial na giełdzie"
jak sołowow chciał skupować za 33.5 to nikt nie sprzedał i słusznie. cena była wtedy grubo powyżej. cersanit ma obecnie prawie 50%. są jeszcze 2 fundusze.
myślę że ktoś chce tanio kupić i dołuje cenę. może chcą zdołować cenę i skupić akcje.
pewnie na wza rostrzygnie się sprawa sprzedaży lini produkcyjnej.
albo zostanie uczciwie sprzedana i zyska na tym opoczno albo będzie wałek i zyska cersanit.
boerghor / 2007-10-01 12:31 / Tysiącznik na forum
Moi Drodzy!

Bessa, to póki co jest w Waszych główkach!!!

Nie upadajcie na duchu!!!
Parker / 2007-10-01 12:33 / parker.bblog.pl
Przeczytaj sobie prognoze Karkosika i wtedy ludzi podtrzymuj na duchu :]
boerghor / 2007-10-01 12:34 / Tysiącznik na forum
Tego Pana, to za przeproszeniem, nawet siedząc na sraczu, nie będę czytał...
Parker / 2007-10-01 12:41 / parker.bblog.pl
Na sraczu wszystko można przeczytać...byleby czytać :))
TOMOK / 2007-10-01 12:49 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
też to masz?
ja też cokolwiek...byle czytać...ostatnio...książka telefoniczna...czysta desperacja...ale nic nie było na szybko pod ręką
hih
Pozdrawiam
boerghor / 2007-10-01 12:44 / Tysiącznik na forum
Jego teksty nie nadają się nawet na "kiblową lekturę"... :)
warren buffet / 2007-10-01 12:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a to bylaby super lektura :)
yayurek / 2007-10-01 12:31 / Kompulsywny looser na forum
wicie co, tak sobie przypominam, że kiedyś jeszcze na studiach zostałem przewodnikiem wycieczek zagranicznych, nie było bardziej marudzących grup od polskich (o tym wiedzą wszyscy zagraniczni piloci), jeszcze nikt nie wsiadł do samolotu czy autokaru, a juz prawie wszyscy oświadczali, ze gorzej zorganizowanej wycieczki od tej obecnej to nie widzieli, a tak ogólnie to juz wszystko widzieli, a potem to dopiero: że w tej Pizie to chałupy krzywe, że w tym Rzymie już tyle lat po wojnie, a jeszcze ruiny jakiegoś stadionu w centrum stoją..... nie wiem czemu sobie tak skojarzyłem
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-01 12:52
nic się nie zmieniło kolego:))
narzekają tak samo jak 12 lat temu,
kiedy zaczynałem
w Vegas- a to że za duże te kasyna są i można się zgubić
w LA że klima centralnie sterowana w hotelu
nad Grand Canyonem,że w awionetce trzesie:))
w dolinie Śmierci,że za gorąco
i dlaczego zwiedzamy downtown LA zamiast robic zakupy
brydzia / 2007-10-01 12:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
co Ty gadasz , ja tam od podstawówki jeździłam i niczego nie pamiętam,

