Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fundusz Alimentacyjny wraca do łask

Fundusz Alimentacyjny wraca do łask

Money.pl / 2006-11-06 08:22
Komentarze do wiadomości: Fundusz Alimentacyjny wraca do łask.
Wyświetlaj:
Kajaw / 83.29.156.* / 2007-09-18 13:36
Z tego co tutaj napisano wynika, ze ten fundusz nie wnosi praktycznie nic nowego, poza zwiększeniem kryterium dochodowego z 504 na 750 i tym, że z tego co się orientuję, świadczenia będą wypłacane również mężatkom/ żonatym. To wszystko to pic na wodę i tak nic nie zmieni. Poza tym nie rozumiem dlaczego Państwo ma płacić za dłużników. Nie podoba mi się bardzo, że to my płacimy samotnym matkom. Czy to wina nas wszystkich, że małżeństwo się rozpadło? Szkoda mi tych kobiet ale jest wiele rodzin ,którym się ciężko żyje i nie mogą liczyć na niczyją pomoc a mimo to jakoś sobie radzą i nie jęczą jak to im im jest źle.
Netia84k / 2012-11-18 22:01
"Poza tym nie rozumiem dlaczego Państwo ma płacić za dłużników. Nie podoba mi się bardzo, że to my płacimy samotnym matkom. Czy to wina nas wszystkich, że małżeństwo się rozpadło?" ??????????
A moją winą jest to że trafiłam na gnoja który chciał się tylko pobawić w rodzinę a ja zostałam z rocznym dzieckiem bez pracy i zasiłkiem 43zł na miesiąc?? Źyczę powodzenia tym którzy za takie pieniądze przeżyją przez miesiąc. Nie biorę pieniędzy od pani X na moje dziecko tylko z podatków które czy tak czy siak wszyscy mają obowiązek płacić. Do tego pracuje dniami i nocami abym miała co do ust włozyć i dziecko miało choć parę spodni na pupę. Jestem oburzona faktem że nie mogę nawet wyjść za mąż za mężczyznę któtórego kocham bo nasze zarobki przekroczą kryterium i już moje dziecko nie dostanie alimentów tak jakby przestało być dzeckiem tatusia który się bawił w rodzine. Czemu te dziecko jest winne? A chciałabym mieć drugie dziecko żeby rodzina była pełna i szczęsliwa ale w tym kraju mi jako samotnie wychowującej matce której ojciec dziecka nie płaci alimentów jest to NIE DANE. Będę starą panną z dzieckiem bo nie zarabiam 2 tys zł. Taka to przykra POLSKA prawda.
dvdvd / 62.233.193.* / 2013-03-24 13:36
Weż się za robote
karolka / 195.225.121.* / 2007-11-12 07:47
prędzej czy później taki dłużnik alimentacyjny będzie musiał oddać pieniądze państwu z odsetkami wiec sie nie martw że twój portfel na tym ucierpi. a co do tych biednych rodzin to one też dostają pieniądze od państwa. samotna matka z dzieckiem to też rodzina i niestety najczęściej biedna!!! Widocznie potrzeba ci takiego doświadczenia bycia samotnym rodzicem żeby pojąć co to znaczy. Dopóki nie wiesz o czym mówisz to sie nie odzywaj.
kamaftut / 85.112.195.* / 2007-11-12 07:08
szkoda ole uchodzcy w naszym kraju maja wiecej niz te samotne matki .a zreszta z tych dzieci wyrosna kiedys ludzie i beda pracowac na pana emeryture
aaaaaaallllla / 83.12.91.* / 2007-11-11 20:07
a to że Twoje podatki idą na więżniów to Ci nie przeszkadza
iiiiiiiiii / 212.33.92.* / 2007-11-13 06:31
:( właśnie... Był czas, kiedy wychowywałam samotnie 4 dzieci uczacych się, miałam mniej do jedzenia od więźniów ktorzy strajkowali bo jedzenie za monotonne było...
maik / 212.2.100.* / 2007-10-22 20:55
A ja nie rozumiem dlaczego samotnej matce, która ponownie wyszła za maz nie należa sie alimenty... z tym ,ze ja mam racje (widząc w tym niesprawiedliwosc)- to ewidentna luka w prawie. Natomiast to, ze Ty nie wiesz dlaczego "wy" macie płacic samotnym rodzicom to wynik Twojej elokwencji i wyczucia pewnych norm. Samotni rodzice również płacą podatki, pracuja, zarabiają na to zeby państwo mogło zapewniac poczucie bezpieczeństwa i jako taki byt obywatelom. Opieka nad dziećmi to obowiązek rodziców - a nad obywatelami państwa.
d / 89.78.4.* / 2007-11-27 17:04
to jest wszystko granda ja ponownie wyszłam za mąż .mam niepełnosprawne dziecko z pierwszego małzeństwa idwoje z drugiego .mąż cięzko pracuje płaci podatki a ja zajmuje sie dziećmi zabrali mizaliczke alimentacyjna i co tatuś dziecka ma wszystko gdzieś a mój drugi mąż zasuwa żeby niepełnosprawnemu dziecku zapewnic jak najwięcej .gdzie tu sprawiedliwość nie ma co polityka prorodzinna.ze hej .pewnie powinnam nie wychodzić za mąż tylko doić od państwa kase.kiedyś dostawałam 1200 zł a teraz nie mam nawet alimentów.czy ktoś się zastanowił jak się czuje mój drugi mąż
tadzior74 / 83.21.80.* / 2007-10-10 07:36
nie jecza bo nie maja o co. Rozumiem ze nic takiego państwa nie spotkało wiec jezeli nie wiecie o czym piszecie to lepiej wogóle nie piszcie.
Jola Kroll-Walenczak / 79.187.154.* / 2007-10-09 11:12
a dlaczego nic nie zmieni? Dla mnie to ogromna zmiana bo jako mężatka nie miałam do tej pory prawa do alimentów na córke pomimo,że obecny małżonek nie nabył praw do wychowania jej .A dochody nie są aż tak wysoke a jeszcze jak by odliczył bilety dojazdowe do pracy to już wogóle zostajo grosze.A czy to moja wina,że są tacy faceci co znikajo i nawet rodzona matka się go pozbyła (wymeldowała go sądownie po tym jak jego babcia zmarła i nie miał by kto płacić)Dlaczego ma być poszkodowana. A może było trzeba zrobić tak jak większość nie brać ślubu i tak żyć lub wziąć rozwód albo chociaż separacje .I może uznasz że to by było uczciwe brać pięniądze od państwa a żyć z facetem bez ślóbu
ewelinab / 83.28.10.* / 2007-10-16 20:28
Ja jestem w podobnej sytuacji i uważam, ze moje dziecko ma prawo dostawać te marne grosze, tak jak i inne dzieci, których matki są samotne.To, ze stworzyłam nowa rodzinę nie powinno dyskryminować mojego dziecka , którego tatuś okazał się bezczelnym draniem.
Kasiańka / 89.174.28.* / 2007-11-23 21:30
Ma Pani rację. Jeśli Sąd przyznał dziecku alimenty to powinno ono je dostawaĆ bez względu na kryteria dochodowe.
dorota1969 / 83.27.175.* / 2007-10-23 08:32
zgadzam się , to chyba dobrze że udało się założyć nową rodzine i że moja córka ma ojczyma i jak twierdzi że "kocha go nad życie" a biologiczny ojciec ma w nosie jej utrzymanie do pracy się nie kwapi bo jak twierzdzi "po co mam robić na umowe i tak komornik mi połowe zabierze"robi na czarno dobrze zarabia a o córce nie pamięta.I teraz chce zapytać gdzie jest sprawiedliwość? Czy to żle że zapewniłam mojemu dziecku dom pełen miłości , i dlatego nie dostane na córke tych paru groszy????????????????????? chciałabym dowiedzieć się konkretnie jak jest z alimentami dla mężatek , czy ktoś mi umie precyzyjnie odpowiedzieć??????????
beata1975 / 195.116.108.* / 2007-11-12 10:37
Masz racje jestem w podobnej sytuacji.Mam czworke dzieci z poprzedniego malzenstwa.niestety ich tatus nie ma zamiaru na nie placic.Szesc lat temu spotkalam mezczyzne,ktory pokochal moje dzieci jak wlasne.Niestedy gdy zlikwidowali FA alimenty mi sie nie nalezaly.Z tego co czytalam ma to sie zmienic i mezatkom tez bedzie sie nalezala pomoc.
ojczym / 88.156.91.* / 2008-01-10 12:26
ciesze sie ze ustawa sie zmieni i mężatki też dostaną z funduszu .obecna ustawa doprowadza mnie do nerwicy sam jestem ojczymem bardzo kocham moją pasierbice wychowuje ją za darmo, ubieram ,karmie, a jej ojciec ma mnie za frajera. I zamiast poczytać dzieciom bajki biorę nadgodziny aby miała na nową lalkę czy angielski. to jeszcze powie że ma do mnie nie mówić tato. przypominam ze nieważne kto spłodzi ważne kto wychowa i kto nakarmi.a pomoc z funduszu sie przyda.
oburzona / 89.229.22.* / 2008-05-06 14:45
Chwała takim ojczymom!!!!!! ma pan rację . nie ważne kto spłodzi , ale ważne kto i jak kocha.Popieram .Kiedyś to dziecko odwdzięczy się panu za dobre serce. Proszę nie czuć się frajerem , bo takich facetów jak pan jest nie wielu .Ale kasa na dzieci tez potrzebna .Dzieci nie pytają skąd rodzice biorą pieniążki , ale nie można im wszystkiego odmówić .Zyczę wytrwałośći panu i powodzenia.
bira / 83.17.125.* / 2007-10-05 22:16
Jak czytam takie teksty to mi slabo.Jezeli uwazasz ze ja samotna matka mam zasuwac sama na dzieci to niech ci wedlug ciebie biedni,ktorym sie zle zyje a sa malzenstwem tez zasuwaja!!!!!!!!!A ojciec ma obowiazek lozyc na dzieci tak samo jak matki z ktorymi te dzieci sa!
XXXXXXXXXXXXXXXXX / 89.229.22.* / 2008-05-06 15:04
najgorsze to tylko użalać się nad sobą i nic nie robić, oprócz tego powinnyśmy być silne , aby walczyć z bezprawiem i z obibokami .To prawda . nie da się wszystkiego ujednolicić .Ale pokażmy ,my kobiety ,że też, umiemy walczyć o prawa naszych dzieci i swoje .Bo, my też mamy prawo do godnego życia.Nie dajmy się .Walczmy o nasze dzieci i o większe pensje na utrzymanie.Bo po części , to że , mało zarabiamy to wina polityki państwa , a nie nasza, .gdyby pensje za naszą pracę były wyższe , my byśmy nie musieli żebrać o jałmużnę od państwa.
Angelika Z. / 195.189.142.* / 2007-11-06 03:13
Czy ktos sie zastanowił nad tym ile samotna,pracująca matka,która musi harowac za dwoje na utrzymanie dzieci ma dla nich jeszcze czasu i sily? Czy ktos,komu zycie poukładało sie idealnie jest w stanie zrozumiec,ze zwykle po powrocie z pracy,w ktorej zasuwam zeby zapewnić dzieciom i sobie jako taki byt nie mam juz sily ani cierpliwości,zeby porozmawiac z własnymi,ukochanymi dziecmi?
miksa / 89.228.69.* / 2007-09-27 10:45
Dlatego że my podatnicy płacimy za LOTY pana PREZYDENTA
do JURATE 3 razy w tygoniu. TVN podał że w sierpniu latał tam i spowrotem............. i kto za to zapłaci. MY a nasze dzieci mają po 170 zł. na miesiąc................
tomuss / 83.6.88.* / 2007-09-25 18:31
a nasz dzieci czlowieku karzdy z nas placi podatki a panstwo ma to w dupie ze dzieci niemaja co jwsc
xxxxx / 83.5.60.* / 2007-09-24 14:42
dobrze komuś oceniać ,jeżeli nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji,ja powstrzymałabym sie od takich wniosków,trzeba to przeżyć a potem oceniać
Zdzich. / 84.205.176.* / 2007-09-18 22:08
Zgadzam się z tą opinią w 100 %. Samotne matki prawie w 80 % nie pracują (te które korzystaja obecnie z zaliczki alimentacyjnej) i utrzymują sie z pieniędzy przeznaczonych na dzieci. I naważniejsza sprawa, prawie żadna z tych pań (wiekszości to samotne matki) nie uzmysławia sobie, że fundusz czy zaliczka to 50 % płacone przez społeczeństwo za osobę uchylajacą sie od alimentów. Drugie 50 % na utrzymanie dziecka , czyli taką samą kwotę jak zasądzone alimenty powinna zapewnić matka. Jak wspomniałem 80 % z nich nie pracuje i pobiera z opieki społecznej kolejne pieniądze, które wszyscy płcimy. Czy nie powinno sie równiez aktywizować tych mam. Nie wszystkie mają malutkie dzieci, którymi trzeba się " na okrągło opiekować". Rodziny inne też mają dzieci i oboje rodzice pracują i nie wszystkie ich dzieci mają po kilkanaście lat.
matka wyzyskujaca nasze cudowne panstwo ;p / 89.229.105.* / 2010-02-25 15:20
co za idiotyzm...fakt,matka powinna zapewnic niby taka sama kwote na utrzymanie dziecka...z tym sie mozna zgodzic,tylko szkoda ze nikt nie przeliczy pracy samotnej matki w domu na pieniazki,jako samotne matki pelnimy role opiekunek,sprzataczek,kucharek itp itd,pomyslcie kto ma wychowywac wasze dzieci skoro matka ma isc do pracy??przy czym straci alimenty i zasilek rodzinny,bedzie musiala zaplacic za mieszkanie,rachunki,dojazdy dzieci do szkoly,i za opiekunke a zeby zostalo na chleb bedzie brala nadgodziny...co dalej??dzieci stracily ojca to niech dla sprawiedliwosci straca matke!bo po co im taka ktora nie pracuje,prawda?ja sama wychowuje 3dzieci,2dowoze do szkoly mimo ze wynajmuje mieszkanie w miescie,mala kawalerke za ktora place 800zl!!nikt nie chce nawet wynajac mieszkania matce z 3 dzieci,do tego rachunki itd.a jak pojde do pracy to po oplaceniu mieszkania nie starczy mi nawet na opiekunke dla 3,5letniego syna.napisalam to wszystko tak haotycznie bo za duzo przychodzi do glowy na raz a czasu malo na pisanie.obowiazki wzywaja...obowiazki za ktore wyplate dostaje w formie usmiechu dzieci.
akbs / 89.78.56.* / 2007-11-16 23:50
Sory, ale nie wiesz co w zasadzie piszesz ja żyje z zaliczki i cudem egzekfowanych części należnych mi alimentów mam dobrą szkołę dyplom technika ekonomisty i policealną szkołę medyczną dzieciak ma 6 lat i co - jajco b. pracy ma to gdzieś chodze się tylko podpisywac a jak się pytam czy są oferty to ręce rozkładają a jak na CV widzą samotna matka to słysze że nie ma przyjęc albo że się odezwą i nic na drugi dzień ide a za ladą stoi młoda panienka bez zobowiązań bo się boją że będe nadużywac L4 i co sam się zastanów czy ty byś sie nie bał zatrudnic takiej osoby. Tych wszystkich pieniędzy mam 300 zaliczki i czasami 300 od komornika jak mu się uda ściągnąc coś byłemu z wypłaty i gdyby nie to że z mamą mieszkam to z głodu byśmy padli oboje
iiiiiiiiiiii / 212.33.92.* / 2007-11-13 06:37
??? A jak z tych pieniędzy przezyć? Ciekawe jak to się robi....
a-d-o / 88.199.129.* / 2007-10-09 12:03
Bravo zdzich -popieram cie w stu procentach--wiekszosc kobiet ktore biora kase niby na dzieci same sie z tego utrzymuja i od kazdej pracy proponowanej przez urzad tlumacza sie opieka nad dzieckiem-moze panowie ministrowie zainteresuja sie tym problemem a nie tylko uprzykrzaniem zycia ojcom i ich rodzinom--a swoja droga to tani chwyt przed wyborami--napewno bedziecie mieli poparcie samotnych matek-heheh kosztem ich bylych facetow !!!
gosiek75 / 2009-01-27 16:58
ja myślę że małżonkowie decydując sie na dziecko biorą na siebie obowiązek jego wychowania dotyczy to obojga małżonków czyż nie? Jeżeli małżonkowie sie rozwodzą to ten OBOWIĄZEK zostaje.
A facet bądz kobieta które uważa że po rozwodzie takiego obowiązku nie ma jest człowiekiem bez zasad jakichkolwiek!!!!!!!!!!
b-e-t-i / 89.230.128.* / 2007-11-11 20:41
szanowny Zdzisiu i a-d-o ,Wy jestescie zapewne tymi tatusiami ktorzy wola niezle sie zabawic niz dac je na swoje dzieci. Szkoda slow.
mama Monika / 83.13.232.* / 2007-09-21 14:40
Cześć Zdzich. Jestem samotną matką, mój sym ma obecnie 16 lat, tatuś nie płaci od ... właściwie od zawsze bo rozwód dostałam po 2 latach małżeństwa. Pracuję, jestem urzędnikiem administracji rządowej lecz w terenie , czyli dostaję ochłapy, po likwidacji funduszu nie było lekko."Tatuś" ma wyrok o uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, prokuratura umorzyła następne postępowanie, ponieważ nie mogła biedactwa znaleść. Te 170zł na dziecko nie należy mi się, ponieważ zarabiam. W urzędzie usłyszałam, że pracując nie mam po co starać się o jakieś pieniądze bo ich nie dostanę i nie dostaję już od 4 lat (straciłam rachubę ile lat temu został zlikwidowany fundusz). Powiedz mi czy moje dziecko jest gorsze, albo jest winne, że ma normalną wykształconą matkę, która pracuje, zarabia na dom płaci wszystkie rachunki, a tylko rozwiodłas się bo tak było najlepiej dla wszystkich? Odpowiedz co moje dziecko jest winne? Uważam że czy z funduszu czy z urzędu dzieci "normalnych" matek też powinny dostać te ochłaby! Zgadzam się z tobą, że te pieniądze nie są uczciwie podzielone bo dlaczego pijak i obibok dostaje pieniącze od państwa a ktoś kto pracuje nie ma szansy na ich otrzymanie? Dziecko to dziecko, każde potrzebuje na ubranie, książki i inne
iiiiiiiiii / 212.33.92.* / 2007-11-13 06:41
Tym bardziej, że wykształcone matki dbaja o wykształcenie swoich dzieci. Jest szansa ,ze pieniądze nie zostana "zmarnowane" a przeznaczone będą NA DZIECI
Bożka / 88.199.88.* / 2007-11-12 15:32
Brawo mamo Moniko!!!! Jestem w bardzo podobnej sytuacji. Wychowuję od 17 lat dwoje dzieci, dziś już dorosłych, studiujących. Nigdy nie dostałam żadnej pomocy bo pracowałam, studiowałam, kończyłam różne kursy by utrzymać się w pracy. Biorę każdą dodatkową robotę, byle starczyło. Do tej pory dałam radę, ale już sił coraz mniej a wydatków coraz więcej. Jeszcze nie wiesz co znaczy utrzymanie dwóch studentów. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że mijam prawie codziennie "tatusia" pod sklepem monopolowym, uśmiechniętego. Państwo pozwala na taki wizerunek - nic nie mam, nic nie dam- szkoda że nie zastanowi się za co tacy "tatusiowie żyją, płacą rachunki itd. Powodzenia dla wszystkich samotnych dzielnych matek i przyznanych alimentów dla wszystkich dzieci.
akbs / 89.78.56.* / 2007-11-17 00:01
popieram mamę Monikę ma racje , a co do ciebie Bożka to pamiętaj że żyjemy w Polsce kraju absurdu i idiotycznych przepisów gdzie takiemu pijakowi trzeba jeszcze pomóc bo on jest biedny bo alkoholizm to choroba. Moim zdaniem matki powinny dostawac tyle co mają zasądzone bez kryteriów dochodowych a tatusiów do KAMIENIOŁOMU odrabiac dług co prawda można i teraz takich kierowac na przymusowe prace ale w MOPS usłyszałam że to za dużo papierkowej robopty a i tak taki tatuś by nie stawił się do pracy a więzienie kosztuje więcej niż moje alimenty
jacek_72_35 / 85.193.218.* / 2007-11-26 07:06
najlatwiejszy sposob na zycie - narobic sobie dzieci i zyc pozniej z nich i udawac biednamatke polke....
Smutaska / 83.31.88.* / 2007-09-13 22:42
Mój mąż uciekł przed obowiązkiem alimentacji z kraju do Anglii. Mieszka sobie w super wynajętym domu, ze swoją drugą Panią i ich wspólnym dzieckiem. Pracuję legalnie i dobrze zarabia. Odprowadza tam podatki i cieszy się, że jest w związku z tym tam dobrze traktowany przez państwo. Zamierza założyć tam własną firmę. A my... tutaj w kraju.... Staram się jak mogę, pracuję, aby moje dzieci nie były gorsze. Zasiłek rodzinny mi już drugi rok nie przysługuje z powodu przekroczenia granicy dochodu, ledwo teraz zmieściłam się w zaliczce alimentacyjnej. Czy Państwo nasze nie może ściągać tych pieniążków od pracujących zobowiązanych za granicom, a nam wypłacać całą kwotę zasądzoną w Sądzie. Dlaczego Państwa członkowskie nie weryfikują tych zatrudnianych z Polski pod kątem ich zobowiązań względem własnego Państwa, w tym porzuconych dzieci...
nie żebrzaca / 83.17.143.* / 2008-11-06 13:16
zal ci dupe sciska bo ulozyl sobie zycie a druga widocznie jest lepsza od ciebie
wyrozumiala / 83.10.220.* / 2009-02-11 16:35
jstes głupim czlowiekiem i bardzo zlosliwym.ale moze kiedys cos podobnego cie spotka.
DorotaM / 83.30.237.* / 2007-09-14 11:54
Pocieszę Cię. Można się już starać o ściąganie należności od "tatusia" z zagranicy. Jeżeli legalnie jest zatrudniony, to jest to dodatkowy plus. Wchodzą mu na pensje i już. Ale dokumenty, tj wyrok sądu należy przekazać do konsulatu i czekać. Ojciec mojego dziecka również jest w Anglii, ale nie zatrudnił się legalnie i niestety nic nie mogę zrobić. Pozdrawiam i życzę powodzenia. DorotaM
m.k. / 87.205.78.* / 2007-10-01 21:43
NIe masz czego żałować. Ja wystąpiłam o alimenty do Angli i pomimo, że zgodnie z wyrokiem mam przyznane alimenty w wysokości 500 zł, sąd angielski przyznał mi 5 funtów alimentów tygodniowo. Zaznaczam, że nie otrzymyję zasiłku rodzinnego i zaliczki alimentacyjnej ponieważ za dużo zarabiam. Ciągne dwa etaty, żeby utrzymać rodzinę i za to nasze Państwo a teraz i instytucje angielskie nasz karzą.
hd / 83.4.81.* / 2007-09-09 00:06
łaskę nam robią żą FA powraca
ed...it / 83.7.89.* / 2007-11-11 21:28
Dobrze ze powraca 170 zł na dziecko a 500 to róznica nie bede musiała tak ciezko pracować a mój były mąz moze przestanie robic nastepne dzieci
akbs / 89.78.56.* / 2007-11-17 00:05
to jest zbyt piękne żeby było prawdziwe
hd / 83.4.81.* / 2007-09-09 00:05
wszyscy urzędnicy naszego państwa powinni otrzymywać tyle samo co my kobiety i wtedy by zobaczyli na własne oczy co się znami dzieje ale oni mają wszystko w dupie :
urzerznia się z komornikami
urzerania się z sądem
urzerania się z prokuraturą itd
oni zarabiają - 100,000 a nawet i więcej a my 700,00 a z tej kwoty naszej gówno jest bo rachunki mamy w granicach od 500,00 do 800,00 zł szczego mamy żyć ze 170,00 które dostajemy jako ZA z FA pensja stoi w miejscu a rachunki rosną jak nie zapłacimy to nas na bruk wyrzucą
nata0609 / 89.230.17.* / 2008-09-18 19:43
masz absolutną racje!
bzdura jest to,ze jak zarabiam wiecej niż jakas tam kwota to tego śmiesznego zasiłku nie dostaje

Fundusz Alimentacyjny wraca do łask [2]
wszyscy urzędnicy naszego państwa powinni otrzymywać tyle samo co my kobiety i wtedy by
zobaczyli na własne oczy co się znami dzieje ale oni mają wszystko w dupie :
urzerznia się z komornikami
urzerania się z sądem
urzerania się z prokuraturą itd
oni zarabiają - 100,000 a nawet i więcej a my 700,00 a z tej kwoty naszej gówno jest bo
rachunki mamy w granicach od 500,00 do 800,00 zł szczego mamy żyć ze 170,00 które
dostajemy jako ZA z FA pensja stoi w miejscu a rachunki rosną jak nie zapłacimy to nas
na bruk wyrzucą
skomentuj zgłoś do usunięcia
Bashaga / 83.14.130.* / 2007-09-11 07:43
Ej
spokojnie prosze policzyć FA to wsparcie z budzetu państwa,
jak zmniejszy się koniunktura gospodarcza to FA przepadnie kiedyś pewien cwany premier powiedział jezeli pańtwo moze ci dac wszystko czego pragniesz to moze cie także odebrać wszystko co posiadasz.!!!
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-09 00:18
tyle co my mamy na miesiąc to oni wydają na śniadanie !!!!!!!!
hd / 83.4.81.* / 2007-09-08 23:49
idiotyzm aby my kobiety myślały o wszystkim zatabiamy min 700.00 zł i musimy utrzymać dzieci FA daje marne 170.00 i to jeszcze nie wszystkim kobietom k......a weżcie się w końcu za panów ; przyznanych alimentów -+ 500 a FA 170 śmiechu warte powinłyśmy dostawać tyle ile jest na wyroku zasądzonych alimentów
bernatka / 86.148.180.* / 2007-10-09 00:42
aja mam inny problem, aby jakos przezyc samotnie z dwoma corkami, wyjechalam do angli. mieszkam , pracuje zyje , nie w luksusie, ale godnie i dlaczego nie dostane zasadzonych alimentow od mojego ex?moje dzieci sa gorsze? to tylko ladnie brzmi mieszka za granica, ale moich dzieci nie stac na wakacje u dziadkow w Polsce, moj ex jest zwolniony z obowiazku alimentacyjnego bo nie mieszkamy w polsce. Dlaczego?
endo / 83.14.130.* / 2007-09-11 07:46
Przepraszam a co pani zrobiła aby otrzymać srodki od dłuznika. Dlaczego Państwo ma być dobrym kuzynem moment
dlaczego wszyscy podatnicy mają się na to składać. Prosze nie działać emocjonalnie a pomysleć.
ediw34 / 84.10.109.* / 2007-11-05 18:42
podstawą do otrzymania zaliczki jest dokument o nieściągalności od ojca alimentów co jest dowodem na to ze my robimy co trzeba żeby ściągnąć od nich pieniądze.Mi np. ex jest winny już pieniądze za kilka lat przed złożeniem do komornika,więc kilka kilkanaście tysięcy już z wcześniejszego okresu jest winny.Komornik nie robi nic, żeby go znaleźć ale jak uda się ściągać alimenty to pierwsze co policzy swoje długi a dla mnie zaległości to nie wiem czy są wzięte pod uwagę ;/
tadzior74 / 83.21.80.* / 2007-10-10 07:42
Skoro jestes takim myslicielem to spróbuj wymyslec sposób zeby zmusic tatusia do placenia alimentów.
TEż MATKA / 89.151.13.* / 2007-09-19 14:41
ja zrobiłam wszystko aby złapać dłużnika niech policja weżnie się za ich ściganie a nie odpowiedziom ich jest że nie będą go gonić to ich praca za nasze podatki ja nie zostawie małych dzieci w dom,u aby podać alimenciarza na tacy urzędnikom każdy ma płace za swą prace a a dlaczego my matki mamy darować i płacić podatki a co wyrabia służba zdrowia KTO MI DAJE NA STOMATOLOGA JAK DZIECKO ZABOLI ZąB
sfrustowana / 89.228.69.* / 2007-09-22 15:53
No to sprubuj złapać mojego bo komornik rozkłada ręce a policja ma inną robote, a tatuś sobie lata po polsce i robi nadstępne dzieci bo jak dorobi się 6 dzieci to mogą mu ........ .
AZA / 79.187.165.* / 2007-11-17 21:44
Prawda tak jest , oni dłużnicy są na większych prawach niż my matki i nasze dzieci a policja zamiast pomóc ścigać dłużników to ich broni odpisując do prokuratury że dłużnik nie podejmuje pracy bo jest duże bezrobocie w mieście i powiecie a do kobiety mając jeszcze pretensje po co dochodzi swoich praw
DorotaM. / 83.30.204.* / 2007-09-12 09:41
O przepraszam. To Państwo powinno znaleźć sposób na dłużników. Normalne kraje UE mają warunki socjalne zapewnione, a my? Rodzinne wynosi 64zł, 100zł na rozpoczęcie roku szkolnego? Wstyd! Same książki kosztowały mnie 270zł, a gdzie reszta? Pomyślcie trochę! Państwo prorodzinne hehe.
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-09 00:15
masz racje to jest oszustwo skoro mam przyznane 300 na siebie, 300 na dziecko to powinnam tyle dostac a mam tylko 300 a były mąż się śmieje i robi na czarno a niestety kobiety z dzieckiem niechcą przyjąc a jeszcze rozwódka to koszmar, bo jak jesteś sama to trudniej pogodzic prace i dziecko głupota no cóż większośc pracodawców to faceci
katia_79 / 193.41.113.* / 2007-09-15 09:56
moj też robi na czarno ,i ciągle na nic nie ma,komornik nic nie robi i rozkłada rece,jak sobie same nie damy rady to państwo nie pomoże
płacący Alimenty / 217.171.129.* / 2008-07-30 21:20
czy Państwo kazało wam robić dzieci,,,a teraz narzekać że niepłacą alimentów.....póżniej spotykają sie dwie koleżanki i śmieją się że po co mam robić jak wystarcza mi alimenty.Zgroza......za prace sie wziasc.......
AKBS / 89.78.72.* / 2007-09-08 23:32
LUDZIE ODPOWIEDZCIE czy jeżeli na mnie też miałam zasądzone alimenty to też dostane z funduszu czy tylko dziecko, odpiszcie chociaż jak było przedtem
hd / 83.4.81.* / 2007-09-08 23:51
powinnaś dostać zgłoś się do mopru
xenia / 213.199.198.* / 2007-09-08 11:07
wyszlam ponownie za maz ,a moj byly maz od ponad 2 lat nie placi alimentow CZY MEZATKI TEZ BEDA MOGLY KORZYSTAC Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO???
sierotka marysia / 90.156.84.* / 2008-07-19 16:20
tak bedziesz mogła
dorota56 / 83.27.174.* / 2007-09-27 08:24
Z OJCEM CÓRKI NIE MIAŁAM ŚLUBU , GDY CÓRKA MIAŁA 3 LATA WYSZŁAM ZA MĄŻ . OJCIEC CÓRKI DORABIA NA CZARNO , ROBIE WSZYSTKO BY DOSTAĆ JAKIEŚ PIENIĄŻKI NA CÓRKE Z KOMORNIKIEM JESTEM W STAŁYM KONTAKCIE ALE ON NIC NIE ROBI ABY ŚCIĄGNĄĆ JAKIEKOLWIEK FUNDUSZE.CÓRKA MA 15 LAT KOŃCZY GINAZJUM , CZY KTOŚ MI MOŻE POWIEDZIEĆ CZY MAM SZANSE KORZYSTAĆ Z '' FUNDUSZU"" ?
zniechęcona / 81.190.87.* / 2007-08-27 23:12
Olap, proszę o kontakt, albo kogokolwiek, kto nigdy nie dostawał zaliczki alimentacyjnej z powodu "zbyt wysokich" dochodów, ani grosza alimentów nigdy nie zobaczył,a prokuratura non stop umarza dochodzenie w sprawie ściągania alimentów przeciwko ojcu dziecka. Zaczyna mi już brakować sił w pisaniu odwołań. To i tak nic nie daje(
Zarówno komornik, jak i prokurator i policja mają mnie, moje dziecko i nasze prawa "głęboko gdzieś". Smutne.
Mój e'mail - a2002@o2.pl)
hd / 83.4.81.* / 2007-09-08 23:53
prawda komornicy i inne instytucje mają nas w dupie
stefa / 62.233.185.* / 2007-09-15 22:52
co ty możecie wiedzieć o komornikach.pracuje u komornika to wiem jak to wyglada jak nie ma z czego ściagnąc to co komornik ma na licytacji ojca dziecka sprzedać. mi też nie płaci ojciec dziecka ani grosza i nie płacze pracuje w kancelarii komorniczej i żyję nie będę zamartwiać sie ze nie dostaje alimentów. do roboty sie weźcie kobiety !!!!!!
BEASAM / 195.116.188.* / 2007-10-12 10:18
Zgodze się z tobą.. to nie wina komornika.. on ma związane ręce prawem, ustawami i nie o to w tym chodzi. Mam 3 dzieci w wieku 4,7,10 lat, pracuję w tzw. budżetówce i zarabiam tyle żeby z głodu nie umrzeć. Tatuś postanowił się dowartościować i próbuje życia kawalerskiego , dzieci nie są mu potrzebne , tym bardziej wydawanie na nich jakichkolwiek pieniędzy. Mam to tak zostawić??? choćbym miała na tyle aby nie brakowało na życie i opłaty nie daruję takim nieodpowiedzialnym gogusiom. Wieczne dzieci... A Tobie widocznie się bardzo dobrze powodzi w tej kancelarii skoro piszesz takie farmazony. Zamieniłabym się z Tobą na 1 miesiąc... ciekawe co byś wówczas mówiła..? BEA.
ALEX-m5 / 2007-10-09 14:16
Co Ty na to.....
co ty możecie wiedzieć o komornikach.pracuje u komornika
to wiem jak to wyglada jak nie ma z czego ściagnąc

stefa
skoro pracujesz u komornika to może wyjaśnisz mi mój problem ze ściąganiem alimentów od ojca mojej 10-letniej już córki - w tej chwili jego zadłużenie względem córki sięga kwoty 7tyś. , nigdy nie zobaczyła nawet złamanego grosz z zasądzonych 250zł/m-cznie. Gdy jakiś czas temu podałam komornikowy numer konta bankowego jej ojca myślałam, że uda się w końcu wyegzekwować pieniążki i zabezpieczą te konto - ku mojemu zdumieniu gdy tylko zorientował się co jest grane(otrzymał pismo od komornika o zajęciu konta) ZLIKWIDOWAŁ KONTO, a gdy się o tym dowiedziałam i poszłam do komornika WZRUSZYŁ RAMIONAMI....
mama 2 synów / 89.151.13.* / 2007-09-21 23:05
słuchaj kobieto jak nie ma z czego wziąć to dlaczego ściąga koszty komornicze a ja nadal nie dostaje nawet zaliczki a le dla siebie grosze bo grosze ściągnie na kawke ma a najpierw dzieciom powinien ściągnąć i na chleb dać
p.i. / 62.21.84.* / 2007-09-16 14:42
stefa co ty gadasz nie lukruj swojemu szefowi bo komu chca to cos zalatwia.ogolnie sa dla interesantow tylko w godzinach przyjec nigdy ich nie ma .maja nas glebiko gdzies i tak biora wielkie pieniadze .trzeba im podac kawe na lawe a on tylko wystosuje pismo i 1000 zl. bierze od egzekucji .to jest wielka klika za ktora sie powinni wziac.!!!!!!!!!
AKBS / 89.78.56.* / 2007-10-25 00:31
ludzie czepiacie się ich jak nie wiem co. żeby coś załatwic to nie czeba miec tylko wiecznych pretensji ale też się ruszyc - najlepiej jest czekac aż kasa z nieba spadnie ALEX były mąż jest mi i dziecku winien 14 tyś i nie płacze tylko pomagam komornikom właśnie dzięki nim dopiero teraz zaczęłam dostawac kase i tak go załatwiłam że za uchylanie się od płacenia dostał 15 mies. w zawieszeniu na dwa lata i teraz jak przestanie płacic to czekają go kratki - może ja nic nie będę miała jak go wsadzą ale on na czarno też nic nie zarobi a nie będzie miał możliwości bawic się kosztem własnego dziecka. Nie trzeba pyskowac tylko swoje robic!!!!!!!
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-09 00:26
zależy na kogo się trafi
alate / 83.28.162.* / 2007-09-07 20:07
Od 2,5 roku moje dziecko nie dostało grosza. zarabiam " bajońską" sumę 1300zł. , to wystarczy aby ojciec mojego syna mógł poczuć sie totalnie bezkarny;gdyby nalezała sie mam zaliczka to jeszcze wisiałaby nad nim groźba ścigania przez komornika, bo jest "winny państwu"; to że jest coś winien własnemu dziecku, ma głeboko gdzieś, i nie tylko on
edyta ze złocieńca / 89.239.75.* / 2007-11-11 21:22
a co ja mam zrobić mój były mąż nie płaci dobrowolnie alimentów bo obecnie jest poważnie chory (jest dializowany) na razie przebywa na zasiłku dla bezrobotnych a w następstwie prawo do renty mu nie przysługuje bo nie przepracował w swoim życiu nawet 5 lat na dzień dzisiejszy komornik przesyła mi 240zł. miesięcznie a co pózniej?Alimenty mam zasądzone na dwie córki w kwocie 480zł. miesięcznie
Matmari / 83.24.16.* / 2007-08-14 12:36
Musiałam przerwac ale jesli chodzi o pieniadze z funduszu to nie powinno miec znaczenia ile która z nas zarabia, bo robimy wszystko aby utrzymac nasze dzieci wiec i panstwo w zastepie naszym BYLYCH PANÓW mogłoby wymyslic co lepszego, niz wyliczanie procentów i pułapów które sa nieadekwatne to naszego zycia gdzie musimy opłacic wszysto aby za pewnic minimum zycia naszym dzieciom i to bez zbednych luksusów.
Kasieńka2312 / 83.17.233.* / 2007-08-14 14:17
Gdzie można dowiedzieć się czegoś na temat FUNDUSZU? Powstanie on w końcu czy nie?
izunka / 87.205.47.* / 2007-10-01 10:53
w dzisiejszych czasach nie oplaci sie pracowac ,bo co z tego ze bedzie fundusz ale nie dla wszystkich.Poniewaz nasze kochane panstwo pomyslalo podnioslo najnizsza krajowa od 1,01,2008r na 1036 zl brutto tylko dla tego zeby za dluzo ludzie nie dostali kasy od panstwa.Sma wychowuje 6 letnia corke i niestety dostaje 170 zl zaliczki a jakbum nie pracowala to mialabym 300zl jaka tu sprawiedliwosc ,To samo bedzie od stycznia,chore prawo,
Matmari / 83.24.16.* / 2007-08-14 12:28
Mam 2 synów jeden juz w liceum a drugi idzie do gimnazjum. Korzystalam z F.A. po rozwiazaniu funduszu mój były płaci około 40 zł m-cznie a ostatnio nawet 80zł.co jest sukcesem. Pieniadze dostaje przez komornika, a jak podalam go do sadu to srdzina stwierdziła ze nic nie moze mu zrobic bo płaci tyle ile może a ma na utrzymaniu dziecko z obecnego zwiazku, a na dokładke biedaka utrzymuje obecna zona. Co z tego ze od 10 lat nie jest nigdzie zarejestrowany i pracuje na czarno. Sadu to nie obchodzi, to według prawa my MATKI chcemy czegos co nam sie nie musi nalezec, przeciez sobie radzimy to poco zawracamy im głowe NIESFORNYMI TATUSIAMI którym i tak nic nie mozemy zrobi. A jesli sie której uda go POSADZIC to i tak wychodzi na to ze to jeszcze my oprócz naszych dzieci utrzymujemy jeszcze tych obiboków. A potem ci dranie wyciagna reke po pieniadze od naszych dzieci kiedy beda starzy i chorzy i znów dostanie sie NASZYM DZIECIOM, bo przeciez trzeba opiekowac sie rodzicami nawet tymi którzy w przeszłości ich oleli i o nich nie dbali.
goha55 / 80.54.108.* / 2007-08-11 00:49
Ja oczywiście przekraczam próg podany w ww projekcie ustawy więc moje dziecko nie otrzyma nic :(
Oczywiście można by powiedzieć po co Mu ta kasa jeśli matka dobrze zarabia?
Utrzymanie miesięczne dziecka nie kosztuje niestety 100 zł. tylko dużo dużo więcej, a nasze dzieci nie mają również potrzeby i zainteresowania i skąd na nie brać??
Dzieci rosną a ciuszki, buty, książki, nauki języków, kolonie, wycieczki szkolne i inne rzeczy??
Dlaczego zawsze na matce spoczywa obowiązek utrzymania dziecka, dlaczego u nas w państwie tacy "tatusiowie" nie są zmuszani do pracy społecznych np. budowa dróg itp. ??
Ja pracuje na utrzymanie swoje i mojego dziecka daje sobie radę, oczywiśnie nie jest lekko bo często nie ma mnie w domu.
Nie jest lekko kiedy wiesz, że dziecko Cię potrzebuje, a ty musisz pracować bo jeśli nawalisz to wszystko się rozpieprzy i będzie dół i wszyskto runie.
A "tatuś" jest bezkarny - fajną mamy politykę może by tak wkońcu coś zmienić??
olap / 213.192.123.* / 2007-08-13 23:08
ja też przekraczam te smieszne progi bo uczciwie i cięzko pracuje ale nikt mnie sie nie pyta ile płace za mieszkanie , media , bilety miesieczne itp- to wszystko razem juz przekracza ten ich próg na osobe .Mając jedno dziecko i żeby go nie przekroczyc musiałabym zarabiać na opłaty + tyle co a wegetację a nie życie . Do tego to ten dochód np 750zł na osobę to wcale nie jest to co się ma na rekę. Chociaż i tak wolałabym żeby komornicy wzieli sie do roboty , bo moje dzicko ma 8 lat i jeszcze nigdy nic nie sciagneli od mojego byłego męza a on dostaje wyroki w zawieszniu i się śmieje bo pracuje na czarno . gdyby alimenciarzy wsadzali do kamieniołomów albo obcinali im jaja to by zaczeli płacić , a tak to my zaciskamy zeby pracujemy na 2 etaty nie widzimy dziecka przez całe dnie zeby zapewnic dziecku godziwe życie i w zamian za to że uczciwie odprowadzamy podatki jesteśmy pozbawiane alimentów.pozdrawiam
facet / 86.145.135.* / 2007-10-07 13:27
trzeba było myśleć wcześniej zanim powstało dziecko wtedy go kochałaś ale potem jak cię zostawił to obciąć mu jaja to jest dopiero zawiść .masz nauczkę teraz zanim się zdecydujesz na drugie dziecko ostrzeż faceta zanim od ciebie odejdzie
Kobieta samotnie wychowująca trójkę dzieci / 195.116.188.* / 2007-10-17 12:35
wiesz co "Facet".. czy kobiety robią sobie dzieci same?
Faceci w tym udziału nie biorą oczywiście? Oni stoją z boku i patrzą...albo może pod ich nieobecność my kobiety robimy sobie dzieci? Jeżeli decydowali się na życie w rodzinie, a potem zabawa w dom znudziła się facecikowi bo np. chce sobie udowodnić dajmy na to ,że jest atrakcyjny dowartościować się przy jakiejś młodszej to jemu oczywiście wolno i jeszcze biedny jeśli się od niego wymaga odpowiedzialności za dzieci , które zrobił.
takich "FACETÓW" nie kastrowałabym, tylko zesłała na bezludną wyspę. My ponosimy odpowiedzialność za swoje potomstwo wychowując je, nie tylko płacąc, dlaczego ojciec dziecka ma być z tego zwolnony?! Bo taki ma kaprys?
alizze / 2007-10-14 15:23
zawiść???wy tylko myslicie o sobie i próbujecie szukac winnych.a cały czas zostaje w ,waszym mniemaniu,obowiazek łozenia na dzieci na samym koncu.myslicie tylko o sobie,dzieci sa wam kompletnie obojetne.biedne robaczki,co one sa winne????a czy ty chlopie zastanowiłes sie chociaz przez chwile czy maja co jesc,czy maja cieplo i czy sa szczesliwe???raczej nie!!!!!!!!!to jest logiczne,ze matka stanie na rzesie,aby zagwarantowac dziecku byt(jedzenie,ciuchy itd...)a wy?szlak mnie trafia jak czytam takie bzdury,ty lepiej nie miej dzieci.załosne....
jedna z wielu / 62.87.214.* / 2007-10-09 15:50
zastanow sie czlowieku co mowisz bo wy tez nas wczesniej kochaliscie i tez chciweliscie miec te dzieci same sobie ich nie zrobilysmy wiec poczujcie sie do odpowiedzialnosci i zacznijcie dawac na ich utrzymanie a nie unikac tego
bata / 83.25.97.* / 2007-07-23 21:45
uważam, że każde dziecko które ma przyznane alimenty przez Sąd powinno je otrzymywa,a nie tylko te dziecko którycvh dochody rodziców mieszczą się w określonych ramkach.Jeżeli rodzic uczciwie pracuje po rozowdzie lub ponownie wstąpił w związek małżeński to ojciec dziecka ,a były mąż już jest zwolniony z opłaty alimentacyjnej na dziecko, bo dochody rodziców nie mieszczą sie w wyznaczonych kryteriach,wygląda na to że w naszym kraju by dziecko otrzymywało należne mu pieniądze rodzice nie powinni pracowa ,albo zarabiac mało bo w innym przypadku nie otrzymają zaliczki alimentacyjnej,nic tylko bumelowac.Sąd przyznaje alimenty na dziecko a państwo je zabiera i normalnie pracująca rodzina nic nie dostaje a taki dłużnik czuje sie bezkarny
pesymistka / 83.7.249.* / 2007-09-23 18:39
Święta racja, dlaczego dziecko którego matka zaharowuje się całymi dniami (oczywiście kosztem czasu, który temu dziecku powinna poświęcić, nie może sobie pozwolić na zwolnienie nawet kiedy dziecko choruje), nie ma prawa do alimentów z FA? dlaczego ja ze swoich podatków mam finansować inne "wygodnie w domku siedzące" matki? "Tatuś" mojego syna nie płacił nigdy dobrowolnie , a od 2000r. od likwidacji FA nie dostaję nic, no bo przecież jestem "zaradna" , wykształcona i za dużo zarabiam. A tatuś firmę i wszystko co posiada przepisał fikcyjnie na nową żonę (sam nadal prowadzi tą firmę), nie ma biedak z czego płacić alimentów, ale jego nowa żonka od 16 lat nie splamiła się żadną pracą. "Prawo" w tym kraju i wyroki sądowe są "g..." warte ; takich tatusiów powinno się kierować do przymusowej pracy. Egzekucja komornicza w tym kraju to też parodia : komornków powinien ktoś rozliczać z ich "działań" , bo są zupełnie bezkarni. Tak więc w tym państwie " Prawa i Sprawiedliwości", wszystko jest do niczego.
XXL / 89.151.13.* / 2007-09-19 15:16
TAK PROSZę PANI WYROK SąDU JEST ALE PRAWA NIE MA DLA PORZąDNYCH OBYWATELI JAK ZAłOżYłAM PONOWNIE RODZINę I Mąż ZASUWA ZA GRANICOM ALE W POLSKIEJ FIRMIE I PODATKI POLSKA POBIERA A MY MężA NIE WIDZIMY A OJCIEC BIOLOGICZNY UCIEKA I NIE PłACI TO NAM SIę ALIMENTY NIE NALEżOM A CO DZIECIOM ODPOWIADAć żE NIEMA PRAWA W POLSCE JAKI TO PRZYKłAD DLA NICH I KTO KIERUJE MłODYCH LUDZI NA DROGę PRZESTęPCZOM CZY NIE NASZE PRAWO NIE DZIWIE SIę żE JEDNI UCIEKAJą ZA GRANICE DRUDZY KRADNą
doda123 / 85.179.199.* / 2007-07-19 20:22
zastanawiam się dlaczego jako druga żona mam płacić alimenty na dziecko męża z pierwszego małżeństwa, czyli logicznie rozumując jego pierwsza żona powinna mi zapłacić na dziecko z jego drugiego małżeństwa. Dlaczego moje dziecko ma być pokrzywdzone,, Czy ja żle rozumuje może mi to ktoś wyjaśnić
a-d-o / 88.199.129.* / 2007-10-09 12:25
wlasnie ja tez w tym sensu nie widze-moja byla okazala sie ;łatwa kobieta; wzialem rozwod i nalozono mi alimenty.z poczatku nie placilem bo mieszkam w regionie o duzym bezrobociu--teraz place regularnie ale mam dłóg w funduszu-poznalem druga kobiete i co teraz mamy wspolnie splacac moj dlóg-przeciez ta kobieta bedzie pokrzywdzona-panowie ministrowie chyba byli pijani jak podpisywali ta ustawe--alimenty powinny ciazyc na dlozniku a nie na ich rodzinach--przeciez taki spozob egzekucji zniecheca osoby z obowiazkiem alimentacyjnym do zawierania malzenstw-zyja na kocia lape i pobieraja kase z opieki !!!przeciez to totalna glupota!!
XZY / 83.7.249.* / 2007-09-23 18:59
To takie jak ty zastanawiają się nad czymś? a po coś się czepiała żonatego i dziecku ojca zabierała? Sprawiedliwe, że trzeba kiedyś zapłacić za swoje czyny..
Olenka / 87.207.41.* / 2007-09-07 19:23
Dlatego ZE TO WŁASNIE TWOJ DRUGI MAZ UCHYLA sie od płacenia alimentow....jezeli jestes kobieta odpowiedzialna to powinnas mobilizowac meza do placenia alimentow a nie nosic uraze .Jak dla mnie jestestyle sama warta co ten "GNOJ " ktory uchyla sie od placenia alimentow .I tutaj ja podpisuje sie dwoma rekami
jola1971 / 83.14.66.* / 2007-07-24 23:06
jeżeli wchodzi pani w związek z mężczyzną który ma dziecko z poprzedniego małżeństwa, to jest oczywiste że jest on zobowiązany do płacenia alimentów na swoje dziecko, jeśli Pani to przeszkadza to mogła Pani wybrać partnera bez zobowiązań.Zaś była żonza Pani męża nie jest spokrewniona z Pani dzieckiem dlaczego więć miała by płacić na Pani dziecko ?
lolita / 83.25.208.* / 2007-08-25 18:13
Jolu. Nie zrozumiałaś tego zapytania. Doda pyta dlaczego ona ma płacic alimenty, w ogóle nie wypowiada się na temat obowiązków alimentacyjnych męża. Bo faktycznie przerzucanie obowiązku alimentacyjnego na współmałżonka jest dziwne. Tak samo jak na rodzicow i rodzeństwo ojca niesfornego tatusia. Zamiast zmusić chłopa do roboty, komrnika do działań, opiekę społeczną do prawidłowego wywiadu to ustawodawca wymyśla półśrodki. Głupota.
świnoujścianka / 80.245.186.* / 2007-08-27 14:37
Wszyscy piszecie o tatusiach , wyszłam za mąż i zyzskałam pasierbicę ciesze się bo mam córkę, matka jej ma zasądzone alimenty, których nigdy nie zapłaciła komornik egzekucja nie możliwa bo nie ma jak. Mąż miał zaliczkę ale stracił ją. Nadmieniam ,że matka nigy nie pracowała a jak jej sie udało to tylko kilka dni była w pracy, po co ma pracować skoro kase ma z opieki a jej córka nic . Alimenty ma w wysokości 100 zł miesięcznie od kilku lat i zadnej złotówki córce nie dała . Mała ma 9 lat i rośnie i co mam powiedziec
AKBS / 89.78.72.* / 2007-09-08 22:45
skoro nigdy nie pracowała to proponuje ją pozbawic praw rodzicielskich żeby mamusia na starośc nie przypomniała sobie o curce albo żeby opieka w przyszłości nie kazała jej pomagac biednej mamusi pamiętaj żyjemy w państwie absurdu I TAK SAMO RADZĘ WSZYSTKIM Ja tak zrobiłam i przynajmniej wiem że syn nie będzie gnojowi musiał na starośc płacic lub spłacac jego długów
dubal / 81.219.134.* / 2007-09-25 18:18
jak pozbawić ''tatuśka '' władzy rodz.?
AKBS / 89.78.56.* / 2007-10-25 00:40
Ja składałam do Sądu wniosek o zmiane wyroku rozwodowego odnośnie opieki nad dzieckiem bo już przy rozwodzie miał ograniczoną władzę tylko do decydowania o wakacjach i kierunku nauki. Ale żeby pozbawic go władzy musiałby nie płacic, nie odwiedzac dziecka i musiałabyś nie wiedziec gdzie mieszka bo to są główne podstawy do takiej decyzji Sądu.
kapka / 83.8.53.* / 2007-09-15 08:48
nawet jak go pozbawiłaś praw rodzicielskich , jeśli na starość wystąpi do sądu o alimenty od dziecka , to ono będzie zobowiązane do ich płacenia i nie ma znaczenia fakt że jak dziecko było małe to on sam ich nie płacił alimentów , masz złe informacje
akbs / 89.78.56.* / 2007-10-25 00:47
Może znasz ustawy ale ja rożmawiałam z radcą prawnym i gdyby kiedyś przypomniał sobie o dziecku to po zapoznaniu się z aktami żaden sąd nie zmusi dziecka do płacenia na obcego faceta - nawet tak ładnie się to gdzieś nazywało, że po tylu latach nie było by to poprawne społecznie czy jakoś tak i kasy nie dostanie
BEA11 / 212.76.37.* / 2007-10-09 22:42
NIE BęDZIE! PO TO SIę POZBAWIA OJCA PRAW RODZICIELSKICH, żEBY TEGO UNIKNąć.
MartaO29 Białystok / 77.46.2.* / 2007-07-13 12:29
witam,jeżeli mam zasądzone 200zł,to czy fundusz da więcej czy tyle samo?już w nowym roku2008powraca fundusz na 1000%,tylko nie wiem komu to wyjdzie na dobre,nam samotnym Matkom,czy urzędasom.
zaklopotana / 87.204.120.* / 2007-06-11 18:52
ja mam przyznane 700zl na dwoje dzieci chce sie dowiedziec ile dostane z funduszu bo jesli mniej to ten fundusz nic mnie nie poratuje .w tej chwili zaliczki dostaje 600zl a dzieci coraz starsze obie ida do 4 klasy,jestem bez pracy bez prawa do zasilku i jak zyc kto mi powie. jakos nie wierze w ten fundusz ani w sciagalnosc od alimenciarzy ,znowu bedzie duzo szumu i na tym koniec
tomuss / 83.6.88.* / 2007-09-25 18:40
z FA powinnas dostac 700 zl o ile dochody na osobe nie przekraczaja 700 zl czyli zmiescisz sie w przedziale calych alimetow
zezłoszczona / 83.7.220.* / 2007-07-19 18:41
a może sama weżmiesz się do roboty!!! ja też mam 2 dzieci i tyram jak osioł i tylko dlatego w tym roku zabiorą mi zasiłek rodzinny bo żeby dzieciom lepiej było to przekroczyłam dochód i to jest śmieszne.....
Marte / 81.190.134.* / 2007-09-10 16:02
Masz racje ja własie dostałam z mops że przekroczyłam i rodzinne mam się nie nalerzy mogłam siedzieć na dupie i liczyć na opieke, ale nie pracuje i dorabiam , a przekroczyłam o 8 zł. Parodia .
aka / 78.154.82.* / 2007-07-30 19:31
jesli masz tak duze dochody to po co wyciagasz łape do panstwa
agnieszka.będkowska / 2007-08-01 12:19
do aka: po to zże dziecku nie jej nalezą sie alimenta i nie znaczy ze jak ona tyra od rana i wieczora to taki tatus ma nie płacić alimentów on też musi ponosić koszta dziecka . ona pracuje po to by jej dzieko mogło mieć to co w dzieciństwie powinno mieć każde dziecko i powinnyśmy wszystkie brać z niej przykład a nie liczyć tylko na alimenta ja powtarzam alimenta nie są waszym utrzymaniem tylko dziecka na wasze utrzymanie same musicie zarobić .
renta / 85.221.220.* / 2007-09-12 16:46
dobrze jest jak ktos ma gdzie mieszkac bo jak nie ma to sie dopiero dzieje nasze progi dochodowe nie biora tego pod uwage mi sie nie nalezy zadna pomoc .oplaty na mieszkanie 2000 ;alimentow brak ,zasilku brak ,zarabiam na oplaty ,na jedzenie czesto brakuje ,nie mam pieniedzy na ksiazki do gimnazjum-400zl i podstawowki200 a jeszcze mundurki super pogratulowac tym co sobie przypisuja ich wprowadzenie .reasumujec oscyluje na granicy ale sie nie dam tylki jeki stosunek beda mialy moje dzieci do tego panstwa ,mysle ze chyba gorszy niz moj bo dla mnie to jest tragifarsa
renta / 85.221.220.* / 2007-09-12 17:00
ojciec moich corek ma *** hotel w miejscowosci wypoczynkowej i nie ma dochodow od 8lat ,jemu sie zyje w tym kraju naprewde dobrze
akbs / 89.78.72.* / 2007-09-09 00:37
chyba wiem kim Pani jest i podzielam to zdanie tylko żeby tak łatwo było znalezc pracę mam wykształcenie, nawet dwie szkoły średnią i studium i co dalej jestem na bezrobociu lata lecą a pracy nie mam , nie przyjmą mnie bo nie mam praktyki, praktyki nie mam bo mnie niechcą zatrudnic i koło się zamyka

Najnowsze wpisy