wszystcy się cieszyli , był humorek i alkoholek i super zabawa ,

ty chyba z emerytami jeździłeś
pietroo / 2007-10-01 12:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na wspomnienia Cię wzięło? Co się stało z Matadorem, nie wiesz?
yayurek / 2007-10-01 12:48 / Kompulsywny looser na forum
Matador miał chyba dosyć, albo polityka, albo krytyka, że ktoś cokolwiek konstruktywnego proponuje, że komuś, przychodzi do głowy, ze cokolwiek może wzrosnąć, na mnie też to forum zaczyna chyba działać depresyjnie
pietroo / 2007-10-01 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na mnie też. Przestańmy mówić o bessie, spadkach. Mówmy ile kto zarobił i jak się cieszy.
anonim_03 / 2007-10-01 12:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no a najgorsze że kartofli nie ma ;-)
PedroGonzalez / 2007-10-01 12:39 / Uznany Gracz Giełdowy
polska mentalnosc :) zamiast wylapywac jak najwiecej dobrych rzeczy z otoczenia to wylapujemy te najgorsze albo jeszcze je uwypuklamy...namarudzimy sie..nastekamy...najeczymy..tylko, ze nikt nie przyjdzie i czarodziejska rozdzka nie pomoze wiec do roboty :)
donvito5 / 2007-10-01 12:30 / portfel / "Kombinat kombinowania"
http://www.matka-kurka.net/najlepsze/
polecam, rozbawił mnie fragment:"Nigdy dotąd w historii 17-letnich zmagań z demokracją, prezydent nie odwołał spotkania na szczycie, tłumacząc się rozwolnieniem wywołanym artykułem w niemieckim brukowcu." buhehehe
hh / 87.206.246.* / 2007-10-01 12:27
Na gpw nuda więc posłuchacie czemu nienawidze lekarzy bo to i wam sie przyda.Tak w wielkim skrucie:3l. laryngolog leczył żone na gardło i stany zapalne.miała atak i wylądowała kilka razy w szpitalu ciagły kaszel itd.i nic.sugeruje więc doktorkowi by ja wysłali na tomograf bo to wszystko może być z zatok.[najpierw mnie opier...dolił bym go nie pouczał] A jakże czarne i wielkie zdziwienie jak mogła do tego doprowadzić.A gdzie wy hu..je byliscie wczesniej?Dlaczego ten 1 nie skierował na proste prześwietlenie.?Rezultat nabawienie sie astmy i 2 operacje na zatoki.To właśnie wasze wykształcone elity.Bo nie dała łapówy jak to robili inni i była tylko zbywana.itd. teraz to ja ich będe j**...ał na każdym kroku.
brydzia / 2007-10-01 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jeszcze nigdy nie dałam łapówki , nawet za poród , choc faktycznie lekarz który mnie prowadził i był tego samego dnia w szpitalu , robił na państwowym tomografie badania i brał 80 zł do ręki , nawet nie przyszedł do mnie ,

ale patologie trzeba zwalczać w każdym środowisku


dlatego do dentysty od 15 lat chodze prywatnie i nigdy nie miałam problemu , może to jest jakieś wyjście , chodź do niego przepisałam się od innego najlepszego w mieście ginekologa bo pracował w szpitalu i myślałam że to lepiej
heheheh w tym kraju ciągle trzeba kombinować , musiałam zmienić super lekarza bo nie miał układów w szpitalu bo był za dobry,dużo zarabiał i go nie lubili
paranoja Polska

dlatego wszystko sprywatyzować , prywatny właściciel nie będzie trzymał nieudaczników i im za to płacić a my pieniądze zamiast do zus to na prywatne konto zdrowotne
a p
sylwo2 / 2007-10-01 12:34 / "Góral niskopienny"
mojej mamie gdy upomniala sie o skierowanie na badania pani doktor w przychodni rejonowej powiedziala: Pani to tu wszystko od nas wyciagnie. z pretensjami ze czlowiek chce od nich cos takiego.
sluzba zdrowia prywatna z ubezpieczeniami zdrowotnymi bo i tak wiekszosc leczy sie juz prywatnie wiec jaki jest sens chodzic do przychodni skoro tamtejsi lekarze maja nas pacjentow w dupie?
Parker / 2007-10-01 12:40 / parker.bblog.pl

skoro tamtejsi lekarze maja nas
pacjentow w dupie?


Dokładnie. Przychodnie to jest jakiś poroniony pomysł. Koniowały w przychodni jak im nic nie dasz do łapy to ci nic nie dadzą. Przykład z ostatniej zimy - poszedłem do przychodni, koniował mi mówi że to tylko drobne zapalenie gardła, żebym wziął aspiryne. Poszedłem prywatnie - zapalenie oskrzeli. No by ich k****** j*****...
tafcik-real / 2007-10-01 12:39 / portfel / Gracz Giełdowy
idż w ciąży do publicznej poradni- w życiu nie dostaniejsz L4 nawet z problemową ciążą, a idż do tego samego lekarza prywatnie...
już w drzwiach ci L4 wypisuje, i tak co 2 tygodnie :-(
tafcik-real / 2007-10-01 12:32 / portfel / Gracz Giełdowy
chu.je, a nie hu.je

a tak w ogóle to mnie lekarze też leczyli przez dwa lata kolana, aż przestałem niemalże chodzić, wtedy znajomy ortopeda spytał co u mnie zdiagnozowali, kiedy mu powiedziałem, że nie miałem badań tylko sterydy, i inne zabiegi- mało się nie przewrócił, od kiedy się mną zajął nie mam większych problemów z poruszaniem :-)
przypadek drugi- świeży

żona leżała na patologi ciąży przez 38 dni, a ordynator jej powiedział na wizycie że właściwie mógły ją już dawno wypuścić, ale ma kontrakt podpisany, że osoby z takimi, a takimi dolegliwościami, będą leżały tyle właśnie...
Parker / 2007-10-01 12:37 / parker.bblog.pl
Lekarze to są koniowały, chcą mieć po 10 000 zł pensji bo "żyją w strasznej biedzie", a w garażu autko za 200 000 zł, 5000 zł/mc (jak nie więcej) z prywatnego gabinetu + 2500 zł z łapówek. Ja cie k**** p******* co ch*** p********* koniowały j*****...

Tak delikatnie mówiąc...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-01 12:34
hehe- też tak chcieli z nami zrobić
wypisałem na żądanie
poród bez powikłań 3 tygodnie później
tafcik-real / 2007-10-01 12:37 / portfel / Gracz Giełdowy
mi to troszkę na rękę było, (przyznać się egoistycznie muszę) bo w domu mam jeszcze jednego (20 m-go) rozrabiakę i nie potrafiłbym mu wytłumaczyć że mama nie może...
że on do mamy nie może...
trochę mi wstyd ale i tak mam bardzo dużo roboty...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-01 12:41
u mnie bylo 24 miesieczne w domu
ale stres zwiazany z pobytem w szpitalu byl zdecydowanie wiekszy niz ryzyko powiklan
przy wypisywaniu walczyli ze nami jak lwy, ale sie nie dalismy
warren buffet / 2007-10-01 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam inne przyklady rowniez smutne, dlatego tez nie darze tego środowiska sympatią
hh / 87.206.246.* / 2007-10-01 12:36
I jeszcze troche -bywałem w związku z tym kilkanascie razy w szpitalach o różnych porach częściej nocą i wiem co te konowały i barany robią-spią a wszystko odwalają pielegniarki.A jak juz na siłe prośiłem lekarza to ten zjawił sie dopiero po 10 min. jak bywalo tragicznie. a i sam nie bardzo wiedział co ma robić.to ja mu mech. podpowiadałem.
pklark / 2007-10-01 12:35 / portfel / -
Tak naprawde to wiekszosc spoleczenstwa korzysta (bo musi) z usług lekarzy i prawników -ale w gruncie rzeczy niecierpi tych srodowisk.......nie chce generalizowac ,bo zapewne są wybitni i oddani pacjentom lekarze ,ale postrzeganie całej grupy zawodowej jest bardzo negatywne,,,,,poparcia dla swojego protestu w spoleczenstwie to oni nigdy nie będa mieli ,bo"ciemny lud" ma oczy i widzi tą "BIEDE" lekarzy ( i prawników) ......
hh / 87.206.246.* / 2007-10-01 12:40
ha,ha pokaż lekarzu co masz w garażu--znamy to.
dżeju / 2007-10-01 12:33 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja też, zamiast badać i leczyć, mówią "ja tu nic nie widzę, to pewnie zaraz minie"
eprach / 2007-10-01 12:23 / portfel / Onedaytrader
mimo wzrost usd/jen nie widać chęci zakupów :/
PedroGonzalez / 2007-10-01 12:25 / Uznany Gracz Giełdowy
poczekaj na otwarcie pasterza :-)
eprach / 2007-10-01 12:26 / portfel / Onedaytrader
no fakt Oni jeszcze śpią :D
tafcik-real / 2007-10-01 12:27 / portfel / Gracz Giełdowy
to lenie śmierdzące
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy